KONKURS ZA „RUKOPISE 29"

Obavijesti i diskusije o natječajima za pripovjetke, romane, slike, ilustracije, fotografije, stripove, filmove i slično.

Moderator: Ire

Forum rules
1. NASLOV - mole se svi koji će postati natječaje u ovom podforumu da u "Naslov" stave službeni naslov natječaja te za godišnje natječaje (dakle, one koji se ponavljaju svake godine - poput sferakonskog ili istrakonskog) u naslovu napišu i godinu za koju je taj natječaj objavljen.
2. POST - mole se forumaši da prenesu cijeli natječaj (kopi-pejstaju ili prepišu), a ne stave samo link. Također bi bilo dobro istaknuti datum do kada natječaj traje i adrese na koje se uratci šalju.
3. STARI NATJEČAJI - natječaji kojima je istekao rok trajanja i/ili koji su zaključeni, ostaju u ovom podforumu, ali su zaključani, dakle u njima se više ne može postati. Ukoliko netko ima neko pitanje u vezi starog natječaja, slobodan je otvoriti novi topik u za to adekvatnom podforumu.
4. POSTOVI KOJI NISU NATJEČAJI - u ovom će podforumu biti uklonjeni i preseljeni u adekvatne podforume.
webman
Ewok
Posts: 8
Joined: 21 Jun 2005, 14:40

KONKURS ZA ?RUKOPISE 29"

Unread post by webman »

Pan?eva?ki Dom omladine raspisao je konkurs za Zbornik poezije i kratke proze mladih sa prostora eks-Ju - ?Rukopisi 29". Konkurs ?e biti otvoren do 10. februara 2006. godine, a pravo u?e[?]?a imaju sve devojke i mladi?i od 15 do 27 godina koji pi[?]u na jezicima biv[?]ih ex-Ju republika. Treba poslati tri pesme ili tri pri?e duĹžine do pet kucanih strana, potpisane punim imenom i prezimenom, godinom ro?enja, adresom, brojem telefona i e-mail adresom (ukoliko je imate) na adresu: Dom omladine, Svetog Save 10, 26000 Pan?evo, odnosno na okce@panet.co.yu ili okcepa@yahoo.com. ?Rukopisi 29" iza?i ?e iz [?]tampe do maja 2006. Autorima iz Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Slovenije i Makedonije koji ne budu bili u mogu?nosti da dodju na promociju Zbornika, primerci ?e biti poslati po[?]tom.
User avatar
TheFlyOnTheWall
Hani
Posts: 52
Joined: 14 Mar 2005, 17:42
Location: Geminianum
Contact:

Unread post by TheFlyOnTheWall »

A sada, - glupa pitanja: :flower:

1. moze li se poslati npr. jednu pjesmu i dvije price? (znaci kombinirati?)
2. 5 kucanih strana znaci 5 kartica, ili?
3. objavljuju li se svi poslani radovi?

Hvala!

p.s. primaju li se vec objavljivane price/pjesme?
"Volim oblake... oblake, [?]to prolaze... ondje... divne oblake!"
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

imam i ja jedno
ovo s godinama- mora li biti do 27 prije slanja ili prije zaklju?ivanja
ja sam recimo na prelomu
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

Budu?i da su mene dvaput tamo objavili, dat ?u neke natuknice:

- za kombinacije ne znam, ali mislim da su fleksibilni
- 5 stranica je 5 stranica. To je jedna vrlo fleksibilna mjera jer može biti više ili manje teksta. Ali poanta je da su fleksibilni pa su zato stavili i takvu mjeru. Ne?e vas terorizirati zbog broja znakova. Pet stranica - onako, ugrubo.
- do 27 prije slanja. Naime, FLEKSIBILNI su pa ?e ugurati autora unutra (ako im se svide radovi) bez obzira što je koji dan stariji

Naglasio bih da vam je ovo simpati?na prilika, naime, zbirke su (bar su do sada bile) na ?irilici. Što zna?i da ?e radovi biti prevedeni na strano pismo :uzdravlje:
Doduše, NE?E biti prevedeni na strani jezik. Bit ?e onako kako ste poslali - samo na ?irilici. Jedino vam se može desiti da kod lekture (rade neku lekturu) neku rije? koja njima nije poznata proglase greškom pa je "isprave". Tako su meni "teran" ispravili u "teren", što je pomalo lišilo smisla re?enicu ali vjerujem da je bilo u najboljoj namjeri :drunken:
Locked