Da li je Pakao egzoterman ili endoterman

Astronomija, geologija, botanika ...

Moderator: Xaotix

User avatar
Miles
Ancient
Posts: 776
Joined: 25 Feb 2005, 16:01
Location: sarajevo

Da li je Pakao egzoterman ili endoterman

Unread post by Miles »

Na Univerzitetu u Vasingtonu profesor je na ispitu dao i neobicno dodatno pitanje. Odgovor jednog studenta je bio toliko mastovit, da profesor nije odolio iskusenju da ga proslijedi svojim kolegama i prijateljima.

Bonus pitanje:
Da li je Pakao egzoterman (odaje toplotu), ili je endoterman (upija toplotu)?

Vecina studenata odgovorila je na pitanje pozivajuci se na Bojlov zakon (gas se prilikom sirenja hladi, a zagrijava se ako mu se zapremina smanjuje) ili slicno. Jedan student je napisao:

" Prvo, treba da znamo kako se masa Pakla mijenja sa vremenom. Dakle, treba nam stopa rasta broja dusa koje u Pakao ulaze i onih koje iz njega izlaze. Smatram da mozemo bezbjedno pretpostaviti da dusa koja jednom udje u Pakao, vise iz njega ne izlazi. Prema tome - ni jedna dusa ne izlazi. Sto se tice broja dusa koje ulaze u Pakao, neke religije tvrde da ako niste pripadnik njihove religije, onda cete ici u Pakao. Posto postoji vise od jedne ovakve religije i ljudi ne mogu biti pristalice vise od jedne religije, mozemo pretpostaviti da sve duse idu u Pakao. Obzirom na procentualno stanje broja rodjenih i umrlih, mozemo ocekivati eksponencijalni prirastaj broja dusa koje odlaze u Pakao. Sada obratimo paznju na promjenu zapremine Pakla jer, prema Bojlovom zakonu, da bi temperatura i pritisak u Paklu ostali konstantni, zapremina Pakla mora da se poveca proporcionalno broju dodatih dusa. Ovo nam daje dvije mogucnosti:

1. Ako Pakao ekspandira sa manjom stopom rasta od stope porasta broja pridoslih dusa, onda ce temperatura i pritisak rasti, dok ne dodje do eksplozije Pakla.

2. Ako se se Pakao siri brze nego sto raste broj dusa u njemu, onda ce pritisak i temperatura opadati dok se Pakao ne zaledi.

Pa, koja je? Ako prihvatimo postulat koji mi je dala koleginica iz grupe - Tereza, i to jos dok sam bio brucos, i koji glasi: "... prije ce se Pakao zaledit nego sto cu ja spavati sa tobom" i ako pri tom uzmemo u obzir nesumnjivu cinjenicu da ja jos nisam imao seksualni odnos sa njom, dolazimo do zakljucka da mogucnost broj 2 ne moze biti tacna, cime dokazujem da je Pakao egzoterman i da se nece zalediti.

Student je ocenjen najvecom ocjenom u tom roku
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

opako
ja bih ga uzeo za asistenta da sam na profesorovu mjestu
User avatar
Tanja.C
Ancient
Posts: 736
Joined: 02 Sep 2005, 11:11
Location: Dežela

Re: Da li je Pakao egzoterman ili endoterman

Unread post by Tanja.C »

Miles wrote: Pa, koja je? Ako prihvatimo postulat koji mi je dala koleginica iz grupe - Tereza, i to jos dok sam bio brucos, i koji glasi: "... prije ce se Pakao zaledit nego sto cu ja spavati sa tobom" i ako pri tom uzmemo u obzir nesumnjivu cinjenicu da ja jos nisam imao seksualni odnos sa njom, dolazimo do zakljucka da mogucnost broj 2 ne moze biti tacna, cime dokazujem da je Pakao egzoterman i da se nece zalediti.
Ja sam na mail dobila druga?iju variantu ovog gornjeg dijela...
(objavljam na slovenskom jer mi se fakat ne da prevoditi, a valjda ?ete skužiti point):
In kaj je prav? ?e sprejmemo domnevo, ki mi jo je dala Tereza med mojim osvajanjem, da "bo prej hladen dan v Peklu, kot bom šla v posteljo s tabo" in ?e upoštevamo dejstvo, da sem z njo spal prejšnjo no?, potem je zgornja možnost pod 2. bolj resni?na in zato sem prepri?an, da je Pekel eksotermi?en (oddaja toploto) in je že zamrznjen.
Krona te teorije je zaklju?ek:
odkar je Pekel zamrznjen, ne sprejema ve? duš in je zatorej ugasnil......in ostala so le Nebesa, kar dokazuje obstoj božanskega bitja, ko je Tereza prejšnjo no? kri?ala: "O moj Bog".
:lol:
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Koja god verzija da je to?na (ova tvoja je suprotna Milesovoj, ako sam dobro shvatio?) tip je zasluĹžio po?asnu loĹžu u paklu. :lol: :lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao: :whip:
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Tanja.C
Ancient
Posts: 736
Joined: 02 Sep 2005, 11:11
Location: Dežela

Unread post by Tanja.C »

SAMSUILUNOV OTAC wrote: (ova tvoja je suprotna Milesovoj, ako sam dobro shvatio?)
Jesi, jesi.
Meni je to bolja verzija, cause he got "lucky", heehee. :mrgreen:
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

:headbang:
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
Post Reply