Kakva nas b(l)udućnost očekuje? (do 1.9.2007.)

Obavijesti i diskusije o natječajima za pripovjetke, romane, slike, ilustracije, fotografije, stripove, filmove i slično.

Moderator: Ire

Forum rules
1. NASLOV - mole se svi koji će postati natječaje u ovom podforumu da u "Naslov" stave službeni naslov natječaja te za godišnje natječaje (dakle, one koji se ponavljaju svake godine - poput sferakonskog ili istrakonskog) u naslovu napišu i godinu za koju je taj natječaj objavljen.
2. POST - mole se forumaši da prenesu cijeli natječaj (kopi-pejstaju ili prepišu), a ne stave samo link. Također bi bilo dobro istaknuti datum do kada natječaj traje i adrese na koje se uratci šalju.
3. STARI NATJEČAJI - natječaji kojima je istekao rok trajanja i/ili koji su zaključeni, ostaju u ovom podforumu, ali su zaključani, dakle u njima se više ne može postati. Ukoliko netko ima neko pitanje u vezi starog natječaja, slobodan je otvoriti novi topik u za to adekvatnom podforumu.
4. POSTOVI KOJI NISU NATJEČAJI - u ovom će podforumu biti uklonjeni i preseljeni u adekvatne podforume.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Kakva nas b(l)udućnost očekuje? (do 1.9.2007.)

Unread post by Ire »

Image

Društvo za znanstvenu fantastiku SFera iz Zagreba raspisuje natječaj za žanrovske priče (SF, fantasy, nadnaravni horor) s elementima erotike, seksualnosti, te motivima koji se bave rodnim stereotipima i queer kulturom.

1. Na natječaju će se razmatrati isključivo žanrovski radovi. Žanrovskim radovima smatrat će se oni radovi čije su temeljne postavke usko vezane uz SF, fantasy i nadnaravni horor, odnosno oni radovi koji bi micanjem tih žanrovskih elementa izgubili svoj smisao i cjelinu.

2. Autori se pozivaju da razmisle o tome kakva nas b(l)udućnost očekuje. Sve se više, iako ne i sasvim slobodno, promiču seksualne slobode i pravo da budemo drugačiji. Istovremeno se jedan dio društva u potpunosti zatvara pred bilo čime što odstupa od hetero-patrijahalnih normi. Možemo li jednoga dana postati društvo koje će tolerirati sve oblike različitosti (čak i ako se radi o vanzemaljcima)?

3. Na natječaj se mogu slati samo neobjavljene priče do 10 kartica dužine (1 kartica = 1800 znakova s razmacima) na hrvatskom jeziku.

4. Radovi se šalju u RTF dokumentu (font Times New Roman, veličina 12, prored 1.5) e-mailom (kao attachment) na adresu ire(at)sfera.hr. U tijelu e-maila obavezno navesti svoje podatke, te kratku biografiju ne dužu od 15 redaka. Molimo ne zaboraviti navesti kontakt podatke.

5. Ukoliko se autori odluče objaviti svoju priču pod pseudonimom, organizatori natječaja se obvezuju da njihov identitet neće biti nigdje javno objavljen.

6. Rok za slanje radova je 1. 9. 2007.

7. Prosudbena komisija odabrat će najbolje priče za objavu u zajedničkoj zbirci koja će biti predstavljena na ovogodišnjem Interliberu.
Last edited by Ire on 12 Nov 2007, 11:41, edited 2 times in total.
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Unread post by niniane »

Pretpostavljam da fanfiction ne dolazi u obzir?... :angel:
Imam, naime, jednu baš TAKVU kakva je u natječaju s likovima iz Star Treka...:D

Al dalo bi se napisat nešto....
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

niniane wrote:Pretpostavljam da fanfiction ne dolazi u obzir?... :angel:
Imam, naime, jednu baš TAKVU kakva je u natječaju s likovima iz Star Treka...:D
Ni pod razno. :D

Svaki SFerin natječaj je usmjeren prema poticanju originalnog domaćeg stvaralaštva u žanru.

E sad, ne kažem ja da to tvoje s likovima ST nije originalno, ali likovi ne samo da nisu, već su i zaštićeni franšizom, što znači da bi se objavljivanje takve priče ne samo kosilo sa SFerinim 'usmjerenjem' već i s nekim, vrlo utuživim, zakonima. :shock:
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Unread post by Nazir »

Ovo izgleda jako zanimljivo...

:whip: :whip: :zubo:
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

Nazir wrote:Ovo izgleda jako zanimljivo...

:whip: :whip: :zubo:
naravno, očekujem priču od tebe :D
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Unread post by Nazir »

Ire wrote:
Nazir wrote:Ovo izgleda jako zanimljivo...

:whip: :whip: :zubo:
naravno, očekujem priču od tebe :D
Posto je do 9. mj. nemas se brinut, dobit ces je sigurno :wave:
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Unread post by niniane »

Nimrod wrote:
niniane wrote:Pretpostavljam da fanfiction ne dolazi u obzir?... :angel:
Imam, naime, jednu baš TAKVU kakva je u natječaju s likovima iz Star Treka...:D
Ni pod razno. :D

Svaki SFerin natječaj je usmjeren prema poticanju originalnog domaćeg stvaralaštva u žanru.

E sad, ne kažem ja da to tvoje s likovima ST nije originalno, ali likovi ne samo da nisu, već su i zaštićeni franšizom, što znači da bi se objavljivanje takve priče ne samo kosilo sa SFerinim 'usmjerenjem' već i s nekim, vrlo utuživim, zakonima. :shock:
Ma znam, znam... Å to ću kad sam baš bila inspirirana.... :oops:
Možda d apošaljem u USS Croatiu?... Mislimd a bi me zatukli za takvo odnosenje prema likovima... :pale:

Baš ću probati nešto napisati. Recimo, preraditi priču (koja je ZBILJA originalna - daklem, nije nužno ST priča) s novim, originalnim likovima... Pa onda, inspirirana time, napisati još jednu... pa još jednu... :blob: :blob: :blob:

Btw, koliko, ahm, eksplicitno to moze/smije biti? Da ne bi bilo nismo znali... :P
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Unread post by Nazir »

niniane wrote:Btw, koliko, ahm, eksplicitno to moze/smije biti? Da ne bi bilo nismo znali... :P
Ovo je u biti jako dobro pitanje i isto me zanima odgovor...
I da, s obzirom na prirodu natjecaja, jel je bed ak se pisu izrazi tipa *k* i *p* u punom smislu rijeci? :D
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Mislim da to ne bi trebao biti nikakav problem, budući da se isti ili slični izrazi naveliko objavljuju u svim zbirkama kod nas. Ako nisu cenzurirali Krušvarovu psovku iz "Tko s đavolom tikve sadi", onda neće ni jednu. :D
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
TB
Ancient
Posts: 559
Joined: 31 May 2006, 13:25
Location: Zagreb

Unread post by TB »

Zanimljivo... racunaj na moju umotvorinu. :D

Nazire,psuj slobodno u prici, pobogu, to je knjizevnost, u knjizevnosti se naveliko prostaci ... ali ne bez razloga. :drunken:
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Moja će priča početi riječima: Jebem u šupak svakoga ko ovo čita! :D
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
TB
Ancient
Posts: 559
Joined: 31 May 2006, 13:25
Location: Zagreb

Unread post by TB »

SAMSUILUNOV OTAC wrote:Moja će priča početi riječima: Jebem u šupak svakoga ko ovo čita! :D

Ovakav pocetak price, osim sto je snazan i nagovjesta pravu Literaturu, poklapa se sa ako ne svim, a ono barem vecinom stavki iz natjecaja.
:D
Društvo za znanstvenu fantastiku SFera iz Zagreba raspisuje natječaj za žanrovske priče (SF, fantasy, nadnaravni horor) s elementima erotike, seksualnosti, te motivima koji se bave rodnim stereotipima i queer kulturom.
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Unread post by Nazir »

Ma znam ja da su ti izrazi in, al mi se urezalo u pamcenje kad sam dobio prigovor zbog recenice "Pocesao se o svoja jaja" pa koja bi tek reakcija bila na nesto vise...

Smaug (:D), koja je ono recenica od Zorana? Procito sam pricu, al dost prije pa se ne sjecam :?
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

što se mene tiče, samo vi opičite :D
Instant Geek. Just Add Coffee.
Locked