Natječaj za Essekonsku Zbirku

Obavijesti i diskusije o natječajima za pripovjetke, romane, slike, ilustracije, fotografije, stripove, filmove i slično.

Moderator: Ire

Forum rules
1. NASLOV - mole se svi koji će postati natječaje u ovom podforumu da u "Naslov" stave službeni naslov natječaja te za godišnje natječaje (dakle, one koji se ponavljaju svake godine - poput sferakonskog ili istrakonskog) u naslovu napišu i godinu za koju je taj natječaj objavljen.
2. POST - mole se forumaši da prenesu cijeli natječaj (kopi-pejstaju ili prepišu), a ne stave samo link. Također bi bilo dobro istaknuti datum do kada natječaj traje i adrese na koje se uratci šalju.
3. STARI NATJEČAJI - natječaji kojima je istekao rok trajanja i/ili koji su zaključeni, ostaju u ovom podforumu, ali su zaključani, dakle u njima se više ne može postati. Ukoliko netko ima neko pitanje u vezi starog natječaja, slobodan je otvoriti novi topik u za to adekvatnom podforumu.
4. POSTOVI KOJI NISU NATJEČAJI - u ovom će podforumu biti uklonjeni i preseljeni u adekvatne podforume.
User avatar
Aranel
Pa'u 10. razine
Posts: 466
Joined: 05 Oct 2003, 15:20
Location: Istočna Anarhija
Contact:

Unread post by Aranel »

sve ok!
klara, primila sam mejl
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

ok :)
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

i jel slao tko kaj
ja poslao jednu s lagera - ne onu iz LR14

držim si fige

ajd i vama isto ;)
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

Aranel wrote:jer će ići zbirka u štampanom izdanju i moramo do kraja ovoga mjeseca predati tekstove, zato, ljudi navalite
jel može par informacija, recimo;
koliko je priča pristiglo na natječaj,
nešto o štampanom izdanju; koliko priča ulazi, kad se planira objava esoven

tnx
User avatar
Aranel
Pa'u 10. razine
Posts: 466
Joined: 05 Oct 2003, 15:20
Location: Istočna Anarhija
Contact:

Unread post by Aranel »

stiglo je nekih 12 priča na natječaj. dvije su bile van konkurencije.
10 je ušlo u 'uži' izbor. sori, ali ja sam pročitala samo 2 ili 3 pa vam ne mogu reći kakve su...

priče koje su ušle u zbirku su od prošle i ove godine, s tim da nisu ušle sve, a ušle su i neke van konkurencije jer su bile dobre.
izbor sam ostavila uredniku.


Priče koje su ušle u zbirku su:



1 Prica o Andjeli Novak
2 Traka
3 Zivjeti
4 Mala zemlja za veliki odmor
5 Evandjelje po Judi
6 Dvojnik
7 Obitelj
8 Hajka
9 Napusteni grad
10 Onkraj stvarnosti
11 Pitanje principa
12 Planeta snova
13 Teleportacija
14 Horvatova zona sumraka
15 Nasa svijetla buducnost
16 San fantom
17 Ususur
18 Zvijer
19 Vrane
20 Nedostaju mi bube

morala bih sada tražiti tko su autori i onda bi ovaj post bi postan negdje do preksutra pa ću autore dodati kasnije.
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

hvala :wave:
User avatar
Aranel
Pa'u 10. razine
Posts: 466
Joined: 05 Oct 2003, 15:20
Location: Istočna Anarhija
Contact:

Unread post by Aranel »

A fenomenalno je kako je samo jedna osoba navle svoj mail u podacima koje su slali, a glupi server briše mejlove nakon tjedan dana.

uopće nemam adrese ljudi da im pošaljem obavijest! :x
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

A hebiga da sam znao politiku Vašeg servera napisao bih. ;)
User avatar
Aranel
Pa'u 10. razine
Posts: 466
Joined: 05 Oct 2003, 15:20
Location: Istočna Anarhija
Contact:

Unread post by Aranel »

pa da sam ja znala, zapisala bih adrese. koja glupost :(
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

Znači samo prve 3 s ovogodišnjeg natječaja su ušle u zbirku?
User avatar
Aranel
Pa'u 10. razine
Posts: 466
Joined: 05 Oct 2003, 15:20
Location: Istočna Anarhija
Contact:

Unread post by Aranel »

da
ban - 15/11/2006 2:04 PM Jos bih htio malo objasniti ovo vezano za komisiju i moje ocjene prica. Svim pricama sam dao ocjene te onda svoje ocjene zbrojio sa ocjenama komisije i objavio prvih valjda 15 prica iz prvog natjecaja te prve tri price iz drugog natjecaja. Ima dva razloga sto je manje prica iz drugog natjecaja. Prvi je taj sto je na drugi natjecaj stiglo znatno manje prica (vjerojatno i stoga jer je rok bio dosta kratak, ali sta cemo), a drugi taj sto su same pristigle price relativno slabe. Dvije su price iznimka. To su price Vrane i Traka. Prva je dobila 0 bodova kao nezanrovska, a objavljena je jer je smatram vrijednom objavljivanja, a druga je poslana mimo natjecaja (ne zadovoljava natjecajne propozicije u broju kartica) ali je sama po sebi jako dobra, mozda najbolja prica u zbirci.
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

tja.
Ja sam samo član žirija na natječaju pa nije moje da se petljam ni u što drugo. Daklem, izdavač zbirke ima pravo izdat što 'oće.


Ali osobno mislim da nije pošteno prema autorima koji su se trudili pisati u skladu s propozicijama natječaja. Vjerujem da je upravo OBJAVLJIVANJE ono što, zapravo, predstavlja nagradu autorima a na ovaj način su se tako "nagradile" dvije priče koje uopće ne zadovoljavaju propozicije natječaja.

Pogotovo mislim da nije u redu zato što ZNAM da je puno lakše napisati dobru priču dužu od 5 kartica nego kraću od 5 kartica. Tako da se autor priče "Traka" (tkogod on bio i ma kakva ta priča bila - ja je nisam dobio na čitanje) provukao olako mimo propozicija.

Ali, ponavljam i NAGLAŠAVAM, pravo je izdavača da donosi takve odluke i nije moje da se u to petljam.
User avatar
Aranel
Pa'u 10. razine
Posts: 466
Joined: 05 Oct 2003, 15:20
Location: Istočna Anarhija
Contact:

Unread post by Aranel »

obje su ne žanrovske.
prva je prošlogodišnja i slala sam ju na čitanje. ovu drugu nisam, samo sam prebrojala znakove. bilo je jedno 4 takve priče s miljon znakova, nisam ih ni slala na čitanje komisiji.
a o tome trebale bi one biti ili ne u zbirci, totalno ćemo to komentirati kad zbirka izađe i priče pročitate...

yeah :headbang:
Locked