Ekran prièe_04

Obavijesti i diskusije o natječajima za pripovjetke, romane, slike, ilustracije, fotografije, stripove, filmove i slično.

Moderator: Ire

Forum rules
1. NASLOV - mole se svi koji će postati natječaje u ovom podforumu da u "Naslov" stave službeni naslov natječaja te za godišnje natječaje (dakle, one koji se ponavljaju svake godine - poput sferakonskog ili istrakonskog) u naslovu napišu i godinu za koju je taj natječaj objavljen.
2. POST - mole se forumaši da prenesu cijeli natječaj (kopi-pejstaju ili prepišu), a ne stave samo link. Također bi bilo dobro istaknuti datum do kada natječaj traje i adrese na koje se uratci šalju.
3. STARI NATJEČAJI - natječaji kojima je istekao rok trajanja i/ili koji su zaključeni, ostaju u ovom podforumu, ali su zaključani, dakle u njima se više ne može postati. Ukoliko netko ima neko pitanje u vezi starog natječaja, slobodan je otvoriti novi topik u za to adekvatnom podforumu.
4. POSTOVI KOJI NISU NATJEČAJI - u ovom će podforumu biti uklonjeni i preseljeni u adekvatne podforume.
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Ja isto poslao pri?u-dvije. Malo mi je bed s tih 2700 znakova. Taman se zalaufam u pisanju, kad ono - BEEEE!!! - nema vi[?]e mjesta. Mogli su ostaviti ograni?enje od 2700, ali rije?i. Samo [?]to bi onda knjiga morala imati tisu?u stranica da objavi toliku masu pri?a. Hmm, ali tada vjerojatno ne bi stizalo toliko puno pri?a, pa bi knjiga ipak bila tanja. I knjiga bi trebala promijeniti ime u Nekoliko ekrana pri?e 04. Mda... Po?eo sam seruckati. Ni[?]ta, zaklapam svoje ?valje i guram ruke u dĹžep.
BtW. Nekako sumnjam da svaki autor kome su objavili pri?u dobije svoj primjerak knjige, pa me zanima kako se moĹže do?i do istih?

PS. sad stvarno mi?em ruke od tipkovnice!
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

Romantica wrote:Hvala Bahod ... eh kako mi gode tvoje rije?i ... :wave:
no biggy :;

@SO pa ?uj ak pi[?]e[?] pri?e ko postove nije ni ?udo da ti 2700 znakova nije dosta :lol:
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Sad bih trebao re?i, to je profesionalna deformacija, ali kako nisam profesionalni pisac, a i postopisanjem se bavim ?isto amaterski, ne mogu to re?i. Ne znam, valjda sam trebao bit ro?en kao Ĺžensko (?ast [?]utljivim iznimkama!) :D :D
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

IL concorso e chiuso!!!!!!!!!
Na najve?em internetskom natje?aju za kratku pri?u ove godine sudjeluje 618 autora s 1504 pri?e. Po obi?aju, najvi[?]e je doma?ih, a slijede ih autori iz susjedstva.
ide[?] soma i pol pri?a :mrgreen:
Iz natje?aja je isklju?eno 35 pri?a zbog kr[?]enja raznih pravila, a ponajvi[?]e zbog pisanja in continuo, odnosno brisanja razmaka izme?u rije?i ili iza re?eni?nog znaka kako bi tekst stao u zadanih 2700 znakova.
ajm spi?les, aj hev no spi? :x
Nadaju?i se dobrom zdravlju i poletu Ĺžirija, pobjednici i dobitnici nagrada trebali bi biti objavljeni 26. travnja, kada po?inje i on-line ocjenjivanje 200 najbolje plasiranih pri?a.
drĹžim fige svima koji su slali a posebno meni :;
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

I ja isto! Samo kad ?e bit objavljeno ko je pro[?]ao na natje?aju? 26. ?e bit objavljeni pobjednici, a onda se tek ide glasat za pri?e! Pa posijedit ?u! :!:
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

kolko sam ja skuĹžio 26 se objavljuju pobjednici za nagrade. laptop, foti?, adsl
a nakon toga je glasanje za objavu u knjigi

of kors aj kud bi rong

:;
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Tako sam i ja skuĹžio. A kako mi je ovo prvi put da [?]aljem pri?e na taj natje?aj, neka me veterani u tome poslu slobodno odskuĹže! :!:
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Romantica
Jedi Master
Posts: 272
Joined: 22 Jul 2005, 09:11

Unread post by Romantica »

Sretno svima koji su slali na natje?aj.
Mah - mah
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

SAMSUILUNOV OTAC wrote: BtW. Nekako sumnjam da svaki autor kome su objavili pri?u dobije svoj primjerak knjige, pa me zanima kako se može do?i do istih?
Dobije. Ja pred par godina bijo unutra i dobijo.
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Da pogodim. Pri?a ti se zvala "Ubojstvo s predumi[?]ljajem"? :wave:
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

Ergo dok je nosf bio bendvitno limitiran objavljeni su pobjednici + 200 inih koji su u procesu ocjenjivanja. Koliko sam ja skuĹžio nigdje ne pi[?]e koliko ?e od tih 200 biti objavljeno niti [?]to dobiva pri?a s najve?om ocjenom.

On the subject: moje pri?e (obje) nisu u konkurenciji, [?]to ne bi bilo tako stra[?]no da se nisam uputio u ?itanje onih koje jesu. Istina subjektivnost mi se ne moĹže osporiti, ali nekako mi ve?ina pri?a koje sam pro?itao nije ba[?] sjela, uz to primijetio sam da ih ima dosta koje nisu pisane na hrvatskom jeziku (bar se nadam, jer u suprotnom su pravopisne katastrofe).

Nadam se da su ostali bolje pro[?]li.

Kad smo ve? kod toga jel' ?itao tko i ako je kakvi su (moĹžebitno objektivniji ) komentari.

BTW. Metnut ?u svoju pri?icu ( koja nije Ĺžanrovska) u ?i?a mi?a pa ako se kome vidi neka baci kakav komentar?i?.
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Koliko sam ja skuĹžio, mislim da ?e biti objavljeno samo sto pri?a. Usput, meni su u[?]le dvije me?u tih dvjesto, pa se ne bih bunio kad bi recimo, na primjer, dobio koji glasi? potpore... ovaj... khm... mislim, ono... :oops: :oops: :oops: ... pa da budem u zbirci... i tako... :oops: :oops: :oops:
Pri?e su mi "Koncentrat" i ona [?]to su napisali da se zove Ovo nije naslov, naslov je ono dolje itd. itd. Zapravo sam zamislio da skoro cijela pri?a bude naslov, a samo ona re?enica na kraju je pri?a. Ali, zbog po[?]tivanja broja znakova sam morao i naslov staviti dolje me?u pri?u, pa sam morao i gore ne[?]to napisati. Mislio sam da ?e shvatiti poruku, ali o?ito nisu. :x
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Romantica
Jedi Master
Posts: 272
Joined: 22 Jul 2005, 09:11

Unread post by Romantica »

Ej SAMSUILUNOV O?E ... pro?itah obje tvoje pri?e. Upravo sam se registrirala pa ?ekam da mi po[?]alju zaporku da mogu glasovati. Dobiti ?e[?] glas za obje pri?e od mene, s tim da je pri?a Koncentrat jako dobra i puno bolja od one druge ?udnog naslova. Sretno!

p.s. Staviti ?u i ja svoju odbijenu pri?u na ?i?a-mi?a iako nema ama ba[?] niakve veza sa ovim Ĺžanrom ali eto skim ?u podjeliti ako ne s vama.
Mah - mah
User avatar
klaun van trenda
Puppeteer
Posts: 139
Joined: 05 Aug 2005, 13:06
Location: um - debelo crijevo racunalnog virusa
Contact:

Unread post by klaun van trenda »

je li itko od vas ?itao pri?e sa prethodnih Ekran Pri?e natje?aja koje su bile recimo na prvih nekoliko mjesta!? i koje je vaše mišljenje o tim pri?ama!?
sve ovo dajem generaciji u dešperaciji!
http://www.5wwwww5.com/forum/index.php? ... ticlicense
Locked