Dok smo jos u elementu...

Jednogodišnji čušpajz

Moderator: niniane

BerislavLopac
Ancient
Posts: 503
Joined: 27 Jun 2004, 19:05
Location: Zagreb
Contact:

Dok smo jos u elementu...

Unread post by BerislavLopac »

Ajmo zapoceti wish list za organizatore SFERAKONA 2006.

Osobno bih volio vidjeti tri stvari:

a) Povratak Ghost of Honora. Ima netko ideja/zelja? Mozda Asimov ili Herbert...
b) Da SFERAKON traje puna 24 sata. (Znam da je ovo wishful thinking, ali ovo je wish list, ne?)
c) Lounge -- mjesto za zavalit se, ispruzit noge i neobavezno cavrljati, u nekom mirnom kutku i s po mogucnosti udobnijim sjedalicama od onih u galeriji.

P.S. Jednom mi je netko, mislim Ivica Posavec, rekao kako su sluzbeno registrirani nacini pisanja naziva udruge "SFera", a konvencije "SFERAKON", dakle velikim slovima. Bilo bi zgodno da to netko provje(t)ri, pa da se drzimo toga.
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

Za ono pod c) sva[?]ta bi bila dala, ba[?] mi je to nedostajalo na ovom Sferakonu, na kraju sam finila u kafi?u.

Nat
At last, the stars are finally right...
Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Unread post by Aleksandar Ziljak »

Non-stop SFERAKON se navodno poku[?]alo tamo negdje u vrlo ranim danima, izgleda da se to nije dalo izdrĹžati.
A. Ziljak
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

ja se cijelo vrijeme držim pravila kojeg mi je tanja rekla:

SFera i

SFeraKon

b/ di ?eš na?i ljude da ti bude SFeraKon puna tri dana i no?i? trebao bi imati ovolko kolko sada puta dva!
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Bojan
Puppeteer
Posts: 136
Joined: 16 Dec 2003, 03:47
Location: Zagreb
Contact:

Re: Dok smo jos u elementu...

Unread post by Bojan »

BerislavLopac wrote:a) Povratak Ghost of Honora.
Simpati?no... ali moglo bi se desiti da GoH-ovo ime u programu konvencije izgleda blijedo u usporedbi s Ghostovim, a mislim da to ne bi bilo dobro. Npr:
Guest of Honor: Michael Iwoleit
Ghost of Honor: Isaac Asimov
Tek kad bi bilo nekoliko zivih gostiju (ili ako ih UOP?E ne bi bilo), t.j. kad bi uz glavnog GoH-a isli FanGoh, ArtGoh... onda bi bilo mjesta i za Ghosta.

Nije li dovoljno na svakom SFeraKonu odrĹžati jedno malo ja?e predavanje o nekom velikanu Ĺžanra (kao [?]to je ove godine bilo Dagijevo predavanje o Johnu Campbellu Jr.)
BerislavLopac wrote:b) Da SFERAKON traje puna 24 sata.
Za[?]to?????
Jedini vidljiv rezultat toga bila bi gomila vrlo, vrlo umornih posjetitelja i organizatora ve? u subotu oko 14:00, a najkasnije na dodjeli nagrada.
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Re: Dok smo jos u elementu...

Unread post by Dagi »

Bojan wrote: Tek kad bi bilo nekoliko zivih gostiju (ili ako ih UOP?E ne bi bilo), t.j. kad bi uz glavnog GoH-a isli FanGoh, ArtGoh... onda bi bilo mjesta i za Ghosta.
Svejedno, ideja nije za odbaciti...
Bojan wrote: Nije li dovoljno na svakom SFeraKonu odrĹžati jedno malo ja?e predavanje o nekom velikanu Ĺžanra (kao [?]to je ove godine bilo Dagijevo predavanje o Johnu Campbellu Jr.)
Bude.

Uzgred, 24-satni Sferakon je - neka me Žiljak i dr. dopune - stvar koja je imala svrhe sredinom 80-ih na Pe[?]?enici, kad se u no?i sa subote na nadjelju ?ekalo prve jutarnje tramvaje...
User avatar
Aranel
Pa'u 10. razine
Posts: 466
Joined: 05 Oct 2003, 15:20
Location: Istočna Anarhija
Contact:

Re: Dok smo jos u elementu...

Unread post by Aranel »

Bojan wrote:
BerislavLopac wrote:b) Da SFERAKON traje puna 24 sata.
Zašto?????
Jedini vidljiv rezultat toga bila bi gomila vrlo, vrlo umornih posjetitelja i organizatora ve? u subotu oko 14:00, a najkasnije na dodjeli nagrada.
pa evo naprimjer zato da se ne bi izbacivali ljudi na ulicu (koji su potegnuli 300 km da do?u na sferakon) bez pitanja da li imaju smještaj, krevet ili bar klupu u parku gdje bi mogli spavati!

dakle, moj prijedlog je da se organizira par strunja?a u jednoj prostoriji gdje bi putnici namjernici koji nemaju gdje spavati zalegli i odspavali malo a ne lutali cijelu no? po zagrebu i smrzavali se
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Berislave, mislim da bi zgodna inovacija bila da na sferakonski sajt staviš link na službene web-stranice udruge koja organizira Sferakon, što sam te zamolio da napraviš prije mjesec dana.
BerislavLopac
Ancient
Posts: 503
Joined: 27 Jun 2004, 19:05
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by BerislavLopac »

Aleksandar Žiljak wrote:Non-stop SFERAKON se navodno pokušalo tamo negdje u vrlo ranim danima, izgleda da se to nije dalo izdržati.
Kao sto je Dagi nize spomenuo, ne samo da se pokusalo, nego je sasvim dobro funkcioniralo svo ono vrijeme sto je SFERAKON bio na Pescenici, te onomad jednom u SC-u. Glavnina ljudi je odlazila preko noci i vracali su se ujutro, ali vecina organizatora plus nekoliko lijencina je uredno ostajalo full time.

Istina, tada smo imali i lounge (birtiju pred kino dvoranom) i spavaonicu (zelenu sobu), no u svakom slucaju si mogao doci iduce jutro (subotu i nedjelju) i znati da ces nekoga naci. Postojao je odredjen kontinuitet, kojeg sad nema, sto se posebno vidi u nedjelju.
ire wrote:ja se cijelo vrijeme držim pravila kojeg mi je tanja rekla:

SFera i

SFeraKon
Krivo ti je rekla.
Bojan wrote:Simpatièno... ali moglo bi se desiti da GoH-ovo ime u programu konvencije izgleda blijedo u usporedbi s Ghostovim, a mislim da to ne bi bilo dobro. Npr:
Guest of Honor: Michael Iwoleit
Ghost of Honor: Isaac Asimov
Tek kad bi bilo nekoliko zivih gostiju (ili ako ih UOPÆE ne bi bilo), t.j. kad bi uz glavnog GoH-a isli FanGoh, ArtGoh... onda bi bilo mjesta i za Ghosta.
Pa, po meni bi svaka konvencija trebala imati to sve (like it's 1999. :) ), i ne vidim razloga da tako ne bude (ustvari vidim dva: lijenost i prenapuhani egoi? egi? ezi?). Ustvari, Iwoleit bi po meni bio samo ProGoH, a ne i (glavni) GoH.

A sto se tice usporedbe, ne slazem se da ce ime izgledati blijedo -- ipak je GoH (ili bi trebao biti) ime iz aktualne svjetske produkcije, dok je GhoH netko tko vise nikad nece nista novo napisati.
Izitpajn wrote:Berislave, mislim da bi zgodna inovacija bila da na sferakonski sajt staviš link na službene web-stranice udruge koja organizira Sferakon, što sam te zamolio da napraviš prije mjesec dana.
Da, mislim da bi to bila zanimljiva inovacija. Ali trenutacno ne mogu, radim na svom novom izumu kojim cu moci u jednom danu obaviti posao u firmi, zatim jos nekoliko dodatnih poslova, skrbiti za zenu i dijete, doradjivati SFERAKONski site i usput jos napisati par postova na ovom forumu (evo, upravo mi se uploada jedan fus, pa mogu pisati zahvaljujuci blagodatima ADSL-a). Dotad ce morati pricekati.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Pa, po meni bi svaka konvencija trebala imati to sve, i ne vidim razloga da tako ne bude (ustvari vidim dva: lijenost i prenapuhani egoi? egi? ezi?). Ustvari, Iwoleit bi po meni bio samo ProGoH, a ne i (glavni) GoH
Okej, moja skromna sposobnost za logi?ko razmišljanje ovako interpretira gornju izjavu: pošto ove godine nije bilo Ghosta, FanGoHa i ostalih, ti tvrdiš da su za to krivi lijenost i prenapuhana ega. Sad bih volio, pošto nijedno od ta dva nisu kolektivne osobine, da mi pojasniš na koga si konkretno mislio i da ukažeš na nekoga tko je manje lijen i ?iji je ego manje napuhan da preuzme njegov posao. Vjerujem da ?emo se svi složiti s tvojim izborom.
Berislave, mislim da bi zgodna inovacija bila da na sferakonski sajt staviš link na službene web-stranice udruge koja organizira Sferakon, što sam te zamolio da napraviš prije mjesec dana.
Da, mislim da bi to bila zanimljiva inovacija. Ali trenutacno ne mogu, radim na svom novom izumu kojim cu moci u jednom danu obaviti posao u firmi, zatim jos nekoliko dodatnih poslova, skrbiti za zenu i dijete, doradjivati SFERAKONski site i usput jos napisati par postova na ovom forumu (evo, upravo mi se uploada jedan fus, pa mogu pisati zahvaljujuci blagodatima ADSL-a). Dotad ce morati pricekati.
Pa, kad covjek ima gomilu stvari koje mora obaviti, onda se sve svodi na stvar prioriteta. Iz dosadasnje diskusije zaklju?ujem da da su svi postovi koje si napisao u zadnjih mjesec dana, a u kojima si drugim ljudima govorio što trebaju raditi, imali ve?i prioritet od te jedne stvari koju si ti trebao napraviti, a koju sam te zamolio, ne osobno, nego službeno, a mislim da i ne tražim nešto pretjerano nelogi?no ili teško što bi ti oduzelo više od pet ili deset minuta.
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Ispravite me, ljudi, ako grije[?]im... Dakle, postoji deĹžurna ekipa, ali nema no?nog programa. I jo[?]. Spavaonica ima smisla.
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

Naravno da ima. Bar da spavamo u vre?ama kao na Motovunskom festivalu.

Nat
At last, the stars are finally right...
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

Spavaonica je definitivno nešto što bi trebalo pokušati organizirati
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

ovak, GoH-a i Gosa glede..
Berislave, ti si u jednoj dretvi ispredlagao sve te raznorazne GoHove za ovu godinu, no nitko po tom pitanju ništa nije u?inio iz razno raznih razloga. ni ti sam nisi ništa u?inio. ako želiš, možeš obnoviti tu raspravu za sljede?i sferakon, ali ja zbilja ne vidim smisao da se raspravlja zašto toga nije bilo ove godine jer je to samo gubljenje vremena.
Berislav wrote:
ire wrote: ja se cijelo vrijeme držim pravila kojeg mi je tanja rekla:
SFera i
SFeraKon
Krivo ti je rekla.
što je krivo? koji je dio kriv? jesu li obje rije?i krive ili samo jedna? kako je krivo 'SFera'?? i na samom sajtu i na ?lanskim iskaznicama se piše SF veliko i era malo.. kako je to?no ako to nije to?no?
Spavaonica
o spavaonici se raspravljalo sino? i ne može se još re?i ho?e li toga biti sljede?e godine ili ne?e, ali je uzeto na razmatranje
Instant Geek. Just Add Coffee.
Post Reply