slovenska antologija priča bližnje i daleke budučnosti

Kutak za opsesivno-kompulzivne

Moderators: Tomislav Sakic, davors

sigismundus
Ewok
Posts: 6
Joined: 14 Sep 2009, 08:55

slovenska antologija priča bližnje i daleke budučnosti

Unread post by sigismundus »

prije mesec, dva, dogovorio sam kolekciju ZF priča, sa izdavačem u sloveniji
tako, pošto sam napravio okvirni koncept, počeo sam popunjavat prazne stranice i konkretnim pričama
biče tu uglavnom strane priče, ali interesantno, prva priča, koju sam stavio u kolekciju, priča je slovenskog autora
predvidjam, da če tu biti još 3-4 slovenske priče, jedna če biti priča, za koju sam več pravio recenziju i preporučio je za znak sagite, po meni izvrsna priča, samo želim, da se još malo prepravi, i spisateljica je na to pristala.
onda je tu jedna priča jednog veoma mladog autora, koja me uhvatila na prepad. trebaču preradu te priče, ne mnogo ali ipak. autor još ništa ne zna:). a takodje ništa ne zna još jedan autor, kome ču uputiti "invitation".
za sada spremam tekstualni okvir, postavljam datume, na koje če se odnositi priče. za sada su sigurni autori: sheckley, egan, resnick, varley... pod razmotrom su mi još shepard, van pelt, kilworth, chiang, blaylock, eagleman, mcdevitt, swanwick, landis i još neki. za dve godine, kolko imam vremena, vjerujem, da če se rupe same popuniti. pored toga što redovno prevodim priče za magazin Življenje in tehnilka, koja svake godine objavi i pokoju slovensku priču, biče mi to veliki gušt napraviti.
Post Reply