Natječaj za Istrakon 2013 (15.01.2013.)

Obavijesti i diskusije o natječajima za pripovjetke, romane, slike, ilustracije, fotografije, stripove, filmove i slično.

Moderator: Ire

Forum rules
1. NASLOV - mole se svi koji će postati natječaje u ovom podforumu da u "Naslov" stave službeni naslov natječaja te za godišnje natječaje (dakle, one koji se ponavljaju svake godine - poput sferakonskog ili istrakonskog) u naslovu napišu i godinu za koju je taj natječaj objavljen.
2. POST - mole se forumaši da prenesu cijeli natječaj (kopi-pejstaju ili prepišu), a ne stave samo link. Također bi bilo dobro istaknuti datum do kada natječaj traje i adrese na koje se uratci šalju.
3. STARI NATJEČAJI - natječaji kojima je istekao rok trajanja i/ili koji su zaključeni, ostaju u ovom podforumu, ali su zaključani, dakle u njima se više ne može postati. Ukoliko netko ima neko pitanje u vezi starog natječaja, slobodan je otvoriti novi topik u za to adekvatnom podforumu.
4. POSTOVI KOJI NISU NATJEČAJI - u ovom će podforumu biti uklonjeni i preseljeni u adekvatne podforume.
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Natječaj za Istrakon 2013 (15.01.2013.)

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Moj guess je da će zbirke biti, al će biti tanka kao ona prije dvije-tri godine, možda još i tanja. Ona se zvala "Dimenzija tajne". Ova će se zvati "Dimenzija tanje" :D
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Natječaj za Istrakon 2013 (15.01.2013.)

Unread post by LordShaper »

:lol: dobra.
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: Natječaj za Istrakon 2013 (15.01.2013.)

Unread post by Nazir »

Mene trta. S Istrakonom uvijek imam neke probleme :ninja: No, ono što mi je ionako bed je da znam da zbog posla neću moći doći na konvenciju. Jbg... :(
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Natječaj za Istrakon 2013 (15.01.2013.)

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Ove godine žiriju se nije svidjela nijedna pristigla priča na istrakonski natječaj, a kako tradiciju treba održavati i zbirka treba biti izdana, razmišljali su da naprave neku vrstu best off zbirke u kojoj će se naći nagrađene priče iz prethodnih zbirki, kao i one koje su dobile neku vanistrakonsku nagradu, kao neku vrstu navlakuše za nove čitatelje.
Na kraju su odlučili they won't make it so, jer se ukusi s vremenom mijenjaju, pa im nijedna od dosada nagrađenih priča nije zadovoljila kriterije za upad u zbirku.

Stoga postoje dvije solucije za ovogodišnju zbirku:

a - zbirka će se sastojati od korica i Šiškovog uvoda, te najava natječaja za FFK zbirku i sljedeću istrakonsku zbirku. Naziv ovoj zbirci će biti "White collection" a naslovnica će biti potpuno bijela, samo će na dnu stajati "Istrakon 2013."

b - zbirka će se sastojati od priča članova žirija. Svi znamo da Šiško ima podosta ideja za priče (i to dobrih ideja, kako sam osobno imao prilike čuti) koje nikako da napiše, pa mu je ovo savršena prilika. Mirko kao Mirko, stari pisac lisac, a Tihana bi mogla biti džoker, džek u kutiji od kojega možemo štošta očekivati. Zbirka će se zvati "Odlučivatori" i na naslovnici bi bio planet Zemlja pred kojim se nalazi ogromna katedra za kojom sjede tri člana žirija sa sudačkim perikama. Šiško je glavni sudac, u ruci drži golem malj koji je zamahnuo prema Zemlji. Na licu mu je izraz gnjeva.

Na nama je da izaberemo koja će zbirka od predloženih ići u tisak. Što mislite? :kava:
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: Natječaj za Istrakon 2013 (15.01.2013.)

Unread post by Milena »

Možda je glupo pitanje, ali može li se lova koja se ne potroši na proizvodnju zbirke prebaciti na nešto drugo ili ostaviti za sljedeću godinu? Jer ako može, meni se čini da bi bilo najpametnije natječaje za FFK i Istrakon 2014 fotokopirati kao letke, a Šiška nek' uvod održi kao jedno od predavanja...
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Natječaj za Istrakon 2013 (15.01.2013.)

Unread post by LordShaper »

:lol: za oba posta
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: Natječaj za Istrakon 2013 (15.01.2013.)

Unread post by Nazir »

LordShaper wrote::lol: za oba posta
U jednu ruku se slažem, u jednu mi je to :krepan: (smjali je 'krepan', ali ovo je vise u kontekstu 'majko mila')

U svakom slucaju, bilo bi lijepo kad bi se ta lova reinvestirala (ako se vec stvarno ne dodijeli) u korist promocije ili barem neka za 2014. daju tih 100 kn svakome tko obavi pricu u zbirci...
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Natječaj za Istrakon 2013 (15.01.2013.)

Unread post by LordShaper »

Ajde, ne znamo još ni u kakvom je stanju ovogodišnja zbirka, kakvi vas planovi za slijedeću godinu spopali...
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Natječaj za Istrakon 2013 (15.01.2013.)

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Nazir wrote:U svakom slucaju, bilo bi lijepo kad bi se ta lova reinvestirala (ako se vec stvarno ne dodijeli) u korist promocije ili barem neka za 2014. daju tih 100 kn svakome tko obavi pricu u zbirci...
Ja sam za ovo bez obzira hoće li biti zbirke ove godine ili ne. Lijepo je kad 3 osobe dobiju novaca, al je još ljepše kad 25 osoba dobije novaca.
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Natječaj za Istrakon 2013 (15.01.2013.)

Unread post by ratchet »

Jeli to sigurna ili Samsungova informacija da ove godine nema zbirke?

Moram vam proturiječiti jer se prosto ne slažem s tim djeljenjen svakom pomalo. Svaki pisac koji uđe u zbirku dobija ionako lovu. Za razliku od Sferakona, pisci koji su u zbirci ne plaćaju upad, tako da je već tu 70 ili koliko kuna u džepu.
Ja sam još prije par godina, a istu ideju je onda zastupao i Krušvar, govorio da nam novčane nagrade uopće nisu nužne i da bi se ta lova bolje upotrijebila tako da se zbirka učini dostupnijom iliti jeftinijom, po mogućnosti da se dijeli svim posjetiteljima uz kupljenu ulaznicu, pa makar ta onda bila i malo veća, al dobiješ i knjigu. Pa ako treba platit ću i ja ulaznicu, pa makar tako pisao potpuno besplatno, da se to omogući. Najgore je kad pišeš, objavljuješ, a na kraju to nitko ni ne čita. Da svi dobiju zbirku većina bi je i pročitala ( mislim barem ).
Nagrade su ipak fina stvar ali eto ja bi se zadovoljio i nekom jeftinom plaketom umjesto love ili, a i to sam već predlagao, plastićnim kipićem koze u skafanderu, koji bi se valjda u Kini nabavio za par kuna komad kad ih se naruči stotinjak, prigodno obojanim u zlatnu, srebrnu ili brončanu boju. Dobiješ nagradu koja lijepo izgleda na polici, ( mogla bi ići ikao suvenir na štandu, ali malo manja od onih koje dobiju pisci molim lijepo ) svi posjetitelji dobiju zbirku, a na kraju nas netko i čita. Za mene bi to bio veći poticaj za pisanje od novčane nagrade.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: Natječaj za Istrakon 2013 (15.01.2013.)

Unread post by Milena »

Pridružujem se peticiji za koze u skafanderu. Samo toliko.
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Natječaj za Istrakon 2013 (15.01.2013.)

Unread post by LordShaper »

Iskoristio bih ovu priliku da izrazim svoju veliku podršku i dam svoj glas za koze u skafanderu. U ovim tmurnim vremenima smatram da nam treba što više u esefično ruho odjevenih preživača.
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: Natječaj za Istrakon 2013 (15.01.2013.)

Unread post by Nazir »

Koze u skafanderu rulz!!! :love:

Samo, kao sferaš, moram se osvrnuti na opasku da objavom na istrakonu bar dobijes tih 70 kn besplatnim upadom. Na sferakonu to vrijedi također, a uz to dobiješ i 5 primjeraka zbirke tako da je to i dosta više...

A i čitav ostatak prijedloga je super. Slažem se o dijeljenju zbirke posjetiteljima. Bolje da si čitan nego da svi dobiju neku siću od love. Ono što se oko love dešava je sljedeće - mi znamo da novčani fond za nagrade postoji. On se nije dodijelio... 2 god? I sad, pitanje je što se dešava s tih 3.000 kn. Sumnjam da su ih Šiško i Mirko zapili u Epulonu. Ne bi me čudilo da je FFK 2012 djelom bio spašen s tom lovom (jer se navodno jedva održao zbog financija). Možda je to potreba, kao i za čitavu Hrvatsku naciju, da dobijemo na uvid gdje se troše proračunski novci :lol: Ono, ako Šiško kaže da mu te pare trebaju za FFK, sve pet. A ako leže neiskorištene, e pa stvarno dajte te zbirke posjetiteljima i pobjednicima natječaja koze u skafanderu!
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Natječaj za Istrakon 2013 (15.01.2013.)

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Proturječit ću sam sebi i složiti se s ratchetom. Pojeftiniti zbirke umjesto davanja love pobjednicima koji će umjesto toga dobiti kozu u skafanderu. Ovo nije sarkastično, stvarno tako mislim. :cheers:

Statistički gledano, ako više ljudi dobije zbirku, više će ju i pročitati. Trebalo bi napraviti nekakvu usporednu anketu među posjetiteljima Istrakona i Sferakona, tko više čita.

PS: ovo pod uvjetom da posjetitelji Istrakona moraju poseno kupovati zbirke umjesto da ih dobiju s ulaznicama, jer ne znam kako to tamo funkcionira
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
Locked