Natječaj za Istrakon 2013 (15.01.2013.)

Obavijesti i diskusije o natječajima za pripovjetke, romane, slike, ilustracije, fotografije, stripove, filmove i slično.

Moderator: Ire

Forum rules
1. NASLOV - mole se svi koji će postati natječaje u ovom podforumu da u "Naslov" stave službeni naslov natječaja te za godišnje natječaje (dakle, one koji se ponavljaju svake godine - poput sferakonskog ili istrakonskog) u naslovu napišu i godinu za koju je taj natječaj objavljen.
2. POST - mole se forumaši da prenesu cijeli natječaj (kopi-pejstaju ili prepišu), a ne stave samo link. Također bi bilo dobro istaknuti datum do kada natječaj traje i adrese na koje se uratci šalju.
3. STARI NATJEČAJI - natječaji kojima je istekao rok trajanja i/ili koji su zaključeni, ostaju u ovom podforumu, ali su zaključani, dakle u njima se više ne može postati. Ukoliko netko ima neko pitanje u vezi starog natječaja, slobodan je otvoriti novi topik u za to adekvatnom podforumu.
4. POSTOVI KOJI NISU NATJEČAJI - u ovom će podforumu biti uklonjeni i preseljeni u adekvatne podforume.
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Natječaj za Istrakon 2013 (15.01.2013.)

Unread post by LordShaper »

Da, na Istrakonu posjetitelj vulgaris do zbirke dođe jedino kupovinom iste.
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Natječaj za Istrakon 2013 (15.01.2013.)

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

LordShaper wrote:Da, na Istrakonu posjetitelj vulgaris do zbirke dođe jedino kupovinom iste.
I koliko to ljudi uopće kupi? Ovo što ratchet predlaže ovime dobiva na snazi. Ako je već situacija takva da moramo birati hoćeli nas itko čitati ili ćemo dobiti 100 kuna, dugoročno gledajući, bolje je da nas se čita.
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: Natječaj za Istrakon 2013 (15.01.2013.)

Unread post by Nazir »

SAMSUILUNOV OTAC wrote:
LordShaper wrote:Da, na Istrakonu posjetitelj vulgaris do zbirke dođe jedino kupovinom iste.
I koliko to ljudi uopće kupi? Ovo što ratchet predlaže ovime dobiva na snazi. Ako je već situacija takva da moramo birati hoćeli nas itko čitati ili ćemo dobiti 100 kuna, dugoročno gledajući, bolje je da nas se čita.
Prijedlog je veoma bitan i dobar. Evo, znam da jedne god. kad nisam upao u zbirku, a bio sam na konu, nisam je kupio. Razloga više, najviše financijskih, ali svejedno, nisam je uzeo. S obzirom da znate moju inklinaciju ka tome da čitam sve ovo, mogu si misliti koliko onda drugi posjetitelji kupuju tih zbirki... Zato, potpuno podupirem ovaj potez.

A da se na konu stvarno skupljaju neki potpisi i da se "službeni prijedlog" organizatorima natječaja? Kao, ono, zlatne koze u skafanderu, we really mean it!
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Natječaj za Istrakon 2013 (15.01.2013.)

Unread post by LordShaper »

Image
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Natječaj za Istrakon 2013 (15.01.2013.)

Unread post by ratchet »

Nazir wrote:Koze u skafanderu rulz!!! :love:

Samo, kao sferaš, moram se osvrnuti na opasku da objavom na istrakonu bar dobijes tih 70 kn besplatnim upadom. Na sferakonu to vrijedi također, a uz to dobiješ i 5 primjeraka zbirke tako da je to i dosta više...
Ako si ti u pravu onda meni neko duguje lovu. Ali mislim da nisi. Jer svaki put kad sam na Sferakon došao samo kao autor zbirke platio sam uredno upad. Kad sam dolazio kao laureat Sfere nisam plaćao upad. Ali da, dobije se pet komada zbirke.

Istina da je pitanje financija zeznuto, znam da se Istrani tuže kako je love sve manje, pitanje je može li se ( i ) moja ideja sa zbirkom provesti. Ali mogu to slobodno reći: Ljudi tanki smo nema love za nagrade. O.K. Glavno da bude konvencije, zato i dolazimo.
A ideja sa kozom u skafanderu i nije izvorno moja. Vidio sam da Šišo nosi majcu sa istom na njoj. Krediti dakle autorima, ali kao simbol Istre i SF kona mislim da je idealna. I kao nagrada i kao suvenir na kojem bi se nešto moglo i zaraditi. Jer ja bih recimo rado bio kupio takvu majcu, da sam imao gdje.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: Natječaj za Istrakon 2013 (15.01.2013.)

Unread post by Milena »

I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
Acrodyn
Puppeteer
Posts: 112
Joined: 18 Dec 2009, 21:24

Re: Natječaj za Istrakon 2013 (15.01.2013.)

Unread post by Acrodyn »

Milena wrote:Ajmo, akcija.
Briljantno! Signed :kava:
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Natječaj za Istrakon 2013 (15.01.2013.)

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Potpisao! :cheers:
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: Natječaj za Istrakon 2013 (15.01.2013.)

Unread post by Nazir »

Share po Fb-u je preporučljiv, a poslat ću mail i NOSF adminima da to cim prije objave online :)
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Natječaj za Istrakon 2013 (15.01.2013.)

Unread post by ratchet »

Dala bi se od toga napraviti cijela franšiza. Plišane koze za najmlađe, suveniri i majce, privjesci za ključeve. Svake godine nova koza ( ili nova poza ) za sakupljaće. Crtići, edukativni naravo, ako može onaj Ajnštajnjhen što ne bi i naša domaća koza ( to bi naravno platila EU ). Lovely jubbly, this time next year we be millionaires.
Prva bi nosila oznaku SG-1. Space Goat One, ne mješati sa nekom tamo serijom ili filmom.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Natječaj za Istrakon 2013 (15.01.2013.)

Unread post by LordShaper »

Milena wrote:Ajmo, akcija.
:lol2: :notworthy:
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Natječaj za Istrakon 2013 (15.01.2013.)

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Ajmo napraviti još jednu akciju, ali ovoga puta autorsku. Idemo se skupit i napisat zajedničku priču o invaziji svemirskih koza koje su došle pokorit Istru ili nešto drugo, ali sa svemirskim kozama. Ajmo, Generacija 21! Prošli put nas je bilo šest. Ajmo sada barem osam ljudi skupit.

PS: ako netko ne zna o čemu govorim, neka pogleda Parsek broj 107 i pročita priču "Isfrustri di monstre" :D

Šta osam? Ajmo deset!

Petnajst!

Ma tisuću!
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Natječaj za Istrakon 2013 (15.01.2013.)

Unread post by LordShaper »

Možda nema nikakvih vijesti o ovogodišnjoj zbirci jer je nakon tiskanja čitava tiraža tijekom jedne jedine noći misteriozno nestala iz skladišta i sad su na sto čuda jer ne znaju da li se zagubila negdje ili je uništena ili ju je netko ukrao ili tkoznašto.

A nitko nije primjetio par brabonjaka pored ulaza u skladište.

Svemirske se koze, inače, hrane esefom pa eto, proždrle zbirku :lol:

-------------------

Inače, kako se određuju te 'generacije' u nas? :scratch: čisto me zanima kojoj pripadam :zubo:
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Natječaj za Istrakon 2013 (15.01.2013.)

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

LordShaper wrote:Inače, kako se određuju te 'generacije' u nas? :scratch: čisto me zanima kojoj pripadam :zubo:
E, to moraš pitati Švela. On nam je nadjenuo ime. Ti bi bio Generacija 21.5 :zubo:
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
Locked