Natjeèaj za Istrakonsku zbirku (2006)

Obavijesti i diskusije o natječajima za pripovjetke, romane, slike, ilustracije, fotografije, stripove, filmove i slično.

Moderator: Ire

Forum rules
1. NASLOV - mole se svi koji će postati natječaje u ovom podforumu da u "Naslov" stave službeni naslov natječaja te za godišnje natječaje (dakle, one koji se ponavljaju svake godine - poput sferakonskog ili istrakonskog) u naslovu napišu i godinu za koju je taj natječaj objavljen.
2. POST - mole se forumaši da prenesu cijeli natječaj (kopi-pejstaju ili prepišu), a ne stave samo link. Također bi bilo dobro istaknuti datum do kada natječaj traje i adrese na koje se uratci šalju.
3. STARI NATJEČAJI - natječaji kojima je istekao rok trajanja i/ili koji su zaključeni, ostaju u ovom podforumu, ali su zaključani, dakle u njima se više ne može postati. Ukoliko netko ima neko pitanje u vezi starog natječaja, slobodan je otvoriti novi topik u za to adekvatnom podforumu.
4. POSTOVI KOJI NISU NATJEČAJI - u ovom će podforumu biti uklonjeni i preseljeni u adekvatne podforume.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Natje?aj za Istrakonsku zbirku (2006)

Unread post by Ire »

Natje?aj glasi:

1. Na natje?aj se mogu slati samo neobjavljene SF ili fantasy pri?e, do 5 kartica dužine (do 9000 znakova, uklju?uju?i i razmake, ni znaka više), pisane na hrvatskom jeziku.
2. Tekst mora biti otipkan ili isprintan u jednom primjerku, na pisa?em stroju ili PC-u, a obavezno je priložiti i disketu. Svaki autor može poslati najviše tri pri?e.
3. Natje?aj je anoniman.
4. Rad mora biti obilježen šifrom. Rješenje šifre - puno ime i prezime, adresu i broj telefona, te eventualno e-mail adresu, treba priložiti u zasebnom i zatvorenom pismu.
5. Dodjeljuju se tri nov?ane nagrade:

- Prva nagrada u iznosu od 1.500,00 kn
- Druga nagrada u iznosu od 800,00 kn
- Tre?a nagrada u iznosu od 500,00 kn.


6. Ocjenjiva?ki odbor zadržava pravo ne dodijeliti nagrade ako tekstovi ne zadovolje kvalitetom ili uvjetima.
7. Krajnji rok za slanje radova je 15. 01. 2006. godine. Radovi se šalju poštom na adresu:

PU?KO OTVORENO U?ILIŠTE U PAZINU (za Istrakon)
Šetalište Pazinske gimnazije 1
52000 P A Z I N


8. Nagrade ?e biti uru?ene u ožujku 2006. godine na Sedmoj istarskoj konvenciji fantastike i SF-a "ISTRAKON 2006" u Pazinu.
9. Posebna nagrada dodijelit ?e se za pri?u koja najbolje obradi neku istarsku temu.
10. Ako prosudbena komisija ve?i broj pristiglih radova ocijeni iznimno kvalitetnima, odabrane pri?e objavit ?e se u zajedni?koj zbirci kratkih SF pri?a.

Image
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Re: Natje?aj za Istrakonsku zbirku (2006)

Unread post by davors »

ire wrote:Natje?aj glasi:
Bravo i hvala, ni ja to ne bih bolje slozio. Sad smo spremni na odgovaranje na sva pametna pitanja koja se obicno svake godine pojavljuju, kao primjerice:

- mogu li se slati CD-i umjesto disketa? (ODG: da, mogu, ali prije slanja obavezno provjerite je li na njima ono sto bi trebalo biti, i nista drugo)
- kakva je to procedura sa siframa? (ODG: pricu otisnutu na papiru koja je potpisana sifrom, u jednom primjerku, umetnite u veliku kovertu, objasnjenje sifre napisano na malom papiru umetnite u malu kovertu, zalijepite ju, i na tu malu kovertu napisite samo sifru; su malu kovertu, kao i disketu, zajedno s pricom na papiru umetnite u veliku kovertu, zalijepite, napisite adresu i posaljite.

Sorry, ali ima ljudi koji u cetiri godine jos nisu savladali te osnove...

ali pitajte slobodno :-)

Davor
*Istria is a state of mind*
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

ni ja to ne bih bolje slozio
to i jesi ti složio :iconbiggrin:
kopi pejstala sam stariji natje?aj i samo promijenila datume u skladu s onim što piše u zbirci.

Image
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Romantica
Jedi Master
Posts: 272
Joined: 22 Jul 2005, 09:11

Unread post by Romantica »

Upravo sam napisala tri pri?e za Istrakon, a po[?]to ove godine prvi put [?]aljem imam pitanje za vas koji ste ve? slali svoje pri?e.
Ako ste slali 2 ili 3 pri?e, jeste li ih slali pod istom [?]ifrom ili ste svaku pri?u potpisali drugom [?]ifrom?
Mah - mah
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Unread post by davors »

Romantica wrote:Upravo sam napisala tri pri?e za Istrakon, a pošto ove godine prvi put šaljem imam pitanje za vas koji ste ve? slali svoje pri?e.
Ako ste slali 2 ili 3 pri?e, jeste li ih slali pod istom šifrom ili ste svaku pri?u potpisali drugom šifrom?
Potpuno je svejedno, ako saljes svaku pricu posebno, onda ti je triput skuplje za postarinu. Mozes slobodno sve tri price poslati zajedno u jednoj koverti, i sve tri price na jednoj disketi, i sve to zajedno u velikoj koverti u koju jos umetnes jednu malu kovertu s rjesenjem sifre.

Naputak svima za e-verzije prica: please, ako vam nije tesko, snimajte price u .rtf formatu, bez zaglavlja i podnozja i bez "bijesnih" formatiranja. Hvala.

Davor
*Istria is a state of mind*
User avatar
Romantica
Jedi Master
Posts: 272
Joined: 22 Jul 2005, 09:11

Unread post by Romantica »

Hvala ti na odgovoru Davors! :iconbiggrin:
Mah - mah
User avatar
Romantica
Jedi Master
Posts: 272
Joined: 22 Jul 2005, 09:11

Unread post by Romantica »

Lijepo molim odgovor na jo[?] dva pitanja.
1. Jeli jo[?] prerano slati pri?e na Istrakonski natje?aj? Mislim godi[?]nji odmori su.
2. Joooj kak' se sramim, ali ovo moram pitati! :oops: Ĺ to ako mi se potkrade koja gramati?ka gre[?]ka ( ovdje mislim na ? i ? ) Kako Ĺžiri gleda na to?

Hvala unaprijed.
Mah - mah
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Unread post by davors »

Romantica wrote:Lijepo molim odgovor na još dva pitanja.
1. Jeli još prerano slati pri?e na Istrakonski natje?aj? Mislim godišnji odmori su.
2. Joooj kak' se sramim, ali ovo moram pitati! :oops: Što ako mi se potkrade koja gramati?ka greška ( ovdje mislim na ? i ? ) Kako žiri gleda na to?
1. Nije prerano. Natje?aj je formalno svake godine otvoren od prvog dana poslije zadnjeg Istrakona, dakle pri?e su se mogu slati još od kraja ožujka. To što ve?ina autora ?eka zadnji ?as, ne služi ima na ?ast, a organizatorima i komisiji jako komplicira život, tako da je dobro pri?e slati što prije. Ne zaboraviti na kovertu napisati "za Istrakon"!

2. Potruditi se pregledati i ispraviti pri?e što je više mogu?e, a ostatak ?e obaviti tehni?ka služba koja priprema pri?e za komisiju, i lektor (ako pri?a bude odabrana za objavljivanje)

Ma ljudi, samo vi pišite!

Davor
*Istria is a state of mind*
User avatar
Romantica
Jedi Master
Posts: 272
Joined: 22 Jul 2005, 09:11

Unread post by Romantica »

Hvala Davore! Poslano!!! :uzdravlje:
Mah - mah
User avatar
Miles
Ancient
Posts: 776
Joined: 25 Feb 2005, 16:01
Location: sarajevo

Unread post by Miles »

Spada li ovdje i horor?i?? Ili da se zadržim na ?istom sf&f?
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Unread post by davors »

Miles wrote:Spada li ovdje i horor?i?? Ili da se zadržim na ?istom sf&f?
Spada, ako je nadnaravni, dakle ako se uklapa u uobicajeni "zanrovski komplet" prema obicajima posljednjih godina u nas...

Davor
*Istria is a state of mind*
User avatar
writer16
Ancient
Posts: 653
Joined: 19 Nov 2005, 22:32

Unread post by writer16 »

he he opet ja sa svojim pitanjima kak sam ja novi netko je pitao je li tu spada horor i vi ste rekli da ako je Ĺžanrovski komplet ????ako moĹžete objasnite :oops:
Inside Every Living Person Is A Dead Person Waiting To Get Out
Terry Pratchett
User avatar
Hamenaglar
Ancient
Posts: 813
Joined: 25 Apr 2005, 20:05
Contact:

Unread post by Hamenaglar »

u ovaj natjecaj ti spada sve sto ima veze s Fantasyem i Sf-om. Recimo ako imas svemirske vojnike, to ti je SF, ako imas vilenjake, to je Fantasy, ako imas vampire vukodlake i sl. i to ti moze proc u fantasy, sad mozda bi se i nekakvi duhovi mogli progurati.... Ali ako imas horror tipa Vrisak, e onda to nejde unutra...

nadam se da si me shvatio
nema me.
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Unread post by davors »

Pham Nuwen wrote:u ovaj natjecaj ti spada sve sto ima veze s Fantasyem i Sf-om. Recimo ako imas svemirske vojnike, to ti je SF, ako imas vilenjake, to je Fantasy, ako imas vampire vukodlake i sl. i to ti moze proc u fantasy, sad mozda bi se i nekakvi duhovi mogli progurati.... Ali ako imas horror tipa Vrisak, e onda to nejde unutra...
Lijepo objašnjeno, svaka ?ast ;-)

Nego ljudi, pišete li vi? Nemojte sve u zadnji ?as, do zaklju?enja natje?aja ostalo je još svega 25 dana. Pišite, šaljite, ne ?ekajte (i hvala onima koji su ve? poslali pri?e).

Davor
*Istria is a state of mind*
Locked