Natječaj Istrakona 2009. (do 15.1.2009.)

Obavijesti i diskusije o natječajima za pripovjetke, romane, slike, ilustracije, fotografije, stripove, filmove i slično.

Moderator: Ire

Forum rules
1. NASLOV - mole se svi koji će postati natječaje u ovom podforumu da u "Naslov" stave službeni naslov natječaja te za godišnje natječaje (dakle, one koji se ponavljaju svake godine - poput sferakonskog ili istrakonskog) u naslovu napišu i godinu za koju je taj natječaj objavljen.
2. POST - mole se forumaši da prenesu cijeli natječaj (kopi-pejstaju ili prepišu), a ne stave samo link. Također bi bilo dobro istaknuti datum do kada natječaj traje i adrese na koje se uratci šalju.
3. STARI NATJEČAJI - natječaji kojima je istekao rok trajanja i/ili koji su zaključeni, ostaju u ovom podforumu, ali su zaključani, dakle u njima se više ne može postati. Ukoliko netko ima neko pitanje u vezi starog natječaja, slobodan je otvoriti novi topik u za to adekvatnom podforumu.
4. POSTOVI KOJI NISU NATJEČAJI - u ovom će podforumu biti uklonjeni i preseljeni u adekvatne podforume.
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Natječaj Istrakona 2009. (do 15.1.2009.)

Unread post by niniane »

Zoran wrote:Ja napisao pet :kava:

Mogao bih sutra još jednu možda... vidjet ću.
Hiperprodukcija, Zorane? :D

Zoran wrote:Btw. polaznici literarne radionice "Laboratorij fantastike" poslali su 11 priča na Istrakon. Istina, uglavnom su u pitanju djeca pa ono... Ali ima par priča koje bi mogle i ući.
Dobro si ih, znači, naučio :D :cheers:
... characters, personalities, stories and larps...
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Natječaj Istrakona 2009. (do 15.1.2009.)

Unread post by Zoran »

niniane wrote:
Zoran wrote:Ja napisao pet :kava:

Mogao bih sutra još jednu možda... vidjet ću.
Hiperprodukcija, Zorane? :D
Ove godine sam odustao od kvalitete i idem na kvantitetu.

niniane wrote:
Zoran wrote:Btw. polaznici literarne radionice "Laboratorij fantastike" poslali su 11 priča na Istrakon. Istina, uglavnom su u pitanju djeca pa ono... Ali ima par priča koje bi mogle i ući.
Dobro si ih, znači, naučio :D :cheers:
Jok, to čisto statistički mislim da bi ih moglo 2-3 ući. :kava:
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Natječaj Istrakona 2009. (do 15.1.2009.)

Unread post by ratchet »

Morgoth wrote:ja sam svoju napisao u jedan dan, s time da sam je ostalih 3 dana uređivao... mislio sam napisati još jednu priču ali nemam inspiracije :(
Inspiracija je nešto što najčesće dolazi iz jedne rečenice koju negdje pročitam ili čujem. I obično se razvija iz pitanja: što ako?
Mene osobno živcira kad mi inspiracija dođe nakon završetka roka natječaja. Barem mi je tako bilo za Sferinu zbirku ove godine. Kratkih priča za Istrakon imam doduše i previše. Priča do pet kartica se ionako najčešće napiše u jedan dan. Ali s onim dužima imam drugi problem. Vrijeme. Jedno petnaestak solidnih ili potencijalno dobrih priča čeka da ih završim ili napišem. A to su one započete ili skicirane, one koje samo bljesnu kao ideja i koje većinom kasnije zaboravim ne brojim.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
buco
Jedi Master
Posts: 206
Joined: 30 Sep 2008, 20:46

Re: Natječaj Istrakona 2009. (do 15.1.2009.)

Unread post by buco »

ratchet wrote:Jedno petnaestak solidnih ili potencijalno dobrih priča čeka da ih završim ili napišem.
I gdje će bit objavljene? :kava:

Pozdrav
Pisanje priče me podsjeća na pisanje programa u asembleru !
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Natječaj Istrakona 2009. (do 15.1.2009.)

Unread post by ratchet »

buco wrote:
ratchet wrote:Jedno petnaestak solidnih ili potencijalno dobrih priča čeka da ih završim ili napišem.
I gdje će bit objavljene? :kava:

Pozdrav
Prolše godine sam objavio deset priča. A i u redu je da neke i ne zadovolje i da one najbolje budu objavljene. A stavio sam i jednu na Čiča miča, možda ih ove godine tamo završi još koja. A jednog dana ću valjda i dogurati do vlastitie zbirke.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
Morgoth
Hani
Posts: 79
Joined: 09 Jan 2008, 20:03

Re: Natječaj Istrakona 2009. (do 15.1.2009.)

Unread post by Morgoth »

ratchet wrote:
Morgoth wrote:ja sam svoju napisao u jedan dan, s time da sam je ostalih 3 dana uređivao... mislio sam napisati još jednu priču ali nemam inspiracije :(
Inspiracija je nešto što najčesće dolazi iz jedne rečenice koju negdje pročitam ili čujem. I obično se razvija iz pitanja: što ako?
Mene osobno živcira kad mi inspiracija dođe nakon završetka roka natječaja. Barem mi je tako bilo za Sferinu zbirku ove godine. Kratkih priča za Istrakon imam doduše i previše. Priča do pet kartica se ionako najčešće napiše u jedan dan. Ali s onim dužima imam drugi problem. Vrijeme. Jedno petnaestak solidnih ili potencijalno dobrih priča čeka da ih završim ili napišem. A to su one započete ili skicirane, one koje samo bljesnu kao ideja i koje većinom kasnije zaboravim ne brojim.
hah, upravo sam radi te jedne rečenice koju sam negdje čuo počeo pisati priču koja je poslana na natječaj :)
Mislio sam poslati još jednu, ali više ne stignem... će biti za drugi natječaj :)
Ali nevjerojatno je to da sam nakon 6 mjeseci što nisam napisao nitijednu priču, u 12 sam dana napisao tri priče, tijelo, ovu za istrakon i još jednu od 21 stranicu. Znam da kvaniteta < kvaliteta, ali mislin da je ova duga priča jedna od boljih priča koje sam napisao pošto sam lijepo zaokružio radnju i likove :)
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: Natječaj Istrakona 2009. (do 15.1.2009.)

Unread post by Nazir »

Sad sam poceo pisat... trebam chekirat do kolko sutra radi posta :zubo:
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Natječaj Istrakona 2009. (do 15.1.2009.)

Unread post by ratchet »

Morgoth wrote: Ali nevjerojatno je to da sam nakon 6 mjeseci što nisam napisao nitijednu priču, u 12 sam dana napisao tri priče, tijelo, ovu za istrakon i još jednu od 21 stranicu. Znam da kvaniteta < kvaliteta, ali mislin da je ova duga priča jedna od boljih priča koje sam napisao pošto sam lijepo zaokružio radnju i likove :)
Istina je da kvantiteta ne znaći nužno kvalitetu. Međutim primjetio sam kod sebe da pisanje ima sličnosti sa sportom. Ako duže vrijeme ne pišem teško mi je početi i kad krenem prvih par stranica je prava muka. A kad redovito pišem sve ide lakše. Čini mi se da je i u pisanju bitna kondicija. A kasnije već razlučiš žito od kukolja. A i vježba čini majstora :palica: .

P.S. Nazir, i ja šaljem sutra. Izgleda da sam naletio na jedinu poštu, danas popodne, koja nema omotnice za pisma. A nije mi se po pljusku išlo dalje tamo gdje se ne mogu parkirati pored ulaza. Uglavno se ono što se tog dana preda do 15 ili 16 sati šalje isti dan. Eto stići će ih nekoliko zadnji čas, neće barem znati od koga je.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
Morgoth
Hani
Posts: 79
Joined: 09 Jan 2008, 20:03

Re: Natječaj Istrakona 2009. (do 15.1.2009.)

Unread post by Morgoth »

Istina, čini se da i u pisanju treba biti u kondiciji :)
Prošle godine sma napisao samo 4 priče, a tri od te priče sam napisao u razmaku od mjesec dana, a ovu zadnju ( Tijelo ) sam počeo pisati u devetom ,ali sam je tek dovršio u krajem godine...
User avatar
Belmorn
Ewok
Posts: 29
Joined: 01 May 2008, 12:06
Location: Karlovac
Contact:

Re: Natječaj Istrakona 2009. (do 15.1.2009.)

Unread post by Belmorn »

...i tak :)
kad bi mogli rezultati? prošle godine su bili oko 20. veljače, a stranica im je u izradi
User avatar
Morgoth
Hani
Posts: 79
Joined: 09 Jan 2008, 20:03

Re: Natječaj Istrakona 2009. (do 15.1.2009.)

Unread post by Morgoth »

sredinom trećeg mjeseca se objavljuju rezultati ako se ne varam :)
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: Natječaj Istrakona 2009. (do 15.1.2009.)

Unread post by Ire »

Belmorn wrote:...i tak :)
kad bi mogli rezultati? prošle godine su bili oko 20. veljače, a stranica im je u izradi
strpljenja :) treba sve to pročitati, ocijeniti, odabrati ... nije to mali posao ;)
Instant Geek. Just Add Coffee.
Porto
Jedi Master
Posts: 226
Joined: 07 Jul 2005, 14:10
Contact:

Re: Natječaj Istrakona 2009. (do 15.1.2009.)

Unread post by Porto »

Aiii prošo rok...
Moram otpustiti tu sekretaricu.
:zbunj:
User avatar
Belmorn
Ewok
Posts: 29
Joined: 01 May 2008, 12:06
Location: Karlovac
Contact:

Re: Natječaj Istrakona 2009. (do 15.1.2009.)

Unread post by Belmorn »

Ire wrote:
Belmorn wrote:...i tak :)
kad bi mogli rezultati? prošle godine su bili oko 20. veljače, a stranica im je u izradi
strpljenja :) treba sve to pročitati, ocijeniti, odabrati ... nije to mali posao ;)
ma znam da ima toga puno, samo me brine ta stranica u izradi
Locked