Mileniceva antologija

Kutak za opsesivno-kompulzivne

Moderators: Tomislav Sakic, davors

User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Unread post by davors »

davors wrote:Kaze Milenic da ovaj tjedan njegova antologija ide u tisak. Ako ju doista naprave do kraja mjeseca, vidjet cemo je na pazinskom Festivalu fantasticne knjizevnosti 1.-2. srpnja.
Mileni? javlja da je njegova antologija tiskana, trebao bih je dobiti u ruke sutra ili prekosutra. Predstavit ?emo ju na okruglom stolu u sklopu Festivala fantasti?ne književnosti u subotu u 17 sati.

Davor
*Istria is a state of mind*
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Unread post by davors »

davors wrote:Mileni? javlja da je njegova antologija tiskana, trebao bih je dobiti u ruke sutra ili prekosutra. Predstavit ?emo ju na okruglom stolu u sklopu Festivala fantasti?ne književnosti u subotu u 17 sati.
Dosla jutros antologija postom, imam je u rukama, popodne ili navecer cu napisati par rijeci vise. Ima nekih razlika u odnosno na ono sto je bilo najavljivano.

Davor
*Istria is a state of mind*
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Tomislav Sakic »

Mi smo ?uli od Anti?evi?a da nikad nije Mileni?u poslao e-oblik svoje pri?e, pa ni ne zna je li ju ovaj na kraju uvrstio.

Jedva ?ekam izvje[?]taj. Naravno, planiram je i nabaviti (izdava?...?) :dontknow:
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Unread post by davors »

Tomislav Šaki? wrote:Jedva ?ekam izvještaj. Naravno, planiram je i nabaviti (izdava?...?)
Evo detaljan info:

knjiga se zove "ANTOLOGIJA HRVATSKE ZF PRI?E"
izbor, predgovor i bilješke Žarko Mileni?

Nakladnik: Društvo hrvatskih književnika - Ogranak u Rijeci
sunakladnik: Liber d.o.o. Rijeka

Sadržaj:

Neven Anti?evi?: Duboko u bunaru sje?anja
Branko Belan: U?enik u predsoblju
Milena Benini: Povratak ku?i
Mario Bere?i?: Željezna horda
August Cesarec: San doktora Prospera Lupusa
Ljiljana Domi?: Ahil i Pentesileja
Nedjeljko Fabrio: Prilaz izazovu
Zvonimir Furtinger: Djed i unuk
Dunja Grbi?: Biti ?ovjek
Hrvoje Hitrec: Gospodar velike piramide
Mladen Horvat: Zelene o?i
Jasminka Hrži? Grubeli?: Me?usvijet
Predrag Jirsak: Alboran
Vojislav Kuzmanovi?: Nema više Davona
Darko Macan: Prijestupnik
Krsto A. Mažurani?: Recept milostive Adelije
Vesna Miculini? Prešnjak: Vodeni dom
Damir Mikuli?i?: Prokionske trešnje
Slobodan Petrovski: Most
Branko Piha?: Problem
Živko Prodanovi?: Najve?a tamnica samo?e
Predrag Raos: Poštovani uredni?e
Sun?ana Škrinjari?: Povratak
Zdravko Valjak: Pothodnik
Anto Zirdum: Elkastrandin kompleks

+ prire?iva?ev predgovor + bilješke o piscima; tvrdi uvez.

Sti?i ?u po?eti ?itati tek sljede?i tjedan.

I, podsjetnik: antologiju prvi put javno predstavljamo na Festivalu fantasti?ne književnosti u Pazinu u subotu, 2. srpnja u 17 sati.

Davor
*Istria is a state of mind*
Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Unread post by Aleksandar Ziljak »

Koliko vidim, mjesto Belana je stavio Beninicu i Bere?i?a, uzeo je drugu pri?u od Piha?a, dodao Petrovskog i Prodanovi?a, te Jirsaka, Pre[?]njakovu i Zirduma.

Iako je sad malo dodao autore iz 90-tih, i dalje potpuno ignorira kruga oko SFERE, osim Macana s jednom ranom pri?om. Bit ?e ne[?]to poklapanja sa Ĺ aki?evom i mojom antologijom, ali ne smeta, to mi je najmanji problem.

Koliko ?e to ko[?]tati i ho?e li biti za kupiti u Zagrebu?
A. Ziljak
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Unread post by davors »

Aleksandar Žiljak wrote:Koliko ?e to koštati i ho?e li biti za kupiti u Zagrebu?
Pitat ?emo ga kad dodje u Pazin i izvijestiti ovdje. Osim ako Dalibor ne bude brži pa vam donese info uživo.

Davor
*Istria is a state of mind*
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Tomislav Sakic »

Ja sam knjigu traĹžio zadnjih dva mjeseca, otkad si javio, po CIP katalogu Nacionalne, ali sam je tek sad na[?]ao preko keywords... Nije prijavljena na Mileni?a (tj. nije na popisu njegovih radova), a i naslov je mrvicu druga?iji...
Identifikatori: ISBN 953-6879-46-8 (Dru[?]tvo hrvatskih knjiĹževnika, ogranak). - ISBN 953-7165-11-6 (Liber)
Naslov: Antologija hrvatske znanstveno-fantasti?ne pri?e / [prire?iva? Žarko Mileni?]
Impresum: Rijeka : Dru[?]tvo hrvatskih knjiĹževnika, ogranak : Liber, 2005
Materijalni opis: 280 str. ; 21 cm
Nakladni?ka cjelina: Biblioteka Posebna izdanja
UDK: 821.163.42-32(082)
Signatura: CIP 3/05
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Tomislav Sakic »

Koliko ja vidim, Belan je ostao, "U?enik u predsoblju"... Pa tko bi zamislio antologiju bez Belana!
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Tomislav Sakic »

Ova ?e antologija biti zanimljiva jer pruĹža pomalo "historijsko-arhivski" pogled (Ĺ krinjari?, pa otkud se pojavi[?]e Ante Zirdum i Jirsak?, pa Fabrija, August Cesarec, Liljana Domi?, Dunja Grbi?, V. Kuzmanovi?...) - rekao bih d aje pogled na SF i pomalo autsajderski [?]to s eti?e samog Ĺžanra... Kad ve? nema Sfera[?]a, [?]teta [?]to onda nije stavio i Davora Slamniga!
Zanima me i kakva je popratna aparatura (esej, bilje[?]ke...)

Malo mu je to i dalje ?udno, nema tone *bitnih* ljudi, a onda doda Bere?i?a i Jasminu HrĹži?, koja objavljuje dolje po rije?kim ?asopisima...

Ina?e, malo mi je Ĺžao [?]to je izbacio "Mrtvu straĹžu" Slobodana Ĺ najdera (OK; ali arhivska vrijednost - time malo gubi na kvaliteti histori?nosti koju spomenih :shock: ) a stavio drugog Slobodana, Petrovskog ("Most") koja bi trebala i kod nas i?i (a stvar je klasik). Time gubi na dosljednosti, nije trebao ?ak staviti nikog iz 90-ih pa bi dobio dosljedniju "povijesnu" antologiju, premda dosta izvan tokova SFera-Sirius-Futura-sferakonske zbirke.
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Tomislav Sakic »

Nazvao sam DHK Rijeka, knjiga stoji 130 kuna a sunakladnik Liber ?e je distribuirati putem VBZ-a i Jesenskog&Turka. ?ini se da je prvi cilj otkup u knjiĹžnice, [?]to je u tijeku. Dobio sam i urednika na telefon :uzdravlje:
mica milovanovic
Puppeteer
Posts: 183
Joined: 31 Mar 2005, 21:05

Unread post by mica milovanovic »

Au, pa vi ste u gorim problemima nego mi ovamo preko...
Pa zar je mogu?e da u antologiji hrvatskog SF-a nema mesta za Gorana Konvi?nog, Aleksandra Žiljka, itd. itd. a ima za Zdravka Valjka?
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

(Hm, ne znam kako dva dana nitko nije odgovorio na ovo :)) Ma ne, to je Mileni?eva antologija, a ?ovjek je javno rekao da on ima svoje kriterije i da je to, osim toga, antologija hrvatske SF pretpovijesti (nije objasnio što tu onda rade Macan, Benini i Bere?i?; valjda to ide u onaj dio s kriterijima). Antologija koju sastavljaju Aleksandar Žiljak i Tomislav Šaki? bi trebala iza?i za sljede?i Sferakon.
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Unread post by davors »

Izitpajn wrote:Ma ne, to je Mileni?eva antologija, a ?ovjek je javno rekao da ... da je to antologija hrvatske SF pretpovijesti (nije objasnio što tu onda rade Macan, Benini i Bere?i?
Krivo si ?uo, kazao je "pripovijesti" a ne "pretpovijesti" :-)

Davor
*Istria is a state of mind*
ban

Unread post by ban »

Izitpajn wrote: Antologija koju sastavljaju Aleksandar Žiljak i Tomislav Šaki? bi trebala iza?i za sljede?i Sferakon.
I toj se nece imati sta zamjeriti.
Post Reply