Mileniceva antologija

Kutak za opsesivno-kompulzivne

Moderators: Tomislav Sakic, davors

ban

Unread post by ban »

Izitpajn wrote:Ja se slaĹžem sa svime [?]to naprave T.Ĺ . i A.Ĺ˝.
Ah, imacculate duo.
ban

Unread post by ban »

Tomislav Ĺ aki? wrote: Ne brinem se za prodaju (=nikakva), nego za otkup, ono od ?ega Darko misli pokriti nakladu. Koja ?e knjiĹžnica u svibnju idu?e godine kupiti antologiju istog onog [?]to je kupila u svibnju pro[?]le godine? Osim ako ne budu logi?ni, pa vide da je na[?]a [?]est puta deblja, duplo ve?a, i posljedi?no triput skuplja :dontknow:
Zapravo, kad se sve oduzme i zbroji, najveca briga nas na ovom forumu nije za SF kao takav i njegovu cistocu nego da projekt vase antologije nece zaraditi onoliko para koliko ste mislili. Brinem se.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Bane, da prostiš, sad si se prosro ko nikad?
ban

Unread post by ban »

Izitpajn wrote:Bane, da prosti[?], sad si se prosro ko nikad?
Aferim. Lijepo je to cuti od nekog tko na nevidjeno nece nista reci za neciju antologiju osim da je sranje a za drugu antologiju ce na nevidjeno reci da je potpisuje.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Ban wrote: Lijepo je to cuti od nekog tko na nevidjeno nece nista reci za neciju antologiju osim da je sranje
Ti sigurno misliš na moju re?enicu:
kao prvo, jednostavno nisam upoznat s ve?inom imena koja se spominju na spisku tako da se ne osje?am dovoljno na svom terenu da bih kritizirao, a kao drugo, nije red da kritiziram knjigu koju nisam pro?itao.
Bogami istina, popljuvo sam ga namrtvo.
ban

Unread post by ban »

Zapravo mislim na ovaj post:
http://nosf.net/phpbb2/viewtopic.php?p=12190#12190
Ma ne, to nije AŽTŠ antologija, to je Mileniceva, KPGS antologija.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Uh, da, to je još gore. Krv šprica po zidovima, majke jau?u, ma nasjeckao sam ga na subatomskoj razini?
ban

Unread post by ban »

Svrstao si se uz jednu "stranu" protiv druge na nevidjeno. EOD
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Nevi?eno? Ti nisi primijetio spisak pri?a iz Mileni?eve antologije koji se nalazi na ovom forumu, u ovoj istoj temi? Slažem se da se tu može upotrijebiti rije? "nevi?eno", ali u malo druga?ijem kontekstu.

Osim toga, ?itao sam Mileni?eve pri?e i ?itao sam Žiljakove pri?e. Ne znam kako ti, ali meni se ?ini da na temelju pro?itanih djela ?ovjek bar djelomi?no dobiti uvid ako ne u mentalni sklop autora, a onda bar u njegov ukus. U najmanju ruku, mogu re?i da mi Mileni? nije po ukusu i da uop?e nemam želju ?itati fantasti?ne pri?e Sun?ane Škrinjari? i Hrvoja Hitreca ili tko je ve? stavljen u "antologiju" po tom i takvom ukusu. A ako nisi primijetio, ako ti ta suptilna razlika izmi?e, da ti je objasnim: ljudi se na ovom forumu ne brinu koliko ?e Žiljak-Šaki?eva antologija zaraditi, nego jednostavno ne žele da stvar završi u minusu. Sve nakon toga više nije bitno. Ako se stvar rasproda do kraja u sljede?ih 10 godina (u što iskreno sumnjam, kao i svi ostali koji se imalo razumiju u materiju), izdava? ?e možda utržiti profit od 2000 kuna godišnje, ako i toliko. Velike neke pare, nema što. Pogotovo s obzirom koliki je trud u njih uložen. A jesi li primijetio razne akcije, nagradne igre i sli?no u kojima su nagrade knjige iz Biblioteke Sfera? Ajd pogodi zašto je to! Sigurno zato jer se izdava? valja u parama i s božanskih visina je odlu?io pripustiti raji malo besplatnog SF-a.
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Tomislav Sakic »

Zaraditi???????

Treba platiti tiskanje tih 1500 kartica, pa tvrdi uvez knjige vjerojatno veli?ine Monolitha, pa srediti autorska prava za 40 ljudi... Kakva zarada, ja brinem o otkupu u knjiĹžnice jer je to jedini na?in da Mentor kako-tako pokrpa financijsku konstrukciju. Nas tiska Mentor, u ime SFere, a ne Dru[?]tvo hrvatskih knjiĹževnika!
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Tomislav Sakic »

ban wrote:Lijepo je to cuti od nekog tko na nevidjeno nece nista reci za neciju antologiju osim da je sranje a za drugu antologiju ce na nevidjeno reci da je potpisuje.
MoŞda je Izitpajn ?uo na[?] izbor na SFerakonu :wave: Mislim da je Žiljak jasno pro?itao [?]to ide iz razdoblja do 1991.
User avatar
davez
Ewok
Posts: 36
Joined: 18 Apr 2004, 16:48

Unread post by davez »

Izitpajn wrote:Nevi?eno? Ti nisi primijetio spisak pri?a iz Mileni?eve antologije koji se nalazi na ovom forumu, u ovoj istoj temi? SlaĹžem se da se tu moĹže upotrijebiti rije? "nevi?eno", ali u malo druga?ijem kontekstu.
Što se mene ti?e, na nevi?eno je dok ne saznam kriterije, kao [?]to je Žiljak rekao na po?etku svega ovoga. Bilo bi lijepo kad bi izdava?i antologija stavili predgovore na web. U svrhu popularizacije SF-a i podizanja kvalitete pljuvanja.
Izitpajn wrote:Osim toga, ?itao sam Mileni?eve pri?e i ?itao sam Žiljakove pri?e. Ne znam kako ti, ali meni se ?ini da na temelju pro?itanih djela ?ovjek bar djelomi?no dobiti uvid ako ne u mentalni sklop autora, a onda bar u njegov ukus. U najmanju ruku, mogu re?i da mi Mileni? nije po ukusu
Za[?]to ve?ina tvojih postova sadrĹži ad hominem napade? UĹživa[?] kad se moĹže[?] posrati na nekoga?

Da si rekao da si ?itao Mileni?eve eseje ili recenzije ili ne[?]to sli?no, ne bih vidio problem.
Izitpajn wrote:A jesi li primijetio razne akcije, nagradne igre i sli?no u kojima su nagrade knjige iz Biblioteke Sfera? Ajd pogodi za[?]to je to! Sigurno zato jer se izdava? valja u parama i s boĹžanskih visina je odlu?io pripustiti raji malo besplatnog SF-a.
Misli[?] da izdava?u radi[?] uslugu kad s boĹžanskih visina pljucka[?] naokolo? Ne[?]to te sprje?ava da, recimo, napravi[?] interview s Macanom i pripusti[?] raji malo uvida u ono [?]to smatra[?] bitnim?
ban

Unread post by ban »

Izitpajn wrote:Nevi?eno? Ti nisi primijetio spisak pri?a iz Mileni?eve antologije koji se nalazi na ovom forumu, u ovoj istoj temi? SlaĹžem se da se tu moĹže upotrijebiti rije? "nevi?eno", ali u malo druga?ijem kontekstu.
Kasnije si rekao da je ipak nevidjeno jer ne poznas autore i djela.
Izitpajn wrote:U najmanju ruku, mogu re?i da mi Mileni? nije po ukusu i da uop?e
Ne zelim parafrazirati ovdje Krstinu parafrazu o ukusima.
Izitpajn wrote:ovom forumu ne brinu koliko ?e Žiljak-Šaki?eva antologija zaraditi, nego jednostavno ne Şele da stvar zavr[?]i u minusu.
Meni se ucinilo da se neki boje da nece postici otkup iako vec imaju potporu ministarstva. Kao, knjiznice ce otkupiti Milenica, a nece nase djelo. Ma, moze covjek biti strucnjak i istancanog ukusa koliko hoce. Moze mu antologija biti azdaja koja ce Milenicevu pojest. Ali to je neeticka izjava i kvit. A ti je podrzavas. No, mozda sam nesto krivo procitao.
ban

Unread post by ban »

davez wrote:Da si rekao da si ?itao Mileni?eve eseje ili recenzije ili ne[?]to sli?no, ne bih vidio problem.
A covjek je, osim sto je skupljao sf slicice kad je bio mali, kao veliki napisao recenzije Dicksonovih, Williamsonovih, Harrysonovih, Lundwalowih... romana i to ne za fanzine. Napisao je i nekoliko sf knjiga o cijoj kvaliteti necu raspravljati jer to nije bitno. Bitno je da je to covjek koji se bavi sf-om vec bar dvadeset godina.
Post Reply