Programska toèka: Egzotièni filmovi

Jednogodišnji čušpajz

Moderator: niniane

Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Programska to?ka: Egzoti?ni filmovi

Unread post by Dagi »

Povrh redovite ponude recentnih filmskih ostvarenja, na Sferakonu bude i filmova koji su razmjerno rijetki za vidjeti... Iznijet ?u kako smo jedan organizator i ja do[?]li do poljskih SF filmova.

1. Predpripremna faza

Smisliti koje filmove? Naime, dogodi se da nekome padne na pamet briljantnna ideja, no filmovi su zapravo ve? vi?eni stotinjak puta...

2. Pripreme

Najaviti se u veleposlanstvo Republike Poljske, oti?i (obrijan, uredan, kravata je opcija) na razgovor od desetak minuta s kulturnim ata[?]eom. Podnijeti uredni dopis: tko smo, [?]to i za[?]to ho?emo. Koji filmovi, koji format (primjerice, VHS), jesu li potrebni titlovi na engleskom ili kojem drugom jeziku itd. Sve ovo napraviti dovoljno unaprijed. Probni let pilota Pirxa nismo uspjeli dobiti jer smo ga traĹžili u sije?nju, a bio je "rasprodan" mjesecima unaprijed. Dobili smo zato Obi-oba, kraj civilizacije te Rat svjetova - oba filma reĹžirao je Piotr Szulkin.

Na obavijest iz veleposlanstva da su filmovi do[?]li, oti?i po njih u veleposlanstvo. Uru?iti pozivnice za konvenciju. Zaprimiti filmove.

3. Provedba

Tu nema nekog zena. Prema rasporedu, pustiti filmove.

4. Ĺ to moĹže krenuti po zlu?

- U veleposlanstvu kaĹžu da nema filmova. Eh, jeĹži ga, onda nema filmova.
- Tehni?ka grije[?]ka na vrpci. Malo vjerojatno. preporu?ljivo film pregledati prije projekcije na konvenciji.

5. Ĺ to poslije?

Vratiti filmove u veleposlanstvo. Uru?iti zahvalnicu te najmanje jedan poklon paket (zbirka, sponzorske ?i?e itd.). Oti?i na kavu.
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

Dobra ideja! Provedljiva, i ne samo s poljskim veleposlanstvom.

Nat
At last, the stars are finally right...
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Dagon wrote: Dobra ideja!
Hvala!
Dagon wrote: Provedljiva, i ne samo s poljskim veleposlanstvom.
Da, jest, budu?i sam sudjelovao u provedbi! Ideja jest prodiskutirati one to?ke koje su foruma[?]i osobno proveli!
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

Oprosti, ne izraĹžavam se ba[?] najasnije. Mislila sam, ovo si dobro izveo s poljskim veleposlanstvom, a neko drugi bi mogao poku[?]ati nabaviti neki drugi filmovi, nije obavezno iz neke ekzoti?ne zemlje preko veleposlanstva, postoji i druge na?ine. A ?ak i ameri?ka kinemotografija ima produkciju koja nikad ne dolazi do nas, jer to rade mali nezavisni filma[?]i, a vrijedi vidjeti. Ja ba[?] ne mogu se ponuditi za nabaviti tako ne[?]to jer imam specifi?ni ukus i bojim se da ve?ini foruma[?]a to ne bi svidjelo, ali ako koga zanima imam kompletnu listu filmova snimljenih prema djelima HP Lovecrafta, ali mogu se nabaviti samo na DVD-ima, i to iz USA, a ?ula sam da njihovi DVD-i nisu uvjek kompaktibilni s na[?]im DVD-playerima.

Nat
At last, the stars are finally right...
BerislavLopac
Ancient
Posts: 503
Joined: 27 Jun 2004, 19:05
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by BerislavLopac »

Dagon wrote:A ?ak i ameri?ka kinemotografija ima produkciju koja nikad ne dolazi do nas, jer to rade mali nezavisni filmaši, a vrijedi vidjeti.
Jel kod nas ikad prikazan THX-1138?
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

U biranju filmova ima i generacijski zajeb - neki filmovi koje je jedna grupa ljudi odgledala tisuću puta, druga nije.

Što se tiče filmova, ja imam nekoliko ideja o izvedivosti kojih još nisam razmišljala:

1. stari Peter Jackson - Braindead, Meet the Feebles, itd.
2. stari, crnobijeli filmovi kao Kabinet dr. Calgarija recimo
3. stari talijanski sf
4. tematski pregled neke teme u filmu kroz povijest filma, ono što prvo pada napamet su filmovi o vampirima, čak se eventualno može napraviti predavanje od čuku vremena o tome u petak navečer i onda puštati odabrane filmove do 02 ujutro na temu
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Go for it!

He, he...
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

Ne znam da li je ovo dobro mjesto za ovaj post, ali sam htjela samo nadovezati se na ono [?]to sam napisala prije.

Ovaj weekend (Oct 1-3) ?e se odrĹžati H. P. Lovecraft Film Festival u Hollywood Theatru u Portlandu.

Biti ?e jedna smje[?]na stvar?ica zvana Shadowdog.
http://www.petting-zoo.org/Movies_Shadowdog.html

Pa onda 10 minuta duga?ki (ili kratki ako ho?ete) filmi? Innsmouth Legacy.
http://www.petting-zoo.org/Movies_Innsmouth.html

Raspored festivala je ovdje:
http://www.hplfilmfestival.com/schedule.htm

Nat
At last, the stars are finally right...
Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Unread post by Aleksandar Ziljak »

BerislavLopac wrote: Jel kod nas ikad prikazan THX-1138?
Je, jednom davno, davno, na TV, prije cca 20+ godina, znam samo da je Lucas tad ve? bio faca.
A. Ziljak
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

Nabavite "Leptiricu" i ja dolazim.
Nabavite "Vampyros Lesbos" i dovesti ću i prijatelje.
Post Reply