Sferakon 2013

Jednogodišnji čušpajz

Moderator: niniane

User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Sferakon 2013

Unread post by Xaotix »

Milena wrote: meni se naročito svidio panel o adaptacijama strip->film koji je bio malo prelabavo moderiran, ali other than that je bio užasno zanimljiv, pogotovo zato što se GoH nepovoljno izjasnio o LotR adaptaciji... :zubo:
Za labavost se posipam pepelom... Amo lopatu :(

Što se aukcije tiče. moralo se ubrzaiot s obzirom na gomilu ljubića koja je uletjela. Mijenjamo pravila za iduću godinu i liframo samo žanrovski materijal.

A ovo o kokainu i "konkubinama" je postao lajtmotiv ove godine. Spomenula ga se i Trussonica u Leksikonu, htjeli su ga prokrijumčarit Naziru u tekst dodjela o nagradama... Budući GoHovi će vjerojatno pitat gdje je njiohova kila bijelog i kila mesa, čim stignu :lol:
proteus77 wrote:P.P.S. GoH-ica je neviđeno slatko stvorenje (je, lako je sad pisat skriven iza nicka...)
I ktome navodno friško razvedena! Eeee da si to znao na licu mjesta... :hehe:
Randomness is strong with this one!
proteus77
Pa'u 10. razine
Posts: 333
Joined: 27 Aug 2005, 11:27
Location: Slavonski Brod

Re: Sferakon 2013

Unread post by proteus77 »

Ovo da je FRIŠKO razvedena, nisam znao. Ali skužio sam da nije više s tim Bugarinom, jer se izrazila da je BILA u braku 4 godine plus da je živila (past tense) u Bugarskoj, a sad je u Francuskoj, u nekom dvorcu.

U svojoj očaranosti GoH-icom nisam usamljen, moj tetak je umalo opao na pod kad je skužio da ona ima skoro 4 banke, a i Žiljak ju na jednoj slici milo gleda (mislim da se da vidit tamo na Sferakonovom fejsu) :)

Jel se smije znat što je napisala na Leksikonu, hoćel doć još koji puta?

Ehem, ovaj, ako smijem predložit neka imena za GoH-ove iduće godine (il idućih godina):

1. John Scalzi (ovo je longshot, ali dovedite ga dok još nije preslavan)

2. Paolo Bacigalupi

3. Aliette De Bodard

S nekim od ovo troje biste me jaaaako razveselili. Ako ne dovedete vi, dovodimo mi na Marsonikon, hehe!

P.S. Podržavam ovo za aukcije, nek se prodaju SF, horor, fantasy, i može narubuznanosti i znanstvene; ljubići, vesterni i to nek se maknu iz aukcije ako ovog nabrojanog ima previše. I mali ispravak, aukcija nije trajala 3,5 sata neg nešto kraće, ja sam već u 19.45 bio doma, a na Remizi sam. Al da je bilo blizu 3 sata- jest. I Žiljku svaka čast na vođenju, uz tu malu, malu zamjerku, al nema veze- zabavno je bilo (ko uostalom i cijeli kon). Bravo za sve!
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: Sferakon 2013

Unread post by Milena »

Xaotix wrote:Za labavost se posipam pepelom... Amo lopatu :(
Ma nee, bilo je super, ono, relaksirano, fino, jedino sam ja štreberski očekivala da će biti neki fil rouge koji će stvari voditi, ali ne moraš me slušati, znaš da ja uvijek i na svoja predavanja dolazim s hrpom šalabahtera. :)
Što se aukcije tiče. moralo se ubrzaiot s obzirom na gomilu ljubića koja je uletjela. Mijenjamo pravila za iduću godinu i liframo samo žanrovski materijal.
A da se napravi dodatak aukciji, ono, prvo prvožanrovski materijal, a onda drugožanrovski i opće prakse? :zubo:
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Sferakon 2013

Unread post by Xaotix »

Ma bit će svega, ali u nekom širem žanrovskom krugu... Al bez Barbare Cartland, Krleže, sestara Bronte i ostalih uljeza. :lol:

@Proteus
Aliette de Bodard je bila na popisu želja za ovu godinu. A ondak smo pogledali njen raspored za ovu godinu i... (Nebula Awards weekend, San José, May 16th-19th).
Randomness is strong with this one!
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Sferakon 2013

Unread post by Izitpajn »

Xaotix wrote:A ovo o kokainu i "konkubinama" je postao lajtmotiv ove godine.
Može malo punija priča? Vidio sam ono u Leksikonu, ali nisam znao otkud sad to.
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: Sferakon 2013

Unread post by Milena »

Pa to je počelo kad je Buco na pitanje jel' se osjeća kao zvijezda odgovorio da ne, jer ga nije dočekalo dvije kile bijelog i dvije konkubine, zar ne?
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
Sandman
Ancient
Posts: 746
Joined: 28 Oct 2004, 09:26
Location: Republika P

Re: Sferakon 2013

Unread post by Sandman »

Milena wrote:Pa to je počelo kad je Buco na pitanje jel' se osjeća kao zvijezda odgovorio da ne, jer ga nije dočekalo dvije kile bijelog i dvije konkubine, zar ne?
Tako nekako. Rekao je da se nije nikad osjećao kao zvijezda jer gdje god dođe dočeka ga značka i mjesto za stolom za potpisivanje i olovka, a pravu zvijezdnu dočeka pol kile bijelog i dvije kurve i nikad ga ne vidiš za vrijeme cijele konvencije.
"Life... is like a grapefruit. It's orange and squishy, and has a few pips in it, and some folks have half a one for breakfast."
Douglas Adams
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: Sferakon 2013

Unread post by Milena »

Pol kile! Vidiš, skromniji je nego što sam zapamtila. :D
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: Sferakon 2013

Unread post by Nazir »

Xaotix wrote:A ovo o kokainu i "konkubinama" je postao lajtmotiv ove godine. Spomenula ga se i Trussonica u Leksikonu, htjeli su ga prokrijumčarit Naziru u tekst dodjela o nagradama...
S tim da smo mi htjeli stavit 2 kg kokaina i par... i onda je došlo "konkubina" kao izraz zbog rime, u originalu kod Esada su kurve. A i uzeli smo konkubine tako da djeca na dodjeli ne znaju o čemu se radi, jel ... No, mrki precjednik je zabranio čak i konkubine pa se nije čitalo (iako sam ja bio za) :lol:

A upis goh-ice u leksikon, ne znam jel baš smijemo pisat javno :zubo: Ajmo reći da smo joj trebali u petak dat bocu vina, pustit neku muziku s dobrim ritmom i da bi nas možda počastila mini performansom u stilu Dite von Teese :oops:
Quicksilver
Jedi Master
Posts: 208
Joined: 25 Aug 2006, 14:57

Re: Sferakon 2013

Unread post by Quicksilver »

Nazir wrote: S tim da smo mi htjeli stavit 2 kg kokaina i par... i onda je došlo "konkubina" kao izraz zbog rime, u originalu kod Esada su kurve. A i uzeli smo konkubine tako da djeca na dodjeli ne znaju o čemu se radi, jel ... No, mrki precjednik je zabranio čak i konkubine pa se nije čitalo (iako sam ja bio za) :lol:
Davide, kaj si ti Nazir po forumski?
Ako jesi; AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA (uopće nisam znala, mislim, ovaj gornji podatak znamo samo ti i ja)
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Sferakon 2013

Unread post by Xaotix »

... I mrki predsjednik, i bivša predsjednica, i Mišak, još 50-ak ljudi kojima ste se žalili zbog toga.
Randomness is strong with this one!
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: Sferakon 2013

Unread post by Nazir »

Quicksilver wrote:
Nazir wrote: S tim da smo mi htjeli stavit 2 kg kokaina i par... i onda je došlo "konkubina" kao izraz zbog rime, u originalu kod Esada su kurve. A i uzeli smo konkubine tako da djeca na dodjeli ne znaju o čemu se radi, jel ... No, mrki precjednik je zabranio čak i konkubine pa se nije čitalo (iako sam ja bio za) :lol:
Davide, kaj si ti Nazir po forumski?
Ako jesi; AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA (uopće nisam znala, mislim, ovaj gornji podatak znamo samo ti i ja)
Xaotix wrote:... I mrki predsjednik, i bivša predsjednica, i Mišak, još 50-ak ljudi kojima ste se žalili zbog toga.
:lol2: :lol2:

Da, to sam ja, al sad si mi otkrila tajni identitet :ninja: Doduse, pitam se na koga si onda mislila da bi mogo bit Nazir :fuch:
Post Reply