Natjecaj za 14. SFerinu godisnju zbirku (do 12.12.2007.)

Obavijesti i diskusije o natječajima za pripovjetke, romane, slike, ilustracije, fotografije, stripove, filmove i slično.

Moderator: Ire

Forum rules
1. NASLOV - mole se svi koji će postati natječaje u ovom podforumu da u "Naslov" stave službeni naslov natječaja te za godišnje natječaje (dakle, one koji se ponavljaju svake godine - poput sferakonskog ili istrakonskog) u naslovu napišu i godinu za koju je taj natječaj objavljen.
2. POST - mole se forumaši da prenesu cijeli natječaj (kopi-pejstaju ili prepišu), a ne stave samo link. Također bi bilo dobro istaknuti datum do kada natječaj traje i adrese na koje se uratci šalju.
3. STARI NATJEČAJI - natječaji kojima je istekao rok trajanja i/ili koji su zaključeni, ostaju u ovom podforumu, ali su zaključani, dakle u njima se više ne može postati. Ukoliko netko ima neko pitanje u vezi starog natječaja, slobodan je otvoriti novi topik u za to adekvatnom podforumu.
4. POSTOVI KOJI NISU NATJEČAJI - u ovom će podforumu biti uklonjeni i preseljeni u adekvatne podforume.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

(spomenuh sinoć u SFeri pa da ponovim)
Objavljeno, mislim, u Parseku.

Predrag Raos: "Priča s elementima znanstvene fantastike, horrora i erotike"

Kako ti je mali...
... zeleni.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Ali mislim da je najbolja ipak ona ultraklasična:

"Posljednji čovjek na svijetu je sjedio u svojoj sobi. Netko je pokucao na vrata."
User avatar
Tanja.C
Ancient
Posts: 736
Joined: 02 Sep 2005, 11:11
Location: Dežela

Unread post by Tanja.C »

Otkud je ta zadnja? :drunken: Prvi put čujem i sva sam se naježila.
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Unread post by niniane »

Izitpajn wrote:Ali mislim da je najbolja ipak ona ultraklasična:

"Posljednji čovjek na svijetu je sjedio u svojoj sobi. Netko je pokucao na vrata."
Predobra! :headbang:
... characters, personalities, stories and larps...
MadDog
Ancient
Posts: 646
Joined: 21 Nov 2003, 10:14
Location: S onu stranu komandnog prompta
Contact:

Unread post by MadDog »

Izitpajn wrote:Ali mislim da je najbolja ipak ona ultraklasična:

"Posljednji čovjek na svijetu je sjedio u svojoj sobi. Netko je pokucao na vrata."
:D
Ta je iz istog Siriusa gdje je objavljena i ova o Hlloygeu
"Zapravo najbolji dokaz da postoji inteligentni život u svemiru je da ga mi još nismo pronašli" by Nessa
Hic blog hic salta
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Ja sam je prvi put našao u jednom od prvih Alefa, a tamo je rečeno da datira ngdje iz zlatnog doba SF-a :drunken:
MadDog
Ancient
Posts: 646
Joined: 21 Nov 2003, 10:14
Location: S onu stranu komandnog prompta
Contact:

Unread post by MadDog »

Izitpajn wrote:Ja sam je prvi put našao u jednom od prvih Alefa, a tamo je rečeno da datira ngdje iz zlatnog doba SF-a :drunken:
Heh, da, Alef je izlazio od 83-će/84-te, a Sirius je 84-te/85-te zamro, a izlazio je od ranih 70-tih, ako me bijedno pamćenje ne služi pogrešno
"Zapravo najbolji dokaz da postoji inteligentni život u svemiru je da ga mi još nismo pronašli" by Nessa
Hic blog hic salta
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

MadDog wrote:Heh, da, Alef je izlazio od 83-će/84-te, a Sirius je 84-te/85-te zamro, a izlazio je od ranih 70-tih, ako me bijedno pamćenje ne služi pogrešno
Da budemo baš precizni, "Sirius" je izlazio od 1976. do 1989. godine.
Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Unread post by Aleksandar Ziljak »

Dagi wrote:
MadDog wrote:Heh, da, Alef je izlazio od 83-će/84-te, a Sirius je 84-te/85-te zamro, a izlazio je od ranih 70-tih, ako me bijedno pamćenje ne služi pogrešno
Da budemo baš precizni, "Sirius" je izlazio od 1976. do 1989. godine.
A ALEF je krenuo cca 1987., pa je pravio jednu dulju pauzu, cca 6-10 mjeseci (ovo sad pišem iz glave, pa ne garantiram za potpunu točnost), pa je, kad je vrisnuo SIRIUS izlazio do konca 1991. u nekakvom manje-više pravilnom kvartalnom ritmu. Ukupno 26 brojeva.
A. Ziljak
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Izitpajn wrote:Ali mislim da je najbolja ipak ona ultraklasična:

"Posljednji čovjek na svijetu je sjedio u svojoj sobi. Netko je pokucao na vrata."
Jel' bi pomoglo baciti pogled:
en.wikipedia.org/wiki/Knock_(short-story)

Frederick Brown, Knock, mislim u "Siriusu" br. 19 objavljena kao Kuc-kuc.
MadDog
Ancient
Posts: 646
Joined: 21 Nov 2003, 10:14
Location: S onu stranu komandnog prompta
Contact:

Unread post by MadDog »

Hvala Dagi, hvala Žiljak... nekako, godine od 84-te do 89-te su mi sve iste pa mi se miješa razdoblje od plus/minus pet godina... valjda su tome krivi srednja škola i vojska... :oops: chatting... sry... :angel:
"Zapravo najbolji dokaz da postoji inteligentni život u svemiru je da ga mi još nismo pronašli" by Nessa
Hic blog hic salta
User avatar
Phlatline
Puppeteer
Posts: 107
Joined: 02 May 2004, 15:01
Location: Osijek
Contact:

Unread post by Phlatline »

nije navedeno u opisu natječaja dal postoji ograničenje broja priča koje jedan autor može poslati...mogu više znači?
Image
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

ja mislim da mogu, iako ne vjerujem da se ikada desilo da budu objavljene 2 priče od istog autora. možda se varam :dontknow:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Za natječaj ne znam, ali pouzdano znam da nikad nisu objavljene dvije od istog autora. U istoj zbirci, naravno. Iako, ako netko pošalje dvije, vjerujem da ga nitko neće službeno eliminirati, nego će urednici odabrati jednu priču i na njoj će se onda raditi.
Locked