Ekran prièe_03

Obavijesti i diskusije o natječajima za pripovjetke, romane, slike, ilustracije, fotografije, stripove, filmove i slično.

Moderator: Ire

Forum rules
1. NASLOV - mole se svi koji će postati natječaje u ovom podforumu da u "Naslov" stave službeni naslov natječaja te za godišnje natječaje (dakle, one koji se ponavljaju svake godine - poput sferakonskog ili istrakonskog) u naslovu napišu i godinu za koju je taj natječaj objavljen.
2. POST - mole se forumaši da prenesu cijeli natječaj (kopi-pejstaju ili prepišu), a ne stave samo link. Također bi bilo dobro istaknuti datum do kada natječaj traje i adrese na koje se uratci šalju.
3. STARI NATJEČAJI - natječaji kojima je istekao rok trajanja i/ili koji su zaključeni, ostaju u ovom podforumu, ali su zaključani, dakle u njima se više ne može postati. Ukoliko netko ima neko pitanje u vezi starog natječaja, slobodan je otvoriti novi topik u za to adekvatnom podforumu.
4. POSTOVI KOJI NISU NATJEČAJI - u ovom će podforumu biti uklonjeni i preseljeni u adekvatne podforume.
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Ekran pri?e_03

Unread post by Nimrod »

Ekran pri?e, natje?aj za kratku pri?u koji po tre?i put zajedni?ki organiziraju IskonInternet i Naklada MD, ostaje dosljedan filozofiji malih koraka, pa se i ovogodišnji održava u druga?ijem treminu od prva dva i s ponekom izmijenom u prijavama autora i pri?a te ocjenjivanju 200 najbolje plasiranih pri?a.

Ista su ostala osnovna pravila natje?aja koja omogu?avaju velikom broju ljudi da s drugima podijele zanimljivu pri?u. Sudjelovanje 1012 autora i 1972 pri?e u prva dva natje?aja dovoljno govori o popularnosti Ekrana pri?e.

Ono što Ekran pri?e tako?er ?ini popularnim je mogu?nost osvajanja vrijednih nagrada. Prvu nagradu, prijenosno ra?unalo IBM ThinkPad T41 i ove godine je osigurao Megatrend, putovanjem za dvije osobe u Pariz nagra?uje putni?ka agencija Alga, a tre?a nagrada, godišnji IskonDSL promet dar je IskonInterneta.

Brojnim posjetiteljima Iskonovog portala najzanimljiviji je drugi dio natje?aja, u kojem od 200 najboljih pri?a prema ocjenama žirija, oni biraju sto, a koje se, uz prve tri, objavljuju u knjizi Ekran pri?e_03, izdava?a i suorganizatora natje?aja Naklade MD.

Ekran pri?e-01 i Ekran pri?e_02 predstavljene su u okviru Europskog festivala kratke pri?e. Tako ?e i knjiga Ekran pri?e_03 biti promovirana drugog dana Festivala u Zagrebu, 24. svibnja 2005.

Zbog nemogu?nosti fizi?ke obrade velikog broja prijava uvedena je i kratka on-line registracija autora i pri?a koja uklju?uje to?nu e-mail adresu, ime i prezime, ku?nu adresu i kratku biografiju.

Autori ?e mo?i odabrati žele li pri?u prijaviti pod pseudonimom i kasnije ?e kroz natje?aj njihova pri?a biti povezana s tim izborom. To?na ku?na adresa je nužna zbog ?injenice da još danas nisu svi autori, ?ije su pri?e objavljene u Ekran pri?e_02, dobili svoje autorske primjerke knjige iz jednostavnog razloga: nema adrese na koju bi im knjiga bila dostavljena.

Ovom prilikom molimo te autore da nam pošalju svoju ku?nu adresu na e-mail. (ekranprice@iskon.hr)

Zbog nekih pravila natje?aja, koje razli?iti sudionici razli?ito interpretiraju, ograni?ena je i koli?ina teksta koji predstavlja kratku biografiju.

Ispod polja za unos biografije i pri?e postoji broja? znakova, koji to?no mjeri duljinu unešenog teksta. Pri?a kra?a od 900 ili dulja od 2700 znakova ne?e se mo?i prijaviti, kao ni biografija koja prelazi 640 znakova.

Broj pri?a koje jedan autor može prijaviti na natje?aj ni dalje nije ograni?en. Zato ?e i u potvrdnom e-mailu, koji ?e autori dobiti od Iskona, stajati obavijest da ta lozinka služi za prijavu više pri?a. To zna?i da ?e autori samo jednom unijeti svoje osobne podatke, a prijaviti pri?a koliko žele.

Kako bi natje?aj do kraja bio jednako transparentan i regularan kao i njegov prvi dio, koji odra?uje žiri, u dijelu gdje posjetitelji portala ?itaju i ocjenjuju pri?e uvedene su male promjene, ali o njima ?e biti više rije?i kada za to do?e vrijeme, tj. 14. ožujka.

Osim što su te promjene potrebne zbog nepostojanja fizi?kih kapaciteta koji bi mogli obraditi sve prijave, internetski književni natje?aj ne bi bio pravi kad ne bi posjetiteljima i autorima ponudio mogu?nost što potpunijeg sudjelovanja u kreiranju on-line sadržaja.

A svi oni koji ?e samo htjeti uživati u pri?ama ili pratiti trenutni poredak i podatke o broju ?itanja s trenutnom prosje?nom ocjenom svih 200 pri?a, posje?ivat ?e, kao i prve dvije godine, stranicu internetskog natje?aja za kratku pri?u Ekran pri?e_03.

prenešeno sa http://www.iskon.hr/kultura/page/2005/0 ... 79006.html
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
Kil-Kenny
Ewok
Posts: 22
Joined: 18 Feb 2005, 04:13

Unread post by Kil-Kenny »

Uvijek je - bilo kakva inicijativa a.k.a. natjecaj dobrodosao za knjizevnost u HR opcenito - kao i za svakog pisca da vjezba pisanje u raznim formama. To stoji. Samo sto su kod prvog i drugog natjecaja Ekran Price, barem po mom skromnom misljenju, 'skoro'-'skoro' one price za koje su glasali ljudi bolje od one prve tri koje je odabrao ziri - sto ne mijenja cinjenicu da izabiranje najboljih sto prica putem interneta daje prednost tome tko ima vise prijatelja koji surfaju nad istinskom kvalitetom prica. Pri tom se moze spomenuti kako je prica pobjednica Ekran Prica 01 bila sramotni ep u cast zirija. Na Ekran Pricama O2 prva je nagrada otisla u Sarajevo. Kad bi malo pratili natjecaje u Hrvata cini se da pobjede zanju samo Bosanci ili Bosanci sa prebivalistem u Zagrebu. Cini se da ljudi u ostatku Hrvatske nekako NE ZNAJU pisati - ili su nepismeni... Ne znam... Ili kada se presele u Zagreb - tek onda dobiju magicnu moc Pisanja. Da, bit ce da je nesto u zemlji pod Medvedgradom.
Nemojte me shvatiti pogresno. Pola moje obitelji su Bosanci - stoga ne sirim nikakvu netrpeljivost i ne insinuiram nista protiv Zagrepcana - dapace - imam puno prijatelja iz prijestolnice. Ne brijem nimalo na nacionalizam, ni na one bedaste regionalne razmirice, niti zamjeram ista osobno pobjednicima Ekran 01 i 02 ( SUPER ZA NJIH! ), ali cak i meni malo smrdi taj opetovani pattern... natjecaja koji odabiru po 100 kratkih prica i onda ih prodaju istim tim 'sretnicima' piscima i prijateljima i simpatizerima po 50 kuna. Sve je to u redu - da mladi i nadobudni pisci ili wanna-be-pisci iz Hrvatske imaju susjede Bosance ili neke druge s kojima mogu tako reci - odmjeriti snage. Ali ne uvijek i skoro u svakom natjecaju - jer ionako-ionako nasa je knjizevna scena toliko skucena da jedva ima prostora za disanje - ma ni nema prostora za disanje. Ali covjek dan-danas ni ne moze tako nesto reci, a da na njega ne padne neka sjena sumnje da je nacionalist ili sovinist ili da insinuira na neku zavjeru bosanskih pisaca sa ZG, sorry HR - prebivalistem ili da se tu radi samo o nekom malom, isfrustriranom wanna-be piscu iz provincije koji bezveze kenja. Zao mi je, ali ja smatram da je Bosna i Hercegovina - bez obzira na proslost - suverena i samostojna drzava pored suverene i samostojne Hrvatske. Svaka drzava ima svoju knjizevnost i svoje knjizevnike - svoj knjizevni zivot kojeg treba njegovati, paziti i odgajati. Jednako kao sto u Italiji nije svaki natjecaj otvoren Svicarcima, Slovencima, itd. Postoje posebni - medjunarodni natjecaji ili neki dobrosusjedski natjecaji ili bla-bla... Samo za primjer - ja nemam apsolutno nista protiv npr. Jergovica - izaberem ga nad Aralicom i da mi prijete pistoljem - ali on jest hrvatski pisac - zar ne. Ja sam dakle za podijelu natjecaja - na one u kojima sudjeluju samo gradjani RH i na druge u kojima mogu sudjelovati i gradjani susjednih drzava. Tako treba biti i u BIH i u Srbiji i bla-bla... Mnogi ce reci da takva podijela kod hrvatskih natjecaja vec postoji - ma GDJE?? U kojem knjizevnom natjecaju? Takva bi podijela dala vise prostora domacim piscima - pod jedan, a pod dva uklonila bi ikakve sumnje u nekakve filo-bosanske lobije u ZG. Ponavljam - mene bas briga kako se netko preziva ili gdje je tocno rodjen - doklegod je on hrvatski drzavljanin onda je ona/on hrvatski pisac ili autor - kako zelite. A potonjima treba ocajnicki prostora kod natjecaja, kod izdavaca, kod publike. To je ono sto tlaci citavu knjizevnost, a onda jos dvostruko SF/F kao uvjerljivo najmarginaliziraniji zanr u HR. Ali eto - bit ce samo da sam ja isfrustrirani wanna-be pisac iz provincije koji je svejedno poslao svoje price na Ekran Price pa pricam gluposti jer u biti znam da neam pojma pisat i da nemam sanse na natjecaju - a sitna mi dusa iz dana u dan, iz noci u noc ispunjava pohlepne prste koji se grce sarajuci jastuk novim crtama. San o laptopu je cilj koji opravdava sva sredstva - izmisljotine o centralizmu, o lobijima, o skucenosti hrvatskog knjizevnog prostora... AH!
Znate sto - evo, ako moja prica osvoji nesto - pa bilo da udje u prvih pet mjesta na glasanju TOP 100 - reci cu vam koje su to price... U suprotnom - za objasnjenje pogledati posljednjih nekoliko recenica...
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Xe, xe... Najbolji hrvatski SF roman u zadnjih 15 godina je napisao Bosanac nastanjen u (mislim) Splitu... A mislim, ne možeš bit umjetnik i pišat kolonjsku, treba tu zagazit u govna da uzgojiš ružu... I ta "tisu?ljetna hrvatska uljudba"... Umjetnik može postat samo onaj tko je se riješi, a ne onaj tko je gladi percem po...
Kil-Kenny
Ewok
Posts: 22
Joined: 18 Feb 2005, 04:13

Unread post by Kil-Kenny »

Halo...?
Kil-Kenny
Ewok
Posts: 22
Joined: 18 Feb 2005, 04:13

Unread post by Kil-Kenny »

Dogodio se stravicni glitch sa mojim post-om i sad moram sve ispocetka... Ok... Prvo SLAZEM SE - Sablja kicks ass!
Evo ovako - mene ''tisucljetna uljudba'' apsolutno ne interesira. Stvar je u tome da su kod nas - i zbog ne tako davnih dogadjaja - ovakve teme uvijek hiperosjetljive - odnosno ljudi su hiper-osjetljivi na njih. Ja nisam spominjao nikakvu diskriminaciju bosanskih pisaca nego sam govorio o natjecajima. Boze moj, pa ako istom izdavacku dodje kvalitetnije djelo Bosanca ( ili Eskima ) i manje kvalitetno djelo hrvatskog autora - uvijek mora izdati kvalitetnije djelo - to je bez pogovora. Spomenuo sam i u prijasnjem mejlu da se tu ne radi ni o prezimenu, ni o porijeklu. Ja sam govorio o necemu puno apstraktnijem - o jednom odredjenom trendu i o realnoj situaciji. Vidi se skucenost prostora samo po tome koliki je put po raznim izdavackim kucama proslo Gavranovo djelo. A meni ne pada na pamet da pitam Gavrana da se izjasni je li hrvatski ili bosanski pisac - jer to jednostavno nije fer i - kako kazes Izitpajn - ne treba tim stvarima opterecivati umjetnika.
Ne mora se tu raditi ovdje o sustoj iskljucivosti - ili o smanjenju broja natjecaja koji prihvacaju autore iz stranih drzava - neka to bude povecanje broja natjecaja na obostranu korist! Eto veselije ideje! Sama knjizevnost ne poznaje drzavne i nacionalne granice - ali knjizevnost kao institucija moze i mora voditi brigu o svojim autorima. Spomenuta hiper-osjetljivost na tematiku vodi nas od jednog ekstrema spektra do drugog - jedan je diktatura nacionalizma, a drugi je onaj koji nas ceka rasirenih ruku - diktatura politicke korektnosti.
Meni je npr. sasvim ok da se bosanski studenti u Hrvatskoj mogu prijaviti za upis na faks i upisati fakultet sa potporom Ministarstva kao hrvatski studenti - dok hrvatski studenti u BiH placaju kao strani studenti. Jebiga, stvarno je njihova ekonomska situacija losija nego nasa i treba dobrosusjedski izaci u susret. A, ponavljam, ne govorim ja ovdje o nekoj opcenitoj diskriminaciji bosanskih ili inih stranih autora u HR koja bi bila nesto ruzno, nepotrebno i glupo. Svaka nacionalna knjizevnost vodi racuna o samoj sebi - u svim zapadnim zemljama - pa ih nitko ne optuzuje za to - oni imaju raznovrsne natjecaje bazirane na iskljucivosti.
Stavit cu malo priprost primjer, ali spominjanje ''tisucljetne uljudbe'' na prijedlog o natjecajima za hr. autore je isto kao optuzivanje za nacionalizam nekoga tko u Hrvatskoj kaze - pa hrvatska bi trebala imati svoju nogometnu ligu.
Evo ja se osobno grozim na nedavno pokrenutu akciju novog hrvatskog pravopisa. U emisiji Otvoreno - ti su ljudi ( pokretaci ) tvrdili kako je jezik ziva stvar, ali da treba razlikovati govor od pisane rijeci. KAO DA PISANA RIJEC NIJE ZIVA STVAR!?? Oni uopce ne postuju zivucu vecinu ljudi koja se koristi sadasnjom, zivom pisanom rijeci nego daju prednost nekim svojim sjecanjima iz djetinjstva - prije 60ih i prije dekreta iz Novog Sada. Ma koga briga sada za Novi Sad i 60e! Ti ljudi nikako da izadju iz tog zacaranog kruga povijesnih flashbackova i da jednom prerezu tu vrpcu - kazu DOSTA i krenu od ovoga sto je SADA! Ono sto je engleski jezik ucinilo novim latinskim upravo je njegova prakticnost i sposobnost upijanja, rasta vokabulara upijanjem rijeci iz stranih jezika. A da li je prakticnije napisati ''grjeska'' ili ''greska'', te je li hrvatski jezik bogatiji ili siromasniji sa bosanskim turcizmima, npr. To je cista retorika za bilo koga tko se koristi zdravim razumom.
No da se vratimo temi. Ti sam Izitpajn kazes da je Gavranova Sablja ''najbolji hrvatski SF roman'' - dakle tu si vec djelu dao pripadnost. I to nije neka ruzna pripadnost - nije neka koja na bilo koji nacin iskljucuje bosansku komponentu. O tome govori i moj prijedlog - nazovimo ga prijedlog - o hrvatskim natjecajima. Pretpostavimo da su bosanski autori opcenito receno kvalitatno superiorniji - sto je tu toliko lose sviti malo gnijezdo natjecaja za mlade hrvatske autore dok ne razviju krila kada na grani ima jos dovoljno mjesta da sleti koliko god drugih ptica. Mladim hrvatskim autorima je potreban bilo kakav novi prostor kao kap vode u pustinji. Eventualna nagrada ili priznanje ili objava - daje im podrsku da nastave pisati bez nekog dugogodisnjeg prekida - bez da nas zakidaju svojeg stvaralastva na ne znam ni ja koliko godina. I tu se ne uklapa ona ako si pisac pisat ces bez obzira na bilo sto. Nasa je stvarnost surova i niti najuspjesniji pisci u HR ne mogu zivjeti od spisateljstva - to vec i ptice na grani znaju. Ako postoji mogucnost da se poda malo vise prostora u nekim natjecajima ( ne u svim, ma niti u vecini ) prici mladog hrvatskog autora naustrub sudjelovanja mozda i nesto kvalitetnijeg bosanskohercegovackog pisca ja sam za. Ne vidim u tome nikakvu posebnu diskriminaciju - dokle god u HR ima drugih natjecaja koji su otvoreni za medjudrzavno sudjelovanje. Briga za nacionalnu knjizevnost ne mora odmah znaciti gazenje u govna ili tisucljetnu uljudbu. Moj stav ne polazi ni od stoljeca sedmog, a niti iz proslog desetljeca nego iz sadasnjeg, realnog stanja stvari i knjizevnosti u HR. Nigdje ja nisam izricito tvrdio da su bosanski pisci bolji ili losiji od hrvatskih - zato jer bi to bilo glupo. Knjizevnost nije nesto sto se moze staviti na vagu i dobiti tocne cifre, ali zato se i obraca paznja na apstraktnije stvari - kao sto to moze biti dojam odredjenog trenda.
Osobno - obozavam pisanje - ali ne vjerujem da cu ikada postati vrijedniji autor, niti da cu uspjeti na nekom natjecaju jer smatram da mojem pisanju nedostaje potrebne kvalitete - bez obzira na zajebanciju iz prvog post-a. Ali postoji u Hrvatskoj puno mladih autora koji zavredjuju osiguranje dodatnog prostora i ne vidim nista lose u tome da im se taj prostor osigura. Jer kada uklonimo traume u nasoj kolektivnoj balkanskoj (pod)svijesti on moze biti jednostavno ZA HR. AUTORE umjesto NE-ZA BOSANSKE ili INE autore. Ja nisam ni za nacionalizam, ni za diskriminaciju jer i sam sam opetovano bio zrtva neopravdane i okrutne diskriminacije. Svejedno, nisam kivan na nikoga, niti zelim predlagati ikakvo zlo. Vjerujem da briga za nacionalnu knjizevnost moze biti iskrena - bez povijesnih repova, politickih agenda i bez da se zeli zlo bilo kojem narodu ili individui.

P.S.
Jos uvijek smatram da su prve tri price koje je izabrao narod bolje od onih koje je nagradio ziri - ali, dakako, to je stvar osobne prosudbe. Osobno smatram kako su Teorije Zavjere bedastoce, ali su zabavne, zar ne. :)
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Problem je u tome što je Hrvatska tragi?no mala, premala da bi skupila nekakvu kulturnu kriti?nu masu koja bi onda stvar gurala dalje. U cijeloj Evropi od 40-ak država njih manje od deset ima manje stanovnika od Hrvatske i to su: Andora, San Marino, Monako, Luksemburg, Lihenštajn, Slovenija, BiH, Makedonija i možda neka od balti?kih. U takvoj situaciji bilo kakvo okrupnjavanje - da ne kažem ujedinjavanje - dobro do?e. Pa bogamu, jedna kvalitetna knjiga godišnje nikoga ne može okrenuti doma?oj književnosti! Da bi dobio stabilnu ?itateljsku bazu, moraš imati bar nekakvu jezgru autora ili izdava?a koji redovito izbacuju odre?en broj ?itljivih uradaka. A bojim se da Hrvatska sama za tako nešto nije sposobna; ne zato jer su Hrvati blesaviji od drugih, nego jednostavno zato jer ih je malo. Dakle, klju?na rije? ovdje je kriti?na masa.

Baj d vej, ljudi ?e te uzimati ozbiljnije ako malo manje budeš meandrirao i malo se više budeš držao teme... A onda ?e ti i postovi biti kra?i i lakši za ?itati...
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Tu ima vi[?]e problema, isti?em ih uz rizik da ispadnem off-topic.

1. Periodika ili natje?aji?
2. Okej, koji jezik?
3. Koliko para, toliko muzike!

ad 1. - Stvoriti ljudima ?asopis koji ?e redovito izlaziti i uredno pla?ati, pa ?e ljudi i pisati te objavljivati. U takvim okolnostima natje?aji bivaju onim [?]to jesu - sporadi?nom pojavom.

ad 2. - Jasno, jasno, hrvatski knjiĹževni. I ne kanim se zaplitati u raspru o jezi?nom standardardu lijevom ili desnom. Ako stvar ide uz adekvatni prijevod, odnodno lekturu, ne vidim razloga za[?]to se ne bi objavljivali slovenski autori ("Futura"), autori iz BiH (istrakonski natje?aj za zbirku, citirana Sablja), ?ak i iz SiCG (ponovno istrakonski natje?aj).

ad 3. - Hrvatska je siroma[?]na, nije toliki problem u broju ljudi.
Naime, mislim da Hrvatska danas ima ja?i SF nego u doba "Siriusa", i kvalitetom i brojem autora. Me?utim, ako se godinama pi[?]e samo za nekoliko autorskih primjeraka... Dojadi. Ne govorim u svoje ime, ali vidim tu pojavu oko sebe.

Rezime: ako ljudi imaju prigodu objavljivati u ne?emu [?]to ide plus-minus redovito, pa jo[?] dobiju i neku paricu, ovakva diskusija postaje bespredmetnom.
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

njaaa... ja to vidim više crno - bijelo: ili je situacija 1 ili je situacija 2.
Pri tome mislim:

situacija 1 - od pisanja sf-a ne mogu živjeti. To zna?i da radim full-time job i onda kad ukradem neko vrijeme napišem neku pri?u. Tim tempom trebati ?e mi cca 3 godine za jednu zbirku formata "biblioteka sfera". Govorim o situaciji kad nemam potomstva za koje se trebam brinuti. U slu?aju imanja potomstva, uop?e pisanje u situaciji 1 postaje upitno.

situacija 2 - od pisanja sf-a mogu živjeti. Pisanje sf-a mi je POSAO i ne radim nikakav drugi posao pored ovog. Tu imam vremena za sve (uklju?uju?i potencijalno potomstvo) i izbacujem knjigu godišnje. Možda i dvije. Tri?

U obje situacije ne vidim nigdje problem u vidu konkurencije pisaca iz Bosne. Problem mi je malo tržište, negativan imidž doma?ih pisaca me?u publikom ( u odnosu na pisce s angloameri?kog govornog podru?ja ), loš odnos medija i književnih institucija prema žanru, nedostatan marketing u doma?em izdavaštvu itd. Pisce iz Bosne ne vidim kao problem.
User avatar
Dren
Jedi Master
Posts: 247
Joined: 16 Jun 2004, 09:18
Location: Place shifting atm

Unread post by Dren »

?ak [?]tovi[?]e. Vi[?]e pisaca zna?i da ima i vi[?]e publike. A za[?]to ti svoje knjige ne bi u krajnjem slu?aju plasirao i na bosansko trĹži[?]te.
if we learn from our mistakes then I'm getting a fantastic education
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

Izitpajn wrote: Baj d vej, ljudi ?e te uzimati ozbiljnije ako malo manje bude[?] meandrirao i malo se vi[?]e bude[?] drĹžao teme... A onda ?e ti i postovi biti kra?i i lak[?]i za ?itati...
Touche! Pogotovo lijen?ine kao [?]to sam ja. :;

Nat
At last, the stars are finally right...
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

Dren wrote:Više pisaca zna?i da ima i više publike.
I ti si primjetio da doma?e sf pisce ?itaju samo drugi doma?i sf pisci? :flower:
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Zoran wrote:
Dren wrote:Vi[?]e pisaca zna?i da ima i vi[?]e publike.
I ti si primjetio da doma?e sf pisce ?itaju samo drugi doma?i sf pisci? (...)
He, he... Dakle, stotinjak ?itatelja. Naravno, pod radnom hipotezom da se "doma?im sf piscem" smatra tko god i[?]ta objavi (ili barem napi[?]e) tijekom teku?e godine.

:uzdravlje:
Kil-Kenny
Ewok
Posts: 22
Joined: 18 Feb 2005, 04:13

Unread post by Kil-Kenny »

Kritika za meandriranje je sasvim na mjestu. Primljeno na znanje. Konciznost i drzanje pravca -check! Ma to su ponajvise krive okolnosti - kao imam 200 milijuna dolara vremena i prostora za lutanje pa se sve rastegne na tri sata, pa... nista.
Ma ne vjerujem ni ja da bosanski autori istinski ugrozavaju hrvatske ili vice-versa... Dapace - neka naprave dogovor - ciji se predstavnik prvi probije tamo prema zalazecem suncu neka kaze - hej, ima jos mojih sunarodnjaka tamo natrag u knjizevnoj nedodjiji - a ni susjedi nam nisu losi. Kada si tinejdzer kenjas protiv svega jer si u srednjoj skoli i realno nisi jos opremljen da bi mogao promijeniti nabolje stvari protiv kojih kenjas. Zato je najljepsi period kada zagazis kroz dvadesete prema tridesetima i obucen si da mozes nesto promijeniti. Onda tek shvatis da su ljudi ustvari promijenjivi najmanje koliko je sistem nepromjenjiv.
S-sto...??!? Opet sam zalutao... E jebiga!

Pozdrav svima, zahvaljujem sto ste procitali moje post-ove... To mi govori da kod nas u Hrvatskoj svega manjka - samo volje ne - a to uvijek daje nadu... :)
Kil-Kenny
Ewok
Posts: 22
Joined: 18 Feb 2005, 04:13

Unread post by Kil-Kenny »

Ah da - zaboravih - problemi ona dva post-a su problemi mojeg pisanja - zato sam i toliko los - eto, barem sam nesto dokazao kako treba! :)

A sto...? Nema obavijesti za nove natjecaje? Pa kako...??
Locked