Natječaj za priče o divovima (do 15.4.2008.)

Obavijesti i diskusije o natječajima za pripovjetke, romane, slike, ilustracije, fotografije, stripove, filmove i slično.

Moderator: Ire

Forum rules
1. NASLOV - mole se svi koji će postati natječaje u ovom podforumu da u "Naslov" stave službeni naslov natječaja te za godišnje natječaje (dakle, one koji se ponavljaju svake godine - poput sferakonskog ili istrakonskog) u naslovu napišu i godinu za koju je taj natječaj objavljen.
2. POST - mole se forumaši da prenesu cijeli natječaj (kopi-pejstaju ili prepišu), a ne stave samo link. Također bi bilo dobro istaknuti datum do kada natječaj traje i adrese na koje se uratci šalju.
3. STARI NATJEČAJI - natječaji kojima je istekao rok trajanja i/ili koji su zaključeni, ostaju u ovom podforumu, ali su zaključani, dakle u njima se više ne može postati. Ukoliko netko ima neko pitanje u vezi starog natječaja, slobodan je otvoriti novi topik u za to adekvatnom podforumu.
4. POSTOVI KOJI NISU NATJEČAJI - u ovom će podforumu biti uklonjeni i preseljeni u adekvatne podforume.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Natječaj za priče o divovima (do 15.4.2008.)

Unread post by Ire »

ORGANIZACIJSKI ODBOR 7. FESTIVALA FANTASTIčNE KNJIŽEVNOSTI U PAZINU OGLAŠAVA

NATJEčAJ ZA PRIčE O DIVOVIMA

Ovim se natječajem traže priče iz žanrovskog spektra znanstvene fantastike - fantasyja - nadnaravnog horora koje na bilo koji način obrađuju ili koriste tematiku ili likove divova. Natječaj i Festival posvećeni su stotoj obljetnici prvog objavljivanja prvog modernog fantasy djela na hrvatskom jeziku, romana "Veli Jože" Vladimira Nazora. Stoga, po želji, ali nipošto vas na to nećemo obavezati, smjestite radnju svojih priča u Istru, a ako vas nadahnuće posluži, neka vam Veli Jože bude jedan od likova. Ako vam ne odgovara, Veli Jože ne mora biti vaša preokupacija, divovima se možete pozabaviti na bilo koji način.

Primaju se priče napisane na hrvatskom jeziku, duljine do 10 novinskih kartica (18.000 znakova, uključujući i razmake).

Priče moraju biti originalne tj. neobjavljene. Neobjavljenom se pričom smatra ona koja još ni na koji način nije pružena na uvid javnosti u tiskanom ili u elektronskom mediju, uključujući i internet.

Priče treba slati u jednom primjerku otisnute na papiru, potpisane imenom i prezimenom autora, s detaljnim podacima o autoru u prilogu, uključujući kontakt-podatke, te kraći životopis i bibliografiju (materijal za "bilješku o piscu"). U koverti s pričom OBAVEZNO treba priložiti i disketu ili CD s pričom u elektronskom obliku (u .rtf datoteci, bez posebnih formatiranja teksta).

Prosudbena komisija odabrat će najbolje priče za objavljivanje u zajedničkoj zbirci, koja će biti predstavljena na 7. Festivalu fantastične književnosti koji će se održati u Motovunu i Pazinu, u kolovozu 2008. godine.

Priče odabrane za objavljivanje u zbirci se ne rangiraju i ne nagrađuju posebnim nagradama. Autori čije se priče odaberu za zbirku bit će pozvani da svoje priče predstave na spomenutom Festivalu.

Priče treba slati na adresu:

Pučko otvoreno učilište u Pazinu
(za priče o divovima)
Šetalište Pazinske gimnazije 1
52000 Pazin

Rok za slanje priča je 15. travnja 2008. godine.
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Re: Natječaj za priče o divovima (do 15.4.2008.)

Unread post by davors »

Sad kad smo zaključili istrakonski natječaj, nadam se da ne gubite iz vida natječaj za priče o divovima? Nemoj da opet netko nariče da nije imao vremena, pogotovo da ga nije imao zbog Istrakona - jer smo zbog lanjskog slučaja i produžili rok za slanje priča na 15. travnja, tako da sada svi imaju sasvim dovoljno vremena...

Samo vi pišite!
*Istria is a state of mind*
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: Natječaj za priče o divovima (do 15.4.2008.)

Unread post by Ire »

Nemoj da opet netko nariče da nije imao vremena
nema to veze s vremenom :zubo:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Natječaj za priče o divovima (do 15.4.2008.)

Unread post by ratchet »

Nema frke. Moja je već gotova pa ću napisati još jednu za svaki slučaj.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Re: Natječaj za priče o divovima (do 15.4.2008.)

Unread post by davors »

Podsjetnik: rok za slanje priča o divovima je 15. travnja, što znači da imate još svega 24 dana. Izgleda puno, ali imajte na umu da su u tom vremenu i Uskrs, i Istrakon.

Pišite, šaljite!
*Istria is a state of mind*
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Natječaj za priče o divovima (do 15.4.2008.)

Unread post by ratchet »

Čini mi se da od druge neće biti ništa. Ali bar jednu sam napisao.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Natječaj za priče o divovima (do 15.4.2008.)

Unread post by niniane »

Ja sam još na pola prve... :angel:
Mislim da je to zbog svakotjednih zadaća za (M)učionicu :D Pišem, pišem, produciram sve i svašta, al nikako da se uhvatim divova... :(

Al napisat ću i poslati do isteka roka.
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Re: Natječaj za priče o divovima (do 15.4.2008.)

Unread post by Klara »

Tek sam sad pročitala na koji način poslati priču i nije mi jasno, ako nema šifri, čemu slanje poštom, papiri i CD-ji? :scratch:
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Re: Natječaj za priče o divovima (do 15.4.2008.)

Unread post by davors »

Radi ujednačenosti i sigurnosti.
*Istria is a state of mind*
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Natječaj za priče o divovima (do 15.4.2008.)

Unread post by ratchet »

Da se držimo običaja valjda. A što ćeš, za dva dana ću isprintati i poslati priče. Ej, već je 11.04., uf što vrijeme leti.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: Natječaj za priče o divovima (do 15.4.2008.)

Unread post by Nazir »

Eto, moje 2 i 1/3 price na putu ;) Nadajmo se brzom odgovoru :cheers:
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Natječaj za priče o divovima (do 15.4.2008.)

Unread post by niniane »

Nazir wrote:Eto, moje 2 i 1/3 price na putu ;) Nadajmo se brzom odgovoru :cheers:
I moje :D
Travel, you stories, travel safe...
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Re: Natječaj za priče o divovima (do 15.4.2008.)

Unread post by davors »

Dragi pisci, još draži čitatelji, eto objavljujem rezultate tematskog natječaja sedmog Festivala fantastične književnosti. U zbirku Priče o divovima, koja će biti svečano predstavljena na rečenom festivalu 8. i 9. kolovoza u Motovunu i Pazinu, ulaze sljedeće priče:

Danilo Brozović: Zatornici
Ivana Pomazan: Karika koja nedostaje
Mirela Jovičić: I divovi plaču
Sanja Tenjer: Divovi lete u nebo
Ed Barol: Gdje snovi dozivaju
Zoran Krušvar: Divovi
Mirko Grdinić: Baza
Danijel Bogdanović: Div Vid Denda
Mirjana Vasić: Opstanak najjačih
Jasmina Blažić: Čuvar groba
Petra Valković: Ono što ne bi trebalo zaboraviti
Ivana D. Horvatinčić: Avantura Elvika Goromana
Žarko Skok: Tone Žumberački
Adnadin Jašarević: Jama
Jadranka Bukovica: Nelica
Danijel Bogdanović: Tako veli Jože
Damir Janković: Kratka priča o divu, djevojčicama, kravatašima i papigi Rozalindi
Ernie Gigante Dešković: Ja i div
Ivana D. Horvatinčić, Antun Hernaut i David Kelečić: Divice snaše
Vanja Spirin: Vailiant i Junker's u bespoštednoj borbi protivu štrig i urečljivci

Knjiga kreće u proizvodnju, a podsjećam da su ovogodišnji festival i zbirka posvećeni stogodišnjici objavljivanja Nazorovog Velog Jože, prvog modernog fantasy romana u južnoslavenskih naroda i narodnosti. Detaljnije informacije o programu Festivala očekujte za petnaestak dana.
*Istria is a state of mind*
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Natječaj za priče o divovima (do 15.4.2008.)

Unread post by niniane »

Congratulations everybody! :cheers: :cheers: :cheers:
... characters, personalities, stories and larps...
Locked