zasto je istrakon bolji od sferakona i zasto ce uvijek biti

Jednogodišnji čušpajz

Moderator: niniane

BerislavLopac
Ancient
Posts: 503
Joined: 27 Jun 2004, 19:05
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by BerislavLopac »

Aranel wrote:Ja nisam vidjela ni jednog bahatog ?ovjeka tamo, doduše moji kažu da je bio pašali?, al kud si se baš namjerila s njim družiti!?
LOL! :laughing2:
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

Možda je ona bila ta koju je "napao" pijani Evil Light ?
User avatar
Hamenaglar
Ancient
Posts: 813
Joined: 25 Apr 2005, 20:05
Contact:

Unread post by Hamenaglar »

Ja cu sada reci nekoliko stvari i posto sam siguran da sam poprilicnu u pravu sto se tice svega toga ( iako sam ovdje vjerojatno najmladji ), mozda bi bilo pametno da ih svi lijepo razmotrite i razmislite o njima, ponajvise jer ja sve ovo gledam iz neutralne perspektive.

1.) Alapacha, ton kojim si ti iznijela svoje misljenje je mogao i vjerojatno trebao biti ljubazniji i prijatniji ( makar se ja oko nekih ( ne svih ) iznesenih stvari slazem s tobom ).

2.) Ostali ljudi/clanovi ovog foruma uopce se nisu potrudili pobiti to njezinu misljenje vec su odlucili okomiti se na Alapachu. Ja da nisam bio na sferakonu i istrakonu, bih nakon svega procitanog ili smatrao da je Alapacha potpuno u pravu, a vi svi glupani, ili bih smatrao da je ona jedna ne zrela glupaca. Niti jedno, niti drugo nije istina ( nadam se ). Ali problem je sto se ovaj topic umjesto konstruktivne rasprave pretvorio u prepucavanje, a zato ste svi vi ( ukljucujuci i Alapachu ) krivi, jer nitko se niti nije usudio biti konstruktivan.

3) Ovo se sad odnosi na administratore i moderatore boarda. Posao admina u ovakvim situacijama bi bio da smiri strasti, umjesto da ih potpaljuje, i u ovakvim situacijama admin smije javno iznijeti svoje misljenje ako to iznosi kao clan foruma, nikad iz perspektive admina, zapravo admin se mogao lijepo preko Privatne poruke javiti Alapachi, smirit njezine strasti. Ovako se dogodila stvar. Alapacha vs. Nosf-forum, a s obzirom da ovdje brojcana premoc ne znaci gotovo nista, to bas i nema smisla.

4) Ovo se sad odnosi na mene. Pham trebao si biti pametan i barem jednom zadrzati svoje misljenje za sebe. Ovako si sad napao i popljuvao sve i ucinio sve osim toga da pokusas smiriti strasti. Glupane jedan.
nema me.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

ja recimo nisam odgovorila na njeno pljuv.. ovaj mišljenje jer mislim da nije dostojno odgovora. to su niske razine .. ?ega? razgovaranja? .. na koje se ne želim spuštati.

tebi sam, s druge strane, odgovarala na tvoje KONSTRUKTIVNE kritike jer ih nisam doživila kao napad nego kao želja da se poboljšaju neke stvari oko sferakona. ?ak i ako se ne slažem u nekim stvarima s tobom, prihva?am ih i mogu s tobom ko ?ovjek o njima razgovarati. ja sam uvijek pobornik onog, ljudi smo dogovorit ?emo se.

a kako da se razgovaraš s nekim tko odmah na po?etku ima ovako negativan stav?
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Hamenaglar
Ancient
Posts: 813
Joined: 25 Apr 2005, 20:05
Contact:

Unread post by Hamenaglar »

Ire, postoji VEEEELIIIIKAAAAA razlika kada napises nekome da to nije dostojno odgovora i da se ne spustas na njezinu razinu, od klasicnog ignoriranja.

Vi ste svi lijepo napisali da njezin post ne zasluzuje odgovor. Time manje vise samo razbuktavate strasti. Postoje dvije stvari koje su se mogle uciniti, jedna je ignorirati kompletno, dakle nista ne postati ( iako se ja s tom metodom ne slazem ) ili pak ljubazno pobiti sve njezine teze ili vecinu njih ili neke.

Njezin ton je mogao biti ljepsi, ali je ipak spomenula neke stvari na koje treba obratiti paznju, kao sto je i rekla neke gluposti.
nema me.
User avatar
L.Z.
Ancient
Posts: 691
Joined: 07 Sep 2003, 20:29
Location: Labin
Contact:

Unread post by L.Z. »

nemam šta re?i jer je ve? sve re?eno, još nažalost nisam bio na sferakonu ali ?isto sumljam da je ovako kako ti kažeš i definitivno Alapacha ovo nije kulturan na?in da daš kritiku na sferakon. ako misliš da je toliko loš nemoj dolazit. sferakon kao i istrakon rade ljudi koji uop?e nemoraju gubiti vrijeme na "te gluposti" ali gube i vjerujem pokušavaju napraviti kon što bolje mogu prema tome reci im hvala što te uop?e pokušavaju zabaviti, a ako se tebi nije svidjelo dobro, pokušaj ti pomo? u organizaciji boljeg ili nemojm do?, ima još par stotina ljudi koji posje?uju sferakon svake godine tako da im nimalo ne?eš faliti
Život je samo san na putu do smrti
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

Pham Nuwen wrote: pak ljubazno pobiti sve njezine teze ili vecinu njih ili neke.
been there, done that.

Da pojasnim: ja sam u SFeri godinu i pol, ili nešto manje. I ve? sam toliko puta naletila na ljude koji mrze SFeru zbog ovog ili onog (???????), da sam se umorila od ljubaznog objašnjavanja. ?ak sam došla i do onog stava - koji sam u samom po?etku otkrila sa totalnim zaprepaštenjem i nemalom konsternacijom od starijih SFeraša - a taj glasi: da zbilja ho?e znati, potrudili bi se saznati. Užasno mi se to na po?etku ?inilo elitisti?ki, ali znaš kaj? (And I'll say it no matter how f+++ing counterproductive it is) Ne znam želim li utorkom sjediti po nekoliko sati sa svim ljudima koji ?e uzeti u obzir post o?ito inspiriran threadom u kojem su napisana Irenina sasvim pristojna objašnjenja na tvoje totalno dobronamjerne komentara u vezi ovogodišnjeg SFerakon i na osnovu toga krenuti sa "isuse! kak mi se svaki put zgadi citati sva ta opravdanja nakon svakog sferakona, zasto je i sta krenulo krivo i zasto se ovo ili ono nekome nije svidjelo!" mislim, tko se opravdava?!? I dalje slijedi mišljenje o ovogodišnjem SFerakonu od osobe koja na njemu NIJE NI BILA. hello? insanity central?

Ovogodišnji SFerakon je bio izvrstan. Meni. Ali jbga, ja u SFeri nisam nepoželjna, nisu mi ni dali nit ne dali nagradu SFERU, itd. itd. ad nauseam. Pa meni valjda jos uvijek moze bit super. I sigurno sam sasvim neobjektivna. Jer samo ljudi koji mrze SFeru daju objektivne kritike SFerakona i ne boje se re? kako stvari stoje.

A bome mi je i dosta Istrakon vs. SFerakon sra*ja. Istrakon je super. SFerakon je super. Ja osobno ne poznam niti jednu osobu iz organizacije Istrakona koja mrzi SFerakon. A niti obratno. I SFerakon nikad ne?e biti lošiji od Istrakona. Bit ?e druga?iji. A Istrakon nikad ne?e bit bolji od SFerakona. Bit ?e druga?iji. I osim alapache, još mi je netko nedavno spomenuo da je ?uo ili pro?itao da je netko izrazio mišljenje da bi Istrakon trebao naslijejediti SFerakon. Ja Istrakonu to najiskrenije NE želim. Op?enito imam dojam da ti ljudi imaju puno ljubavi za sf i entuzijazma i ne bi mi bilo drago da se za kojih desetak ili manje godina na?u u situaciji da im netko po?ne prebrojavat istarske autore i dobitnike po zbirkama u odnosu na ostatak, ili pak ljude koji su im prijatelji ili s njima rade pa su u zbirci, pa da im odbijeni autori po?nu srat po konvenciji, ili tko zna, možda se kojekavi nazadovoljnici raspištolje poput alapache pa se po?nu ljutit na njih jer nisu uz konvencijski popodnevni program u petak organizirali i adekvatnu liniju autobusa da ljudi stignu na vrijeme... i sve ostale lijepe stvari koje je SFera sa dvadesetsedmogodišnjom tradicijom SFerakona zaslužila. :wave:
Last edited by Nimrod on 28 Apr 2005, 22:22, edited 1 time in total.
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Re: zasto je istrakon bolji od sferakona i zasto ce uvijek b

Unread post by Nimrod »

="alapacha"
voljela bih da mi ljudi koji su dovoljno puta bili na istrakonu i jednako toliko na sferakonu kazu da li sam samo ja u krivu.
e curo, je*eno si u krivu!!!!!!!!!!!!!

happy now?


jas' prvo otišla na essekon, pa na istrakon, i tek onda na sferakon. i bilo mi je super na svakom. eto sre?a moja pa nisam upoznala nekog poput tebe da mi puni glavu vlastitim osobnim mržnjicama. lucky me.
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
BerislavLopac
Ancient
Posts: 503
Joined: 27 Jun 2004, 19:05
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by BerislavLopac »

Moj osobni problem s alapachom je sto institucionalizira probleme. Mogu razumjeti da joj neki ljudi u SFeri i/ili organizaciji SFERAKONa idu na zivce, i da ih smatra prepotentnima, bahatima itd, ali ona polazi u krizarski rat protiv SFere, cime fula ceo fudbal.

SFera je osnovana 1977, kad velik broj danasnjih clanova nije jos bilo ni rodjeno, a nasa je alapacha imala pet godina (uzgred, iduce godine slavimo 30 godina organiziranog SF-a u Zagrebu i Hrvatskoj). Velik broj ljudi koji danas dolaze na SFERAKON, a bogami i velik broj onih koji sudjeluju u njegovoj organizaciji, za SFeru i njenu konvenciju nisu ni culi do neposredno pred rat, ili poslije njega.

Ja sam prvi put u SFeru dosao 1983, na prvi SFERAKON, i vidio sam kako se mijenjao cijeli niz organizatora konvencija i programa -- Bruno Ogorelec i Krsto Mazuranic u prvim pocecima, zatim Ivica Posavec, Mima Georgieva i Robert Stimec u "zlatnim danima" osamdesetih. Tijekom i poslije rata palicu preuzimaju novi narastaji -- Igor Mrkoci, Damir Slogar, Jurica Bogunovic, Davorin Horak -- da bi tamo negdje od 1997/98 nastupila ekipa koja vecim dijelom iza SFERAKONa stoji i danas.

Poanta ovog mog posta je ta da, ako netko i jest nezadovoljan organizacijom i organizatorima, nista nije uklesano u kamenu. Tempus fugit, ljudi se mijenjaju, i mozda ce kroz neko vrijeme neka druga generacija organizirati SFERAKON na nacin koji ce odgovarati i alapachi i drugima kojima sada smeta. Ali SFera ce i dalje postojati, i stoga nema smisla ocrnjivati cijelu udrugu.

Ili, kako glasi moja omiljena recenica: sve generalizacije su lose. :)
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Do sada sam ve? na ovom forumu diskutirao na temu usporedbe Sferakona i Istrakona, pri ?emu pone[?]to znam o povijesti, organizaciji i op?em stanju oba.

U ovu "diskusiju" se ne bih se upu[?]tao, osim sljede?eg.

Draga alapacho (tko god i [?]to god bila), Tvoje postanje je skribomanska provala gnjava temeljem koje ne moĹže biti suvisle diskusije. A kad si ve? spomenula III. Reich i slobodu izraĹžavanja, mogu Ti samo re?i da sama svojim pristupom - i sadrĹžajem i formom - predstavlja[?] najgori primjer tzv. goebbelsov[?]tine.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Okej, ekipa, sad možete stati, mislim da ste je zatukli. :!:

Ustvari, možda bih sad baš i mogao zaklju?ati topic. Jel se može to ovdje?
Locked