Natječaj za priče i naslovnicu Marsonic 5 (1.4.2014.)

Obavijesti i diskusije o natječajima za pripovjetke, romane, slike, ilustracije, fotografije, stripove, filmove i slično.

Moderator: Ire

Forum rules
1. NASLOV - mole se svi koji će postati natječaje u ovom podforumu da u "Naslov" stave službeni naslov natječaja te za godišnje natječaje (dakle, one koji se ponavljaju svake godine - poput sferakonskog ili istrakonskog) u naslovu napišu i godinu za koju je taj natječaj objavljen.
2. POST - mole se forumaši da prenesu cijeli natječaj (kopi-pejstaju ili prepišu), a ne stave samo link. Također bi bilo dobro istaknuti datum do kada natječaj traje i adrese na koje se uratci šalju.
3. STARI NATJEČAJI - natječaji kojima je istekao rok trajanja i/ili koji su zaključeni, ostaju u ovom podforumu, ali su zaključani, dakle u njima se više ne može postati. Ukoliko netko ima neko pitanje u vezi starog natječaja, slobodan je otvoriti novi topik u za to adekvatnom podforumu.
4. POSTOVI KOJI NISU NATJEČAJI - u ovom će podforumu biti uklonjeni i preseljeni u adekvatne podforume.
User avatar
Acrodyn
Puppeteer
Posts: 112
Joined: 18 Dec 2009, 21:24

Re: Natječaj za priče i naslovnicu Marsonic 5 (1.4.2014.)

Unread post by Acrodyn »

Meni nije čudno što nije došlo mnogo ilustracija.

Da, plaća se, što je fantastično, ali opet ti ljudi moraju utrošiti puno vremena kako bi dobili priliku da dobiju 200 kn. Kao da se ja zaposlim i cijeli mjesec se nadam da mi na kraju neće reći da je to ipak bilo volonterski.

U srži je za crtače bitna ekspozicija na naslovnicama. No hoće li crtač koji već zarađuje od svojih radova to vidjeti kao dobro utrošeno vrijeme? Pogotovo kada istovremeno može crtati i zarađivati od toga.
Drugi problem su amaterski crtači koji možda i žele doći do tih novaca, ali se možda osjećaju obeshrabreno u moru kvalitetnih crtača. Prošla naslovnica je bila odlična, možda misle da ne mogu to nadmašiti...

To su samo moje ideje to bi mogli biti problemi po tom pitanju. Možda jednostavno marketing nije dovoljno usmjeren prema crtačkim vodama, ipak je primarno fokusiran na one literarne. Ja obavještavam ovakve natječaje svim crtačima koje poznajem i znam da inače to ne bi ni došlo do njih.

No kakvo god bilo stanje, nadam se da ste dobili stvarno kvalitetne radove i da će naslovnica biti još i bolja od prethodne. :)
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Natječaj za priče i naslovnicu Marsonic 5 (1.4.2014.)

Unread post by Xaotix »

Randomness is strong with this one!
Locked