Natječaj za distopijsku priču ČITAJ ME (21.3.2014.)

Obavijesti i diskusije o natječajima za pripovjetke, romane, slike, ilustracije, fotografije, stripove, filmove i slično.

Moderator: Ire

Forum rules
1. NASLOV - mole se svi koji će postati natječaje u ovom podforumu da u "Naslov" stave službeni naslov natječaja te za godišnje natječaje (dakle, one koji se ponavljaju svake godine - poput sferakonskog ili istrakonskog) u naslovu napišu i godinu za koju je taj natječaj objavljen.
2. POST - mole se forumaši da prenesu cijeli natječaj (kopi-pejstaju ili prepišu), a ne stave samo link. Također bi bilo dobro istaknuti datum do kada natječaj traje i adrese na koje se uratci šalju.
3. STARI NATJEČAJI - natječaji kojima je istekao rok trajanja i/ili koji su zaključeni, ostaju u ovom podforumu, ali su zaključani, dakle u njima se više ne može postati. Ukoliko netko ima neko pitanje u vezi starog natječaja, slobodan je otvoriti novi topik u za to adekvatnom podforumu.
4. POSTOVI KOJI NISU NATJEČAJI - u ovom će podforumu biti uklonjeni i preseljeni u adekvatne podforume.
User avatar
Sandman
Ancient
Posts: 746
Joined: 28 Oct 2004, 09:26
Location: Republika P

Natječaj za distopijsku priču ČITAJ ME (21.3.2014.)

Unread post by Sandman »

naletjeh:
Krećemo s prvim ČitajMe natječajem, a pravila donosimo u nastavku:

ŠTO – najbolja SF distopijska priča
TKO – svi vi koji imate sjajnu ideju
KAKO – putem e-maila natjecaj@citajme.com
DUŽINA – do 20 kartica (36.000 znakova)
TRAJANJE – od 24.2. do 21.3.2014

Nagrade:

Novi roman majstora distopije Roda Reesa ‘Invent-10n’ na engleskom jeziku, poslan od autora osobno
Nagrada iznenađenja

Najboljim autorima pružit ćemo mogućnost javne prezentacije njihovih radova.

Službeni dio natječaja otvoren je za čitatelje iz Hrvatske, dok su ostali čitatelji jednako tako pozvani na sudjelovanje u neslužbenom dijelu natječaja u kojem ćemo također podijeliti nagrade, a radove objaviti na našim stranicama.
http://citajme.com/natjecaj/
"Life... is like a grapefruit. It's orange and squishy, and has a few pips in it, and some folks have half a one for breakfast."
Douglas Adams
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Natječaj za distopijsku priču ČITAJ ME (21.3.2014.)

Unread post by ratchet »

Finalisti:

Ukupno smo primili 17 radova te zahvaljujemo svim autorima na njihovom trudu i slanju svojih radova.

Temeljem izbora CitajMe.com redakcije najboljih 5 finalista natječaja donosimo u nastavku te ih uz dozvolu autora nudimo i vama na prosudbu.

Finalisti su navedeni abecednim redom:

■33 – Igor Beleš
■Djeva i devet vitezova - Dajana Šalinović
■Marion – Filip Šimunović
■Odluka – Lana Bojanić
■Relikt prošlosti – Ed Barol
Konačnog pobjednika natječaja proglasit ćemo 01.04.2014

A to možete naži ovdje: http://citajme.com/natjecaj/

Koliko sam shvatio prosudba publike ne utjeće na izbor pobjednika, pa nema potrebe da govorim glasajte za mene ili ima da vas bijem! :baba:
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: Natječaj za distopijsku priču ČITAJ ME (21.3.2014.)

Unread post by Nazir »

Čestitam!

Nego, malo me zbunjuje, Beleš je 33 objavio u NDH 2033. Zar je bilo moguće slati već objavljene radove?
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Natječaj za distopijsku priču ČITAJ ME (21.3.2014.)

Unread post by LordShaper »

Čitam pravila natječaja - kako očito nije izričito navedeno da se šalju samo prethodno neobjavljene priče, očito može. Ili je autor odlučio to tako protumačiti a žiri definitivno ima pametnija posla nego da traži da li je ili gdje već objavljena priča koju su odabrali.
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Natječaj za distopijsku priču ČITAJ ME (21.3.2014.)

Unread post by ratchet »

U natječaju zbilja nigdje nije navedeno da priča mora biti neobjavljena, što jes, jes.
Međutim, prije nego li su moju uvrstili među finaliste poslali su mi mejl s pitanjima među kojima je i bilo pitanje je li moja priča igdje prije bila objavljivana ili nagrađivana, na što sam odgovorio naravno negativno.
Je li odgovor išta uvjetovao ne znam, iskreno nije me ni briga, to što je čovjeku priča već objavljena, koga briga, big thing.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Natječaj za distopijsku priču ČITAJ ME (21.3.2014.)

Unread post by LordShaper »

Čuj, neka razina profesionalnosti mora postojati. Neovisno o tome bio ti plaćen za pisanje ili ne.
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Natječaj za distopijsku priču ČITAJ ME (21.3.2014.)

Unread post by ratchet »

Ne uspijevam naći onu rubriku koja se zvala nešto kao: Da se i ja malo hvalim, ili tako što pa evo ovdje:

pobjednik prvog CitajMe.com natječaja za najbolju SF distopijsku priču je Ed Barol za svoju priču Relikt prošlosti. http://citajme.com/natjecaj/ed-barol/

Nagrada nije lova nego knjiga, al pošto ionako trošim lovu na knjige ( sve manje nažalost u zadnje vrijeme ) dobro je i to.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Natječaj za distopijsku priču ČITAJ ME (21.3.2014.)

Unread post by LordShaper »

:occasion9:
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: Natječaj za distopijsku priču ČITAJ ME (21.3.2014.)

Unread post by Milena »

:cheers: :occasion9: :cheers: :occasion9:
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: Natječaj za distopijsku priču ČITAJ ME (21.3.2014.)

Unread post by Nazir »

Nadam se da ce knjiga bit dobra i za gustanje :cheers:
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Natječaj za distopijsku priču ČITAJ ME (21.3.2014.)

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Bravo Barolu!!!! :cheers: :cheers:
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
Vladimira
Ewok
Posts: 13
Joined: 17 Mar 2013, 23:06

Re: Natječaj za distopijsku priču ČITAJ ME (21.3.2014.)

Unread post by Vladimira »

čestitke! XD
Locked