Zabavnost Sferakona

Jednogodišnji čušpajz

Moderator: niniane

User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

Sure, it is one click away, when it's all in one forum. When it ain't, the cliks go a-multiplying...and so do the numbers on my phone bill. :;
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

ja se tu osje?am ko doma :dontknow:

i dajte više prekinite s tim ja bi ovak ja bi onak, jedan forum, žilijardu foruma, ljudi bu dolazili onamo di im se svi?a, i ne bu išli onamo di im je bez veze, i kad im pukne film, buju si napravili svoj forum.. niko nikog nemre natjerat da klika baš ovdje ak mu se ne?e.
Instant Geek. Just Add Coffee.
BerislavLopac
Ancient
Posts: 503
Joined: 27 Jun 2004, 19:05
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by BerislavLopac »

Nimrod wrote:Sure, it is one click away, when it's all in one forum. When it ain't, the cliks go a-multiplying...and so do the numbers on my phone bill. :;
Uzmi si ADSL pa si miran. :iconbiggrin:
ire wrote:i dajte više prekinite s tim ja bi ovak ja bi onak, jedan forum, žilijardu foruma, ljudi bu dolazili onamo di im se svi?a, i ne bu išli onamo di im je bez veze, i kad im pukne film, buju si napravili svoj forum.. niko nikog nemre natjerat da klika baš ovdje ak mu se ne?e.
Apsolutno se slazem.
ban

Unread post by ban »

BerislavLopac wrote:Iskreno, osobno vise volim kad ima veci broj raznih foruma, po raznim sajtovima, nego jedan veliki za sve zivo kao ovaj.
Slazem s ovim. Ne volim sto katkad ispadne da je ovaj forum nekakvo propisano mjesto
BerislavLopac wrote:Bio bih sretniji i kad bi SFera imala ponovo svoj vlastiti forum
Btw, evo jedne uzgredne statistike (opet ;)) Za, ne znam, dvadesetak dana svojega postojanja forum GAIA-a sakupio je 34 clana, 683 posta i prvi flamewer u kojem su zbrisani neki postovi, a smjese se i perma banovi. Hocu reci, zajednica zivi. Mislim da je tek nekih 30 posto clanova tog foruma prisutno i ovdje sto rusi tezu da svuda cunja ista ekipa.
Nakon malo browsanja po clanskoj listi, evo, krizam postotak. Jos je manji.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

:occasion8: ES WEIRD BEKANT GEGEBEN :occasion8:

Diskusija premještena na nosf/etc jer nadimci i nickovi na internetu nemaju previše veze sa zabavnoš?u Sferakona. Hvala.
Last edited by Izitpajn on 18 Sep 2004, 11:01, edited 1 time in total.
Guest

Unread post by Guest »

Izitpajn wrote::occasion8: ES WEIRD BEKANT GEGEBEN :occasion8:

Diskusija premje[?]tena na nosf/etc jer nadimci i nickovi na internetu nemaju previ[?]e veze sa zabavno[?]?u Sferakona. Hvala.
TO je pravi admin! :blob:
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

:iconbiggrin: trebalo mu je nešto duže, doduše
Instant Geek. Just Add Coffee.
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Okej, vratimo se na zabavnost, odnosno dosadnost Sferakona.

Uzmimo kao radnu hipotezu da kotizacija za tri dana iznosi 90 kuna; toliko je hrjela iznositi zadnjih godina. Postavlja se pitanje: [?]to se dobije za uzvrat?

Krenimo po redu:
- filmski program - za cijenu kotizacije moĹže se u tri dana realist?no pogledati desetak filmova; budu?i kino-karta u Zagrebu stoji 25 kuna, kotizacija se isplati s ?etiri filma;
- strani gost; tu bih molio neka me se dopuni: Budjold, Martin, MacLeod itd.; Sferakon ipak slupi ljude koji u SF-u ne[?]to zna?e! Za sada jedina zbiljska me?unarudna konvencije, iako se Pazin pribliĹžava!
- predavanja koja drĹže ljudi iz pukog entuzijazma, ali ipak znaju o ?emu drobe;
- ima jo[?], no isti?em: prilika okupiti fanove na neformalno druĹženje... Svi su iz na?ela na "Ti", svi su nazo?i zbog i radi SF-a!

O nedostatcima - a ima ih! - pozivam suforuma[?]e neka ih pobroje! Osobno, znnam da ih ima, no navest ?u ih u nekom sljede?em postu...
BerislavLopac
Ancient
Posts: 503
Joined: 27 Jun 2004, 19:05
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by BerislavLopac »

Zaboravio si zbirku. Da je u slobodnoj prodaji, sama ta knjiga realno ne bi dosla puno manje od 90 kn.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

oke, možda drobim bez veze, but bear with me for a moment..

sve ovo što si naveo, dagi, stoji. program sferakona kao takav štima. no stalno se pri?a o tome da je SVRHA kona da se ljudi DRUŽE.

-kad si u kino dvorani, ne družiš se nego sjediš solo i gledaš film
-kad si na predavanju, ne družiš se nego sjediš solo i slušaš predavanje
-oke, obilaziš deskove i družiš se, al kolko to traje? pol sata? sat vremena? i kaj onda?

kužiš kaj želim re?i? :scratch:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Indigo Montoya
Ancient
Posts: 605
Joined: 25 Mar 2004, 13:12
Location: Out of my mind
Contact:

Unread post by Indigo Montoya »

ire wrote: -kad si u kino dvorani, ne družiš se nego sjediš solo i gledaš film

kužiš kaj želim re?i? :scratch:
Ovo baš i ne kužim?
:blob:
Image
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

ire wrote: -kad si u kino dvorani, ne druĹži[?] se nego sjedi[?] solo i gleda[?] film
-kad si na predavanju, ne druĹži[?] se nego sjedi[?] solo i slu[?]a[?] predavanje
-oke, obilazi[?] deskove i druĹži[?] se, al kolko to traje? pol sata? sat vremena? i kaj onda?

kuĹži[?] kaj Ĺželim re?i?
Hm, pa ba[?] i ne...

Mislim, postoje sadrĹžaji u koje se svatko moĹže uklju?iti - razne igre, ad hoc to?ke programa (katapult, primjerice), diskusije...

Okej, ni sam ne znam kako sam zaboravio spomenuti zbirku.


I dalje pozivam ljude neka se izjasne: [?]to ne valja!? Ali molim, konkretno. Op?enite lamentacije o dosadanosti ne sluĹže ni?emu, ukazivanje na konkretni problem ili propust moĹže dovesti do saniranja istog.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

a što ako se ne želiš igrat i vidio si katapult jednom, ne?eš k vragu dvajst puta to gledat?

ho?eš konkretno? nedostaje zabavnog sadržaja!! onak kak je bilo na istrakonu.. nema pala?inki, nema zavijanja na mjesec, nema guranja fi?eka, nema partija oko logorske.. to su konkretni primjeri zabavljanja na konu, dijela kona van samog programa kojem je svrha zabaviti puk, zadržati puk na tom mjestu da se ne raštrkaju nakon što odslušaju dva i pol predavanja koja su željeli odslušati..

jebote kaj ste vi svi cijepljeni protiv biznisa?? 90 kn kao cijena nije velika cijena kada se realno pogleda ponuda konvencijskog sadržaja. me?utim, opet se nekim ljudima ne da dat toliko love da bi u petak vidjeli 1 predavanje, u subotu dva, a u nedjelju ni ne došli jer se ionak niš ne doga?a.. ljudi žele da im se isplati tamo visit tri dana bez prestanka.. a za to je potreban odre?en sadržaj koji ?e ih zainteresirati u me?utku izme?u predavanja i ostalih dijelova programa.

naravno, ne može sferakon kopirat istrakon, naravno trebalo bi smislit taj famozni zabavni sadržaj..

ja sam do sad iznjela dvije ideje..

1/ sf kviz kojim bi se sama pozabavila. još nisam smislila sve detalje, ali bih ga napravila da traje sva tri dana ili barem 2 dana.. da se to nekak 'vrti' u me?utku

2/ druga ideja mi je pala na pamet kad sam prolazila tkal?om prije par mjeseci i vidla stri?eka koji crta portrete za X kuna.. probat uhvatit 1 il 2 ?ovjeka i posjest ih negdje na sferakonu i neka rade posjetiteljima portrete s recimo vulkanskim ušima ili klingonskim ?elom.. organizatore niš ne košta da oni tam sjede, a oni si zarade lovu, posjetitelji idu hepi doma s originalnim suvenirom, svima super..

i onda kad ja ovo velim na sferi svi samo sliježu ramenima. ovako: :dontknow: ni super, ni koma.. gle, trebam neki fidbek, dal da se ja zajebavam il ideja sux.. jedno je prepustiti sve meni u moje ruke, a drugo je ono što ameri vele: giving a rat's ass about it!
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

ire wrote:...
ho?e[?] konkretno? nedostaje zabavnog sadrĹžaja!! onak kak je bilo na istrakonu.. nema pala?inki, nema zavijanja na mjesec, nema guranja fi?eka, nema partija oko logorske.. to su konkretni primjeri zabavljanja na konu, dijela kona van samog programa kojem je svrha zabaviti puk, zadrĹžati puk na tom mjestu da se ne ra[?]trkaju nakon [?]to odslu[?]aju dva i pol predavanja koja su Ĺželjeli odslu[?]ati..

jebote kaj ste vi svi cijepljeni protiv biznisa??
naravno, ne moĹže sferakon kopirat istrakon, naravno trebalo bi smislit taj famozni zabavni sadrĹžaj..

ja sam do sad iznjela dvije ideje..

1/ sf kviz kojim bi se sama pozabavila. jo[?] nisam smislila sve detalje, ali bih ga napravila da traje sva tri dana ili barem 2 dana.. da se to nekak 'vrti' u me?utku

2/ druga ideja mi je pala na pamet kad sam prolazila tkal?om prije par mjeseci i vidla stri?eka koji crta portrete za X kuna.. probat uhvatit 1 il 2 ?ovjeka i posjest ih negdje na sferakonu i neka rade posjetiteljima portrete s recimo vulkanskim u[?]ima ili klingonskim ?elom.. organizatore ni[?] ne ko[?]ta da oni tam sjede, a oni si zarade lovu, posjetitelji idu hepi doma s originalnim suvenirom, svima super..
Well, osobno sam uspje[?]na poslovna Ĺžena, ali prije nego [?]to mi krenulo, radila sam sva[?]ta u Ĺživotu, pa tako crtala sam i te famozne portrete, i mogu da kaĹžem da meni Ireina ideja zvu?i super, ljudi su ludi za tim da njih crta[?] na neki zabavni na?in, i spremni za to dosta platiti, bez obzira na kvalitetu. A [?]to se ti?e Istracona, kao dugogodi[?]njem stanovniku Istre meni se ?ini da istrijani ve?inom i te kako imaju smisla za biznis, ?ak i kad ne misle na posao nego na zabavu. De?ki, komplimenti! :)

Nat
At last, the stars are finally right...
Post Reply