Natjecaj za Istrakon 2007

Obavijesti i diskusije o natječajima za pripovjetke, romane, slike, ilustracije, fotografije, stripove, filmove i slično.

Moderator: Ire

Forum rules
1. NASLOV - mole se svi koji će postati natječaje u ovom podforumu da u "Naslov" stave službeni naslov natječaja te za godišnje natječaje (dakle, one koji se ponavljaju svake godine - poput sferakonskog ili istrakonskog) u naslovu napišu i godinu za koju je taj natječaj objavljen.
2. POST - mole se forumaši da prenesu cijeli natječaj (kopi-pejstaju ili prepišu), a ne stave samo link. Također bi bilo dobro istaknuti datum do kada natječaj traje i adrese na koje se uratci šalju.
3. STARI NATJEČAJI - natječaji kojima je istekao rok trajanja i/ili koji su zaključeni, ostaju u ovom podforumu, ali su zaključani, dakle u njima se više ne može postati. Ukoliko netko ima neko pitanje u vezi starog natječaja, slobodan je otvoriti novi topik u za to adekvatnom podforumu.
4. POSTOVI KOJI NISU NATJEČAJI - u ovom će podforumu biti uklonjeni i preseljeni u adekvatne podforume.
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Natjecaj za Istrakon 2007

Unread post by davors »

Evo, da sve bude slu[?]beno i javno objavljeno:

---
Natječaj za Istrakon 2007
Organizacijski odbor Osme istarske konvencije fantastike i SF-a
ISTRAKON 2007 raspisuje

NATJEčAJ
ZA KRATKU SF&F PRIčU

1. Na natječaj se mogu slati samo neobjavljene SF ili fantasy priče, do 5 kartica du[?]ine (do 9000 znakova, uključujući i razmake, ni znaka vi[?]e), pisane na hrvatskom jeziku.
2. Tekst mora biti otipkan ili isprintan u jednom primjerku, na pisaćem stroju ili PC-u, a obavezno je prilo[?]iti i disketu. Svaki autor mo[?]e poslati najvi[?]e tri priče.
3. Natječaj je anoniman.
4. Rad mora biti obilje[?]en [?]ifrom. Rje[?]enje [?]ifre - puno ime i prezime, adresu i broj telefona, te eventualno e-mail adresu, treba prilo[?]iti u zasebnom i zatvorenom pismu.
5. Dodjeljuju se tri novčane nagrade:
- Prva nagrada u iznosu od 1.500,00 kn
- Druga nagrada u iznosu od 800,00 kn
- Treća nagrada u iznosu od 500,00 kn.
6. Ocjenjivački odbor zadr[?]ava pravo ne dodijeliti nagrade ako tekstovi ne zadovolje kvalitetom ili uvjetima.
7. Krajnji rok za slanje radova je 15. 01. 2007. godine.
Radovi se [?]alju po[?]tom na adresu:

PUčKO OTVORENO UčILI[?]TE U PAZINU (za Istrakon)
[?]etali[?]te Pazinske gimnazije 1
52000 P A Z I N

8. Nagrade će biti uručene u o[?]ujku 2007. godine na Osmoj istarskoj konvenciji fantastike i SF-a "ISTRAKON 2007" u Pazinu.
9. Posebna nagrada dodijelit će se za priču koja najbolje obradi neku istarsku temu
10. Ako prosudbena komisija veći broj pristiglih radova ocijeni iznimno kvalitetnima, odabrane priče objavit će se u zajedničkoj zbirci kratkih SF priča.
---

I samo vi pi[?]ite!

Davor
*Istria is a state of mind*
Stampy
Ewok
Posts: 1
Joined: 29 Dec 2006, 15:25

Unread post by Stampy »

Pošto nikad nisam slao priče na neki natječaj, imam dva pitanja. Prvo, s obzirom da je natječaj anoniman znači li to da se čak ni na koverti ne piše tko je pošiljatelj? A drugo, ako se šalje više od jedne priče, mogu li se sve one staviti na jedan cd i mogu li sve imati jednaku šifru, ili pak treba za svaku priču napisati drugačiju šifru (što bi pak značilo da treba pridodati i odgovarajući broj zasebnih rješenja)?
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

znači li to da se čak ni na koverti ne piše tko je pošiljatelj?
naravno da ne piše .. ne bi više bilo anonimno kad bi pisalo ;)
ako se šalje više od jedne priče ...
pretpostavljam da se šalje svaka priča posebno, svaka šifrirana za sebe .. :scratch: al neka za svaki slučaj davors odgovori na ovo pitanje
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Unread post by Nazir »

To sa dvije price i mene zanima, al ne cini mi se da bi slanje dvije price u istoj koverti trebao biti problem. Stavis istu sifru na oba papira, sve u jednu malu koverticu i kad odluce pobjednike, samo pogledaju tko ih je napisao... Jel?
User avatar
Sandman
Ancient
Posts: 746
Joined: 28 Oct 2004, 09:26
Location: Republika P

Unread post by Sandman »

Nazir wrote:To sa dvije price i mene zanima, al ne cini mi se da bi slanje dvije price u istoj koverti trebao biti problem. Stavis istu sifru na oba papira, sve u jednu malu koverticu i kad odluce pobjednike, samo pogledaju tko ih je napisao... Jel?
Ide i tako, ja sam to napravio prošle godine i sve je bilo ok.

Sretno :uzdravlje:
"Life... is like a grapefruit. It's orange and squishy, and has a few pips in it, and some folks have half a one for breakfast."
Douglas Adams
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Ja sam prošle godine za svaku priču napisao drugu šifru i svaku šifru stavio u posebnu kovertu, a onda sve to, skupa s tiskanim pričama i cedeom u veću kovertu. Onda sam još dodao jednu šunku i još jednu plavu kovertu s tiskanim... je li, sadržajem i to sam sve potrpao u još veću kovertu. Na kraju sam sve te koverte poderao i složio mozaik od njih, zalijepio ga na staklo, ugradio ga u zid, stavio crne zavjese preko njega i zazidao ga. Onda sam raznio kuću dinamitom i sad se skrivam u šumi, pun strepnje i tjeskobe.
Eh da! Nisam napisao svoje ime na koverti. Da ne bi otkrili tko sam, jel! Å ta mi onda vrijedi skrivati se po šumi? Mislim stvarno! :alien:
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Prenosim s bloga Bookaleta:
19.01.2007., petak
Na Istrakonov natječaj stiglo 106 priča!
Poštar je jučer donio zadnje dvije koverte, danas nijednu, pa uz opravdanu pretpostavku da je i iz najudaljenijih krajeva pošta poslana 15. siječnja, kada je bio krajnji rok za slanje priča, sva stigla na odredište, svečano objavljujem da je zaključen šesti Istrakonov natječaj za kratku SF&F priču. Rezultat je više nego zadovoljavajući: stiglo je ukupno 106 priča, što je drugi po redu rezultat, po brojnosti uradaka, u povijesti Istrakonovih natječaja.

Sve pristigle priče sada iščitava komisija, a pisci se bore za tri novčane nagrade (1.500, 800 i 500 kuna) te posebnu nagradu (istarski pršut) za najbolju obradu istarske teme. Za sve vas koji ste se tek uključili, evo male retrospektive Istrakonovih natječaja i njegovih posljedica:

2002. - zbirka "Tvar koja nedostaje", pobjednik Raul Jereb s pričom "Ruhtakh"
2003. - zbirka "Svijet tamo iza", pobjednik Veselin Gatalo s pričom "Vuk"
2004. - zbirka "Bolja polovica", pobjednik Bojan Sudarević s pričom "Na prodaju: Mona Lisa"
2005. - zbirka "Ispod i iznad", pobjednik Darko Macan s pričom "Preko Kalavalahalatine", istarska nagrada: Marina Jadrejčić za priču "Zmajeve brazde"
2006. - zbirka "Sami na svijetu", pobjednik Denis Giljević s pričom "Wellcome to the future", istarska nagrada: Mario Rosanda za priču "Pršutoljci u noći"

2007.? E, to ćemo vidjeti. Rezultati ovogodišnjeg natječaja, popis priča i autora koji ulaze u zbirku, kako će se zbirka zvati i kako će joj izgledati naslovnica, i naravno popis nagrađenih, bit će objavljeni i ovdje, i na službenim stranicama Istrakona, koji se, da podsjetim, održava od 23. do 25. ožujka 2007. u Pazinu.

Inače, sponzor "istarske nagrade" je Udruga proizvođača istarskog pršuta, odnosno svake godine drugi njen član. Prvi pršut za najbolju istarsku priču Marina Jadrejčić dobila je od proizvođača Mladena Dujmovića iz Kringe, druge godine je Mario Rosanda nagrađen pršutom Milana Antolovića iz Tinjana, a ove će godine autor najbolje istarske priče dobiti pršut Milana Buršića iz Vodnjana.
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Unread post by Nazir »

A kad ce otprilike reza? :D
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Unread post by davors »

Nazir wrote:A kad ce otprilike reza? :D
Uvršteni autori će dobiti obavijest na mail (kako bi se odmah počele prikupljati "bilješke o piscima") odmah čim komisija dovrši svoj posao, a javnost će sve saznati nekoliko dana prije Istrakona.

Do tada - pržite se :-)))
Ili bolje - pošaljite nešto na natječaj za "Priče o starim bogovima".

Davor
*Istria is a state of mind*
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Unread post by Nazir »

davors wrote:Ili bolje - pošaljite nešto na natječaj za "Priče o starim bogovima".
Ma, di je to... Na to stignem jos zakasnit sa slanjem n puta :D
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

Fakat Šiško, podsjeti malo kad je rok za te bogove.... makar ne znam što bih o tome pisao al svejedno.
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Unread post by davors »

Zoran wrote:Fakat Šiško, podsjeti malo kad je rok za te bogove.... makar ne znam što bih o tome pisao al svejedno.
Ajme ljenjivaca! Rok za "Priče o starim bogovima" je 1. travnja 2007. godine, tko ima "Vampirske priče", na jednoj od zadnjih stranica može vidjeti natječaj za "bogove", a tko nema, tekst natječaja može u svako doba pogledati na http://bookaleta.blog.hr/arhiva-2006-08.html#1621423339, a bogami i na istom ovom forumu samo u drugoj dretvi. I, kao olakšanje skribomanima poput Krušvara (NHF :-)) ), važan detalj je da se o "starim bogovima" može pisati do 10 kartica, i da se ne treba gnjaviti šiframa, odnosno taj natječaj nije anoniman (ali nema ni nagrada) :-)))

Samo vi pišite!

Davor
*Istria is a state of mind*
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

davors wrote: ali nema ni nagrada
Hoće li nas bar nagradit stari bogovi?

I zašto mi Mirko ne odgovara na sms-ove?
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

prenosim s Bookalete
Istrakonov natječaj je zaključen, žiriranje je dovršeno, pobjednici su proglašeni, svim autorima koji su uvršteni u zbirku poslane su obavijesti mailom, a nakon što mi svi potvrde da su tu obavijest primili na znanje, objavit ću rezultate natječaja ovdje. Za sada mogu reći da je od 106 priča koliko ih je stiglo na natječaj, za uvrštenje u zbirku odabrano 29, a njihovi su autori iz Rijeke, Zagreba, Pleternice, Labina, Lovrana, Varaždina, Kaštelira, zenice, Opatije, Darde, Jastrebarskog, Šibenika, Poreča, Nove Kapele i Bjelovara.
Instant Geek. Just Add Coffee.
Locked