Popis literature za nagradu SFERA 2008.

Kutak za opsesivno-kompulzivne

Moderators: Tomislav Sakic, davors

Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Unread post by Aleksandar Ziljak »

Tomislav Sakic wrote:Sasvim OK mjesto za ovo :-)

Inace danas izasao Raosov Å korpion na jeziku ... no to je vec dobilo SFERU :-)

Raos je najavio da je to zbirka SF prica (valjda ona najavljivana u Siriusu koncem 1980-ih), no ovo je normalan format knjige u oko 75 stranica. Vidio sam je u izlogu, ali s obzirom na duljinu ove pripovijetke, to je mozda samo ona tiskana kao miniroman, bez drugih novela. Sutra je kupim pa javim. Ne bih se cudio da je tako - prva verzija je, podsjetimo, objavljena u Siriusu 1988, druga u Monolithu, a treca u antologiji Ad astra. Mozda je ovo cetvrta :D
sadrži još i Desnu hemisferu i Bijelo. Obje priče izvorno iz SIRIUS-a, Bijelo je imalo inkarnaciju u nekoj SFerakonskoj zbirci.
A. Ziljak
Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Unread post by Aleksandar Ziljak »

Tomislav Sakic wrote: Treba pitati mcn-a za Jutarnji list nedjeljom; i naravno, Parsek je imao lijepih novela...
Strogo tehnički, za JL nedjeljom pitaš mene. Još ću jednom pogledati poslije Nove godine, ali čini mi se, za 2007. nula bodova. I to doslovce. Ali, pogledat ću i javiti kad bude vrijeme.
A. Ziljak
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Strogo tehnički, podrazumijevam da ću na vrijeme dobiti upit neka pošaljem pripovijesti komisiji na žiriranje u .rtf formatu ili na sličan način (dostavom primjeraka "Parseka") itd.

Vodim računa o tome, drago mi je kad priča iz "Parseka" dođe u uži izbor za SFERU, jer držim to potvrdom i svojeg rada.
:angel:
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Tomislav Sakic »

Zivjeli "automatizam" i "tehnicki gledano"! :D


Nego, cujem, Dagi, da ce biti neke konkurencije u novelama i kratkim pricama, uskoro? :P (A mozda ce trebat uvesti i SFERU za teoriju/esej? :scratch: ) :fuch:
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

Tomislav Sakic wrote:A mozda ce trebat uvesti i SFERU za teoriju/esej? :scratch: ) :fuch:
ne treba, kategorija postoji. :D :D
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Tomislav Sakic »

ispravak: redovitu kategoriju ... :zloch:
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Tomislav Sakic wrote:Zivjeli "automatizam" i "tehnicki gledano"! :D


Nego, cujem, Dagi, da ce biti neke konkurencije u novelama i kratkim pricama, uskoro? :P (A mozda ce trebat uvesti i SFERU za teoriju/esej? :scratch: ) :fuch:
Hah! Jedino što mogu reći sa sigurnošću, jest to da ću do konca godine nastojati sačiniti još par brojeva "Parseka", eda bi što više kvalitetnih priča došlo na vidjelo.

Ako ni zbog čega, a ono da zagorčam život Komisiji!
:vrag:
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Tomislav Sakic »

He he... Komisija ce da se nacita ove godine... A mislim i ja na nesto drugo (Interliber, subota, 10 h...) :sw:
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Unread post by davors »

Pitanje: imamo li, službeno, komisiju? Pa zatim: "radi" li ona mailing-lista? Reminderi redovito stižu, pa pretpostavljam da radi... a ako radi, što se ne koristi?
*Istria is a state of mind*
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Komisija službeno još ne postoji, ali neslužbeno, mislim da je prilično otvorena za ulazak. Uvjet za pridošlice je, naravno, pročitati kompletnu domaću produkciju 2007. Što se tiče mailing liste, pa, pošto komisija službeno još ne postoji, jelte... ;)
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Tomislav Sakic »

Koji reminderi? Ja nisam posjetio listu barem godinu dana i nista s nje dobio (ako mislimo na istu).
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

ovo je možebitno nešto za djecu:

Image

http://mvinfo.hr/najnovije-knjige-opsir ... ?ppar=3621

plus (jel je ili nije treba prosuditi):

Image

http://mvinfo.hr/najnovije-knjige-opsir ... ?ppar=3591
Posljednjih godina Ivo Brešan je u svoja prozna djela unio model fantastike što mu pruža mogućnost da o aktualnim ili povijesnim temama progovara s odmakom ili alegorijski.

Radnju ovoga romana Brešan je smjestio u Šibenik. Kroz sudbinu glavnog lika - profesora latinskog i grčkog jezika, djelatnika Šibenskog muzeja, Brešan je vrlo vješto opisao vrijeme naše novije povijesti i duboku prošlost u doba nastanka šibenske katedrale, vodeći nas kroz galeriju likova i njihovih sudbina.
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

Tomislav Sakic wrote:Koji reminderi? Ja nisam posjetio listu barem godinu dana i nista s nje dobio (ako mislimo na istu).
Ne znam ja na koju listu ti misliš... Šiško je na listi od prošle godine, a ti nisi imao vremena za žiriranje pa ti nisi... Imaš li ove?
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

davors wrote:Pitanje: imamo li, službeno, komisiju? Pa zatim: "radi" li ona mailing-lista? Reminderi redovito stižu, pa pretpostavljam da radi... a ako radi, što se ne koristi?
Službeno ne, jer se nisu izjasnili svi potencijalni članovi. No, iako te računam pod normalno za žiri, ja ti jesam prije nekih mjesec dana poslala službeni upit, zar ga nisi dobio?
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
Post Reply