Natječaj za priče o anđelima (do 01.07.2012.)

Obavijesti i diskusije o natječajima za pripovjetke, romane, slike, ilustracije, fotografije, stripove, filmove i slično.

Moderator: Ire

Forum rules
1. NASLOV - mole se svi koji će postati natječaje u ovom podforumu da u "Naslov" stave službeni naslov natječaja te za godišnje natječaje (dakle, one koji se ponavljaju svake godine - poput sferakonskog ili istrakonskog) u naslovu napišu i godinu za koju je taj natječaj objavljen.
2. POST - mole se forumaši da prenesu cijeli natječaj (kopi-pejstaju ili prepišu), a ne stave samo link. Također bi bilo dobro istaknuti datum do kada natječaj traje i adrese na koje se uratci šalju.
3. STARI NATJEČAJI - natječaji kojima je istekao rok trajanja i/ili koji su zaključeni, ostaju u ovom podforumu, ali su zaključani, dakle u njima se više ne može postati. Ukoliko netko ima neko pitanje u vezi starog natječaja, slobodan je otvoriti novi topik u za to adekvatnom podforumu.
4. POSTOVI KOJI NISU NATJEČAJI - u ovom će podforumu biti uklonjeni i preseljeni u adekvatne podforume.
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Natječaj za priče o anđelima (do 01.07.2012.)

Unread post by Xaotix »

Sa Culturenet.hr
Muzej anđela Varaždin (u osnivanju) raspisuje književni natječaj za kratku priču o temi anđeli.
Uvjeti natječaja:
– tekst mora biti izvoran i neobjavljen;
- tekst ne smije biti dulji od tri kartice (5400 znakova s razmacima);
– mogu sudjelovati svi, bez obzira pišu li hrvatskim standardnim jezikom ili dijalektom;
- Prijave se primaju do 1. srpnja 2012.
– autori se natječu isključivo s jednim radom o temi koja govori o Varaždinu kao gradu anđela, o gradu u kojem anđeli spavaju, o duhovnosti, važnosti intuicije, dobrote, ljubavi, vrednovanju nematerijalnih vrijednosti, bajkovitosti anđela i sl.

Rad, potpisan šifrom, treba poslati poštom na CD-u i ispisan na papiru, na adresu:
Muzej anđela
ul. S. S. Kranjčevića 14
42 000 Varaždin, s naznakom 'Natječaj za kratku priču'


U posebnoj kuverti treba poslati osobne podatke (adresu, broj telefona, e-mail, kratku biografiju s godinom rođenja) i šifru.

Radove će odabrati prosudbeno povjerenstvo kojeg čine: Božica Jelušić, književnica; Jadranka Pintarić urednica i kritičarka; Nada Bogojević, pjesnikinja i predsjednica Književnog društva Varaždin.
Odabrani radovi bit će objavljeni na web stranicama Muzeja anđela i poslije u tiskanom izdanju. Dodijelit će se tri ravnopravne nagrade, radovi Željka Prsteca. Nagrade će biti dodijeljene u Muzeju anđela u Varaždinu, na svečanosti u povodu Dana anđela čuvara (2. listopada), kad će autori i čitati odabrane radove.
Randomness is strong with this one!
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Natječaj za priče o anđelima (do 01.07.2012.)

Unread post by Izitpajn »

I sad ti, Izitpajne, budi pristojan i kulturan i nemoj biti ciničan i... i... i... :kava:
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Natječaj za priče o anđelima (do 01.07.2012.)

Unread post by niniane »

Ajde ;) Da čujemo ;) :vrag:
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Natječaj za priče o anđelima (do 01.07.2012.)

Unread post by LordShaper »

Ajd' opleti :vrag:
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Natječaj za priče o anđelima (do 01.07.2012.)

Unread post by Xaotix »

Zar Izitpajn? Heh, a ja naivan očekivao JBTa... :lol: U svakom slučaju, činilo bi mi se da bi ljudi ovdje mogli doprinijeti originalnim pristupom.
Nego, Izi, di je ta pristojnost, kultura, odsutnost cinizma... Takvu priču bi rado čitao. :vrag:
Randomness is strong with this one!
User avatar
nelchee
Pa'u 10. razine
Posts: 375
Joined: 06 Apr 2007, 09:46
Location: Avalon
Contact:

Re: Natječaj za priče o anđelima (do 01.07.2012.)

Unread post by nelchee »

Xaotix wrote:U svakom slučaju, činilo bi mi se da bi ljudi ovdje mogli doprinijeti originalnim pristupom.
Također :) mada, ne znam kako bi se to žiriju svidjelo :lol:
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Natječaj za priče o anđelima (do 01.07.2012.)

Unread post by LordShaper »

Pa ako žiri želi nešto maštovito, onda će im se svidjeti priče koje će im većina ljudi s ovog foruma poslati :zubo: . Ako žele nešto u stilu ovogodišnjeg konkurenta za Sferu u kategoriji romana, Anđeli će samo zaspati...ostat će razočarani jer sam prilično siguran da nitko od nas ovdje takav šrot ne bi uspio napisati ni da se svojski potrudi :kava:
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Natječaj za priče o anđelima (do 01.07.2012.)

Unread post by niniane »

True, true... :lol: :zubo:
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
Belzebubbles
Ancient
Posts: 840
Joined: 16 Feb 2007, 00:52
Location: zgri

Re: Natječaj za priče o anđelima (do 01.07.2012.)

Unread post by Belzebubbles »

dobar bi eksperiment bio stavit slične uvjete natječaja (al bez onih trkeljarija o ljubavi, dobroti, etc.) na LR pa empirijski provjerit koje bi grozote izbacila SF/F zajednica.
Već vidim pužuće kreature iz najdubljih bezdana Danteovog pakla kako protuprirodno nasiluju Varaždin, njegove usnule anđele i većinu okolnog rajona. :drunken:
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: Natječaj za priče o anđelima (do 01.07.2012.)

Unread post by Milena »

:notworthy:
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Natječaj za priče o anđelima (do 01.07.2012.)

Unread post by ratchet »

Baš mi i nije jasno zašto je to i stavljeno u ovaj forum ( osim za zabavu ). Ali što se ima tu netko žaliti, i takve priče spadaju u fantasy, pa eto nam.
Što je najgore ( mislim za mene ) je što sam smislio priču koja odgovara uvjetima u roku keks. Možda sam bolestan, neka je viroza u điru. :angel:
Ali neću je napisati, samo kad pomislim da bih mogao doći do toga da je javno čitam pred publikom koju takve stvari zanimaju. Brrr...
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Natječaj za priče o anđelima (do 01.07.2012.)

Unread post by niniane »

Oh come on. Zašto ste takvi mrgudi? Sigurna sam da se može napisati jako dobrih prića o anđelima... čak i ako su anđeli bića svjetla... dobrote... ljubavi... i snivaju u Varaždinu, gradu anđela... :vrag:
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Natječaj za priče o anđelima (do 01.07.2012.)

Unread post by LordShaper »

niniane wrote:Oh come on. Zašto ste takvi mrgudi? Sigurna sam da se može napisati jako dobrih prića o anđelima... čak i ako su anđeli bića svjetla... dobrote... ljubavi... i snivaju u Varaždinu, gradu anđela... :vrag:
...i onda se jednog dana probude...i vide svijet oko sebe...i ljude u njemu...i svo zlo i mržnju koja im je zaposjela srca i duše...pa ustanu i izdignu se nad ulice i zgrade...i donesu svjetlo u ovaj sumračni svijet...i plač i krv i patnju svima koji ju zaslužuju...

Nešto u tom stilu? :zubo:
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Natječaj za priče o anđelima (do 01.07.2012.)

Unread post by niniane »

LordShaper wrote:
niniane wrote:Oh come on. Zašto ste takvi mrgudi? Sigurna sam da se može napisati jako dobrih prića o anđelima... čak i ako su anđeli bića svjetla... dobrote... ljubavi... i snivaju u Varaždinu, gradu anđela... :vrag:
...i onda se jednog dana probude...i vide svijet oko sebe...i ljude u njemu...i svo zlo i mržnju koja im je zaposjela srca i duše...pa ustanu i izdignu se nad ulice i zgrade...i donesu svjetlo u ovaj sumračni svijet...i plač i krv i patnju svima koji ju zaslužuju...

Nešto u tom stilu? :zubo:
:D :vrag: Igzektli ;) :vrag:

Samo se vi zezajte, ja ozbiljno razmišljam da napišem priču za taj natječaj :P :zubo:
... characters, personalities, stories and larps...
Locked