BIBLIOGRAFIJA 2012 ZA SFERU 2013

Kutak za opsesivno-kompulzivne

Moderators: Tomislav Sakic, davors

User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: BIBLIOGRAFIJA 2012 ZA SFERU 2013

Unread post by Nazir »

LordShaper wrote:
Izitpajn wrote:Gdje točno piše da svaki (ili bilo koji) član žirija treba pročitati svaku knjigu od korica do korica?

Ako svi pročitaju prvih deset strana i jednoglasno zaključe da je to smeće, ne vidim problem.

A ako se netko baš zainati i inzistira na kompletnom čitanju, i dalje ne vidim problem. Napuštenih zagrebačkih podruma i svježeg betona ima napretek.
:lol2: :lol2: :lol2:

Evo, predlažem da svi članovi žirija koji idu na FFK pročitaju prvu knjigu, pa možemo dojmove podijeliti uz dobru zalihu vina :zubo: :lol:
:zubo: Gle, ja to ne kupujem u svoje ime - ako sfera zatrazi primjerke i dobije ih na vrijeme - moze :lol2:
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: BIBLIOGRAFIJA 2012 ZA SFERU 2013

Unread post by LordShaper »

Nazir wrote:
LordShaper wrote:
Izitpajn wrote:Gdje točno piše da svaki (ili bilo koji) član žirija treba pročitati svaku knjigu od korica do korica?

Ako svi pročitaju prvih deset strana i jednoglasno zaključe da je to smeće, ne vidim problem.

A ako se netko baš zainati i inzistira na kompletnom čitanju, i dalje ne vidim problem. Napuštenih zagrebačkih podruma i svježeg betona ima napretek.
:lol2: :lol2: :lol2:

Evo, predlažem da svi članovi žirija koji idu na FFK pročitaju prvu knjigu, pa možemo dojmove podijeliti uz dobru zalihu vina :zubo: :lol:
:zubo: Gle, ja to ne kupujem u svoje ime - ako sfera zatrazi primjerke i dobije ih na vrijeme - moze :lol2:
Gods, pa nisam ni mislio da KUPUJEMO to, samo fali da me netko vidi kako dajem novac za to :lol2: Doduše, možda bi mogli uvesti eliminaciju po sistemu, ako prvi dio nije bio dovoljno dobar da dobije nagradu, drugi ni nećemo žirirati :zubo:
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: BIBLIOGRAFIJA 2012 ZA SFERU 2013

Unread post by Izitpajn »

Prvi dio se ne kvalificira niti za "loš". Da je "Luna" triput bolja nego što jest, bila bi "loša".
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: BIBLIOGRAFIJA 2012 ZA SFERU 2013

Unread post by LordShaper »

Izitpajn wrote:Prvi dio se ne kvalificira niti za "loš". Da je "Luna" triput bolja nego što jest, bila bi "loša".
Sjećam se da si svojedobno planirao recenziju iste (ili je to bilo za Xaviju?), ako se ne varam onomad kad si tražio i potencijalni naslov za novi blog? Je li bilo na kraju te recenzije ili ti je čitanje ubilo volju za komentiranjem? :lol:
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: BIBLIOGRAFIJA 2012 ZA SFERU 2013

Unread post by Izitpajn »

Uh... Udri me lopatom... Nemam pojma... Naslov za novi blog? Toga se nekako sjećam kroz magluštinu, ali da sam obećao recenziju baš i ne... A Xaviju nisam pročitao.
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: BIBLIOGRAFIJA 2012 ZA SFERU 2013

Unread post by LordShaper »

@Nazir - a pazi ovo :x

Image

http://shop.24sata.hr/mjesec-boje-krvi-171403.aspx

vidio danas u Tisku, privuklo mi pažnju užasnom naslovnicom (manje) i angliziranim prezimenom autora (što mi je upalilo alarmno zvono da bi se moglo raditi o nečem našem...a kad ono vid' stvarno, Zagreb, vampiri...jep, naški urban fantasy čini se :x )
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: BIBLIOGRAFIJA 2012 ZA SFERU 2013

Unread post by Izitpajn »

Boris Rašeta? Novinar "Ferala"? :shock:
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: BIBLIOGRAFIJA 2012 ZA SFERU 2013

Unread post by Nazir »

:zbunj: :zbunj:

Kad sam prvi put vidio naslovnicu pomislio sam "O ne, V. faust ponovno jaše", a kad ono... daleki rodjak I.R. :zubo:

Uff, skoro će trebat novu kategoriju za nagrade otvorit, ukupna produkcija će bit veća od ostatka materijala koji ocjenjujemo :tapsh:

Ko se javlja za predselekciju? Ja nisam! :vrag:
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: BIBLIOGRAFIJA 2012 ZA SFERU 2013

Unread post by LordShaper »

Izitpajn wrote:Boris Rašeta? Novinar "Ferala"? :shock:
Pojma nemam ali malo mi nespojivo - barem koliko sam s likom i djelom Feral Tribunea upoznat - osim ako se ne radi o nekakvoj parodiji, a takav dojam iz sinopsisa nisam stekao :zbunj: Hm, gugla kaže da neki Boris Rašeta piše za 24 sata, sad, je li to ista osoba ili se radi o imenjaku...

EDIT: čini se da se radi... 'ajde dobro.
Nazir wrote::zbunj: :zbunj:

Kad sam prvi put vidio naslovnicu pomislio sam "O ne, V. faust ponovno jaše", a kad ono... daleki rodjak I.R. :zubo:
Čiji rodjak?
Uff, skoro će trebat novu kategoriju za nagrade otvorit, ukupna produkcija će bit veća od ostatka materijala koji ocjenjujemo :tapsh:
Koja bi to kategorija bila? :zubo:
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: BIBLIOGRAFIJA 2012 ZA SFERU 2013

Unread post by Nazir »

LordShaper wrote:
Izitpajn wrote:Boris Rašeta? Novinar "Ferala"? :shock:
Pojma nemam ali malo mi nespojivo - barem koliko sam s likom i djelom Feral Tribunea upoznat - osim ako se ne radi o nekakvoj parodiji, a takav dojam iz sinopsisa nisam stekao :zbunj: Hm, gugla kaže da neki Boris Rašeta piše za 24 sata, sad, je li to ista osoba ili se radi o imenjaku...

EDIT: čini se da se radi... 'ajde dobro.
Nazir wrote::zbunj: :zbunj:

Kad sam prvi put vidio naslovnicu pomislio sam "O ne, V. faust ponovno jaše", a kad ono... daleki rodjak I.R. :zubo:
Čiji rodjak?
Mislio sam na Ire - naravno da nema veze s njom, ali ne mogu ne pomislit prvo na nju :D
LordShaper wrote:
Uff, skoro će trebat novu kategoriju za nagrade otvorit, ukupna produkcija će bit veća od ostatka materijala koji ocjenjujemo :tapsh:
Koja bi to kategorija bila? :zubo:
Mislim da je to Young adult - vrlo jednostavno :kava:
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: BIBLIOGRAFIJA 2012 ZA SFERU 2013

Unread post by LordShaper »

Nazir wrote: Mislio sam na Ire - naravno da nema veze s njom, ali ne mogu ne pomislit prvo na nju :D
:lol2: sori, toplo je pa sam malo spor :zubo:
Mislim da je to Young adult - vrlo jednostavno :kava:
Hm, vani to po dobnim skupinama ide young adult (12/14-21) pa middle grade (8-12/14) ako se ne varam. Sfera ima samo kategoriju roman za djecu, možda bi ju trebalo podijeliti na YA i MG, tj. hrvacke ekvivalente. No, ja sam samo počasni član i član žirija te stoga raspravu, flejmanje i potencijalno revidiranje prepuštam punkorvnim Sferašima :zubo:
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Re: BIBLIOGRAFIJA 2012 ZA SFERU 2013

Unread post by davors »

Upozorio bih na zbirku priča "Rajske priče" Nevena Ušumovića (Profil, 2012.) u kojoj se među osam objavljenih priča nalaze i dvije koje su po mom mišljenju žanrovske:

"Svemirska nevjesta 1,2,3" (str.77-86), inspirirana, kako se navodi i u fusnoti, Furtingerovom "Svemirskom nevjestom"

"Bačka riža" (str. 101-121) - o zombijima

Cijela zbirka je inače jako dobra i isplati se pročitati je.
*Istria is a state of mind*
Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Re: BIBLIOGRAFIJA 2012 ZA SFERU 2013

Unread post by Aleksandar Ziljak »

LordShaper wrote:Uh, I bring bad news. Čitajući podforum fantastika na forum.hr upravo saznah da postoje nastavci Lune. Gugl srč je to potvrdio, dapače...

Image
majko mila! Ja sam Mihaeli bio prijavio dva, ali to ide dalje. Oh, my God!
A. Ziljak
Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Re: BIBLIOGRAFIJA 2012 ZA SFERU 2013

Unread post by Aleksandar Ziljak »

Da, i to sam bio prijavio, ali evo sada i ovdje:

Branko Pihač: Mačje oko, roman

Izdavač Kigen, Zagreb. Oni su već izdali jednu Pihačevu knjigu, više pamflet o položaju inženjera u društvu.
A. Ziljak
Locked