Popis literature za nagradu SFERA 2008.

Kutak za opsesivno-kompulzivne

Moderators: Tomislav Sakic, davors

User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

Tomislav Sakic wrote:ispravak: redovitu kategoriju ... :zloch:
kategorija je redovita, nagrađivanje u istoj nije :angel:
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Tomislav Sakic »

He he he :zloch:
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Tomislav Sakic »

Nimrod wrote:
Tomislav Sakic wrote:Koji reminderi? Ja nisam posjetio listu barem godinu dana i nista s nje dobio (ako mislimo na istu).
Ne znam ja na koju listu ti misliš... Å iško je na listi od prošle godine, a ti nisi imao vremena za žiriranje pa ti nisi... Imaš li ove?
Ne znam za tu listu, ja sam na listi SFERAKON 2006 koja je ocito neka druga :D A za ziriranje brijem ne, jerbo se nadam da ce stvari koje sam ja uredio listom uci za kategorije pripovijetke i eseja, pa bih bio u sukobu interesa, jelte O:)
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Unread post by davors »

Nimrod wrote:Službeno ne, jer se nisu izjasnili svi potencijalni članovi. No, iako te računam pod normalno za žiri, ja ti jesam prije nekih mjesec dana poslala službeni upit, zar ga nisi dobio?
Službeni upit? Njet, od tebe od rujna dobivam samo PR priopćenja, nothing else... Komunikacija šteka još od onog dana prije FFK-a...

A ono: pod normalno - naravno.
*Istria is a state of mind*
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Tomislav Sakic »

Å kolska knjiga je upravo objavila roman HUMANDEL Hrvoja Hitreca (Eko eko, Ur, Smogovci), znanstvenofantastični roman za mladež.

Nema jos nicega na sajtu im, ali iz kataloga je jasno da je rijec o djecaku koji je klon humanoida i delfina (human+del) i da fabula govori o susretu ovih dviju inteligentnih zemaljskih rasa...
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Check.

Inače, just for the record, moje je mišljenje da dječje romane ne treba uopće uzimati u obzir za jednu ovakvu žanrovsku nagradu jer je riječ o sasvim drugom tipu književnosti. Međutim, ako ostatak komisije misli drugačije, neću biti spoilsport i rado ću se izuzeti iz rasprave o toj kategoriji. Naime, nit' kužim dječje knjige nit' me zanimaju; u svim dosadašnjim raspravama komotno sam, umjesto rečenica koje sam izgovarao, mogao i kimati glavom i mukati, bio bi isti efekt.

(Okej, tko će prvi?)
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Tomislav Sakic »

Roman je roman, pa makar i za djecu. Jebiga :scratch:
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Da ih onda sve stavimo u istu kategoriju? Što se mene tiče, može.
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

Izitpajn wrote:Da ih onda sve stavimo u istu kategoriju? Što se mene tiče, može.
ne mere
poseban književnost - posebna kategorija

did we not have this conversation at least 4 or 5 times?
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Tomislav Sakic »

Nije posebna knjizevnost, to je jednostavno roman za djecu. Nema posebne knjizevnosti, ili je knjizevnost ili nije (ostavimo li po strani usmenu knjizevnost, taj oksimoron od termina). Ili je roman ili nije.
Last edited by Tomislav Sakic on 16 Nov 2007, 15:32, edited 1 time in total.
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Tomislav Sakic »

Novo:

Filip Hameršak, "Doručak kraj Thule", kratka priča
tiskana u novom broju casopisa 15 dana, 2007, 3-4.
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

Tomislav Sakic wrote:Nije posebna knjizevnost, to je jednostavno roman za djecu. Nema posebne knjizevnosti, ili je knjizevnost ili nije (ostavimo li po strani usmenu knjizevnost, taj oksimoron od termina). Ili je roman ili nije.
ne slažem da se da roman za djecu i roman za odrasle trebaju biti u istoj kategoriji...
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Nimrod wrote:did we not have this conversation at least 4 or 5 times?
Ovo samo da se ne zaboravi, tj. da uđe u zapisnik ;)
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

Izitpajn wrote:Inače, just for the record, moje je mišljenje da dječje romane ne treba uopće uzimati u obzir za jednu ovakvu žanrovsku nagradu jer je riječ o sasvim drugom tipu književnosti. Međutim, ako ostatak komisije misli drugačije, neću biti spoilsport i rado ću se izuzeti iz rasprave o toj kategoriji. Naime, nit' kužim dječje knjige nit' me zanimaju; u svim dosadašnjim raspravama komotno sam, umjesto rečenica koje sam izgovarao, mogao i kimati glavom i mukati, bio bi isti efekt.
potpisujem
Instant Geek. Just Add Coffee.
Post Reply