SFERAKON 2005 - mi[?]ljenja

Jednogodišnji čušpajz

Moderator: niniane

User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

što je nedostajalo programu, pham? koje to?ke programa nisu štimale?

(pitam jer me zanima, da se ne ponovi sljede?e godine)
Instant Geek. Just Add Coffee.
BerislavLopac
Ancient
Posts: 503
Joined: 27 Jun 2004, 19:05
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by BerislavLopac »

ire wrote:što je nedostajalo programu, pham? koje to?ke programa nisu štimale?

(pitam jer me zanima, da se ne ponovi sljede?e godine)
Znam da je nezahvalno odgovoriti u ime drugoga, ali mislim da mu postavljas krivo pitanje. Nije problem je li ono sto je bilo stimalo ili ne, vec u tome sto nije bilo stvari koje se njemu svidjaju. Ili ih on nije znao naci.

Pham, ispravi me ako grijesim.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

pa napisao je da je "program je mogao i trebao biti bolji". zanima me u kom smislu.

isto tako, ako išta nije funkcioniralo kak spada, bila bih zahvalna da se na to ukaže. ja sam, doduše, samo programska slagalica, ne mogu utjecat na to kako ?e se predavanja i ostalo odvijati.

a da se može svima udovoljiti - teško. meni je recimo jako žao što nisam stigla oti?i ni na jedno predavanje, a sva su mi se ?inila jako zanimljiva. prisustvovala sam jedino onim to?kama u kojima sam sudjelovala ili kao voditelj ili kao organizator.
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Hamenaglar
Ancient
Posts: 813
Joined: 25 Apr 2005, 20:05
Contact:

Unread post by Hamenaglar »

Prvo mislim da je jednostavno program bio lose organiziran. Recimo ja sam propustio GoH-a jer je bilo nesto drugo, takodjer recimo manjak predavanja i okruglih stolova, na istrakonu je bilo hrpa predavanja. FER ima mogucnosti za neka i znanstvena predavanja. OK bila su ona predavanja trekkera ali mislim da je to slicno bilo i na istrakonu, pa sam ih odlucio propustiti, siva i bijela soba bile su gotovo u isto vrijeme prazne ili pune, s obzirom da se u njima obradjivala slicna tematika ( predavanja, okrugli stolovi etc.. ) to je neoprostivo.

Takodjer mislim da su i filmovi mogli biti bolji. Puno bolji. Bila je hrpa anime crtica ( mrzim anime ) i nekoliko hm filmova koji su stalno bili mijenjani tamo amo.

Takodjer napomenuo bih da je na istrakonu bilo i puno vise ljudi, takodjer jedan poznanik koji je vec nekoliko puta bio i na Sferakonu i istrakonu, kaze isto da mu je istrakon bolji jer se na sferakonu sad vec sve odvija manje vise po sabloni, nema dovoljno originalnih stvari. Ako maknemo druzenje s ljudim i LARP jedina uistinu zabavna ili zanimljiva stvar na sferakonu mi je bila Literarna radionica. Takodjer recimo napomenuo bih da su se cesto dogadjale stvari da Literarna radionica traje od 18-19 a nesto drugo sto bih htio vidjeti traje od 18:30 do 19:30 itd. Jos nesto bih htio reci. Koliko ja znam koristili ste samo prizemlje i prvi kat D zgrade na feru. S tim da su na prvom katu bili Munchkin i Magic i RPG turniri, ne znam, ali je ste li se mogli dogovoriti s ferom da koristite recimo i drugi i treci kat gdje bi se moglo staviti jos nesto. Takodjer rekao bih da nisam bio na bockoteci jer sam u 9 sati u subotu umirao od dosade jer na programu nije bilo apsolutno nista, stoga sam otisao doma.
nema me.
User avatar
Hamenaglar
Ancient
Posts: 813
Joined: 25 Apr 2005, 20:05
Contact:

Unread post by Hamenaglar »

Evo jedan konkretan prijedlog za sljedecu godinu. RPG za pocetnike, gdje bi se u petak, subotu i nedjelju organizirali sessioni koje bi vodili iskusnije RPG-asi i da pomognu onim novijima.
nema me.
User avatar
Aranel
Pa'u 10. razine
Posts: 466
Joined: 05 Oct 2003, 15:20
Location: Istočna Anarhija
Contact:

Unread post by Aranel »

Pham Nuwen wrote:Evo jedan konkretan prijedlog za sljedecu godinu. RPG za pocetnike, gdje bi se u petak, subotu i nedjelju organizirali sessioni koje bi vodili iskusnije RPG-asi i da pomognu onim novijima.
toga ti uvijek bude na essekonu, doi?i kod nas :flower: :headbang: :uzdravlje:
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

ovak.. moram stat sama sebi u obranu, ho?u ne?u..
manjak predavanja i okruglih stolova
bilo je 12 što predavanja, što prezentacija knjiga/?asopisa. 2 okrugla stola (na istrakonu kojeg spominješ je, primjerice, bio samo 1 ako se ne varam), 2 literarne radionice (koliko ih je bilo na istrakonu? > mrzim ove usporedbe, al kad ih ljudi neprestano rade!).
FER ima mogucnosti za neka i znanstvena predavanja
putovanja kroz vrijeme i vremenski strojevi nisu dovoljno znanstveni?
osim toga, ako fer ima neke ?udesne mogu?nosti, ja ih nisam vidjela. jedva da ti daju projektor.
siva i bijela soba bile su gotovo u isto vrijeme prazne ili pune
bile su istovremeno pune jer je bilo puno programa koji se ne može druga?ije rasporediti. a ako su bile istovremeno prazne to je stoga što su neka predavanja/prezentacije potrajala kra?e od predvi?enog, a na to se, nažalost unaprijed ne može utjecati. bolje tako nego da mi se predava?i guraju i tjeraju jedni druge van.
na istrakonu bilo i puno vise ljudi
koliko ih je bilo uop?e na istrakonu? kolko god da ih je bilo, vjeruj mi, na sferakonu ih je bilo više. zbog veli?ine grada i tako to..
jer se na sferakonu sad vec sve odvija manje vise po sabloni
teško da je ovaj sferakon bio po šabloni jer sam ja radila program, a prvi put sam u organizaciji. na sferakonima sam bila, ajd nategnuto 3 puta.
jedina uistinu zabavna ili zanimljiva stvar na sferakonu mi je bila Literarna radionica
na ovom hvala, pošto sam je ja vodila i manje-više osmislila.
je ste li se mogli dogovoriti s ferom da koristite recimo i drugi i treci kat gdje bi se moglo staviti jos nesto
mislim da smo imali sre?e da smo dobili i ovo što jesmo. da ne napominjem kako je u petak do ne znam koliko trajao nekakav LINUX skup u istom prostoru, a mi moramo po?eti u 5/6! da ne velim da me skoro šlag strefio kad mi je domar fera došo i reko da ?e njihova predavanja trajati do 9!!
jer sam u 9 sati u subotu umirao od dosade jer na programu nije bilo apsolutno nista
pa zar se nisi mogao strpit sat vremena?

?uj, ja bih voljela da je sve teklo fino po špagici, ali to je nemogu?e! ja sam iza svakog predavanja/prezentacije ostavljala nešto extra vremena u slu?aju da se oduži, da se treba poštelati tehnika, ako nešto rikne da se nadomijesti itd. itd. nikad ne znaš šta te može sna?. što se preklapanja ti?e, to sam ti objasnila. ja ne velim da je program bio savršen, ali bez uvrede neke stvari koje si rekao ne stoje. i nemogu?e je napraviti program koji bi se svima svidio, to sam ve? rekla. ja samo mogu re?i da sam dala sve od sebe, a što se sitnih gli?eva ti?e, mogu re?i da ?u se potruditi da ih sljede?e godine ne bude.
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

Pham Nuwen wrote:Evo jedan konkretan prijedlog za sljedecu godinu. RPG za pocetnike, gdje bi se u petak, subotu i nedjelju organizirali sessioni koje bi vodili iskusnije RPG-asi i da pomognu onim novijima.
ja ?u proslijediti prijedlog udruzi koja to organizira
Instant Geek. Just Add Coffee.
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

ire wrote: koliko ih je bilo uop?e na istrakonu? kolko god da ih je bilo, vjeruj mi, na sferakonu ih je bilo više. zbog veli?ine grada i tako to..
Ja se ne bih upuštao u analize sferakon vs. istrakon jer mi se to ogadilo na forum.hr-u.
Ali ova tvrdnja se ponavlja u zadnjih nekoliko godina (koliko uop?e pratim te dvije konvencije) a meni nije jasno. Naime, ja ve? tri godine imam dojam da je na Istrakonu bilo prisutno više ljudi nego na SFerakonu! Znam da se to ne može gledati po broju napla?enih ulaznica, jer na Istrakonu pla?anje ulaznica nije obavezno. Jednostavno, moja procjena koli?ine ljudi je takva da mi se ?ini da je na Istrakonu više posjetitelja. :dontknow: Možda sam u krivu, nemam nikakvih numeri?kih pokazatelja, ali i moj dojam je takav.
:scratch: Možda sam na Istrakonu bio pijan pa sam vidio duplo više ljudi?
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

pa da skupiš sve ljude kod knjiga, kod udruga, u predavaonama, u u?ionicama, u podrumu, ispred zgrade, u kasandri na jednu hrpu, možda bi ti se ?inilo da ih ima puno :;

ili bi trebao više pit na sferakonu

ina?e, kažem, mrzi i mene uspore?ivat, al kad to ljudi stalno potežu
okej, možda ja izlije?em s podacima jer nemam brojke za istrakon, ali mi sama logika nalaže zaklju?ke. ipak usporedi broj stanovnika jednog i drugog grada. :dontknow:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Hamenaglar
Ancient
Posts: 813
Joined: 25 Apr 2005, 20:05
Contact:

Unread post by Hamenaglar »

Reci cu ti jedan konkretan prijedlog za bas petak. Literarna radionica pocinje u 19:00, traje do 19:45, nakon toga onaj tko je bio na njoj ima rupu od 45 minuta u programu ( osim ako ne ide gledati film Ginger snaps back... )do predavanja GoH-a, koji na zalost ne zna pricati engleski te takodjer samo cita iz papira te je tako predavanja ucinio poprilicno zamornim ( meni osobno ). Stoga zapravo u petak poslije osam sati ja vise nisam znao sto bih, filmovi su me razocarali, quest je bio otkazan, te osim druzenja s ljudima nisam imao sto drugo raditi.

Takav pocetak petka utjece na ljude. U petak na vecer bi trebao biti naj jaci program, tako da se probudi neki entuzijazam, pocetak i kraj svakog filma, knjige odredjuju kvalitetu.

Samo cu reci ovo, usporedi petak istrakona i petak sferakona. Meni je prvi dan na istrakonu bio super, odmah je bio i larp, bili su i dobri filmovi, program je poceo prilicno jako i to je nadomjestilo kompletan manjak programa u subotu ujutro.

Gle, necu se raspravljati, ali po mom misljenju program je mogao biti bolji. Takodjer mogao je biti agresivniji, tj najave su mogle biti agresivnije. Na istrakonu bi spiker uzeo mikrofon i zaderao se: "pocinje lotr kviz" i svi bi ga culi, ili pocinje to i to predavanje, na sferakonu nista.
nema me.
BerislavLopac
Ancient
Posts: 503
Joined: 27 Jun 2004, 19:05
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by BerislavLopac »

Zoran wrote:Možda sam na Istrakonu bio pijan pa sam vidio duplo više ljudi?
Mislim da je problem u prostoru. Na Istrakonu nisam bio, ali prostor na FER-u je strahovito razveden i iznenadjujuce velik. Dvije velike dvorane, dvije (ili tri? jel bilo sto u crnoj sobi ove godine?) male, hodnici, ponekad ucionice na katu... Tu mirne duse stane par tisuca ljudi. Osim toga, na SFERAKON ljudi dodju i odu, pa se vrate, neki dodju samo jedan dan itd.
BerislavLopac
Ancient
Posts: 503
Joined: 27 Jun 2004, 19:05
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by BerislavLopac »

ire wrote:meni je recimo jako žao što nisam stigla oti?i ni na jedno predavanje, a sva su mi se ?inila jako zanimljiva. prisustvovala sam jedino onim to?kama u kojima sam sudjelovala ili kao voditelj ili kao organizator.
Dobrodosla u organizaciju. Sto mislis koliko programa sam ja vidio 1999? Ili baleta 1986? :)
User avatar
Hamenaglar
Ancient
Posts: 813
Joined: 25 Apr 2005, 20:05
Contact:

Unread post by Hamenaglar »

Sto se tice posjetitelja, hrpu ljudi koju sam vidio na istrakonu, nisam vidio na sferakonu, takodjer znam dosta ljudi iz zagreba koji su htjeli ici na istrakon, a nisu jer nisu imali novaca ili su imali nekakve obaveze, ali nitko od njih nije dosao na sferakon i ja sam zapravo siguran da je na istrakonu bilo vise ljudi, jer kad sam tamo dosao u petak, bila je takva guzva i unutra i vani, ne znam...

Takodjer bih htio napomenuti da i istrakon i sferakon imaju problema s pridoslicama jer netko tko dodje prvi put, a nije dosao u nekoj velikoj ekipi i ne zna nikoga osudjen je na lutanje

Zato mislim da bi ovakva stvar poput rpg za pocetnike bila dobra stvar jer bi zblizila nove i iskusne, zatim recimo nesto tipa diskusija o nekom poznatom dijelu. Recimo uzmes sat ili dva iz programa i das naslov Tolkien i Gospodar prstenova - okrugli stol u podnaslov napises misterij o Tomu Bombadilu, imaju li balrozi krila, ili pak uzmi Dinu ili Fondaciju, nije vazno, neko veliko popularno djelo i da se vodi diskusija o njemu i tako se na neki nacin upoznaju novi i iskusni konovci. Nekome kome je ovo n-ti sferakon po redu je sve super jer ako na programu nema nista sto ga zanima on moze cakulati s ljudima, i sl. To je jos jedan razlog zasto mi je radionica bila super, omogucila mi je da upoznam neke ljude.
nema me.
Post Reply