SFeraKon 2005

Jednogodišnji čušpajz

Moderator: niniane

User avatar
Jagoda
Ewok
Posts: 2
Joined: 16 Jun 2004, 14:06
Location: Zagreb

SFeraKon 2005

Unread post by Jagoda »

Na ove stranice ([url]http://www.film-magazine.net/archive/film_055.zip[/url] - str. 8) se uputite ako zelite vidjeti tko sljedece godine NECE besplatno uci na SFeraKon. Cak ni na jedan dan. Ako se mene pita.
Zvuk ostoroĹžnyj i gluhoj
ploda sorvav[?]egosja s dreva
sredi nemolènogo napeva
glubokoj ti[?]iny lesnoj.
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Okej, neinformirano i plitko. K tome, na granici pismenoga. No, ja bih autoricu "?lanka" izrijekom pozvao na idu?i Sferakon i sredio joj akreditaciju za sva tri dana, pa nek' baulja naokolo - jel' to problem? Dajmo da vide!
User avatar
Jagoda
Ewok
Posts: 2
Joined: 16 Jun 2004, 14:06
Location: Zagreb

Unread post by Jagoda »

[quote="Dagi"]Okej, neinformirano i plitko. K tome, na granici pismenoga. No, ja bih autoricu "?lanka" izrijekom pozvao na idu?i Sferakon i sredio joj akreditaciju za sva tri dana, pa nek' baulja naokolo - jel' to problem? Dajmo da vide![/quote]

Spoken like a true lawyer. Ne dajmo im stofa za pljuvanje po nama, ne? Ma, u zadnje vrijeme imam ekstremno losa iskustva s novinarima pa dosljedno tome...
Mislim da moramo razmisliti donosi li nam bauljanje njima slicnih po Konu vise stete ili koristi. Autorica teksta o kojem je rijec ulazi besplatno na SFeraKon vec godinama, a ja ne vidjeh pozitivnih rezultata od toga. Ove godine usla je nenajavljena, s kolegom, pruzivsi nam krivudavo izrezanu vizitku isprintanu na bijelom fotokopirnom papiru. Moram li jos nesto reci?
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

?uj, ak' je novinar a priori zloban, ne pomaĹže ni priu[?]titi mu tradicionalni balkanski krkanluk s primjerenom koli?inom alkohola... Mi[?]ljenja sam da ?e se uvijek svakom Sferakonu na?i zamjerki, ali da se na to ne bi trebalo pretjerano obazirati. Isto tako
Jagoda wrote:Spoken like a true lawyer.
Hm, da - ali i kao ?ovjek sa stanovitim iskustvom u novinama.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

SFERAKON 23.-25. travnja 2004.
Još jedan SFerakon. Još jedan moj pokušaj da uspostavim kontakt. Naime ove godine meni i suradniku F.I.L.M.-a ograni?ili su akreditaciju
na jedan dan, pa se i ovaj osvrt odnosi samo na doga?aje u petak (ne 13. nego 23.). A oni su - ništa posebno. Pokušaji priprema i
priprema ali vidljivo nepripremljeno, primjerice, predavanje o ?udnim stvorenjima na predjelu Polji?ke Republike, kojemu smo jedino prisustvovali. U programu su najavljeni turniri, projekcije filmova i sl. a vjerujemo da se to i dogodilo iako nismo vidjeli ra?unala i ostalu opremu koja bi to omogu?ila. Štandovi s knjigama, kartama i predmetima iz podru?ja SF, horror i fantasyja bili su mlako posje?eni, a ostalo je još mogu?nosti za prezentaciju. Primjerice, izdava? kojeg sam u srijedu srela na sajmu knjiga na Cvjetnom trgu, rekao je da bi rado prisustvovao SFerakonu, da su ga organizatori pozvali (iako se prostor pla?a).Tko je dobio nagrade SFere, pro?itali ste vjerojatno u drugim novinama, a i mi
tako?er, jer se dodjeljivanje održavalo u subotu. Eto. Izdana je još jedna knjiga hrvatskog SFa 'Zagreb 2094'. A vi ?itajte i izme?u redova.. Vendi Juki?
ina?e skidam svaki 'film', ne znam kak sam ovaj propustila.. :dontknow:

ne znam, ne bum niš komentirala, sam ?u pitat: kak možeš napisat prikaz jednog doga?aja koji traje tri (brojkom: 3) dana, ako si prisustvovao samo prvom (brojkom: 1.) danu?
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Den
Pa'u 10. razine
Posts: 457
Joined: 04 Aug 2003, 22:19
Location: Osijek

Unread post by Den »

pa ak ti kao novinaru traĹže novac da bi ih reklamirao, [?]to bi dolazio tri puta i to platio
ljepo su joj trebali poslati ulaznicu (akreditaciju) za sva tri dana
no da budem iskren, sumnjam da su zanimljiviji i bolji od Esekona tako da vjerujem prikazu i tog prvog dana 8-)
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

ire wrote:ina?e skidam svaki 'film', ne znam kak sam ovaj propustila..
Ah... To su oni koji imaju banner na vrhu NOSF-a? No, krasno.
ire wrote:ne znam, ne bum ni[?] komentirala, sam ?u pitat: kak moĹže[?] napisat prikaz jednog doga?aja koji traje tri (brojkom: 3) dana, ako si prisustvovao samo prvom (brojkom: 1.) danu?
Izvje[?]?e je [?]uplje uzduĹž i poprijeko; barem je Petra dobro pro[?]la. Ĺ to bi tek "izvjestiteljica" zaklju?ila s okruglog stola o antologiji hrvatskog SF-a?

Rezime: ima novinara - i novinara. Iz moje prakse sje?am se nekih primjeraka ?iji credo je bio: "Ja sam novinar, ne moram znati!"
User avatar
Den
Pa'u 10. razine
Posts: 457
Joined: 04 Aug 2003, 22:19
Location: Osijek

Unread post by Den »

Rezime: ima novinara - i novinara. Iz moje prakse sje?am se nekih primjeraka ?iji credo je bio: "Ja sam novinar, ne moram znati!"
?ini mi se (po pro?itanom u raznim novinama, vi?enom na TV) 90% HR novinara je takvo
User avatar
dmi
Puppeteer
Posts: 121
Joined: 06 Nov 2003, 12:33
Contact:

Unread post by dmi »

...pa sad kad pogledam ovaj Film li?i mi na copy/paste odjeljak i na kraju nekakav autorski tekst o tamo nekom Sferakonu ([?]to je to??? :; )...
Premalo je mjesta i za pravo popljuvat' a kamoli napisati pravi pregled...
I ovako na SFkone idu ljudi koje to zanima a ne oni koji se Ĺžele kulturno uzdizati (?itaj pomodni gra?ani)...
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Den wrote:?ini mi se (po pro?itanom u raznim novinama, vi?enom na TV) 90% HR novinara je takvo
?uj, budu?i se radi o ljudima s imenom i prezimenom, a koji se ionako ne zanimaju za SF, nisam se Ĺželio javno [?]amarati ni sa kime.
ban

Unread post by ban »

Dagi wrote:Ah... To su oni koji imaju banner na vrhu NOSF-a? No, krasno.
Nosf suradjuje s Film magazinom skoro od njegova nastanka bez ikakvog uplitanja u uredjivacku politiku istoga. Ne vidim u cemu je problem.
Dagi wrote:credo je bio: "Ja sam novinar, ne moram znati!"
I sam sam bio novinar i znam kako su cesto novinari pausalni. S jedne strane Sferakon nije sveta krava, s druge strane novinari su pausalni, s trece strane, Vendi bas nije osoba koja nikad nije bila na Sferakonu.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Den wrote:no da budem iskren, sumnjam da su zanimljiviji i bolji od Esekona tako da vjerujem prikazu i tog prvog dana 8-)
Jesam nešto krivo shvatio ili ti ovdje kažeš da sumnjaš da je Sferakon zanimljiviji i bolji od Essekona?
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

ban wrote:Nosf suradjuje s Film magazinom skoro od njegova nastanka bez ikakvog uplitanja u uredjivacku politiku istoga. Ne vidim u cemu je problem.
Nema problema. Ve? sam rekao svoje mi[?]ljenje: nek' gospodi?na do?e svake godine, pogleda i dade informirani komentar. A ovo sam si priu[?]tio malko zlobe, priznajem.
ban wrote:I sam sam bio novinar i znam kako su cesto novinari pausalni. S jedne strane Sferakon nije sveta krava, s druge strane novinari su pausalni, s trece strane, Vendi bas nije osoba koja nikad nije bila na Sferakonu.
To?no. Sferakon NIJE sv. krava. To?no je i da se prvi dan ovogodi[?]njeg Sferakona preklopio sa zatvaranjem jedne ra?unalne manifestacije na FER-u, pa se to vidjelo na organizaciji. To?no je i to da ima ljudi koji iz sporta pljuckaju po Sferakonu. To?no je i da novinar ima pravo na svoj stav. To?no je i da tekst koji komentiramo nije osobito pohvalan.

Rezime: kvalitetna manifestacija plus briga za novinare - public relations, to je danas u modi - daju pohvalne komentare u medijima. Izostane li koja od spomenute dvije komponente, dobiju se indiferentni ili negativini tekstovi.

Uostalom, jo[?] nisam vidio oranizatore konvencije koji ne nari?u nad lo[?]im odnosima s medijima, nedostatnom pokriveno[?]?u itd.
User avatar
Den
Pa'u 10. razine
Posts: 457
Joined: 04 Aug 2003, 22:19
Location: Osijek

Unread post by Den »

Izitpajn wrote:
Den wrote:no da budem iskren, sumnjam da su zanimljiviji i bolji od Esekona tako da vjerujem prikazu i tog prvog dana 8-)
Jesam ne[?]to krivo shvatio ili ti ovdje kaĹže[?] da sumnja[?] da je Sferakon zanimljiviji i bolji od Essekona?
pa,... to [?]to se de[?]ava u Zagrebu ne garantira da je zanimljiviji
no to je samo moja sumnja koju ?u potvrdit ili opovr? ako jednog dana budem u prilici posjetiti ga
Post Reply