Natjeèaji

Obavijesti i diskusije o natječajima za pripovjetke, romane, slike, ilustracije, fotografije, stripove, filmove i slično.

Moderator: Ire

Forum rules
1. NASLOV - mole se svi koji će postati natječaje u ovom podforumu da u "Naslov" stave službeni naslov natječaja te za godišnje natječaje (dakle, one koji se ponavljaju svake godine - poput sferakonskog ili istrakonskog) u naslovu napišu i godinu za koju je taj natječaj objavljen.
2. POST - mole se forumaši da prenesu cijeli natječaj (kopi-pejstaju ili prepišu), a ne stave samo link. Također bi bilo dobro istaknuti datum do kada natječaj traje i adrese na koje se uratci šalju.
3. STARI NATJEČAJI - natječaji kojima je istekao rok trajanja i/ili koji su zaključeni, ostaju u ovom podforumu, ali su zaključani, dakle u njima se više ne može postati. Ukoliko netko ima neko pitanje u vezi starog natječaja, slobodan je otvoriti novi topik u za to adekvatnom podforumu.
4. POSTOVI KOJI NISU NATJEČAJI - u ovom će podforumu biti uklonjeni i preseljeni u adekvatne podforume.
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

MoĹžda ?e biti tiskana fontom veli?ine 24 i proredom od 4 lajne? 8)
Ha, da to naprave sa svime [?]to sam ja ikada nikada napisala jedva bi popunili knjigu ;)

Ako dobijem prvu nagradu zamolit ?u ih da pri?ekaju koju godinu dok napi[?]em roman 8)

Ĺ alim se, naravno - ni jedan od ova dva natje?aja o kojima se tu pri?a meni ne zvu?e ozbiljno.:|
Ali vidjet ?emo... :?:
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

Zna li netko ne[?]to o onom natje?aju za kratku pri?u Ve?ernjeg lista? :?: ( za kojega su nedavno dijelili nagrade)
User avatar
Indigo Montoya
Ancient
Posts: 605
Joined: 25 Mar 2004, 13:12
Location: Out of my mind
Contact:

Unread post by Indigo Montoya »

Prije jedno mjesec i pol dana hrvatski je filmski site http://www.film.hr pokrenuo natje?aj za kratku pri?u koja bi se dala pretopiti u scenarij, da sad tu ne bubam napamet qoutam opis natje?aja:
NATJE?AJ ZA FILMSKU PRI?U

Vaš život je ludji od filma?
Vaš talent je iznad hrvatskog filmskog prosjeka?
?uli ste nedavno pri?u dostojnu zlatnog medvjeda?

Napišite pismenu i razgovjetnu filmsku pri?u u dužini do
1 kartice (od 450 do 1800 slovnih mjesta) i prijavite ju na natje?aj!

Sve pri?e koje zadovolje propozicije bit ?e objavljene na našem webu.
30 travnja po?inje web glasanje za najbolju filmsku pri?u po mišljenju
publike, te rad stru?nog žirija (Jurica Pavi?i?, Mate Mateši?, Zvonimir Berkovi?) koji ?e izre?i svoj pravorijek do 1. lipnja ove godine.

1. lipnja objavljujemo pobjednike u obje kategorije.

Obje nagrade sastoje se od nov?anog dijela, te poklona naših sponzora.
Nakon toga, autori probjedni?kih pri?a imat ?e prilike iste razraditi u filmski treatment, odnosno scenarij, a usporedo s njima, zajedno ?emo svi nastojati raditi na njihovim pri?ama - putem foruma http://www.film.hr

Oni koji u lipnju ne?e biti zainteresirani razradjivati tudje pri?e, mo?i ?e se javiti
na novi natje?aj za kratku filmsku pri?u, koji raspisujemo ve? 2. lipnja.

Pišite! Brzo. Sažeto. I ne prepisujte s korica videokaseta!
Ergo... rok za dostavu materijala za prvi krug odavno je ve? prošao a nitko od pokreta?a ni "a" ni "b" o njegovim rezulatatima. Odaslatih je pri?a sude?i prema bijesnim reakcijama posjetitelja njihovog foruma ( http://www.film.hr/forum.php?PHPSESSID= ... 52af137911 )bilo poprili?no (me?u kojima i moj skromni sinopsis za horor) no sve je skupa posve neo?ekivano utonulo u mrak i šutnju.
Zna li dakle itko od vas, poglavito mislim na forumaše iz metropole koji su na izvoru informacija, išta o ovome?
:blob:
Image
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

ma šta.. kasne samo malo više od mjesec dana..
monitorov natje?aj za kratku pri?u, recimo, objavio je nedavno rezultate svog natje?aja..
rok za predaju je bio 1.7.2003.

need I say more? :!:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Indigo Montoya
Ancient
Posts: 605
Joined: 25 Mar 2004, 13:12
Location: Out of my mind
Contact:

Unread post by Indigo Montoya »

ire wrote: need I say more? :!:
Oh God, Say no more!

:blob:
Image
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

ire wrote:monitorov natje?aj za kratku pri?u, recimo, objavio je nedavno rezultate svog natje?aja..
rok za predaju je bio 1.7.2003.
Ja sam mislila da su odavno zaboravili na natje?aj.
Prva pri?a koju sam ja ikada napisala je dobila pozitivnu ocjenu. (br. 168)
:flower:
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

Indigo Montoya wrote:
ire wrote: need I say more? :!:
Oh God, Say no more!

:blob:
don't call me 'God' in front of other people, it gets them confused
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Indigo Montoya
Ancient
Posts: 605
Joined: 25 Mar 2004, 13:12
Location: Out of my mind
Contact:

Unread post by Indigo Montoya »

LOL
:blob:
Image
User avatar
Indigo Montoya
Ancient
Posts: 605
Joined: 25 Mar 2004, 13:12
Location: Out of my mind
Contact:

Unread post by Indigo Montoya »

Well natje?aj za filmsku pri?u se napokon pokrenuo sa mrtve to?ke...
Zzadovoljstvo mi je primjetiti kako je u izbor od 70 sinopsisa, ušle i moja (Trebali smo znati) i pri?a našeg forumaša Alien2dio (Nogomet mi je u krvi).

Natje?aj ?e trajati do 1. lipnja a birati ?e se dva pobjednika, jednoga biraju posjetitelji sajta (goba je to što se da bi mogli glasovati za neku od pri?a morate registrirati) a drugoga stru?ni žiri (Jurica Pavi?i?, Mate Mateši?, Zvonimir Berkovi?).

Autori pobjedni?kih pri?a dobijaju nedefiniranu nov?anu nagradu i što je još važnije šansu da svoje pri?e razviju u prave filmske scenarije.
Potrebno je napomenuti kako 2. lipnja na istom mjestu po?inje i novi scenaristi?ki natje?aj, pa tko voli nek izvoli...

:blob:
Image
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

:uzdravlje: ?estitke alienu i indigu!! još nam sam velite adresu kamo treba i?i glasat.. :wave:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

Indigo Montoya wrote:Well natje?aj za filmsku pri?u se napokon pokrenuo sa mrtve to?ke...
Zzadovoljstvo mi je primjetiti kako je u izbor od 70 sinopsisa, u[?]le i moja (Trebali smo znati) i pri?a na[?]eg foruma[?]a Alien2dio (Nogomet mi je u krvi).
:blob:
:ocasion: :uzdravlje: :flower: :mrgreen: ?estitam!
Mislav
Puppeteer
Posts: 108
Joined: 06 Aug 2003, 12:40

Unread post by Mislav »

Ove me dane svi pitaju jesam li slao priču na natječaj na film.hr, jer je tamo jedan moj klon :shock:
Uglavnom, slao nisam ništa, a ako me se pita, taj Mislav tamo je vjerojatno onaj kuhar Bago s hrta :angel:
User avatar
L.Z.
Ancient
Posts: 691
Joined: 07 Sep 2003, 20:29
Location: Labin
Contact:

Unread post by L.Z. »

1. 5.000 kuna i osobno računalo
2. 3.000 kuna i laser-printer A4 formata
3. 2.000 kuna
nisu im loše nagrade
Život je samo san na putu do smrti
User avatar
mcn
Forumaš mcn
Posts: 315
Joined: 02 Feb 2004, 13:03

Unread post by mcn »

Ali primjechujem da ne pisse hoche li se honorirati nenagradjene pricce koje budu objavljivane u novinama i za koje zadrzzavaju pravo da ih objave u knjizi ...

mcn
Locked