Natjeèaji

Obavijesti i diskusije o natječajima za pripovjetke, romane, slike, ilustracije, fotografije, stripove, filmove i slično.

Moderator: Ire

Forum rules
1. NASLOV - mole se svi koji će postati natječaje u ovom podforumu da u "Naslov" stave službeni naslov natječaja te za godišnje natječaje (dakle, one koji se ponavljaju svake godine - poput sferakonskog ili istrakonskog) u naslovu napišu i godinu za koju je taj natječaj objavljen.
2. POST - mole se forumaši da prenesu cijeli natječaj (kopi-pejstaju ili prepišu), a ne stave samo link. Također bi bilo dobro istaknuti datum do kada natječaj traje i adrese na koje se uratci šalju.
3. STARI NATJEČAJI - natječaji kojima je istekao rok trajanja i/ili koji su zaključeni, ostaju u ovom podforumu, ali su zaključani, dakle u njima se više ne može postati. Ukoliko netko ima neko pitanje u vezi starog natječaja, slobodan je otvoriti novi topik u za to adekvatnom podforumu.
4. POSTOVI KOJI NISU NATJEČAJI - u ovom će podforumu biti uklonjeni i preseljeni u adekvatne podforume.
User avatar
Indigo Montoya
Ancient
Posts: 605
Joined: 25 Mar 2004, 13:12
Location: Out of my mind
Contact:

Unread post by Indigo Montoya »

Evo opet mene sa pitanjcem koje neznam di da metnem, pa molim moderatore da stave krivu stvar na pravo mjesto (mmmm.. dobar naslov za pri?u ha?)

Ergo, Zna li dakle netko od vas išta o projektu koji se krije pod ovim linkom http://www.broker-info.hr/htm/fantasy/index.htm ... zvu?i poprili?no zanimljivo ?
Image
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

Zvuči zanimljivo, ali sam uvijek skeptičan prema projektima za koje se ne zna tko iza njih stoji. Mislim, tko su ti ljudi? Tko će izdati ta tiskana izdanja? Tko to financira? Spominje se prijevod i izdavanje vani. Kakve kontakte i veze imaju vani? Gdje vani? Koliko toga misle izdavati?
Jako mi to mutno za sad izgleda.... ja im ne šaljem ništa dok se neke stvari ne razjasne.
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

Indigo Montoya wrote:Evo opet mene sa pitanjcem koje neznam di da metnem, pa molim moderatore da stave krivu stvar na pravo mjesto (mmmm.. dobar naslov za pri?u ha?)

Ergo, Zna li dakle netko od vas i[?]ta o projektu koji se krije pod ovim linkom http://www.broker-info.hr/htm/fantasy/index.htm ... zvu?i poprili?no zanimljivo ?
Link je zanimljiv, i ja bih vojela ?uti ne[?]to vi[?]e o tome. :?:

Ja sam napravila novu temu (nadam se da se moderator ne?e ljutiti), ionako sam traĹžila kamo da stavim post o jo[?] jedom natje?aju kojeg sam pro?itala na cip.hr:

Tjednik Fokus raspisuje dva natje?aja, jedan za kratku prozu, a drugi za poeziju. Autori koji [?]alju poeziju ne smiju biti stariji od 32 godine. Za kratku prozu nema ograni?enja u godinama. Kratke pri?e ne smiju biti duĹže od ?etiri kartice. Oba natje?aja sadrĹže prvu, drugu i tre?u nagradu. Prva nagrada je u oba slu?aja objavljivanje knjige, a druga i tre?a su nov?ane nagrade (iznos jos uvijek nije utvr?en).
Radove slati na ovu e-mail adresu: silvestarfokus@yahoo.com
ban

Unread post by ban »

Ovo je stvarno zanimljivo. Ogranicavaju pricu na cetiri kartice, a prva nagrada je objavljivanje knjige :shock:
User avatar
Indigo Montoya
Ancient
Posts: 605
Joined: 25 Mar 2004, 13:12
Location: Out of my mind
Contact:

Unread post by Indigo Montoya »

Nda... a op?e poznato je i kako ljudi stariji od 32 godine ionako neznaju pisati poeziju...
8)
Image
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

:idea: ina?e, postoji ve? thread za natje?aje (fandomske novosti 2), pa ubudu?e..
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

Nakon odluke o dužini sadržaja odlu?ili smo da NEMA OGRANI?ENJA veli?ine Vašeg teksta.
Svi tekstovi ?e biti lektorirani. Isto tako nažalost neki ?e morati biti i cenzurirani. Dat ?emo sve od sebe da cenzura bude što manja, kako bi o?uvali što vjerniji sadržaj.
meni sam nije jasno ako su ve? odredili dobnu granicu, zašto mora biti cenzure?

i di ste vidjeli 4-karti?no ograni?enje pri?e? piše da je dužina pri?e neograni?ena..
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

ban wrote:Ovo je stvarno zanimljivo. Ogranicavaju pricu na cetiri kartice, a prva nagrada je objavljivanje knjige :shock:
Pitala sam ih (mailom) [?]to im to zna?i pa ako dobijem odgovor javit ?u vam :)
Ire wrote: ina?e, postoji ve? thread za natje?aje (fandomske novosti 2), pa ubudu?e..
Da stvarno - nisam se sjetila tog threada. MoĹže li se uop?e premjestiti post iz jednog threada u drugi? Hajde molim te spoji Natje?aje i Fandomske novosti 2 ako se moĹže.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

Da stvarno - nisam se sjetila tog threada. Može li se uop?e premjestiti post iz jednog threada u drugi? Hajde molim te spoji Natje?aje i Fandomske novosti 2 ako se može.
mislim da se ne može, il ako se može onda ja nisam otkrila postupak, a vjeruj mi pokušavala sam
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
L.Z.
Ancient
Posts: 691
Joined: 07 Sep 2003, 20:29
Location: Labin
Contact:

Unread post by L.Z. »

Indigo Montoya wrote:Evo opet mene sa pitanjcem koje neznam di da metnem, pa molim moderatore da stave krivu stvar na pravo mjesto (mmmm.. dobar naslov za pri?u ha?)

Ergo, Zna li dakle netko od vas išta o projektu koji se krije pod ovim linkom http://www.broker-info.hr/htm/fantasy/index.htm ... zvu?i poprili?no zanimljivo ?
Zanimljivo, ali šta je ovo s :
u slučaju da imate ispod 18.g. morate dostaviti potpisan obrazac od roditelja
:?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :evil:
Život je samo san na putu do smrti
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

Klara wrote:
ban wrote:Ovo je stvarno zanimljivo. Ogranicavaju pricu na cetiri kartice, a prva nagrada je objavljivanje knjige :shock:
Pitala sam ih (mailom) [?]to im to zna?i pa ako dobijem odgovor javit ?u vam :)
Dobila odgovor: "Onome tko osvoji prvu nagradu bit ce osigurano objavljivanje vlastite knjige. "
ban

Unread post by ban »

Klara wrote: Dobila odgovor: "Onome tko osvoji prvu nagradu bit ce osigurano objavljivanje vlastite knjige. "
Ma uredu je to. Ali ima ljudi koji imaju jednu dvije price. Obicno se u natjecajima koji ukljucuju objavljivanje knjige kao nagradu trazi da se posalje cijeli rukopis knjige (zbirke), kao sto je to nedavno bilo u natjecaju SC-a.
User avatar
Indigo Montoya
Ancient
Posts: 605
Joined: 25 Mar 2004, 13:12
Location: Out of my mind
Contact:

Unread post by Indigo Montoya »

Klara wrote:Dobila odgovor: "Onome tko osvoji prvu nagradu bit ce osigurano objavljivanje vlastite knjige. "
Možda ?e biti tiskana fontom veli?ine 24 i proredom od 4 lajne? 8)
Image
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

prije ?e napraviti e-book :?
Instant Geek. Just Add Coffee.
Locked