Natječaj za PRIČE O VINU (FFK 2012. - 10.05.2012.)

Obavijesti i diskusije o natječajima za pripovjetke, romane, slike, ilustracije, fotografije, stripove, filmove i slično.

Moderator: Ire

Forum rules
1. NASLOV - mole se svi koji će postati natječaje u ovom podforumu da u "Naslov" stave službeni naslov natječaja te za godišnje natječaje (dakle, one koji se ponavljaju svake godine - poput sferakonskog ili istrakonskog) u naslovu napišu i godinu za koju je taj natječaj objavljen.
2. POST - mole se forumaši da prenesu cijeli natječaj (kopi-pejstaju ili prepišu), a ne stave samo link. Također bi bilo dobro istaknuti datum do kada natječaj traje i adrese na koje se uratci šalju.
3. STARI NATJEČAJI - natječaji kojima je istekao rok trajanja i/ili koji su zaključeni, ostaju u ovom podforumu, ali su zaključani, dakle u njima se više ne može postati. Ukoliko netko ima neko pitanje u vezi starog natječaja, slobodan je otvoriti novi topik u za to adekvatnom podforumu.
4. POSTOVI KOJI NISU NATJEČAJI - u ovom će podforumu biti uklonjeni i preseljeni u adekvatne podforume.
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Natječaj za PRIČE O VINU (FFK 2012. - 10.05.2012.)

Unread post by Xaotix »

ORGANIZACIJSKI ODBOR 11. FESTIVALA FANTASTIČNE KNJIŽEVNOSTI U PAZINU OGLAŠAVA

NATJEČAJ ZA PRIČE O VINU

Ovim se natječajem traže priče iz žanrovskog spektra znanstvene fantastike – fantasyja – nadnaravnog horora koje na bilo koji način obrađuju ili koriste tematiku ili motive vina. Po želji, ali nipošto vas na to nećemo obvezati, ako vas nadahnuće posluži smjestite radnju svojih priča u Istru i/ili pišite o istarskim vinima. Ako vam to ne odgovara, vinom se možete pozabaviti na bilo koji fantastičan način.

Primaju se priče napisane na hrvatskom jeziku ili na drugim jezicima s kojih ne treba prevoditi, duljine do 10 novinskih kartica (18.000 znakova, uključujući i razmake).

Priče moraju biti originalne, tj. neobjavljene. Neobjavljenom se pričom smatra ona koja još ni na koji način nije pružena na uvid javnosti u tiskanom ili u elektronskom mediju, uključujući i internet.

Priče treba slati u jednom primjerku otisnute na papiru, potpisane imenom i prezimenom autora, s detaljnim podacima o autoru u prilogu, uključujući kontakt-podatke, te kraći životopis i bibliografiju (materijal za bilješku o piscu). U koverti s pričom OBAVEZNO treba priložiti i CD s pričom u elektronskom obliku (u .rtf datoteci, bez posebnih formatiranja teksta).

Prosudbena komisija odabrat će najbolje priče za objavljivanje u zajedničkoj zbirci, koja će biti predstavljena na 11. Festivalu fantastične književnosti koji će se održati u Pazinu i Brtonigli, u kolovozu 2012. godine.

Priče odabrane za objavljivanje u zbirci se ne rangiraju i ne nagrađuju posebnim nagradama. Autori čije se priče odaberu za zbirku bit će pozvani da svoje priče predstave na spomenutom Festivalu.

Priče treba slati na adresu:

Pučko otvoreno učilište u Pazinu
(za priče o vinu)
Šetalište Pazinske gimnazije 1
52 000 Pazin

Rok za slanje priča je 10. svibnja 2012. godine.
Randomness is strong with this one!
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Natječaj za PRIČE O VINU (FFK 2012. - 10.05.2012.)

Unread post by ratchet »

Jedino što mi trenutačno pada na pamet u vezi vina, a da ima makar sitnu povezanost sa spekulativnom fikcijom je ovo:

Image
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Natječaj za PRIČE O VINU (FFK 2012. - 10.05.2012.)

Unread post by Xaotix »

@Ratchet: Natječaj kaže fikcija, a ne dnevne vijesti.
Randomness is strong with this one!
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Natječaj za PRIČE O VINU (FFK 2012. - 10.05.2012.)

Unread post by ratchet »

Bilo kako bilo, ali mislim da bi kod predstavljanja zbirke Šišo u Superhikovom kostimu bio pun pogodak. I da bi zbirka tako dobila zavidnu medijsku pozornost. A i siguran sam da bi mu kostim Superhika baš dobro pristajao.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Re: Natječaj za PRIČE O VINU (FFK 2012. - 10.05.2012.)

Unread post by davors »

Priča je stiglo već petnaestak, a još smo "daleko" od zadnjeg roka :hehe:

Onima koji još nisu poslali, podsjetnik: natječaj za priče o vinu otvoren je JOŠ ŠEST DANA, dakle do 10. svibnja.

Pišite i šaljite!
*Istria is a state of mind*
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Natječaj za PRIČE O VINU (FFK 2012. - 10.05.2012.)

Unread post by niniane »

Piše se, piše se... ;)
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Re: Natječaj za PRIČE O VINU (FFK 2012. - 10.05.2012.)

Unread post by davors »

Rezultati natječaja za „Priče o vinu“

U prilično žestokoj konkurenciji od čak 59 priča pristiglih na ovogodišnji natječaj Festivala fantastične književnosti, što je inače jedan od najboljih odaziva ikad, za objavljivanje u festivalskoj zbirci „Priče o vinu“ odabrane su sljedeće 22 priče sljedećih autora:

Marko Fančović: Remuaža
Milena Benini: Vino i pjesma i još neke stvari
Ivana Delač: Najbolje na svijetu
Armin Seferović: Grimizna plima
Ed Barol: Nova era
Katarina Brbora: Vino dobre sreće
Aleksandar Žiljak: Srneći but s lisičicama, uz njega teran
Jakov Milanković: Groblje Monteriso
Dražen Horvat: Križnjan
Mirela Jovičić: Loza, Dionizij
Darko Tuševljaković: Izgubljene godine
Robi Selan: Teroristički trs terana
Danijel Bogdanović: Ako jedne jesenje noći neki Topololovovolovljani
Zoran Vlahović & Danijel Bogdanović: Vino, lijepo ime vino
Mirko Karas: Vino nije voda
Igor Rendić: Propali slučaj
Vanja Spirin: Vinovnici invazije jednog jedinog svemirca
Jasmina Blažić: Vinom protiv krvi
Dragić Rabrenović Dado: Kralj Ratomir
Goran Skrobonja: Ašurova noć
Adnadin Jašarević: Vinotopija
Dragana Stojiljković: Krv moja

Čestitke svim uvrštenim autorima! Priče je odabrala komisija u sastavu Tihana Linardon, Mirko Grdinić i Davor Šišović. Zbirka „Priče o vinu“ bit će uz sudjelovanje autora predstavljena na predstojećem, 11. Festivalu fantastične književnosti koji će se održati 10. i 11. kolovoza u Pazinu i Savičenti.
*Istria is a state of mind*
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Natječaj za PRIČE O VINU (FFK 2012. - 10.05.2012.)

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

:cheers: :cheers: :cheers: :cheers: Upao sam! :cheers: :cheers: :cheers:

I čestitke svim ostalim upalim autorima! :uzdravlje: Sudeći po zastupljenim imenima, a i po broju priča, ovo bi mogla biti pozamašno dobra zbirka. A ja se pobojao da će tema biti premainstream za sf. Ovo je samo dokaz da ne postoji tematika koju fantastika ne može obraditi.
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Natječaj za PRIČE O VINU (FFK 2012. - 10.05.2012.)

Unread post by LordShaper »

Wehey! :cheers: I čestitke svima ostalima :cheers: :cheers:
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: Natječaj za PRIČE O VINU (FFK 2012. - 10.05.2012.)

Unread post by Milena »

:cheers: :occasion9: :cheers: :occasion9: :cheers: :occasion9: :cheers:
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: Natječaj za PRIČE O VINU (FFK 2012. - 10.05.2012.)

Unread post by Nazir »

Cestitam! :wave: :wave: :cheers:
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Natječaj za PRIČE O VINU (FFK 2012. - 10.05.2012.)

Unread post by Xaotix »

:wav:
:uzdravlje: Čestitke svima! :uzdravlje:
Randomness is strong with this one!
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Natječaj za PRIČE O VINU (FFK 2012. - 10.05.2012.)

Unread post by ratchet »

:wav: :cheers: :occasion9: :uzdravlje: Čestitke svima!!

Odahnuo sam, ubi me napetost. Baš će mi dobro doći taj kratki odmor ovog ljeta. Iako je izgleda festival samo dva dana, al ako se i ne ide na ono natjecanje u jelima ispod peke, neka me samo upute u pravom smjeru u nedjelju, vina ću sam ponjeti.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Natječaj za PRIČE O VINU (FFK 2012. - 10.05.2012.)

Unread post by LordShaper »

Savičenta? Idemo na srednjevjekovni festival? Kuuul.

@ratchet

ja sam mislio da je ta peka u subotu ali u Brtonigli, za Savičentu tek sad čujem :zbunj:
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
Locked