Istrakon 2005.

Obavijesti i diskusije o natječajima za pripovjetke, romane, slike, ilustracije, fotografije, stripove, filmove i slično.

Moderator: Ire

Forum rules
1. NASLOV - mole se svi koji će postati natječaje u ovom podforumu da u "Naslov" stave službeni naslov natječaja te za godišnje natječaje (dakle, one koji se ponavljaju svake godine - poput sferakonskog ili istrakonskog) u naslovu napišu i godinu za koju je taj natječaj objavljen.
2. POST - mole se forumaši da prenesu cijeli natječaj (kopi-pejstaju ili prepišu), a ne stave samo link. Također bi bilo dobro istaknuti datum do kada natječaj traje i adrese na koje se uratci šalju.
3. STARI NATJEČAJI - natječaji kojima je istekao rok trajanja i/ili koji su zaključeni, ostaju u ovom podforumu, ali su zaključani, dakle u njima se više ne može postati. Ukoliko netko ima neko pitanje u vezi starog natječaja, slobodan je otvoriti novi topik u za to adekvatnom podforumu.
4. POSTOVI KOJI NISU NATJEČAJI - u ovom će podforumu biti uklonjeni i preseljeni u adekvatne podforume.
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

Bojan wrote:
Nimrod wrote:5-10 kartica bi u principu za GAIA-u bilo izvedivije, pretpostavljam...
Dagi wrote:Donji limit pet kartica, gornji deset?
Grozan prijedlog. Pisanje za takav natjecaj bilo bi zabavno poput provlacenje konca kroz usicu igle.
kako? pa i ti si kratio nešto nedavno... :?
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
ban

Unread post by ban »

Nimrod wrote:vidi [?]to kaĹže Dagi - to sam mislila: manje posla, manje lektoriranja, vi[?]e razli?itih pri?a u zbirci...
No, ajmo GAIA, u?inite nam knjiĹževnu sf scenu jo[?] raznolikijom...I dare you.
Meni se cini da se nije planirala zbirka. Barem se ja ne kanim baviti izdavanjem zbirke koju nece nitko kupovati osim kao poturenu na ulazu na konvenciju. Mislim, cast svakome, ali ja ne zelim da kao mcn imam pun ormar neprodanih zbirki.
Sto se tice nagrade GAIA, to je nagrada, komad metala u plasticnoj kutiji. Ona jedna nagrada GAIA koja je dodijeljena prije desetak godina dodijeljena je u nekoliko kategorija, ali sve za objavljena djela, a ne neobjavljena.
User avatar
Bojan
Puppeteer
Posts: 136
Joined: 16 Dec 2003, 03:47
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Bojan »

Nimrod wrote:kako? pa i ti si kratio ne[?]to nedavno... :?
Tocno. Zadnje dvije price. Oba puta mi je kracenje oduzelo vise vremena nego pisanje. I nije bilo nimalo zabavno.
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

ban wrote:Meni se cini da se nije planirala zbirka.
ja sam dobila baš taj dojam...
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

ban wrote:Meni se cini da se nije planirala zbirka. Barem se ja ne kanim baviti izdavanjem zbirke koju nece nitko kupovati osim kao poturenu na ulazu na konvenciju.
Gledaj to sa vedre strane: za Essekon bi ti trebalo puno manje kopija...:;

Opet, SFerakonske (i Istrakonske) zbirke se prodaju. Nisu bestselleri, no nisu zbog toga bile ra?ene. Ili sam ja nešto propustila?

Žao mi je što te to ne zanima, ja mislim da bi GAIA-i takav projekt bio super. Sre?om, pa nisam ?lan. :;
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

ban wrote:Barem se ja ne kanim baviti izdavanjem zbirke koju nece nitko kupovati osim kao poturenu na ulazu na konvenciju. Mislim, cast svakome, ali ja ne zelim da kao mcn imam pun ormar neprodanih zbirki.
Okej, ovo traĹži poja[?]njenje. Nadam se da ono [?]to ?u iznijeti ne predstavlja ni?iju poslovnu tajnu, odnodno da barem u zagreba?kim fandomskim krugovima predstavlja op?epoznate ?injenice.

Uistinu, zbirka Zagreb 2004. bila je mi[?]ljena kao komercijalni pothvat i kao takva nije ba[?] uspjela. I da, Macan je uistinu imao pove?u zalihu primjeraka koji su se godinama polako prodavali, eda bi lanjske godine bili dijeljeni besplatno.

Sve sljede?e zbirke mi[?]ljene su kao dio programa konvencije i uklju?ene su u cijenu kotizacije, a tiskanje se financira iz prora?una konvencije. Posljedice:
1. hrvatski SF dospije do vi[?]e stotina ?itatelja - realisti?no, bilo [?]to izme?u tri i osam stotina, [?]to ovisi o broju posjetitelja doti?ne godine, ra?unaju?i da ?e pokoju zbirku pro?itati i vi[?]e od jednog ?ovjeka;
2. svake godine pothvat se financijski pokrije, odnosno barem ne proizvede gubitak - manji dio se komercijalno distribuira;
3. autori imaju prigodu objavljivati u publikaciji koja se do sada pokazala najpouzdanijom i najkvalitetnijom na podru?ju hrvatskog SF-a;
4. od Dnevnika entropije nadalje, zbirke (iz remitende) i nije ba[?] lako nabaviti - ukoliko je godina bila bolja, "u ormaru" zna biti jako malo primjeraka.

Eh sad, tko je do[?]ao na SF konvenciju, a ne svi?a mu se [?]to mu je netko utrapio knjiĹžicu punu nesuvislih bljezgarija, slobodan je prvi idu?i radni dan oti?i u najbliĹži antikvarijat...
ban

Unread post by ban »

Ma sve ok. Samo na essekon ne dolazi 300-800 posjetitelja da im uvalimo, pardon, prodamo zbirku po cijeni kotizacije ;)
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

ban wrote:Ma sve ok. Samo na essekon ne dolazi 300-800 posjetitelja da im uvalimo, pardon, prodamo zbirku po cijeni kotizacije
Mmmda, ima[?] pravo!

Okej! :;
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

ban wrote:Ma sve ok. Samo na essekon ne dolazi 300-800 posjetitelja da im uvalimo, pardon, prodamo zbirku po cijeni kotizacije ;)
Istrakon tiska 200 - 300 primjeraka.
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Bojan wrote:
Dagi wrote:Donji limit pet kartica, gornji deset?
Grozan prijedlog. Pisanje za takav natjecaj bilo bi zabavno poput provlacenje konca kroz usicu igle.
Pa... Gledaj ovako: pove?ava disciplinu kod pisanja.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

?ega kod pisanja?
kakve su to blasfemije??
:;
Instant Geek. Just Add Coffee.
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

BLASFEMIJE?!

Metnimo ovako: je, minijatura je fakat Prokrustova postelja. Par znaki?a previ[?]e? Cap, i odu noĹžni prsti?i! Mislim, fakat, kad se djelo nabije u zadane gabarite ("... i ni znaka vi[?]e!"), autor zbilja treba ekonomizirati na izri?aju. Tu onda otpadaju pasusi pisani po sustavu um-drum, omiljeni likovi i scene koje ni?emu ne sluĹže itd.

Postaviti i gornji i donji limit? Priznajem - nije pretjerano uobi?ajeno, barem koliko je meni poznato. No, ima smisla, a za takvo [?]to ispo[?]tivati ne treba biti literarni David Copperfield...
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

Pa, donja granica postoji i na Istrakonskom natje?aju (vjerovali ili ne)...
User avatar
Bojan
Puppeteer
Posts: 136
Joined: 16 Dec 2003, 03:47
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Bojan »

Zoran wrote:Pa, donja granica postoji i na Istrakonskom natje?aju (vjerovali ili ne)...
Mislim da je donju granicu imao samo prvi natjecaj (2002.).
Locked