Natjecaj za vampirske price

Obavijesti i diskusije o natječajima za pripovjetke, romane, slike, ilustracije, fotografije, stripove, filmove i slično.

Moderator: Ire

Forum rules
1. NASLOV - mole se svi koji će postati natječaje u ovom podforumu da u "Naslov" stave službeni naslov natječaja te za godišnje natječaje (dakle, one koji se ponavljaju svake godine - poput sferakonskog ili istrakonskog) u naslovu napišu i godinu za koju je taj natječaj objavljen.
2. POST - mole se forumaši da prenesu cijeli natječaj (kopi-pejstaju ili prepišu), a ne stave samo link. Također bi bilo dobro istaknuti datum do kada natječaj traje i adrese na koje se uratci šalju.
3. STARI NATJEČAJI - natječaji kojima je istekao rok trajanja i/ili koji su zaključeni, ostaju u ovom podforumu, ali su zaključani, dakle u njima se više ne može postati. Ukoliko netko ima neko pitanje u vezi starog natječaja, slobodan je otvoriti novi topik u za to adekvatnom podforumu.
4. POSTOVI KOJI NISU NATJEČAJI - u ovom će podforumu biti uklonjeni i preseljeni u adekvatne podforume.
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Natjecaj za vampirske price

Unread post by davors »

Evo, vec neko vrijeme pricamo o tome, a sad smo ga napokon i sastavili:

U ?ast istarskog vampira Jure Granda

ORGANIZACIJSKI ODBOR 5. FESTIVALA FANTASTI?NE KNJIŽEVNOSTI U PAZINU OGLAŠAVA

NATJE?AJ ZA VAMPIRSKE PRI?E

Ovim se natje?ajem traže pri?e iz žanrovskog spektra znanstvene fantastike - fantasyja - nadnaravnog horrora, koje na bilo koji na?in obra?uju ili koriste vampirsku tematiku.

Primaju se pri?e napisane na hrvatskom jeziku, duljine do 10 novinskih kartica (18.000 znakova, uklju?uju?i i razmake). Poželjno je da pri?e budu što kra?e, ali to nije uvjet.

Pri?e koje se šalju na natje?aj moraju biti originalne tj. neobjavljene. Neobjavljenom se pri?om smatra pri?a koja još ni na koji na?in nije pružena na uvid javnosti u tiskanom ili u elektronskom mediju (uklju?uju?i i internet).

Pri?e treba slati u jednom primjerku otisnute na papiru, potpisane imenom i prezimenom autora, s detaljnim podacima o autoru u prilogu, uklju?uju?i kontakt-podatke, te kra?i životopis i bibliografiju (materijal za "bilješku o piscu"). Pri?e ne treba potpisivati šifrom. U koverti s pri?om otisnutom na papiru, OBAVEZNO treba priložiti i disketu ili CD s pri?om u elektronskom obliku (u .rtf datoteci, bez posebnih formatiranja teksta).

Pri?e treba slati na adresu: Pu?ko otvoreno u?ilište u Pazinu (za vampirske pri?e), Šetalište Pazinske gimnazije 1, 52000 Pazin. Rok za slanje pri?a je 1. travnja 2006. godine.

Prosudbena komisija odabrat ?e najbolje pri?e za objavljivanje u zajedni?koj zbirci, koja ?e biti predstavljena na 5. Festivalu fantasti?ne književnosti koji ?e se održati u Kringi i Pazinu, 11. i 12. kolovoza 2006. godine.

Pri?e odabrane za objavljivanje u zbirci se ne rangiraju i ne nagra?uju posebnim nagradama. Autori ?ije se pri?e odaberu za zbirku bit ?e pozvani da svoje pri?e predstave na spomenutom Festivalu.

Ukoliko se s vremenom ukažu mogu?nosti da se, zahvaljuju?i nenadanoj naklonosti sponzora, neke pri?e ili autori ipak nagrade posebnim nagradama, takve ?e odabrati ista prosudbena komisija koja bira pri?e za objavljivanje.

Za ovaj natje?aj i za ovu zbirku vampirska tematika je obavezna. Obavezno je i poštivanje propisane duljine od 10 kartica. Poželjno je, ali nipošto nije uvjet, da je vampirska pri?a radnjom smještena u Istru, i da se u njoj pojavljuje Jure Grando.

Organizatori i partneri u organizaciji 5. Festivala fantasti?ne književnosti (Kringa-Pazin, 11-12. kolovoza 2006.): Udruga "Albus" Pazin, "Jules Verne klub" Pazin, Pu?ko otvoreno u?ilište u Pazinu, Turisti?ka zajednica grada Pazina, Op?ina Tinjan, Mjesni odbor Kringa

Širite i dalje!

Davor
*Istria is a state of mind*
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Jel stiglo puno pri?a? Planiram i ja poslati ne[?]to, pa me zanima je li konkurencija velika? :D
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Unread post by davors »

SAMSUILUNOV OTAC wrote:Jel stiglo puno pri?a? Planiram i ja poslati nešto, pa me zanima je li konkurencija velika? :D
Ma samo šalji, ne brini za konkurenciju!

Davor
*Istria is a state of mind*
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Unread post by davors »

Dragi pisci, dragi č?itatelji, i oni koji č?e jedno ili drugo tek postati, zadovoljstvo mi je objaviti rezultate natječ?aja za vampirske prič?e. Od ukupno 53 prispjele prič?e, u zbirci "Vampirske prič?e" bit č?e objavljena sljedeč?a 24 uratka (slo??eno po abecednom redu prezimena autora):

Jasmina Bla??ič?: Princeza svjetla
Danijel Bogdanovič?: Klub nemrtvih hemoholič?ara
Danijel Bogdanovič?: Restoran "Il Grando"
Ivana Delač?: Buč?enje krvi
Senad Duran: Vampir hrvatskih otoka
Viktoria Faust: Riana u sutonu sivom
Veselin Gatalo: Korkut
Ernie Gigante De??kovič?: Nosferatum di Volosca
Damir Jankovič?: Lo??a prilika
Adnadin Ja??arevič?: Vrebač?
David Keleč?ič?: Povijesne zablude
Igor Mavrin: Kuje na zadatku
Nada Mihaljevič?: Samo moj vampir
Denis Perič?ič?: Zami??lja Marija
Boris Perič?: Kapital
Eduard Pranger: Tinjanski sluč?aj
Dario Rukavina: Kraljeva pjesma za kraj
Tereza Rukober: Sunce u tvojim oč?ima
Ksenija Skrivanek: Anabela
Jurica Stare??inč?ič?: Blues o vječ?noj mladosti
Bojan Sudarevič?: Psihoanaliza
Sanja Tenjer: Vampirski teatar
Zoran Vlahovič?: Bje??eč?i noč?u
Leon Zambon: Cijena besmrtnosti

Zbirku "Vampirske prič?e" krasit č?e atraktivna naslovnica s izvrsnom ilustracijom Petre Korlevič?, knjigu č?e otvoriti jedna vrlo prigodna pjesma Darija Maru??ič?a, dodat č?emo i odgovarajuč?i predgovor ili pogovor, a prič?e su, vjerujte mi na riječ?, odlič?ne. Dogovorili smo i razmjenu s č?asopisom Libra Libera, koji je takoč?er raspisao natječ?aj za vampirske prič?e, iako malo drukč?ije intoniran od ovog na??eg; jedna ili nekoliko na??ih prič?a bit č?e objavljeno u Libri, i obrnuto, na??a č?e zbirka prenijeti jednu ili nekoliko njihovih.

Nakladnici zbirke "Vampirske prič?e" su Puč?ko otvoreno uč?ili??te u Pazinu i Opč?ina Tinjan, a njeno prvo javno predstavljanje, uz sudjelovanje svih autora koji budu uzmogli doč?i, dogodit č?e se na 5. Festivalu fantastič?ne knji??evnosti koji č?e se 11. i 12. kolovoza ove godine odr??ati u Kringi i Pazinu. Detalji o programu Festivala jo?? č?e uslijediti, no rač?unajte da ste svi pozvani!

Bit č?u zahvalan ako ovu informaciju prenesete i na druga mjesta na kojima navrač?aju oni koji ove rezultate oč?ekuju, barem tako gdje je objavljena i informacija o natječ?aju.
Zahvaljujem svima koji su slali prič?e na ovaj natječ?aj, a oni koji nisu uvr??teni ovaj put, sigurno č?e doč?ekati svoju priliku u nekom od sljedeč?ih, u posljednje vrijeme nam barem knji??evnih natječ?aja ne nedostaje.
*Istria is a state of mind*
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

Super vijesti, jedva ?ekam da vidim zbirku :)

Tko je sve od foruma[?]a unutra, samo neke prepoznajem po imenima?
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Ich. :flower: Ali, ja nemam pojma tko je tko na forumu. MoĹže[?] me uputiti?
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

SAMSUILUNOV OTAC wrote:Ich. :flower: Ali, ja nemam pojma tko je tko na forumu. MoĹže[?] me uputiti?
pa ne znamo ni mi :;

btw
daj da se dogovorimo
da ti ?estitam sad ovdje za sve natje?aje na koje misli[?] slati
jer mi se neda svakodnevne ?estitke i lovorike pisat
malo sam ipak preta[?]t za to :uzdravlje:
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Aj hvala! :flower:
?uj, Ĺželja mi je pisati dva romana u godini. Mislim, Plutonovoj. :ocasion: ?ekaj samo kad po?nem pisati tekstove za Moju tajnu i Moju ispovijed! Zna[?] ono, tipa - sa sedam godina sam izgubila nevinost i to zato [?]to su me redovito silovali otac, majka, tri brata, ujak i njegova obitelj, baka i pokojni djed, pas, ma?ka, susjedovi bikovi, ?opor bijesnih lisica, nepokretni pradjed koriste?i se [?]tapom i traktor. Ali, prona[?]la sam divnog ?ovjeka uz kojega sam se uspjela rije[?]iti trauma iz djetinjstva i Ĺživjela sam s njim u skladnom braku sve dok nisam otkrila da me vara s na[?]im usvojenim sinom. Obojicu sam ih ubila, odleĹžala [?]est godina u Lepoglavi i sad sam nezaposlena i bolujem od hepatitisa C. I radujem se svakom novom danu, Ĺželjno i[?]?ekuju?i kakve ?e nove blagodati donijeti sa sobom.:blob:
I da vidi[?] para! :uzdravlje: :wave: :angel:
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
arkturuz
Puppeteer
Posts: 152
Joined: 31 May 2006, 12:36
Location: Planet Zephulor

Unread post by arkturuz »

Pa ti si fakat talentiran :)
Pod uvjetom da nisi ovo smisljal tjedan dana, he he :;
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Ko kaĹže da sam uop?e to smi[?]ljao? :angel:
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Tanja.C
Ancient
Posts: 736
Joined: 02 Sep 2005, 11:11
Location: Dežela

Unread post by Tanja.C »

SAMSUILUNOV OTAC - i ja ti opet ?estitam. Bravo, majstore! :mrgreen:
?estitke i svim ostalim autorima! :headbang:
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Hvala, Tanja! :flower: :flower:
I ja ?estitam svima koji su upali u zbirku! :uzdravlje: :uzdravlje:
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

budući da je natječaj završen, o budućoj zbirci i skorom festivalu pričajte ovdje
Instant Geek. Just Add Coffee.
Locked