Mučenje strujom

Astronomija, geologija, botanika ...

Moderator: Xaotix

User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Mučenje strujom

Unread post by Izitpajn »

Valjda je ovo najsrodniji podforum, iako bi možda moglo ići i u "Tehnikalije" :D

Dakle, zna li netko koliki napon izmjenične struje ljudsko tijelo može podnijeti prilikom mučenja? Pišem nešto gdje je glavni lik povremeno electricuted (iliti "made cute by electricity") pa da ne pišem gluposti...
User avatar
jbt
Mrgud
Posts: 889
Joined: 13 Jul 2005, 11:16
Location: Zg, Ri, Vž
Contact:

Unread post by jbt »

wiki ima ful solidnu stranicu o mucenju, ne bi trebao imati problema s trazenjem tamo.

inace cisto informativno, ako na misa spojimo 4,5V bateriju(onu staru, plocastu), misu nista. malo sprzen, al ziv. isto za konja - mrtav konj.
Blood for the Blood God!!

engi
User avatar
Bubba Zanetti
Pa'u 10. razine
Posts: 428
Joined: 09 Jul 2006, 12:42

Unread post by Bubba Zanetti »

Evo jedan eksperimentić strujom o kojem smo učili na faxu.

Milgramov eksperimentičić

:D

Ovaj je doduše vezan više uz psihosociologiju.

:uzdravlje:
Perhaps it's the result of an anxiety.
User avatar
jbt
Mrgud
Posts: 889
Joined: 13 Jul 2005, 11:16
Location: Zg, Ri, Vž
Contact:

Unread post by jbt »

mene juce u sferi dernula 220. bolilo u 3 materine. nemojte se strujom sorat, djeco.
Blood for the Blood God!!

engi
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Jednom sam čuo sljedeću anegdotu. Navodno su Francuzi pri "čišćenju" grada Alžira rado in situ primjenjivali dvožilni telefonski poljski kabel, priključen na induktorski telefon, na testisima ljudi od kojih su željeli čuti štogod zanimljivo. Kad su francuskog generala koji je zapovijedao operacijom, pitali zašto njegovi ljudi primjenjuju takvu nehumanu metodu, odgovorio je kako ju je isprobao na sebi i kako je jako učinkovita.

Se non e vero, e ben trovato.
User avatar
Hamenaglar
Ancient
Posts: 813
Joined: 25 Apr 2005, 20:05
Contact:

Unread post by Hamenaglar »

koliko ja znam, nije stvar u naponu vec u struji, tj. tako mi je objasnjavao profesor iz fizike. U jednom pokusu on se prikopcao na napon od 30 KV mislim ( ne, ovo K nije tipfeler) i bas je rekao da je fora u tome da iako je napon, njemu nije bilo nista jer je bila mala struja...

Vise detalja nemam, jer naravno nisam pazio...
nema me.
User avatar
Bubba Zanetti
Pa'u 10. razine
Posts: 428
Joined: 09 Jul 2006, 12:42

Unread post by Bubba Zanetti »

Hamenaglar wrote:koliko ja znam, nije stvar u naponu vec u struji, tj. tako mi je objasnjavao profesor iz fizike. U jednom pokusu on se prikopcao na napon od 30 KV mislim ( ne, ovo K nije tipfeler) i bas je rekao da je fora u tome da iako je napon, njemu nije bilo nista jer je bila mala struja...

Vise detalja nemam, jer naravno nisam pazio...
Ha čuj... recimo da je otpor konstantan. U tom slučaju veći napon znači i veću struju.

Ommmmmmmmmmmmmmmmmmmm!

:uzdravlje:
Perhaps it's the result of an anxiety.
User avatar
Hamenaglar
Ancient
Posts: 813
Joined: 25 Apr 2005, 20:05
Contact:

Unread post by Hamenaglar »

je, je u pravu si, zato mi je sad i zao sto nisam pazio na satu... no rekoh poanta nije u tome koliki je napon vec struja, naravno za to treba znati koliko je struja smrtnonosna (mislim da su u igri male cifre, cirka mA), i koliki je otpor ljudskog tijela...
nema me.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

jbt wrote:mene juce u sferi dernula 220. bolilo u 3 materine. nemojte se strujom sorat, djeco.
Hvala na informaciji :fuch:
User avatar
Miles
Ancient
Posts: 776
Joined: 25 Feb 2005, 16:01
Location: sarajevo

Unread post by Miles »

Koga to namjeravaš mučiti? :D
Post Reply