FFK 2009: Priče o dinosaurima (do 15.5.2009.)

Obavijesti i diskusije o natječajima za pripovjetke, romane, slike, ilustracije, fotografije, stripove, filmove i slično.

Moderator: Ire

Forum rules
1. NASLOV - mole se svi koji će postati natječaje u ovom podforumu da u "Naslov" stave službeni naslov natječaja te za godišnje natječaje (dakle, one koji se ponavljaju svake godine - poput sferakonskog ili istrakonskog) u naslovu napišu i godinu za koju je taj natječaj objavljen.
2. POST - mole se forumaši da prenesu cijeli natječaj (kopi-pejstaju ili prepišu), a ne stave samo link. Također bi bilo dobro istaknuti datum do kada natječaj traje i adrese na koje se uratci šalju.
3. STARI NATJEČAJI - natječaji kojima je istekao rok trajanja i/ili koji su zaključeni, ostaju u ovom podforumu, ali su zaključani, dakle u njima se više ne može postati. Ukoliko netko ima neko pitanje u vezi starog natječaja, slobodan je otvoriti novi topik u za to adekvatnom podforumu.
4. POSTOVI KOJI NISU NATJEČAJI - u ovom će podforumu biti uklonjeni i preseljeni u adekvatne podforume.
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

FFK 2009: Priče o dinosaurima (do 15.5.2009.)

Unread post by davors »

ORGANIZACIJSKI ODBOR 8. FESTIVALA FANTASTIČNE KNJIŽEVNOSTI U PAZINU OGLAŠAVA

NATJEČAJ ZA PRIČE O DINOSAURIMA

Ovim se natječajem traže priče iz žanrovskog spektra znanstvene fantastike - fantasyja - nadnaravnog horora koje na bilo koji način obrađuju ili koriste tematiku ili motive dinosaura. Natječaj i Festival posvećeni su otkriću fosilnih ostataka dinosaura u priobalju kod istarskog mjesta Bale zahvaljujući kojima je identificirana i priznata nova vrsta dinosaura – histriosaurus. Stoga, po želji, ali nipošto vas na to nećemo obavezati, ako vas nadahnuće posluži smjestite radnju svojih priča u Istru. Ako vam to ne odgovara, dinosaurima se možete pozabaviti na bilo koji način.

Primaju se priče napisane na hrvatskom jeziku, duljine do 10 novinskih kartica (18.000 znakova, uključujući i razmake).

Priče moraju biti originalne tj. neobjavljene. Neobjavljenom se pričom smatra ona koja još ni na koji način nije pružena na uvid javnosti u tiskanom ili u elektronskom mediju, uključujući i internet.

Priče treba slati u jednom primjerku otisnute na papiru, potpisane imenom i prezimenom autora, s detaljnim podacima o autoru u prilogu, uključujući kontakt-podatke, te kraći životopis i bibliografiju (materijal za bilješku o piscu). U koverti s pričom OBAVEZNO treba priložiti i disketu ili CD s pričom u elektronskom obliku (u .rtf datoteci, bez posebnih formatiranja teksta).

Prosudbena komisija odabrat će najbolje priče za objavljivanje u zajedničkoj zbirci, koja će biti predstavljena na 8. Festivalu fantastične književnosti koji će se održati u Balama i Pazinu, u kolovozu 2009. godine.

Priče odabrane za objavljivanje u zbirci se ne rangiraju i ne nagrađuju posebnim nagradama. Autori čije se priče odaberu za zbirku bit će pozvani da svoje priče predstave na spomenutom Festivalu.

Priče treba slati na adresu:

Pučko otvoreno učilište u Pazinu
(za priče o dinosaurima)
Šetalište Pazinske gimnazije 1
52000 Pazin

Rok za slanje priča je 15. svibnja 2009. godine.

Samo vi pišite!
*Istria is a state of mind*
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: FFK 2009: Priče o dinosaurima

Unread post by ratchet »

davors wrote: Rok za slanje priča je 15. svibnja 2009. godine.
:cheers: :cheers: :cheers:

A već me muka hvatala. Još samo desetak dana mislio sam, a ja zapeo na polovici priče. Ne da neznam kraj i da je nisam razradio, ali sve što sam zamislio o dinosaurima mi je djelovalo bezveze i već viđeno i potrošeno. Pa sam pisao nekako bezvoljno i sporo. Ajde sad ću je bar završiti na vrijeme pa kakva bila, bila.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: FFK 2009: Priče o dinosaurima

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

O, produljenje roka! Fino! :occasion9:
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: FFK 2009: Priče o dinosaurima (do 15.5.2009.)

Unread post by Ire »

Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: FFK 2009: Priče o dinosaurima (do 15.5.2009.)

Unread post by ratchet »

Što je sad? Zar nema dovoljno priča kad se produžuju rokovi i još se i pokušava ljudima pomoći sa idejama i literaturom? :vrag:
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: FFK 2009: Priče o dinosaurima (do 15.5.2009.)

Unread post by Ire »

ratchet wrote:Što je sad? Zar nema dovoljno priča kad se produžuju rokovi i još se i pokušava ljudima pomoći sa idejama i literaturom? :vrag:
za prvi dio nemam pojma jer s natječajem nemam veze, a za drugi dio odgovor je - da. pomažem sebi :P :zubo:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: FFK 2009: Priče o dinosaurima (do 15.5.2009.)

Unread post by ratchet »

Zapravo pomažući drugima odmažeš sebi. Tko je vidio pomagati konkurenciju. :P Ali ionako, tko je mislio poslati do sada je već nešto napisao, ili ako nije i neće.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: FFK 2009: Priče o dinosaurima (do 15.5.2009.)

Unread post by Nazir »

ratchet wrote:Ali ionako, tko je mislio poslati do sada je već nešto napisao, ili ako nije i neće.
:baba: E di si ga naso provocirat.

Cek da ti 14.5. napisem pricu br. koja osvaja sferu :sw:
:zubo:
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: FFK 2009: Priče o dinosaurima (do 15.5.2009.)

Unread post by ratchet »

Ako pet dana prije kraja roka ideš pisati priču onda je već imaš u glavi. Što ti je otprilike isto kao da si nešto napisao. Meni je to zapravo skoro pa veći dio posla. Staviti je na papir ( tipkovnicu ) i doraditi je onda više tehnički nego kreativni dio. A ako zbilja još nemaš niti ideju u glavi častim ovo ljeto u Balama ako uspiješ smisliti i napisati, pa to još i objaviti u ovih par dana. Ali ipak mislim da si je već razradio i da samo čeka da je otipkaš.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: FFK 2009: Priče o dinosaurima (do 15.5.2009.)

Unread post by Ire »

Vanzemaljci su ubili dinosaure i prekinuli ledeno doba
http://jutarnji.hr/zanimljivosti/clanak ... ,162897.jl

:lol:
Instant Geek. Just Add Coffee.
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: FFK 2009: Priče o dinosaurima (do 15.5.2009.)

Unread post by Zoran »

Napisao sam priču.

Jes da je teški treš, al takva je tema :D :P

Da sam faca, napisao bih sad još jednu. :zbunj:
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: FFK 2009: Priče o dinosaurima (do 15.5.2009.)

Unread post by ratchet »

Treš nego što.Kad bih rekao u dvije riječi o čemu se radi u mojoj ( a mogao bih ) zvučalo bi smiješno. Ali eto poslah i ja svoju. Da bar na omotnici ( A4 ) nije moralo pisati ono: za priče odinosaurima. Gledala me teta u pošti čudno. Odrastao čovjek, a vidi sa kakvim se zvizdarijama bavi.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: FFK 2009: Priče o dinosaurima (do 15.5.2009.)

Unread post by Zoran »

O, ja to sutra šaljem.

Možda čak budu i dvije... možda.
User avatar
uglib
Ancient
Posts: 501
Joined: 11 Sep 2006, 12:18

Re: FFK 2009: Priče o dinosaurima (do 15.5.2009.)

Unread post by uglib »

A ja napisala jedva jednu i sve me strah poslati je.
plavuše i vjernice definitivno bolje prolaze u životu, njih drugi čupaju iz govana
(J. Blažić)
Locked