Science Fiction Quarterly (na engleskom)

Obavijesti i diskusije o natječajima za pripovjetke, romane, slike, ilustracije, fotografije, stripove, filmove i slično.

Moderator: Ire

Forum rules
1. NASLOV - mole se svi koji će postati natječaje u ovom podforumu da u "Naslov" stave službeni naslov natječaja te za godišnje natječaje (dakle, one koji se ponavljaju svake godine - poput sferakonskog ili istrakonskog) u naslovu napišu i godinu za koju je taj natječaj objavljen.
2. POST - mole se forumaši da prenesu cijeli natječaj (kopi-pejstaju ili prepišu), a ne stave samo link. Također bi bilo dobro istaknuti datum do kada natječaj traje i adrese na koje se uratci šalju.
3. STARI NATJEČAJI - natječaji kojima je istekao rok trajanja i/ili koji su zaključeni, ostaju u ovom podforumu, ali su zaključani, dakle u njima se više ne može postati. Ukoliko netko ima neko pitanje u vezi starog natječaja, slobodan je otvoriti novi topik u za to adekvatnom podforumu.
4. POSTOVI KOJI NISU NATJEČAJI - u ovom će podforumu biti uklonjeni i preseljeni u adekvatne podforume.
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Science Fiction Quarterly (na engleskom)

Unread post by Milena »

Daklem, nije natječaj, a ni ne plaćaju ništa, ali, eto, dobila sam poziv za slanje prethodno neobjavljenih priča i/ili teorijskih radova o SF-u za novi online časopis (u pripremi) koji se zove Science Fiction Quarterly.

Ali da ne tupim, može ih se naći na http://www.sfquarterly.net/, pa koga zanima, nek' si pogleda... :kava:

Osobno ne znam ništa o njima. No, njihov glodur Glover Wright (ako je to taj) je pisac s ohoho naslova za sobom. Drugim riječima, u sve se upuštate at your own risk. :D
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Science Fiction Quarterly (na engleskom)

Unread post by ratchet »

Ne košta ništa poslati im neku priču. U najgoru ruku dobit ću još jednu košaricu. Barem ovima mogu reći da nisam iskusan autor i da mi engleski nije izvorni jezik, pa ako im se neka priča svidi i budu imali volje pomoći, odnosno uložiti truda u urednički rad, kao što su napisali na uputama za slanje, ...
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: Science Fiction Quarterly (na engleskom)

Unread post by Milena »

Zato sam i postala... nadam se da će nekome poslužiti, bar kao motivacija. :cheers:
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Science Fiction Quarterly (na engleskom)

Unread post by ratchet »

Ma šta motivacija. Imam više priča napisanih nego mjesta gdje ih mogu slati ( barem kod nas ). Jedino me oni tematski natječaji natjeraju da pišem baš ono što se traži ali neka i to zna biti zabavno kad moraš.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
poison
Ancient
Posts: 556
Joined: 28 Sep 2005, 11:57
Location: middle of nowhere
Contact:

Re: Science Fiction Quarterly (na engleskom)

Unread post by poison »

ako trebaš help s prevođenjem na engleski, slobodno se javi... osjećam kako zaglupljujem, toliko intenzivno da se proces već i čuje. malo prevođenja/editiranja prijevoda bi mi dobro došlo. :zubo:
"Madness in method, that is genius."
Frank Herbert
Locked