Natječaj za priče i naslovnicu Marsonic 5 (1.4.2014.)

Obavijesti i diskusije o natječajima za pripovjetke, romane, slike, ilustracije, fotografije, stripove, filmove i slično.

Moderator: Ire

Forum rules
1. NASLOV - mole se svi koji će postati natječaje u ovom podforumu da u "Naslov" stave službeni naslov natječaja te za godišnje natječaje (dakle, one koji se ponavljaju svake godine - poput sferakonskog ili istrakonskog) u naslovu napišu i godinu za koju je taj natječaj objavljen.
2. POST - mole se forumaši da prenesu cijeli natječaj (kopi-pejstaju ili prepišu), a ne stave samo link. Također bi bilo dobro istaknuti datum do kada natječaj traje i adrese na koje se uratci šalju.
3. STARI NATJEČAJI - natječaji kojima je istekao rok trajanja i/ili koji su zaključeni, ostaju u ovom podforumu, ali su zaključani, dakle u njima se više ne može postati. Ukoliko netko ima neko pitanje u vezi starog natječaja, slobodan je otvoriti novi topik u za to adekvatnom podforumu.
4. POSTOVI KOJI NISU NATJEČAJI - u ovom će podforumu biti uklonjeni i preseljeni u adekvatne podforume.
proteus77
Pa'u 10. razine
Posts: 333
Joined: 27 Aug 2005, 11:27
Location: Slavonski Brod

Natječaj za priče i naslovnicu Marsonic 5 (1.4.2014.)

Unread post by proteus77 »

Dakle, evo novog natječaja za zbirku Marsonic 5, vremena za naslovnicu i/ili priču imate do 1. travnja (nije šala!) 2014. Tema je, kao i uostalom cijele konvencije Marsonikon 3- alternativna povijest:

http://marsonikon.com/marsonic/38-natje ... -marsonica

Dakle, naoštrite pera, pa nek gori pobjedi, Franjo oživi, Hrvatska se priključi Rusiji il šta vam već padne na pamet! :)
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: Natječaj za priče i naslovnicu Marsonic 5 (1.4.2014.)

Unread post by Nazir »

Lijepo za znat, al ono, moram pitat ... Što ste se uzorili na sferakonsku zbirku pa da i vi tražite alternativnu ili je nešto drugo u pitanju? :fuch:
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Natječaj za priče i naslovnicu Marsonic 5 (1.4.2014.)

Unread post by LordShaper »

E, taman istu stvar htio pitati. Štoviše, odaziv na tu temu u Sferakonskoj nije baš bio bajan...
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
proteus77
Pa'u 10. razine
Posts: 333
Joined: 27 Aug 2005, 11:27
Location: Slavonski Brod

Re: Natječaj za priče i naslovnicu Marsonic 5 (1.4.2014.)

Unread post by proteus77 »

Nazir wrote:Lijepo za znat, al ono, moram pitat ... Što ste se uzorili na sferakonsku zbirku pa da i vi tražite alternativnu ili je nešto drugo u pitanju? :fuch:

A koja je to sferakonska zbirka imala za temu alternativnu povijest? A i da je, pa što onda? Nema kopiranja nikakvog. :kava:

Bitno je da se ne poklapaju iste teme iste godine, IMHO. :zubo:

Da ne kvotam i Lordšejpera- nadam se boljem odazivu pisaca!
proteus77
Pa'u 10. razine
Posts: 333
Joined: 27 Aug 2005, 11:27
Location: Slavonski Brod

Re: Natječaj za priče i naslovnicu Marsonic 5 (1.4.2014.)

Unread post by proteus77 »

LordShaper wrote:E, taman istu stvar htio pitati. Štoviše, odaziv na tu temu u Sferakonskoj nije baš bio bajan...

Sad sam tek vidio, hbg...

Dobro, vi ste uzeli i paralelne svemire, mi smo konvenciju cijelu posvetili tome. Bezveze, ali nema natrag sad.

Nikakvog kopiranja nije bilo, to vam jamčim. To ti je kad se mene ne sluša, da je po mome bilo, tema i sve bi bilo distopije, al eo, nadglasan sam i dobili smo to što se dobilo. Još jednom- nikakvog kopiranja nema, slučajno ispalo.
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: Natječaj za priče i naslovnicu Marsonic 5 (1.4.2014.)

Unread post by Nazir »

Ma gle, stvarno nije nikakav bed. Vjerujem da se slučajno poklopilo, pogotovo ako je bilo neko glasanje. Samo sam morao pitati jer bilo pomalo čudno s obzirom da će u 2 mj razmaka biti dvije zbirke s istim temama :kava:

Doduše, da, bit će zanimljivo vidjeti kako će se rasporediti priče. Ja sam se teškom mukom uključio u žrvanj za sferakonsku sa svojom pričom, nije mi baš legla tema sve dok mi konačno nije došlo inspirativno rješenje. No, tko zna, možda se nađe neka sasvimnova stvar i za ovo ...

U svakom slučaju, polako, vremena ima. Najprije treba vidjeti Marsonic 4 :drunken:
User avatar
Acrodyn
Puppeteer
Posts: 112
Joined: 18 Dec 2009, 21:24

Re: Natječaj za priče i naslovnicu Marsonic 5 (1.4.2014.)

Unread post by Acrodyn »

A barem je natječaj za sferakonsku već odavno zatvoren, a ovaj je tek započet. Problem bi mi bio samo da su paralelni i da moram pisati obje na sličnu temu. Ovako, ajde, može proć'...
Bitno je da se ne poklapaju iste teme iste godine, IMHO.
Ovo me svejedno nasmijalo. :zubo:
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Natječaj za priče i naslovnicu Marsonic 5 (1.4.2014.)

Unread post by ratchet »

Goody, goody. :D
Eto prilike da ipak napišem onu što sam htio napisati za Sferakonsku ali nisam stigao. 15 kartica bi trebalo dostajati.
Doduše imao sam namjeru nešto poslati i za prošlu al je ispala preduga, a nisam imao volje kasapiti je do smrti niti vremena pisati drugu.

Usput, sviđa mi se i slika na vašaoj stranici, još da se umjesto pacifika u pozadini vidi neki orginalni Američki horizont, bilo bi i bolje. I ta već lijepo figura za naslovnicu.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
proteus77
Pa'u 10. razine
Posts: 333
Joined: 27 Aug 2005, 11:27
Location: Slavonski Brod

Re: Natječaj za priče i naslovnicu Marsonic 5 (1.4.2014.)

Unread post by proteus77 »

ratchet wrote:Goody, goody. :D
Eto prilike da ipak napišem onu što sam htio napisati za Sferakonsku ali nisam stigao. 15 kartica bi trebalo dostajati.
Doduše imao sam namjeru nešto poslati i za prošlu al je ispala preduga, a nisam imao volje kasapiti je do smrti niti vremena pisati drugu.

Usput, sviđa mi se i slika na vašaoj stranici, još da se umjesto pacifika u pozadini vidi neki orginalni Američki horizont, bilo bi i bolje. I ta već lijepo figura za naslovnicu.

Eto, svako "zlo" za neko dobro. :)

Ajd bar se ne poklapaju termini slanja priče, kako je netko gore rekao.

Čuo sam da se na Facebooku zahuktala rasprava, srećom nisam na Fejsu (valjda srećom jer sam neinformiran!). No da razjasnimo tu: OK, tema sferakonske zbirke su Paralelni svemiri i Alternativna povijest. Znači li to automatski da je i tema Sferakona 2014. ista ili...?

Još jednom: nema nikakve namjere, niti zle krvi- desilo se. Sve zlo za tim, rekla bi moja baka. Bar smo sigurni da nam se to više neće dogoditi in the future. On the bright side, sigurno ima bezbroj svjetova gdje se iduće godine NEĆE poklapati teme... :zubo: :lol:
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Natječaj za priče i naslovnicu Marsonic 5 (1.4.2014.)

Unread post by LordShaper »

Sferakon nema teme kao konvencija, samo sferakonske zbirke imaju temu/e (a i to samo svaka druga).

A raspravu, zahuktalu ili nezahuktalu na fb nisam primjetio, osim ako nije negdje drugdje a ne na stranici Marsonikona :scratch:
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
proteus77
Pa'u 10. razine
Posts: 333
Joined: 27 Aug 2005, 11:27
Location: Slavonski Brod

Re: Natječaj za priče i naslovnicu Marsonic 5 (1.4.2014.)

Unread post by proteus77 »

LordShaper wrote:Sferakon nema teme kao konvencija, samo sferakonske zbirke imaju temu/e (a i to samo svaka druga).

A raspravu, zahuktalu ili nezahuktalu na fb nisam primjetio, osim ako nije negdje drugdje a ne na stranici Marsonikona :scratch:

Iz druge ruke, velim- nisam na Fejsu, navodno na Žiljkovoj fejs-stranici.
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: Natječaj za priče i naslovnicu Marsonic 5 (1.4.2014.)

Unread post by Nazir »

Ne da mi se tražiti rasprava, al svakako mislim da je i nepotrebna. Očigledno je došlo do slučajne zabune, a i čak da nije bilo slučjano - so what? Nije se sferakonska zbirka "popišala" na temu alternativne povijesti da je nitko drugi ne smije uzeti niti je to neki bed. Eventualno je manjak utoliko da ćemo završiti s dvije tematski slične zbirke te godine, al tu je samo bitno da su dobre.
proteus77
Pa'u 10. razine
Posts: 333
Joined: 27 Aug 2005, 11:27
Location: Slavonski Brod

Re: Natječaj za priče i naslovnicu Marsonic 5 (1.4.2014.)

Unread post by proteus77 »

Nazir wrote:Ne da mi se tražiti rasprava, al svakako mislim da je i nepotrebna. Očigledno je došlo do slučajne zabune, a i čak da nije bilo slučjano - so what? Nije se sferakonska zbirka "popišala" na temu alternativne povijesti da je nitko drugi ne smije uzeti niti je to neki bed. Eventualno je manjak utoliko da ćemo završiti s dvije tematski slične zbirke te godine, al tu je samo bitno da su dobre.

Nisam "ovlašten da objavim" pa riskiram, ali odaziv na netom završeni natječaj (1. travnja je prošo rok) za Marsonic 5 je sasma solidan.

Iz druge ruke, stiglo je preko 30 priča (nisam zapamtio točan broj), i ,što me malo začudilo s obzirom da se ipak neka para dijeli i za to, jednoznamenkast broj ilustracija.

Rezultati će bit ne znam kad, valjda bar 2 tjedna pred konvenciju, a sama zbirka naravno predstavljena na konvenciji Marsonikon 2014 u subotu, 31. svibnja.
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: Natječaj za priče i naslovnicu Marsonic 5 (1.4.2014.)

Unread post by Nazir »

proteus77 wrote: i ,što me malo začudilo s obzirom da se ipak neka para dijeli i za to, jednoznamenkast broj ilustracija.
Čisto moje promišljanje, ne znam jeste li ograničili ilustracije samo na one u boji? Znam da su mi npr. u Eridanu znale zapesti CB ilustracije koje su znale super izgledati i mislim da bi to na naslovnici bijelih korica moglo izgledati dobro. Jerbo, vjrujem da ima puno crtača koji nikadne pređu na photoshop i sl. programe koji su nužni za kvalitetnu boju ...
Locked