Ekran prièe_04

Obavijesti i diskusije o natječajima za pripovjetke, romane, slike, ilustracije, fotografije, stripove, filmove i slično.

Moderator: Ire

Forum rules
1. NASLOV - mole se svi koji će postati natječaje u ovom podforumu da u "Naslov" stave službeni naslov natječaja te za godišnje natječaje (dakle, one koji se ponavljaju svake godine - poput sferakonskog ili istrakonskog) u naslovu napišu i godinu za koju je taj natječaj objavljen.
2. POST - mole se forumaši da prenesu cijeli natječaj (kopi-pejstaju ili prepišu), a ne stave samo link. Također bi bilo dobro istaknuti datum do kada natječaj traje i adrese na koje se uratci šalju.
3. STARI NATJEČAJI - natječaji kojima je istekao rok trajanja i/ili koji su zaključeni, ostaju u ovom podforumu, ali su zaključani, dakle u njima se više ne može postati. Ukoliko netko ima neko pitanje u vezi starog natječaja, slobodan je otvoriti novi topik u za to adekvatnom podforumu.
4. POSTOVI KOJI NISU NATJEČAJI - u ovom će podforumu biti uklonjeni i preseljeni u adekvatne podforume.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Ekran pri?e_04

Unread post by Ire »

IskonInternet i Profil International organiziraju ?etvrti po redu internetski natje?aj za kratku pri?u Ekran pri?e_04. Rok sa slanje pri?a je do pono?i 5. travnja. Sponzor ovogodišnjih nagrada je TechnoMax, a 200 najboljih pri?a po ocjeni žirija bit ?e objavljene u knjizi Ekran pri?e_04.

pravila natje?aja:

Prijave na Natje?aj po?inju 15. ožujka 2006. i završavaju 5. travnja 2006. to?no u pono?
* sve prijave pristigle na natje?aj nakon ovog vremena ne?e biti uzete u obzir

Duljina pri?e je od 900 do 2700 znakova (s razmacima)
* brojanje znakova u aplikaciji Microsoft Word dostupno je preko toolbara, trake s alatima (Tools / Word Count / Character (with spaces) ili Alati / Brojanje rije?i / Znakovi (s razmacima) u hrvatskoj verziji MS Officea)
* pri?a mora biti napisana na hrvatskom jeziku
* pri?a ne smije biti prije objavljena
* u natje?aju ne mogu sudjelovati osobe mla?e od 16 godina
* sve pri?e u kojima nedostaju razmaci izme?u rije?i (napisane in continuo) bit ?e po primjeni pravopisnih i gramati?kih pravila automatski diskvalificirane prelaze li 2700 znakova

On-line registracija autora/ice i unos pri?a
* za unos pri?a autor/ica treba pro?i registraciju s to?nom e-mail adresom, imenom i prezimenom, ku?nom adresom i kratkom biografijom (duljine do 640 znakova)
* nakon registracije autor/ica dobija povratni e-mail sa svim potrebnim podacima za prijavu i unos pri?e
* jedan autor/ica na natje?aj može poslati koliko god želi pri?a

On-line ocjenjivanje pri?a
* on-line ocjenjivanje 200 najbolje plasiranih pri?a prema ocjenama žirija zapo?inje 26. travnja i traje do 17. svibnja 2006.
* svi koji žele sudjelovati u on-line ocjenjivanju trebaju u istom periodu pro?i registraciju s imenom i prezimenom te to?nom e-mail adresom
* svaki on-line ocjenjiva? svakoj od pri?a može dati samo jednu ocjenu (no, ima mogu?nost ispravljanja ocjene)
* svaki ?lan on-line žirija koji ne ocijeni sve pri?e, bit ?e, zajedno sa svim svojim ocjenama, po završetku (17. svibnja) isklju?en iz natje?aja
* iz natje?aja ?e biti isklju?en svaki ?lan on-line žirija s izrazito tendencioznim ocjenama (npr. petica za jednu pri?u i jedinice svima ostalima)

Tajnost osobnih podataka
* svi podaci o autorima/icama i on-line ocjenjiva?ima su privremeni i tajni te ne?e biti korišteni ni u koju drugu svrhu osim za potrebe ovog natje?aja
* po završetku natje?aja i predavanja materijala za knjigu izdava?u, svi podaci o autorima i on-line ocjenjiva?ima ?e biti uništeni

Nagrade
* Fond nagrada iznosi 10.132 kn, a sastoji se od:
o 1. nagrada: prijenosno ra?unalo Lenovo ThinkPad R51e u vrijednosti od 7.350,00 kn
o 2. nagrada: digitalni fotoaparat Hewlett Packard Photosmart M22 u vrijednosti od 788,00 kn te HP Deskjet 5940 Photo Printer u vrijednosti od 734,00 kn
o 3. nagrada: godinu dana IskonDSL internet pristupa uz besplatni promet (do 5 GB mjese?no) u vrijednosti od 1.260,00 kn
* u navedene iznose je ura?unat PDV
* IskonInternet ?e isporu?iti dobitniku isklju?ivo dobivenu nagradu koja se ne može mijenjati za novac ili neku drugu nagradu

Proglašenje pobjednika natje?aja
* pobjednici natje?aja bit ?e objavljeni 26. travnja 2006. na web stranici http://www.iskon.hr
* datum dodjele nagrada i promocija knjige Ekran pri?e_04 bit ?e objavljeni naknadno
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

upravo poslao jednu
Hvala Ire :uzdravlje:

btw jel' netko sudjelovao na prija[?]njim natje?ajima i ako je kako ste pro[?]li
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

:uzdravlje: zahvali sandmanu, ne bi ni znala za natje?aj da on nije stavio vijest na naslovnicu

ja sam slala prve dvije godine i nisam prošla :x

ali prošle je godine Nimrod objavila svoju pri?u :uzdravlje: :occasion9:

ina?e, saznala sam da je Dario Rukavina, tj Porto, u žiriju :zloch:
Instant Geek. Just Add Coffee.
ban

Unread post by ban »

Moja je prica na prvom natjecaju bila medju prvih trideset. Poslije nisam slao.
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Jel to zna?i da [?]anse za objavljivanje imaju i pri?e Ĺžanrovske tematike? SF,F,H?
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
ban

Unread post by ban »

SAMSUILUNOV OTAC wrote:Jel to zna?i da [?]anse za objavljivanje imaju i pri?e Ĺžanrovske tematike? SF,F,H?
Jesi ovo pitanje uputio meni? Moja prica nije bila zanrovska.
User avatar
Sandman
Ancient
Posts: 746
Joined: 28 Oct 2004, 09:26
Location: Republika P

Unread post by Sandman »

Ire wrote::uzdravlje: zahvali sandmanu, ne bi ni znala za natje?aj da on nije stavio vijest na naslovnicu
Bilježim se sa štovanjem. :blob:
"Life... is like a grapefruit. It's orange and squishy, and has a few pips in it, and some folks have half a one for breakfast."
Douglas Adams
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

ban wrote:
SAMSUILUNOV OTAC je napisao/la:
Jel to zna?i da [?]anse za objavljivanje imaju i pri?e Ĺžanrovske tematike? SF,F,H?
Jesi ovo pitanje uputio meni? Moja prica nije bila zanrovska.
Upu?eno je bilo kome ?ije su pri?e objavili. Tek toliko da znam na koji ?u kolosijek prebacit ma[?]tu. :wave:
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

imaju šanse
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

i jel slao 'ko kaj
ja sam poslao dvije: jednu s lagera i jednu fri[?]ko iskovanu
User avatar
Romantica
Jedi Master
Posts: 272
Joined: 22 Jul 2005, 09:11

Unread post by Romantica »

Poslala dvije, e sad ... nakon ko[?]arice od Istrakona kome se o?ito nisu svidjele niti jedna od mojih 3 pri?e, sad sam postala sumnji?ava prema sebi i svom stvarala?kom radu.
Mah - mah
User avatar
Romantica
Jedi Master
Posts: 272
Joined: 22 Jul 2005, 09:11

Unread post by Romantica »

Zaboravih pitati, jel' se mogu negdje ve? pro?itati poslane pri?e ili je prerano ili ja valjam nebuloze :dontknow:
Mah - mah
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

ne valja[?] gluposti to sam i ja htio pitati
valjda ?e biti dostupne kad sluĹžbeno zavr[?]i natje?aj

as 4 Istrakon; ma daj molim te pa neki ( gotovo svi ) od najve?ih umova ?ovje?anstva su bili neshva?eni u svoje vrijeme
User avatar
Romantica
Jedi Master
Posts: 272
Joined: 22 Jul 2005, 09:11

Unread post by Romantica »

Hvala Bahod ... eh kako mi gode tvoje rije?i ... :wave:
Mah - mah
Locked