Sferakonske zbirke

Jednogodišnji čušpajz

Moderator: niniane

Dijeljenje zbirki na Sferakonu je:

U REDU jer tko ne želi knjigu može je uvijek poslije prodati
1
6%
U REDU jer je u hrvatskim uvjetima to najjednostavniji naèin da takva knjiga doðe do ljudi koje bi to moglo zanimati
6
33%
U REDU jer su zbirke dobre
1
6%
U REDU jer tko dolazi na Sferakon, vjerojatno ga to i zanima, a ako ga ne zanima, na krivom je mjestu
9
50%
U REDU jer tko dolazi na Sferakon, vjerojatno ga to i zanima, što nije sluèaj sa mnom
0
No votes
NIJE U REDU jer se tako posjetitelje prisiljava da kupe nešto što ne žele
1
6%
NIJE U REDU jer je to privatna promocija nekolicine autora
0
No votes
NIJE U REDU jer su zbirke loše
0
No votes
NIJE U REDU jer je to bacanje bisera pred svinje
0
No votes
 
Total votes: 18

User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Sferakonske zbirke

Unread post by Izitpajn »

Mnogima ?e vjerojatno odgovarati nekoliko ponu?enih mogu?nosti. U tom slu?aju, glasajte se za onu koja se najviše poklapa s vašim mišljenjem.
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

DrĹžim da je "U REDU jer je u hrvatskim uvjetima to najjednostavniji na?in da takva knjiga do?e do ljudi koje bi to moglo zanimati", no isto tako se slaĹžem da su zbirke dobre (okej, moglo bi se u beskraj polemizirati o vrlinama i manama pojedinih pri?a te zbirki kao cjelina), a isto tako mislim da tko do?e, valjda ga i zanima...
User avatar
Bojan
Puppeteer
Posts: 136
Joined: 16 Dec 2003, 03:47
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Bojan »

Mislim da je U REDU zato jer su dobre, a u hrvatskim uvjetima to je najjednostavniji na?in da takva - dobra - knjiga dodje do ljudi koje bi to moglo zanimati.
Nisam bas siguran da bi opstale na trzistu. A bez njih danas vjerojatno ne bi bilo autorskih zbirki iz biblioteke SFera. Dakle, ocito je U REDU.
User avatar
Indigo Montoya
Ancient
Posts: 605
Joined: 25 Mar 2004, 13:12
Location: Out of my mind
Contact:

Unread post by Indigo Montoya »

Fali opcija: "U REDU JER JE TO U SKLADU SA KAMPANJOM HGK - KUPUJMO HRVATSKO!" :iconbiggrin:
:blob:
Image
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

Ja sam glasala za opciju "U REDU jer tko dolazi na Sferakon, vjerojatno ga to i zanima, a ako ga ne zanima, na krivom je mjestu", ali [?]ta ja znam nikad nisam bila na SFERACONu.

Nat
At last, the stars are finally right...
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

Dagon wrote:Ja sam glasala za opciju "U REDU jer tko dolazi na Sferakon, vjerojatno ga to i zanima, a ako ga ne zanima, na krivom je mjestu", ali šta ja znam nikad nisam bila na SFERACONu.

Nat
Eh, da je to tako onda vjerojatno ne bi bilo potrebe prisiljavati ljude da kupe zbirku, nego bi je dragovoljno kupovali. Na žalost, sva ona masa gejmera nije UOP?E zainteresirana, a oni koji jesu zainteresirani za ?itanje - ti su ekstremno rijetko zainteresirani za ?itanje DOMA?IH autora.

Sumnjam da bi se prodala ?etvrtina od prodanih zbirki kad bi kupovanje bilo opcionalno.
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Unread post by Xaotix »

Vjerojatno se ne bi prodala ni cetvrtina. Istrakon isto ima svoju zbirku, ali koliko sam cuo, prodaja bas i nije jako uspjesna.
Ako nista drugo, prodaja uz ulaznicu je dobar nacin da se dodje do publike.
Kod mene su vec postale tradicija. Pola zgrade je apsolutno nezainteresirano za konove, ali kad se vratim sa Sferakona cekaju u redu da bi je posudili!


Da su zbirke lose, vec bi se digla galama.
BerislavLopac
Ancient
Posts: 503
Joined: 27 Jun 2004, 19:05
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by BerislavLopac »

Xaotix wrote:Pola zgrade je apsolutno nezainteresirano za konove, ali kad se vratim sa Sferakona cekaju u redu da bi je posudili!
Bas su lukavi. Objasni im da se zbirka moze kupiti i nezavisno od ulaznice (ne i obratno), pa im uzmi novce i kupi po jednu za svakoga.
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

BerislavLopac wrote:
Xaotix wrote:Pola zgrade je apsolutno nezainteresirano za konove, ali kad se vratim sa Sferakona cekaju u redu da bi je posudili!
Bas su lukavi. Objasni im da se zbirka moze kupiti i nezavisno od ulaznice (ne i obratno), pa im uzmi novce i kupi po jednu za svakoga.
Onda, moĹže li se? Ja bi zbirku!

Nat
At last, the stars are finally right...
BerislavLopac
Ancient
Posts: 503
Joined: 27 Jun 2004, 19:05
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by BerislavLopac »

Dalibore, ocemo jedan Webshop? ;)
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

Good idea!

Nat
At last, the stars are finally right...
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

Oh, ali ja cu doci na Sferacon (bar ako mi do subote ne dogodi ni[?]ta [?]to ve? nije), samo ne?u do?ekati pono? i predstavljanje zbirke.

Nat
At last, the stars are finally right...
BerislavLopac
Ancient
Posts: 503
Joined: 27 Jun 2004, 19:05
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by BerislavLopac »

Dagon wrote:Oh, ali ja cu doci na Sferacon (bar ako mi do subote ne dogodi ništa što ve? nije), samo ne?u do?ekati pono? i predstavljanje zbirke.
Pa zbirku dobijes odmah kad se ulogiras... pardon, prijavis. :)
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

Mislim da je djeljenje (tj. prisilno kupovanje) u redu. Jer da bi shvatio da te ne[?]to zanima, netko ti to mora pokazati, izreklamirati, staviti pred tebe...
Ja osobno do pred dvije godine nisam imala pojma da postoji Sferakon, neko dru[?]tvo koje se zove Sfera, a kamoli zbrka. (Ne bih ni sad znala da nije bilo Nosfa)
Post Reply