Večernjakov iQ Magazin ima natječaj za SF priču

Obavijesti i diskusije o natječajima za pripovjetke, romane, slike, ilustracije, fotografije, stripove, filmove i slično.

Moderator: Ire

Forum rules
1. NASLOV - mole se svi koji će postati natječaje u ovom podforumu da u "Naslov" stave službeni naslov natječaja te za godišnje natječaje (dakle, one koji se ponavljaju svake godine - poput sferakonskog ili istrakonskog) u naslovu napišu i godinu za koju je taj natječaj objavljen.
2. POST - mole se forumaši da prenesu cijeli natječaj (kopi-pejstaju ili prepišu), a ne stave samo link. Također bi bilo dobro istaknuti datum do kada natječaj traje i adrese na koje se uratci šalju.
3. STARI NATJEČAJI - natječaji kojima je istekao rok trajanja i/ili koji su zaključeni, ostaju u ovom podforumu, ali su zaključani, dakle u njima se više ne može postati. Ukoliko netko ima neko pitanje u vezi starog natječaja, slobodan je otvoriti novi topik u za to adekvatnom podforumu.
4. POSTOVI KOJI NISU NATJEČAJI - u ovom će podforumu biti uklonjeni i preseljeni u adekvatne podforume.
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Večernjakov iQ Magazin ima natječaj za SF priču

Unread post by LordShaper »

i dijele Galaxy tablete za najbolje :notworthy:

http://www.vecernji.hr/techno/sf-prica-929781
...
Tema priče je slobodna, ali postavili smo određene smjernice. Budući da je IQ tehnološki magazin, poželjno je da pokretač i okosnica radnje budu tehnologija ili tehnološki razvoj, u smislu njihovog utjecaja na pojedinca i/ili društvo. Drugim riječima, ne zanima nas toliko 'stručna' razrada tehnoloških koncepata i ideja, koliko sociološki i psihološki efekt tehnologije na likove. Poželjno je da se radnja priče odvija u budućnosti, ali to naravno nije uvjet. Bitno je da priča poštuje zakonitosti SF žanra.

Pravo natjecanja imaju svi građani Republike Hrvatske i građani iz inozemstva koji pišu hrvatskim jezikom.

Natječaj je javan. Autori nam uz priču trebaju poslati svoje puno ime i prezime, telefon i adresu (javno objavljujemo samo ime i prezime). Valja također poslati svoju fotografiju i kratke podatke o svom životu i radu. Priče se mogu objaviti i pod pseudonimom, ali podaci moraju biti poznati redakciji.

...

Najbolje pristigle priče u cijelosti ćemo objavljivati na portalu Vecernji.hr. I vi možete sudjelovati u izboru najboljih priča, u finalni izbor ući će i priče s najviše glasova čitatelja u online anketi na našem portalu. Također, priča s najviše glasova u anketi u svakom krugu bit će u cijelosti objavljena i u iQ magazinu, a održat ćemo više krugova izbora tijekom cijele godine.

Popis pristiglih priča na natječaj također će se nalaziti na online izdanju Večernjeg lista na adresi: Vecernji.hr/techno. Molimo autoru da poštuju sljedeće propozicije, te da ne šalju već objavljivane radove.

Propozicije: ­
- broj znakova: do 7200 znakova
- obavezna numeracija stranica
- obavezan font Times New Roman (ili neki tome odgovarajući serifni font), a veličinu fonta 12
- slanje u rtf ili doc formatu


Rok za prvi krug traje od danas do 21. travnja ove godine.

Priče nam šaljite na e­-mail adresu iq (at) vecernji.net (sa subjectom SF priča). Priča se može poslati i poštom. Na adresu iQ redakcija, Večernji list, Oreškovićeva 6H/1, Zagreb, s napomenom SF priča.

Nagrada za najbolju kratku SF priču iQ magazina i Samsunga na kraju godine bit će tablet Galaxy Note 10.1
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: Večernjakov iQ Magazin ima natječaj za SF priču

Unread post by Milena »

Evo, samo da obavijestim, prvi krug natječaja je završen, četrnaest priča je ušlo u konkurenciju, prepoznat ćete neka imena, druga nećete. :zubo:

Cijeli specijal.
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Večernjakov iQ Magazin ima natječaj za SF priču

Unread post by ratchet »

Ajde nek je među onima koje se čitaju, i to se računa kao objavljena priča ( valjda )

Sistem ocjenjivanja mi baš nije bistar. Pročitao sam dvije do sada ( ne svoju ), ali sam se suzdržao od ocjene, nekako mi djeluje bedasto da ocjenjujem konkurenciju. Ali koliko sam vidio možeš otovriti link i ocijeniti priču koliko hoćeš puta. Ako netko bude sam sebi dodjeljivao petice svakodnevno uspjeh je garantiran. ili recimo ovako. Imam oko 200 djece kojima predajem. Ajmo ekipa, tko profi da pet pet puta, dobije pet iz zalaganja. Finale mi osigurano.
Just Kidding, jedna od velikih želja mojih đaka, s čime me stalno gnjave, je da saznaju koji je moj facebook profil. ( isti kao i pseudonim pod kojim pišem ) al mi ne pada na pamet im to i otkrijem, još mi samo oni trebaju.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: Večernjakov iQ Magazin ima natječaj za SF priču

Unread post by Milena »

ratchet wrote:Ajde nek je među onima koje se čitaju, i to se računa kao objavljena priča ( valjda )

Sistem ocjenjivanja mi baš nije bistar. Pročitao sam dvije do sada ( ne svoju ), ali sam se suzdržao od ocjene, nekako mi djeluje bedasto da ocjenjujem konkurenciju. Ali koliko sam vidio možeš otovriti link i ocijeniti priču koliko hoćeš puta. Ako netko bude sam sebi dodjeljivao petice svakodnevno uspjeh je garantiran. ili recimo ovako. Imam oko 200 djece kojima predajem. Ajmo ekipa, tko profi da pet pet puta, dobije pet iz zalaganja. Finale mi osigurano.
Just Kidding, jedna od velikih želja mojih đaka, s čime me stalno gnjave, je da saznaju koji je moj facebook profil. ( isti kao i pseudonim pod kojim pišem ) al mi ne pada na pamet im to i otkrijem, još mi samo oni trebaju.
Koliko ja znam (a nemam nikakve veze s tehničkom stranom, tako da možda krivo znam), sustav bi trebao bilježiti adresu s koje je došla ocjena, i dopuštati samo jedno davanje ocjene s iste adrese.

A finale ti je ionako osigurano... :zubo:
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
tnicholson
Hani
Posts: 57
Joined: 20 Jun 2014, 13:44
Location: Velez
Contact:

Re: Večernjakov iQ Magazin ima natječaj za SF priču

Unread post by tnicholson »

Pokrenuli su još jedna natječaj, ovaj put na temu AI-a. Rok je 15. svibnja. Evo linka: http://www.vecernji.hr/sf-prica/posalji ... adu-996603

Čitao sam broj u kojem je bio objavljen natječaj i bila je riječ o predviđanjima Stephena Hawkinga i još nekih o budućnosti umjetne inteligencije. Bilo je zanimljivih predviđanja i u jednom je ulomku bilo riječi o self-learning AI. Fora stvar.

Onda? Nisam dugo na forumu pa ne znam ako ima forumaša koji su aktivni na natječajima. Ja mislim da ću sklepati nešto od 7200 riječi.

Bio sam nešto poslao za prošli natječaj. Kada su u broju u kojem su objavili dobitnike spomenuli 'neka nova imena koja još moraju puno raditi' prepoznao sam sebe. Iskreno, "Elena" i "Bormeš smo nahrdali" su mi bili 'bleh'. Sad kad ispadne da su autori tih priča modovi haha. :dum:

Onda, recite mi, što ćete napisati, da znam i ja? :hehe: Šalim se... Ja mislim da ću napisati nešto lagano, sa hepi endom. Manje 'artificial' a više 'inteligence'.
"Stavio bih i ja ovdje neki citat da sam načitan k'o vi." - tnicholson
tnicholson
Hani
Posts: 57
Joined: 20 Jun 2014, 13:44
Location: Velez
Contact:

Re: Večernjakov iQ Magazin ima natječaj za SF priču

Unread post by tnicholson »

Priča iz zadnjeg broja IQ mi je tako kul. K tome više što sam u zadnje vrijeme fasciniran androidima i kiborzima (SOMA, netko? brrrr).
"Stavio bih i ja ovdje neki citat da sam načitan k'o vi." - tnicholson
Locked