Carl Sagan (9.11.1934.-20.12.1996.)

Astronomija, geologija, botanika ...

Moderator: Xaotix

User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Carl Sagan (9.11.1934.-20.12.1996.)

Unread post by Izitpajn »

niniane wrote:E, daj molim te nemoj pisati ovakve stvari koje nemaju veze sa činjenicama. Niti smo u srednjem vijeku niti je stajalište psihijatrije da je većina ljudi luda niti se psihički poremećaji mogu i smiju izjednačiti s ludilom. Daj se malo informiraj prije nego napišeš nešto ovakvo.
Zašto bi? Demokratsko je pravo svakog čovjeka da lupeta gluposti. Tko si ti da od ljudi zahtijevaš inteligenciju i informiranost?
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Carl Sagan (9.11.1934.-20.12.1996.)

Unread post by niniane »

Ne volim kad netko širi laži, neistine i predrasude o mojoj i srodnim strukama. That`s all.
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Carl Sagan (9.11.1934.-20.12.1996.)

Unread post by Izitpajn »

E šta ja svašta nevolem...
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Carl Sagan (9.11.1934.-20.12.1996.)

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Carl Sagan nije bio čovjek lagan,
Zato svaki komentar o njemu
Treba biti dobro vagan.
:rock:
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Carl Sagan (9.11.1934.-20.12.1996.)

Unread post by ratchet »

Ljepuškasti wrote: Stvar je da se taj Sagan u svojim knjigama i tv seriji gradi neki dojam o nekom "Zapadnjačkom razmišljanju" i pljuje po svima koji nemaju taku mentalnu orjentaciju te su oni najviše, kako vi kažete "propali brucoši sa filozofskog faksa". Recimo ismijava Indijance i njihov način života sa svojim ishitrenim i nepromišljenim zaključcima, dok se u biti svi mi "porpali brucoši sa filozofskog faksa" divimo tim indijancima koji su znali živjeti u skladu s prirodom za razliku od superiornih Zapadnjaka koji ju toliko zgađuju da ćemo za koje desetljeće svi pomrjeti u smeću i otrovu, ali barem smo superiore.
Ovakve stvari su mi i inaće drage. Koje lupetanje. I mi Bljedoliki smo živjeli u skladu sa prirodom kad smo bili na njihovom stupnju razvoja i pogotovo kad nam je naseljenost bila malena. Lako je živjeti tako kad je prirode puno a ljudi malo. Ma u pravu je. Najbolje bi bilo da nas ima nekih par stotina tisuća na cijelom planetu i da i dalje živimo na zelenoj grani. Koji majmun je uopće silazio s nje?
A to što čovjek ne voli Sagana, što ću mu ja. Njegovo pravo. Nažalost čovjek stvori mišljenje u 15 minuta i onda ga se drži desetljećima. Isto je i samnom. Ja sam odrastao sa "Cosmosom".
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: Carl Sagan (9.11.1934.-20.12.1996.)

Unread post by Milena »

Nije o Saganu, već o UFO-ima, ali je preslatko: na BadScience blogu.
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
Brumiko
Ancient
Posts: 598
Joined: 06 Sep 2007, 10:16
Location: Zagorje zelene pa prijestolnica
Contact:

Re: Carl Sagan (9.11.1934.-20.12.1996.)

Unread post by Brumiko »

Milena wrote:Nije o Saganu, već o UFO-ima, ali je preslatko: na BadScience blogu.
O, gospon Bad Astronomer! ;)

Kaj se tiče članka kojeg spominje - kakvi unproforci, takav ministar obrane. :zubo:

Inače, nemam dovoljno jake riječi kojima bi izrazil glupost 99% tih priča o NLO-ima, a i one "znanstvene fantastike" (navodnici namjerni) gdje su temeljne teme slijedeće:
  • Nezamislivo napredni svemirci, civilizacija tehnički toliko napredna da se ne razlikuje od magije, žele osvojiti Zemlju da bi porobili ljude i natjerali ih da kopaju rude.
    Nezamislivo napredni svemirci, civilizacija tehnički toliko napredna da se ne razlikuje od magije, žele osvojiti Zemlju da bi porobili ljude i potom obavljali seksualne eksperimente na njima.
:x :bs:

Doduše, ponešto od te tematike može biti zabavno ako je nepretenciozno napravljeno s očitim ciljem čiste zahebantsie, recimo Četvrti srpnja ili kako se već zove. U drugim slučajevima, recimo Dosjeima X, gledal sam samo one epizode u kojima na početku nisu spominjali alien abductions.
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Carl Sagan (9.11.1934.-20.12.1996.)

Unread post by ratchet »

A čuj, kopanje rude je stvarno blesavo. Ali za seksualne eksperimente, e to je već nešto drugo. Tko zna kakvih sve nastranih svemiraca ima gore? Zamisli nekog našeg prikrivenog zoofila koji se u budućnosti dočepa svemirskog broda i ajmo. Pa naleti na planet tehnički zaostalih aliena, ali su slatki i krznati.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
Brumiko
Ancient
Posts: 598
Joined: 06 Sep 2007, 10:16
Location: Zagorje zelene pa prijestolnica
Contact:

Re: Carl Sagan (9.11.1934.-20.12.1996.)

Unread post by Brumiko »

ratchet wrote:A čuj, kopanje rude je stvarno blesavo. Ali za seksualne eksperimente, e to je već nešto drugo. Tko zna kakvih sve nastranih svemiraca ima gore? Zamisli nekog našeg prikrivenog zoofila koji se u budućnosti dočepa svemirskog broda i ajmo. Pa naleti na planet tehnički zaostalih aliena, ali su slatki i krznati.
Pa, ne znam...s jedne strane, ima svakakvih perverznjaka, :kava: a s druge strane ipak nisam čul da nekoga uzbuđuje akcija s, recimo, hobotnicom :zubo: - a pretpostavljam da bi razlika među svemircima i ljudima bila daleko veća od razlike između čovjeka i hobotnice.

Ofkors, nadasve je nezamislivo da zoofilija bude dio nekakvog općeg plana, što mitologija tuđinskih otmica implicira.
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: Carl Sagan (9.11.1934.-20.12.1996.)

Unread post by Milena »

Brumiko wrote:s druge strane ipak nisam čul da nekoga uzbuđuje akcija s, recimo, hobotnicom
What a sheltered life you lead. Hentai tentacles.
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Carl Sagan (9.11.1934.-20.12.1996.)

Unread post by niniane »

Brumiko wrote:pretpostavljam da bi razlika među svemircima i ljudima bila daleko veća od razlike između čovjeka i hobotnice.
Pa ne znam baš. Ja sam aliene uvijek zamišljala onoliko naprednije od nas koliko smo mi napredniji od npr. pasa ili mačaka.

Milena wrote:What a sheltered life you lead. Hentai tentacles.
Uh, i ja sam očito živjela pod staklenim zvonom... sad neću moći neko vrijeme jesti lignje :zbunj:
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
Brumiko
Ancient
Posts: 598
Joined: 06 Sep 2007, 10:16
Location: Zagorje zelene pa prijestolnica
Contact:

Re: Carl Sagan (9.11.1934.-20.12.1996.)

Unread post by Brumiko »

Milena wrote:
Brumiko wrote:s druge strane ipak nisam čul da nekoga uzbuđuje akcija s, recimo, hobotnicom
What a sheltered life you lead. Hentai tentacles.
Hmmm...fuj. :kava:
Ispravljam se: "...nisam čul da nekoga uzbuđuje akcija s, recimo, hobotnicom, osim Japanaca..." :D
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Carl Sagan (9.11.1934.-20.12.1996.)

Unread post by ratchet »

Opći plan može biti samo u glavama Zemljana. Kad ono samo skupina perverznjaka koja sve radi potajno da ih njihovi ne otkriju i ne stave na stup srama.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: Carl Sagan (9.11.1934.-20.12.1996.)

Unread post by Milena »

ratchet wrote:Opći plan može biti samo u glavama Zemljana. Kad ono samo skupina perverznjaka koja sve radi potajno da ih njihovi ne otkriju i ne stave na stup srama.
To buš napisal, jel'da? Predobro je da propadne... :cheers: :cheers:
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
Post Reply