Sferakonski BILTEN '04

Jednogodišnji čušpajz

Moderator: niniane

User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Sferakonski BILTEN '04

Unread post by Izitpajn »

Ako netko nije bio na proslom Sferakonu, moze pogledati kako je to izgledalo na http://www.sfera.hr/bilten

Da, kasnimo devet mjeseci, al eto... :) Sljedeci ce valjda biti brze :) Ako niste bili tamo, za tri mjeseca mozete ispraviti gresku.
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

wow! :uzdravlje: :uzdravlje: :uzdravlje:
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Super!
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

:? u FireFox-u se vidi malo zbrljano.. slova idu jedna preko drugih i ima jedna ljubi?asta crta preko sredine žutog polja..

u IE-u je, naravno, normalno..
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Znam, ali mogao sam birati - ili ?e u IEu biti rupetina preko pola stranice ili ?e u Mozilli izgledati tako kako izgleda. Kako, po statistikama, IE koristi oko 10 puta više ljudi nego Mozillu, odlu?io sam se za ovo.

Možda i smislim neki bajpas, ali kad mi se bude dalo. Trenutno mi se ne da.
ban

Unread post by ban »

U Lynxu se odlicno vidi ;)
BerislavLopac
Ancient
Posts: 503
Joined: 27 Jun 2004, 19:05
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by BerislavLopac »

Izitpajn wrote:Znam, ali mogao sam birati - ili ?e u IEu biti rupetina preko pola stranice ili ?e u Mozilli izgledati tako kako izgleda. Kako, po statistikama, IE koristi oko 10 puta više ljudi nego Mozillu, odlu?io sam se za ovo.

Možda i smislim neki bajpas, ali kad mi se bude dalo. Trenutno mi se ne da.
1. Nisu ti bas statistike. :)
2. Sve se moze srediti da bude univerzalno, bez obzira na browser.
3. Trebalo bi i SFerin sajt (sa svim podsajtovima) malo srediti, o cemu smo vec pricali.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

BerislavLopac wrote:1. Nisu ti bas statistike. :)
Po mojim informacijama, prili?no to?ne.
2. Sve se moze srediti da bude univerzalno, bez obzira na browser.
Samo naprijed.
3. Trebalo bi i SFerin sajt (sa svim podsajtovima) malo srediti, o cemu smo vec pricali.
Samo naprijed.
User avatar
Bojan
Puppeteer
Posts: 136
Joined: 16 Dec 2003, 03:47
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Bojan »

Po nekim statistikama broj korisnika Firefoxa je vec dosegao 25%. Osobno mislim da je to napuhana brojka.
Ali pouzdano se zna da je brojka veca od 10%. I da raste. I da ce dalje rasti. Tako da onih 25% i nije tako daleka buducnost. :headbang:
U svakom slucaju, umjesto da samo kukam, sredit cu html BILTEN-a, pa ce svi biti sretni :)
ban

Unread post by ban »

Izitpajn, nemoj tako. Svaki iole ozbiljni webmaster trebao bi praviti ako ne bas anybrowser, a ono stranice koje se pristojno vide u svim njemu dostupnim browserima.
Inace, Bojane, ne znam jesi vidio K-Meleon. Meni se cini nekako boljim za Windowse nego Firefox. Zao mi je sto nema verzija za Linux gdje je pak Firefox momentalno car. Bolji je i od mame Mozille koja dijeli neke boljke sa skoro svim browserima na Linuxu, pa i onima koji ne koriste Gecko.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

ban wrote:Izitpajn, nemoj tako. Svaki iole ozbiljni webmaster trebao bi praviti ako ne bas anybrowser, a ono stranice koje se pristojno vide u svim njemu dostupnim browserima.
Ali, kao prvo, ja nisam ozbiljni webmaster nego samo v.d. webmastera koji ?e sretno odstupiti, ma što odstupiti, odsko?iti, pa ako treba i s mosta, ?im se javi neki ozbiljni webmaster sa znanjem, sposobnostima i mogu?nostima da održava SFerin web-sajt. Jedini razlog zašto ja to radim jer se dosad nije našao nitko drugi tko ?e to raditi.

Kao drugo, ova greška s Biltenom je relativno svježa, to sam radio prije par dana. Danas sam malo išao ?a?kati i zaklju?io da, za sada, ja to ne znam napraviti. Imam na kompu neke manuale i trebam ih prou?iti, ali trenutno nemam vremena jer pripremam ispit, pokušavam pisati, igram First Encounters, tražim mentora za diplomski itd. Kad budem imao vremena i kad obavim neke stvari koje troše vrijeme, onda ?u i prionuti na to. Nije da to nikada ne?u napraviti...

Tj. ako to Bojan ne napravi prije mene :)
bojan wrote:U svakom slucaju, umjesto da samo kukam, sredit cu html BILTEN-a, pa ce svi biti sretni
E TO je ono što volim ?uti :) Samo nemoj siebati pa da se s IE-om ne vidi kako treba...
BerislavLopac
Ancient
Posts: 503
Joined: 27 Jun 2004, 19:05
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by BerislavLopac »

Izitpajn wrote:Ali, kao prvo, ja nisam ozbiljni webmaster nego samo v.d. webmastera koji ?e sretno odstupiti, ma što odstupiti, odsko?iti, pa ako treba i s mosta, ?im se javi neki ozbiljni webmaster sa znanjem, sposobnostima i mogu?nostima da održava SFerin web-sajt. Jedini razlog zašto ja to radim jer se dosad nije našao nitko drugi tko ?e to raditi.
O ovome smo vec miljon puta, ali neka, jos cu jednom spomenuti.

Prosla su vremena kad je webmaster bio jedna osoba, zapravo vjerujem da tih vremena nikad nije ni bilo. Za dobar Web nuzne su barem dvije osobe, a to je ona koja ce se brinuti o sadrzaju (tekstovi itd), te druga koja ce se brinuti o formi (HTML, PHP i sve sto vec tu ide). U vise navrata sam predlagao, a taj prijedlog i dalje stoji, da na sebe preuzmem ovaj drugi dio tako sto cu sloziti CMS, a da ti (ili bilo tko drugi) pripremis sadrzaj i ubacis ga u CMS. Nazalost, dosad nikako da se nadjemo na zelenoj grani (imam tu i ja putra na glavi, da me se krivo ne shvati), al' ja zivim u nadi da mozda ipak negde srescemo se jos... :)
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

U Staroj Savi (a po?ela sam pisat Picikatu, ha) ve?eras, u 21. Izi ?e donijeti dobru volju da ubacuje, a Beris sa suprugom, djetetom, i CD-om sa svim onim što je on rekao da je njegov dio saita SFere (nor even pretending I paid attention or understood)
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
BerislavLopac
Ancient
Posts: 503
Joined: 27 Jun 2004, 19:05
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by BerislavLopac »

Nimrod wrote:U Staroj Savi (a po?ela sam pisat Picikatu, ha) ve?eras, u 21. Izi ?e donijeti dobru volju da ubacuje, a Beris sa suprugom, djetetom, i CD-om sa svim onim što je on rekao da je njegov dio saita SFere (nor even pretending I paid attention or understood)
:iconbiggrin: Dobra...

Enivej: dijete bolesno pa ne ide van, pa onda ni ja. Sorry. :(

A sto se tice ostaloga, kakav crni CD? To se sve slaze online, sve je to virtualno, nema tu niceg opipljivog. XXI, after all. :)
Post Reply