Natječaj za TURISTIČKE PRIČE (FFK 2011. - 10.05.2011.)

Obavijesti i diskusije o natječajima za pripovjetke, romane, slike, ilustracije, fotografije, stripove, filmove i slično.

Moderator: Ire

Forum rules
1. NASLOV - mole se svi koji će postati natječaje u ovom podforumu da u "Naslov" stave službeni naslov natječaja te za godišnje natječaje (dakle, one koji se ponavljaju svake godine - poput sferakonskog ili istrakonskog) u naslovu napišu i godinu za koju je taj natječaj objavljen.
2. POST - mole se forumaši da prenesu cijeli natječaj (kopi-pejstaju ili prepišu), a ne stave samo link. Također bi bilo dobro istaknuti datum do kada natječaj traje i adrese na koje se uratci šalju.
3. STARI NATJEČAJI - natječaji kojima je istekao rok trajanja i/ili koji su zaključeni, ostaju u ovom podforumu, ali su zaključani, dakle u njima se više ne može postati. Ukoliko netko ima neko pitanje u vezi starog natječaja, slobodan je otvoriti novi topik u za to adekvatnom podforumu.
4. POSTOVI KOJI NISU NATJEČAJI - u ovom će podforumu biti uklonjeni i preseljeni u adekvatne podforume.
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Natječaj za TURISTIČKE PRIČE (FFK 2011. - 10.05.2011.)

Unread post by davors »

ORGANIZACIJSKI ODBOR 10. FESTIVALA FANTASTIČNE KNJIŽEVNOSTI U PAZINU OGLAŠAVA

NATJEČAJ ZA TURISTIČKE PRIČE

Ovim se natječajem traže priče iz žanrovskog spektra znanstvene fantastike – fantasyja – nadnaravnog horora koje na bilo koji način obrađuju ili koriste tematiku ili motive turizma. Po želji, ali nipošto vas na to nećemo obvezati, ako vas nadahnuće posluži smjestite radnju svojih priča u Istru i/ili Opatiju. Ako vam to ne odgovara, turizmom se možete pozabaviti na bilo koji fantastičan način.

Primaju se priče napisane na hrvatskom jeziku ili na drugim jezicima s kojih ne treba prevoditi, duljine do 10 novinskih kartica (18.000 znakova, uključujući i razmake).

Priče moraju biti originalne, tj. neobjavljene. Neobjavljenom se pričom smatra ona koja još ni na koji način nije pružena na uvid javnosti u tiskanom ili u elektronskom mediju, uključujući i internet.
Priče treba slati u jednom primjerku otisnute na papiru, potpisane imenom i prezimenom autora, s detaljnim podacima o autoru u prilogu, uključujući kontakt-podatke, te kraći životopis i bibliografiju (materijal za bilješku o piscu). U koverti s pričom OBAVEZNO treba priložiti i CD s pričom u elektronskom obliku (u .rtf datoteci, bez posebnih formatiranja teksta).

Prosudbena komisija odabrat će najbolje priče za objavljivanje u zajedničkoj zbirci, koja će biti predstavljena na 10. Festivalu fantastične književnosti koji će se održati u Pazinu i Opatiji, u kolovozu 2011. godine.

Priče odabrane za objavljivanje u zbirci se ne rangiraju i ne nagrađuju posebnim nagradama. Autori čije se priče odaberu za zbirku bit će pozvani da svoje priče predstave na spomenutom Festivalu.

Priče treba slati na adresu:

Pučko otvoreno učilište u Pazinu
(za turističke priče)
Šetalište Pazinske gimnazije 1
52 000 Pazin

Rok za slanje priča je 10. svibnja 2011. godine.
*Istria is a state of mind*
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Re: Natječaj za TURISTIČKE PRIČE (FFK 2011. - 10.05.2011.)

Unread post by davors »

Dragi pisci, sad kad smo riješili Istrakon, nemojte zaboraviti na natječaj FFK-a 2011.! Pišite i šaljite, Pazin i Opatija vas čekaju!
*Istria is a state of mind*
User avatar
z_zadar
Ewok
Posts: 15
Joined: 10 May 2011, 13:27
Location: zadar
Contact:

Re: Natječaj za TURISTIČKE PRIČE (FFK 2011. - 10.05.2011.)

Unread post by z_zadar »

Poslao.
Ali jedva. :pale:
Em se pisalo do zadnjeg trena, em je trebalo sve to po starinski isprintati, snimiti na cede, kuvertirati i slati. Nimalo jednostavno i moderno ;)
Ipak, vrijedilo je.
Veselim se zbirci i festivalu.
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Natječaj za TURISTIČKE PRIČE (FFK 2011. - 10.05.2011.)

Unread post by ratchet »

:lol: :lol:
Ma što jedva.
Evo ja došao kući prije sat vremena i počeo pisati. Uh što će biti kvalitetna. a pošta radi do 20 h.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
z_zadar
Ewok
Posts: 15
Joined: 10 May 2011, 13:27
Location: zadar
Contact:

Re: Natječaj za TURISTIČKE PRIČE (FFK 2011. - 10.05.2011.)

Unread post by z_zadar »

Ima li kakvih informacija rezultata natječaja?
tnx
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: Natječaj za TURISTIČKE PRIČE (FFK 2011. - 10.05.2011.)

Unread post by Nazir »

Samo polako... :tapsh: Ako si proso dobit ces nesto u inbox, to je ona famozna često ponavljana "Jel se javio Šišo?" :zubo:
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Re: Natječaj za TURISTIČKE PRIČE (FFK 2011. - 10.05.2011.)

Unread post by davors »

Evo dugo i napeto iščekivanih vijesti:

U doista žestokoj konkurenciji 47 radova pristiglih na ovogodišnji natječaj pazinskog Festivala fantastične književnosti za «Turističke priče», prosudbena komisija u sastavu Tihana Linardon, Mirko Grdinić i Davor Šišović probrala je za objavljivanje u zbirci «Turističke priče» sljedeće priče sljedećih autora:

Pavle Zelić - Bad Hoelle
Zoran Krušvar - Hotel "Piccolo paradiso"
Danilo Brozović - Vremenski turisti
Jasmina Blažić - Zvijezda resorta
Goran Skrobonja - Prekrasna kada svane zora
Ivana Delač - Seoba naroda
Adrijan Sarajlija - Zrno
Andrina Pušić - Otok ispunjenih želja
Ernie Gigante Dešković - I'll be back in Opatija
Oto Oltvanji - Oči boje biske
Aleksandar Žiljak - Lesija, u daljini Heraklovi stupovi
Vladimira Becić - Duh po narudžbi
Andrej Podobnik - Bezgrješna pogreška
Branko Lučić - Dobri duh plesačice iz Ville Amalia
Manja Šegrt - Horor za vampira
Luka Mataković - Skup odnosa i pojava
David Kelečić - Plodovi zemlje i boga
Milena Benini - Noćna smjena


Čestitamo svim uvrštenim autorima, a svima koji su sudjelovali u natječaju i poslali svoje priče srdačno zahvaljujemo!

Podsjećamo, 10. Festival fantastične književnosti održat će se 12. i 13. kolovoza u Pazinu i Opatiji. Prvog dana Festivala ćemo u Pazinu predstaviti aktualnu produkciju fantastične književnosti u regiji, a drugog dana u Opatiji spomenutu festivalsku zbirku «Turističke priče» i njene autore. Očekujemo vas!
*Istria is a state of mind*
User avatar
z_zadar
Ewok
Posts: 15
Joined: 10 May 2011, 13:27
Location: zadar
Contact:

Re: Natječaj za TURISTIČKE PRIČE (FFK 2011. - 10.05.2011.)

Unread post by z_zadar »

Čestitike probranima!!! :occasion9:


Doduše, kao jedan od onih koji nisu prošli - najviše mi, kao i uvijek kod ovakvih, a i svih drugih natječaja, fali kakva kritika da znam gdje sam pogriješio i što ne valja.

Well, očito se treba još brusiti kao autor. Možda se malo suzdržati od eksperimentiranja.
Next stop - SFeraKonska zbirka.


Za zainteresirane, evo priče: Malleus
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Natječaj za TURISTIČKE PRIČE (FFK 2011. - 10.05.2011.)

Unread post by ratchet »

Čestitke izabranima. :occasion9:

Moram reći da mi nikada nije bilo žao što nisam upao u neku zbirku kao što je to ovaj put. Baš mi se išlo u Opatiju. :(
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: Natječaj za TURISTIČKE PRIČE (FFK 2011. - 10.05.2011.)

Unread post by Nazir »

Yupi, hvala na info! Kako to da je neki standardni e-mail izostao? Dobih cestitku od jednog frenda, a da ni nisam znao da sam upao :zubo:

Ratchet, jel ima šanse da se ipak pojaviš?
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Natječaj za TURISTIČKE PRIČE (FFK 2011. - 10.05.2011.)

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Čestitke upadnutima! :cheers: :cheers:

Iako nisam unutra, probat ću nekako iskontruirati da dođem, jer su mi svi FFK-ovi dosad bili odlični. :drunken: :D
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Natječaj za TURISTIČKE PRIČE (FFK 2011. - 10.05.2011.)

Unread post by ratchet »

Nazir wrote: Ratchet, jel ima šanse da se ipak pojaviš?
Ne vjerujem. Samo put od Šibenika do Pazina me dođe nekih 600 kn, a još i potrošim par stotina gore, što još i ide. Ali ako moram još i noćenje u Lovcu platiti 500 kn i žicati se za hranu ( ako je ima viška ), ili i to sam platiti, onda mi je to za dva dana ipak previše love.

A kad se još i sjetim da sam na Sferakonu članu žirija rekao da mi priča loša i da uopće nisam zadovoljan s njom, i da mi je, ako je kojim slučajem u nedostatku boljih odluče ipak uvrstiti, vrate na doradu. Koja psihologija, mogao sam je tako odmah i sam baciti u smeće. Umjesto da ko svaki Cigo svoga konja hvalim. :lol:
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Re: Natječaj za TURISTIČKE PRIČE (FFK 2011. - 10.05.2011.)

Unread post by Dagi »

Čestitke!
Locked