Natječaj za pričeo zvijezdama FFK (10.5.10.)

Obavijesti i diskusije o natječajima za pripovjetke, romane, slike, ilustracije, fotografije, stripove, filmove i slično.

Moderator: Ire

Forum rules
1. NASLOV - mole se svi koji će postati natječaje u ovom podforumu da u "Naslov" stave službeni naslov natječaja te za godišnje natječaje (dakle, one koji se ponavljaju svake godine - poput sferakonskog ili istrakonskog) u naslovu napišu i godinu za koju je taj natječaj objavljen.
2. POST - mole se forumaši da prenesu cijeli natječaj (kopi-pejstaju ili prepišu), a ne stave samo link. Također bi bilo dobro istaknuti datum do kada natječaj traje i adrese na koje se uratci šalju.
3. STARI NATJEČAJI - natječaji kojima je istekao rok trajanja i/ili koji su zaključeni, ostaju u ovom podforumu, ali su zaključani, dakle u njima se više ne može postati. Ukoliko netko ima neko pitanje u vezi starog natječaja, slobodan je otvoriti novi topik u za to adekvatnom podforumu.
4. POSTOVI KOJI NISU NATJEČAJI - u ovom će podforumu biti uklonjeni i preseljeni u adekvatne podforume.
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Natječaj za pričeo zvijezdama FFK (10.5.10.)

Unread post by davors »

ORGANIZACIJSKI ODBOR 9. FESTIVALA FANTASTIČNE KNJIŽEVNOSTI U PAZINU OGLAŠAVA

NATJEČAJ ZA PRIČE O ZVIJEZDAMA


Ovim se natječajem traže priče iz žanrovskog spektra znanstvene fantastike – fantasyja – nadnaravnog horora koje na bilo koji način obrađuju ili koriste tematiku ili motive međuzvjezdanih putovanja ili pak astronomskih otkrića. Drugim riječima, pišite ili space-opere ili priče o astronomima. Po želji, ali nipošto vas na to nećemo obvezati, ako vas nadahnuće posluži smjestite radnju svojih priča u Istru i upletite u priču Zvjezdarnicu u Višnjanu. Ako vam to ne odgovara, zvijezdama se možete pozabaviti na bilo koji način.

Primaju se priče napisane na hrvatskom jeziku, duljine do 10 novinskih kartica (18.000 znakova, uključujući i razmake).

Priče moraju biti originalne, tj. neobjavljene. Neobjavljenom se pričom smatra ona koja još ni na koji način nije pružena na uvid javnosti u tiskanom ili u elektronskom mediju, uključujući i internet.

Priče treba slati u jednom primjerku otisnute na papiru, potpisane imenom i prezimenom autora, s detaljnim podacima o autoru u prilogu, uključujući kontakt-podatke, te kraći životopis i bibliografiju (materijal za bilješku o piscu). U koverti s pričom OBAVEZNO treba priložiti i CD s pričom u elektronskom obliku (u .rtf datoteci, bez posebnih formatiranja teksta).

Prosudbena komisija odabrat će najbolje priče za objavljivanje u zajedničkoj zbirci, koja će biti predstavljena na 9. Festivalu fantastične književnosti koji će se održati u Višnjanu i Pazinu, u kolovozu 2010. godine.

Priče odabrane za objavljivanje u zbirci se ne rangiraju i ne nagrađuju posebnim nagradama. Autori čije se priče odaberu za zbirku bit će pozvani da svoje priče predstave na spomenutom Festivalu.

Priče treba slati na adresu:

Pučko otvoreno učilište u Pazinu
(za priče o zvijezdama)
Šetalište Pazinske gimnazije 1
52000 Pazin

Rok za slanje priča je 10. svibnja 2010. godine.
*Istria is a state of mind*
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: NATJEČAJ ZA PRIČE O ZVIJEZDAMA (FFK 2010.)

Unread post by Ire »

mogo si to jučer javiti :P
Instant Geek. Just Add Coffee.
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: NATJEČAJ ZA PRIČE O ZVIJEZDAMA (FFK 2010.)

Unread post by Zoran »

Ire wrote:mogo si to jučer javiti :P
ovako imaš dvije vijesti mjesto jedne.

Da sam ja znao da planiraš cijeli članak o natječajima, i ja bih čekao par dana prije nego što ti javim za Kamova.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: Natječaj za pričeo zvijezdama FFK (10.5.10.)

Unread post by Ire »

svi bi ekskluzivu jel
Instant Geek. Just Add Coffee.
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Natječaj za pričeo zvijezdama FFK (10.5.10.)

Unread post by Zoran »

Ire wrote:svi bi ekskluzivu jel
Pa želimo da ljudi to pročitaju. Onako kad je sve skupno, manja je šansa da će netko čitati.

Ja prvi ne bih.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: Natječaj za pričeo zvijezdama FFK (10.5.10.)

Unread post by Ire »

ne slažem se s tobom. ovako su na jednom mjestu okupljeni svi natječaji i ako netko nešto traži naići će i na taj
Instant Geek. Just Add Coffee.
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Natječaj za pričeo zvijezdama FFK (10.5.10.)

Unread post by Zoran »

Ire wrote:ne slažem se s tobom. ovako su na jednom mjestu okupljeni svi natječaji i ako netko nešto traži naići će i na taj
Je, al pol tih natječaja su za strance i samo smetaju. Ljudima se ne da probijat kroz informacije. Bar se meni ne da. Enivej, da me baš netko pita da biram (a ne pita me, al recimo da me pita) birao bih solo. Osim baš ako su ti natječaji pored ovog mog neki turbo-mega interesantni, tipa recimo kao istrakonski, samo da se dodjeljuju nagrade :P
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Natječaj za pričeo zvijezdama FFK (10.5.10.)

Unread post by Zoran »

Ire, ne shvaćaj me ozbiljno, samo sam nadrkan jer LORI nisu došle na književnu večer :puca:
User avatar
Sandman
Ancient
Posts: 746
Joined: 28 Oct 2004, 09:26
Location: Republika P

Re: Natječaj za pričeo zvijezdama FFK (10.5.10.)

Unread post by Sandman »

Ire wrote:ne slažem se s tobom. ovako su na jednom mjestu okupljeni svi natječaji i ako netko nešto traži naići će i na taj

E tu se moram složit sa Zoranom. Ja kad nakon nekog vremena želim provjerit neki natječaj onda nejdem među vijesti, jer se čovjek počne pitat kako se zvala točno ta vijest gdje se nalazi taj natječaj, pa klikneš na nešto a to nije prvo ...

Zato obično odem na forum gdje svaki ima svoju temu, više/manje.

Al to sam ja, netko drugi vjerojatno to traži drugačije. :P
"Life... is like a grapefruit. It's orange and squishy, and has a few pips in it, and some folks have half a one for breakfast."
Douglas Adams
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: Natječaj za pričeo zvijezdama FFK (10.5.10.)

Unread post by Ire »

upravo zato što su svi na forumu jedan po jedan, ne objavljujem ih ponovo tako na sajtu nego uđuturativno s linkovima na forum.

plus na naslovnici imaš fino kalendar sa svim rokovima za natječaje i linkovima opet na forum

ili odeš gore na vrh foruma i klikneš Kalendar i opet imaš sve popisano pod Natječaji

ljudi, klikajte ...
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: Natječaj za pričeo zvijezdama FFK (10.5.10.)

Unread post by Ire »

Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Natječaj za pričeo zvijezdama FFK (10.5.10.)

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Jedno djelomično offtopic pitanje: jesu 2011. tema samostani?
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Re: Natječaj za pričeo zvijezdama FFK (10.5.10.)

Unread post by davors »

SAMSUILUNOV OTAC wrote:Jedno djelomično offtopic pitanje: jesu 2011. tema samostani?
Jok, za 2011. će tema biti turizam, odnosno zbirka će se zvati "Turističke priče" a partner će biti Opatija. Detalji se utanačuju ovih dana, pa ću natječaj objaviti čim se sve dogovorimo, ne čekajući da prođu "zvijezde". A nakon turizma tema će vjerojatno biti "priče o vinu"; samostane držimo u rezervi.
*Istria is a state of mind*
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Natječaj za pričeo zvijezdama FFK (10.5.10.)

Unread post by niniane »

davors wrote:A nakon turizma tema će vjerojatno biti "priče o vinu"
:D Nekako pretpostavljam kako će to izgledati... :D :D :drunken: :hehe:
... characters, personalities, stories and larps...
Locked