Natječaj za Istrakon 2013 (15.01.2013.)

Obavijesti i diskusije o natječajima za pripovjetke, romane, slike, ilustracije, fotografije, stripove, filmove i slično.

Moderator: Ire

Forum rules
1. NASLOV - mole se svi koji će postati natječaje u ovom podforumu da u "Naslov" stave službeni naslov natječaja te za godišnje natječaje (dakle, one koji se ponavljaju svake godine - poput sferakonskog ili istrakonskog) u naslovu napišu i godinu za koju je taj natječaj objavljen.
2. POST - mole se forumaši da prenesu cijeli natječaj (kopi-pejstaju ili prepišu), a ne stave samo link. Također bi bilo dobro istaknuti datum do kada natječaj traje i adrese na koje se uratci šalju.
3. STARI NATJEČAJI - natječaji kojima je istekao rok trajanja i/ili koji su zaključeni, ostaju u ovom podforumu, ali su zaključani, dakle u njima se više ne može postati. Ukoliko netko ima neko pitanje u vezi starog natječaja, slobodan je otvoriti novi topik u za to adekvatnom podforumu.
4. POSTOVI KOJI NISU NATJEČAJI - u ovom će podforumu biti uklonjeni i preseljeni u adekvatne podforume.
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Natječaj za Istrakon 2013 (15.01.2013.)

Unread post by davors »

Ovo već znaju svi koji trebaju znati, nadam se, priče već stižu, pa neka ovo bude požurnica:

Organizacijski odbor Četrnaeste istarske konvencije fantastike i SF-a
ISTRAKON 2013 raspisuje

NATJEČAJ
ZA KRATKU SF&F PRIČU

1. Na natječaj se mogu slati samo neobjavljene SF ili fantasy priče, do 5 kartica dužine (do 9.000 znakova, uključujući i razmake, ni znaka više), pisane na hrvatskom jeziku ili drugim jezicima s kojih ne treba prevoditi.
2. Tekst mora biti otipkan ili isprintan u jednom primjerku, na pisaćem stroju ili PC-u, a obavezno je priložiti i elektronsku verziju teksta na CD-u. Svaki autor može poslati najviše tri priče. Nepotpune prijave neće se uzimati u obzir.
3. Natječaj je anoniman.
4. Rad mora biti potpisan šifrom. Rješenje šifre – puno ime i prezime, adresu i broj telefona, te e-mail adresu, treba priložiti pošiljci u zasebnoj i zatvorenoj koverti.
5. Dodjeljuju se tri novčane nagrade:
– Prva nagrada u iznosu od 1.500,00 kn
– Druga nagrada u iznosu od 800,00 kn
– Treća nagrada u iznosu od 500,00 kn.
6. Ocjenjivački odbor zadržava pravo ne dodijeliti nagrade ako tekstovi ne zadovolje kvalitetom ili uvjetima.
7. Krajnji rok za slanje radova je 15. siječnja 2013. godine.
Radovi se šalju poštom na adresu:

PUČKO OTVORENO UČILIŠTE U PAZINU (za Istrakon)
Šetalište Pazinske gimnazije 1
52 000 P A Z I N


8. Nagrade će biti uručene u ožujku 2013. godine na Četrnaestoj istarskoj konvenciji fantastike i SF-a "ISTRAKON 2013" u Pazinu.
9. Posebna nagrada dodijelit će se za priču koja najbolje obradi neku istarsku temu.
10. Ako prosudbena komisija veći broj pristiglih radova ocijeni iznimno kvalitetnima, odabrane priče objavit će se u zajedničkoj zbirci kratkih SF priča.
*Istria is a state of mind*
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: Natječaj za Istrakon 2013

Unread post by Nazir »

Ove godine sam ponosan na sebe. Dovršio sam priču prije dva dana, danas sam je provjerio i još uvijek imam četiri preostala dana do kraja roka. Ako ove godine nije apokalipsa, onda neće nikad :zubo:
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Natječaj za Istrakon 2013

Unread post by LordShaper »

Bez brige, ja sam ovogodišnju priču napisao još prije dva mjeseca, tako da ako nas onda nije nešto zgromilo, ni neće :zubo:
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: Natječaj za Istrakon 2013

Unread post by Nazir »

Šalješ onu iz čiča-miće?
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Natječaj za Istrakon 2013

Unread post by LordShaper »

Ne, ne ali ova je isto napisana u jedno poslijepodne :zubo:
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: Natječaj za Istrakon 2013

Unread post by Nazir »

Pa pošalji obje, ne bi me čudilo da ova što sam vidio ne bude objavljena - bolja je od večine priča u zbirci 2011 :zubo:
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Natječaj za Istrakon 2013

Unread post by LordShaper »

:lol:

Mada, mislim da se "Čiča-miča" računa pod 'prethodno objavljeno'?
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: Natječaj za Istrakon 2013

Unread post by Nazir »

Majke mi, bio sam uvjeren da sam negdje pročitao da se Čiča - Mića ne računa kao "objavljeno" nego kao "radionica" pa da autor naknadno ima pravo slati priče na natječaj koji uvjetuje da one nisu negdje prije objavljene. Ne mogu to sada naći u pravilima - možda bi Xaotix znao (Nimrod sigurno)?

Anyway, pošalji upit Šišoviću ili Mihaeli, ali mislim da će ti Mihaela reći ovu moju verziju!
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Re: Natječaj za Istrakon 2013

Unread post by Nimrod »

u pravilim stoji:
ako je prica nakon objave u cicamici preuredivama onda je worl in progress i nije objavljena
;)
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Natječaj za Istrakon 2013

Unread post by LordShaper »

[Mr.Burns]Eeeexcellent.[/Mr.Burns]
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Natječaj za Istrakon 2013

Unread post by ratchet »

3,2,1...krećem s pisanjem.

Žalosno al istinito. Imao sam 6 kratkih u pripremi, odnosno skiciranih, a sad ću zbrljat onu koju je najlakše napisati i nadati se slaboj konkurenciji.
I tako je zadnje dvije godine, sve bez volje, sve u zadnji čas. :(
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
Sandman
Ancient
Posts: 746
Joined: 28 Oct 2004, 09:26
Location: Republika P

Re: Natječaj za Istrakon 2013

Unread post by Sandman »

ratchet wrote:3,2,1...krećem s pisanjem.

Žalosno al istinito. Imao sam 6 kratkih u pripremi, odnosno skiciranih, a sad ću zbrljat onu koju je najlakše napisati i nadati se slaboj konkurenciji.
I tako je zadnje dvije godine, sve bez volje, sve u zadnji čas. :(

Nisi jedini. I svake si godine ponavljam kako ću više pisati jer ideja ima dovoljno. A onda ... :x
"Life... is like a grapefruit. It's orange and squishy, and has a few pips in it, and some folks have half a one for breakfast."
Douglas Adams
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Natječaj za Istrakon 2013

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Meni je isto problem s vremenom (između ostaloga). Ove godine uopće nisam napisao priču za Sferakon. A počeo sam dvije. A nijednu nisam završio. :x
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: Natječaj za Istrakon 2013

Unread post by Nazir »

SAMSUILUNOV OTAC wrote:Ove godine uopće nisam napisao priču za Sferakon. A počeo sam dvije. A nijednu nisam završio. :x
Dovrši i pošalji, nikad ne znaš , možda prođe... Znaju oprostiti ako je stvarno dobra :cheers:
Locked