Međunarodni natječaj za nagradu AEON 2008 (do 30.11.)

Obavijesti i diskusije o natječajima za pripovjetke, romane, slike, ilustracije, fotografije, stripove, filmove i slično.

Moderator: Ire

Forum rules
1. NASLOV - mole se svi koji će postati natječaje u ovom podforumu da u "Naslov" stave službeni naslov natječaja te za godišnje natječaje (dakle, one koji se ponavljaju svake godine - poput sferakonskog ili istrakonskog) u naslovu napišu i godinu za koju je taj natječaj objavljen.
2. POST - mole se forumaši da prenesu cijeli natječaj (kopi-pejstaju ili prepišu), a ne stave samo link. Također bi bilo dobro istaknuti datum do kada natječaj traje i adrese na koje se uratci šalju.
3. STARI NATJEČAJI - natječaji kojima je istekao rok trajanja i/ili koji su zaključeni, ostaju u ovom podforumu, ali su zaključani, dakle u njima se više ne može postati. Ukoliko netko ima neko pitanje u vezi starog natječaja, slobodan je otvoriti novi topik u za to adekvatnom podforumu.
4. POSTOVI KOJI NISU NATJEČAJI - u ovom će podforumu biti uklonjeni i preseljeni u adekvatne podforume.
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Re: Međunarodni natječaj za nagradu AEON 2008 (do 30.11.)

Unread post by Tomislav Sakic »

I opet svasta. Sada nije dobro ni reci da lezimo na materijalima a da se netko ne uvrijedi. A cijelo vrijeme vucemo ljude za rukav, Salji! Salji!, i trubimo na sve strane. Urednici skupljaju materijale od autora, a ne objave natjecaj na blogu i cekaju da se netko javi. A cinjenica jest da Parsek, koliko ja cujem, ima ohoho materijala, kao i Ubiq, koji ima 200+ kartica za drugi broj samo priča, 200+ kartica teorije, plus 250 kartica novela koje nece tiskati, a sasvim su kvalitetne da ispune nekoliko Parseka, sferakonskih zbirki i NOSF-ova. I jedan roman. I dva kratka romana od 100- kartica.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: Međunarodni natječaj za nagradu AEON 2008 (do 30.11.)

Unread post by Ire »

Tomislav Sakic wrote:A cijelo vrijeme vucemo ljude za rukav, Salji! Salji!, i trubimo na sve strane.
eto, meni prva vijest, iskreno
Instant Geek. Just Add Coffee.
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Re: Međunarodni natječaj za nagradu AEON 2008 (do 30.11.)

Unread post by Tomislav Sakic »

kad te nisam vidio mjesecima :))

Nego, imas kaj do 6 kartica, za Zarez?
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: Međunarodni natječaj za nagradu AEON 2008 (do 30.11.)

Unread post by Ire »

Tomislav Sakic wrote:kad te nisam vidio mjesecima :))

Nego, imas kaj do 6 kartica, za Zarez?
mnjmf :zbunj: neam
tj imam 1 koju sam "prodala" u futuru, drugu šaljem na istrakon, ostalo u povojima
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Međunarodni natječaj za nagradu AEON 2008 (do 30.11.)

Unread post by ratchet »

Futuru?? Zar još ima nade za taj časopis?
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: Međunarodni natječaj za nagradu AEON 2008 (do 30.11.)

Unread post by Ire »

ratchet wrote:Futuru?? Zar još ima nade za taj časopis?
a valjda ima
Instant Geek. Just Add Coffee.
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Re: Međunarodni natječaj za nagradu AEON 2008 (do 30.11.)

Unread post by Dagi »

'Ajde da se i ja ubacim s par riječi, da ne bude zabune glede uređivačke politike "Parseka".

Prvo, "Parsek" je SFerino službeno glasilo i nastojim ga držati takvim. Drugo, kad sam se 2003. pothvaćao istog, stvari su s periodikom bile dosta loše, što držim notornom činjenicom, dok mogu slobodno reći da je u samoj SFeri manjkalo entuzijazma za fanzin: "Ka'će 'Parsek'?" bila je neke vrsti standing joke . Treće, mislim da je diverzifikacija autora glede iskustva, po načelu: red debitanata - red afirmiranih, dala stanoviti balans, jasno koliko je to moguće u časopisu koji se stabilizirao na 40 stranica formata A5. Jednako tako, uvrštavanje autora koji nisu članovima SFere, a nisu ni domicilni u Zagrebu, također je dovelo do stanovitog balansa, koji niti je naškodio SFeri, ni samom fanzinu. Ako ništa, kad se išlo u Glasgow 2005., moglo se ponijeti neke vrsti promidžbenog materijala, jasno, u pomanjkanju nečeg raskošnijeg.

Što se tiče časopisa "Albedo One", od čega je sve i počelo, on uživa stanoviti ugled, ako ničim, golom činjenicom da je opstao u vremena koja su dosta teška za SF periodiku u anglosaskom svijetu (u koji Irci spadaju htjeli-ne htjeli de facto primarnim jezikom, tj. engleskim). U dijagonalu sam pratio (i pratim, kad stignem) što objavljuju tamo negdje od cca. kraja 2001., tj. od kad se internetizirah. Moram priznati, od dostupnih priča, koje periodički rotiraju na web stranici, zapazio sam jedino Broken Heroes, ali tu je riječ o čistoj političkoj ekstrapolaciji, tj. o nekom budućem ratu u Irskoj. Recimo, Brozović bez cyberpunka.

Što se tiče ovakvih natječaja s kotizacijom, nisam se želio upuštati u diskusiju, ali slažem se sa Swanwickom. Naime, susreo sam se čak i boljom forom; nazovi-ugledni strani nakladnik pošalje okružnicu tipa:
mi smo jako poznati, hodite nas vidjeti na webu na adresi hmpf:/___________________, jel' bi vi sudjelovali u našem velikom projektu __________________, pa napisali nešto, bude na kraju lijepa debela kupusara. Vaša mala obveza je otkupiti _______ komada naklade po skromnoj cijeni od _________ eura.
Jasno, kad zbrojiš radne sate i pare koje bi trebao dati za sudjelovanje u takvom čemu, mašaš se nitroglicerina - il' za srce, il' u one druge svrhe. Prema tome, takvi rafinirani samizdati nisu ništa novo i nisu čak ni scam. Mogu samo reći da je citirani irski časopis, u odnodu prema onome što se inače hoće događati, zapravo još jako pristojan.

Na posljetku, da "Parsek" ima ludilo materijala, ne bih išao naokolo i prikupljao materijale naokolo... Da, nisam slao posebne okružnice i pozive za suradnju, a mislim da si mi dala dobru zamisao da stavim to u ovdašnji podforum. Zahvaljujem na tome.
Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Re: Međunarodni natječaj za nagradu AEON 2008 (do 30.11.)

Unread post by Aleksandar Ziljak »

Ire wrote: a što se tiče natječaja za ubiq, ne kažem da ga mora imati, bilo bi barem zgodno znati kome se može i može li se uopće ikome slati priče za ubiq ili se radi o zatvorenom društvancu, zatvorenijem od uobičajeno zatvorenog, da se i poneki članovi sfere pitaju imaju li uopće pristupa tome ili ne. isto vrijedi i za parsek.
Gle, ja sam na ovom forumu, pod stavkom "UBIQ" postao topic "Wanted" sa onim što se na zapadu zove submission rules. Pa sad, ako ljudi ne znaju ili neće čitati... :x
A. Ziljak
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Re: Međunarodni natječaj za nagradu AEON 2008 (do 30.11.)

Unread post by Nimrod »

Tomislav Sakic wrote:kad te nisam vidio mjesecima :))

Nego, imas kaj do 6 kartica, za Zarez?
:lol2:

excellent comeback
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Re: Međunarodni natječaj za nagradu AEON 2008 (do 30.11.)

Unread post by Nimrod »

Aleksandar Ziljak wrote:
Ire wrote: a što se tiče natječaja za ubiq, ne kažem da ga mora imati, bilo bi barem zgodno znati kome se može i može li se uopće ikome slati priče za ubiq ili se radi o zatvorenom društvancu, zatvorenijem od uobičajeno zatvorenog, da se i poneki članovi sfere pitaju imaju li uopće pristupa tome ili ne. isto vrijedi i za parsek.
Gle, ja sam na ovom forumu, pod stavkom "UBIQ" postao topic "Wanted" sa onim što se na zapadu zove submission rules. Pa sad, ako ljudi ne znaju ili neće čitati... :x
Gle, to kaj si postao je cool, ali, da stanem tek neznatno Ireni na stranu :vrag: , i dalje je prilično zatvoreno. Ali uzmi te submission guidelines (sa ili bez 50 kuna, kako vam drago) i daj ih objesi na stranicu Ubiqa. Tamo im je i mjesto, baš kao na zapadu. I samim time je manje zatvoreno. And done.

I moram reći da razumijem kako se Ire osjeća, niti ja nemam dojam da bilo tko može slati priče za Ubiq (nota bene: bilo tko slati, ne bilo tko objaviti), već samo oni koji su 'pozvani'. A ja vas poznam, obojicu, a ipak bi mi, iskreno, bilo bed nuditi nešto svoga kad ste već krcati materijalom. E sad zamislite kako je onima koji vas poznaju slabo ili uopće. Ovo nije vapaj da idete molit one autore koje znate, a niste ih poimence žicali da vam daju priče, već da ostavite jasno iscrtan put za nove, neotkrivene i nepoznate. Just in case. :zubo:
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: Međunarodni natječaj za nagradu AEON 2008 (do 30.11.)

Unread post by Ire »

what she says :zubo:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Međunarodni natječaj za nagradu AEON 2008 (do 30.11.)

Unread post by Izitpajn »

To je zato jer ste vas dvije kao žene uvjetovane patrijarhalnim odgojem i društvom koje vas okružuje :P Meni ne bi bio problem poslati priču bilo kamo. I nije bio.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: Međunarodni natječaj za nagradu AEON 2008 (do 30.11.)

Unread post by Ire »

ne, mi smo samo normalne osobe koje očekuju neke stvari jasno i glasno oglašene i napisane.
npr.
http://nosf.net/about/urednistvo-kontakt/
http://nosf.net/magazin/suradnja/
kao urednica NOSF-a ne očekujem ni od koga da mi čita misli ili luta po forumu u potrazi za informacijom. sve je vrlo lako dostupno i jasno.
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Međunarodni natječaj za nagradu AEON 2008 (do 30.11.)

Unread post by ratchet »

Mislim da u ovom slućaju moram podržati mušku stranu. Šalu na stranu ne zbog spola. Kupio sam Ubiq, tamo su i mail adrese i poslao dvije priče. Sad što su odbijene je jedna stvar, ali Žiljak se jako brzo javio da je dobio priče i ubrzo se javio i sa komentarom i objašnjenjem i ponekim savjetom. Sve u svemu jako pošten pristup. I stvarno ne vidim razloga zašto ne poslati svoje priče bilo gdje, pod uvjetom da za to postoje uvjeti, odnosno da časopisi primaju priloge. Ja sam do sada tri puta poslao priče preko bare. Imam jedno lijepo pismo od Analoga ( standardna odbijenica, bla, bla..) ali eto imaju isti pristup prema slushu iz Amerike i iz Hrvatske. Jedan online magazin je također poslao mail sa zahvalom i objašnjenjem da to nije baš ono što traže ali ipak hvala. Za treće moram ipak reči da se nisu udostojili niti odgovoriti. Osobno mislim da se Hrvatski SF ne mora sramiti nikoga. Nađe se kod nas jako kvalitetnih stvari. I još kad se uzme u obzir koliko je nas, a koliko npr. Amera i uz to da su naši pisci praktično svi amateri. Ali veseli me to što materijala ima. To bi trebalo značiti i da će se objavljivati. Osobno mislim da bi Ubiq mogao objaviti i neki godišnji specijal, samo sa par romana kad ih već ima, uz nešto veću cijenu. Valjda bi našli interes ( čitaj: pozitivnu nulu ). Dobro za zaključak, kod NOSF-a je sve zbilja kristalno jasno što se tiče slanja priloga i u tome je najbolje organiziran. Iako bi bilo zgodno znati kakvi su planovi izdavanja. Je li prošle godine bio jedan ili dva broja? što se planira ove godine? Ima li, naprimjer, dovoljno materijala na lageru, treba li još priča i priloga, i posebno što je sa onima koje su poslane, koje su prihvaćene a koje odbijene? Mislim, to bi trebali nakon par mjeseci javiti osobno autorima. Znam nije lako urednici koja besplatno obavlja sav taj posao, ali NOSF je značajno podigao kvalitetu otkako ga Ire vodi i nadam se da će imati volje i ubuduće.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
Post Reply