Proglašeni dobitnici nagrade SFERA za 2008. godinu

Jednogodišnji čušpajz

Moderator: niniane

User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Proglašeni dobitnici nagrade SFERA za 2008. godinu

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Zoran wrote:Inače, Ire je bila online ali nije ništa komentirala.

Od kada ima dečka, nije ju više briga ni za Sferu ni za SF.
Tako i ja. Otkad imam curu, više ne dobivam nagrade. Idem odmah večeras prekinut s njom, kvragu!
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Proglašeni dobitnici nagrade SFERA za 2008. godinu

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Ire wrote::P ire se cijeli božji dan zajebaje sa satnicom i nema vremena za vaše travestije! :P
Ša ba travestije? A Šiš kaže da se ova rasprava razvija u simpatičnom pravcu! :D
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Proglašeni dobitnici nagrade SFERA za 2008. godinu

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Mislim, mogao sam sve ovo stavit u jedan post, ali kako reče Zoran, gdje je tu gušt?
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Proglašeni dobitnici nagrade SFERA za 2008. godinu

Unread post by Zoran »

eto, ire nije briga..... to je novost.

Tkanje svemira se para.

Na svu sreću, neke pojave ipak ostaju konstanta.... npr. to što na drugim forumima koji se bave sf-om nema niti jedne teme o Sferama... i dalje nikog tko nije nominiran nije briga za tu nagradu.
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Proglašeni dobitnici nagrade SFERA za 2008. godinu

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Kad bi se stvarno dodjeljivala nagrada za najgora djela, kladim se da bi to pobudilo zanimanje.
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Proglašeni dobitnici nagrade SFERA za 2008. godinu

Unread post by ratchet »

Samo što bi trebali dati i priliku pričama iz Čiča miće. Barem nekima koji smatraju da su bogomdani ( ne Bogdanići ). Tako da napokon upoznamo i Bucu, makar na dodjeli.
Iako bi se ta nagrada dosta osporavala, argument da u žiriju sjede dva psihički prilično labilna tipa bi držao vodu.
A i žiriji istrakonske zbirke bi mogli pomoći. Da odmah izaberu najgoru poslanu minijaturu, ili nekoliko njih, i pošalju ih vama. ( to se odnosi i na druge urednike ) Za jedan godišnji broj specijalnog webzina Sfemirska fekalija. Za koji bih se kladio da bi se čitao više od nekih drugih izdanja zajedno.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Proglašeni dobitnici nagrade SFERA za 2008. godinu

Unread post by niniane »

Mislim...

Ma ne. Why even bother? :kava:
... characters, personalities, stories and larps...
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Proglašeni dobitnici nagrade SFERA za 2008. godinu

Unread post by Zoran »

Neki su rekli da takva nagrada nije dobra ideja, jer bi mogla demotivirati dobitnike za pisanje.

Ja mislim da neke ljude i treba demotivirati, radi općeg dobra. :kava:
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Proglašeni dobitnici nagrade SFERA za 2008. godinu

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Oni koje bi takva nagrada demotivirala za daljnje pisanje i ne zaslužuju nastaviti pisati. To je kao da dobiješ jedan iz zbrajanja i onda odlučiš da zato više nikad nećeš zbrajati u životu.
Ali, ima nas svakakvih. Neki vole da ih se hvali i onda kad kažeš nešto što ne spada u hvalu, e onda nitko nema pojma. Mene su popljuvali jednom prilikom, pa sam se morao obrisati. :zubo:
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2847
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Proglašeni dobitnici nagrade SFERA za 2008. godinu

Unread post by Xaotix »

SAMSUILUNOV OTAC wrote:Ja sam za to da se dodjeljuje ekvivalent Zlatne maline za priče. Svemirski šljam ili tako nešto. Pa da se onda na dodjeli SFera ide prvo SFera za minijaturu, pa Svemirski šljam za minijaturu, pa Sfera za kratku priču, pa šljam za kratku priču... Unijelo bi dašak svježeg zraka u dodjelu (a možda i dašak krvi). I gotovo sigurno se ne bi izostavljale kategorije.
Uz ovaj prijedlog sa žiriranjem čiča miče, ne bi bilo bikakvog novog daška... sve bi se dijelilo između buce i još dva tri imena :lol:
Ali već vidim pojedince koji će se u ganjanju bilo kakve nagrade potruditi napisati barem po jedno stravično djelo iz svake kategorije. Nema žirija koji je dosta labilan da to preživi... :drunken:
Zoran wrote:
SAMSUILUNOV OTAC wrote:Nego što se tiče nagrade za najgore među nama. Pade mi na um da bi u imenu također trebala imati SF, kao i SFera. Pa mi pade na um da bi se mogla zvati Svemirska Fekalija, npr.
Divna ideja.
Trebalo bi napravit skulpturu. Pitat ćemo nelchee ako može od fimo mase.
Zašto gnjaviti nelchee? Može to i žiri. Ionako će se usrati od muke... :lol:
A odmah smo dobili i transparentnu, lako mjerljivu kvantitativnu metodu ocjenjivanja.

Pa da vidimo ko će se onda moći žaliti na pristranost i kombinatoriku!
Randomness is strong with this one!
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Proglašeni dobitnici nagrade SFERA za 2008. godinu

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Xaotix wrote:
SAMSUILUNOV OTAC wrote:Ja sam za to da se dodjeljuje ekvivalent Zlatne maline za priče. Svemirski šljam ili tako nešto. Pa da se onda na dodjeli SFera ide prvo SFera za minijaturu, pa Svemirski šljam za minijaturu, pa Sfera za kratku priču, pa šljam za kratku priču... Unijelo bi dašak svježeg zraka u dodjelu (a možda i dašak krvi). I gotovo sigurno se ne bi izostavljale kategorije.
Uz ovaj prijedlog sa žiriranjem čiča miče, ne bi bilo bikakvog novog daška... sve bi se dijelilo između buce i još dva tri imena :lol:
Ali već vidim pojedince koji će se u ganjanju bilo kakve nagrade potruditi napisati barem po jedno stravično djelo iz svake kategorije. Nema žirija koji je dosta labilan da to preživi... :drunken:
Eto, sad svi streme za Macanom, Tanjam i Žiljkom po broju SFera. Ovako bi svi za bucom, pa bi napokon bio priznat kao najbolji u nečemu. Treba imati talenta za biti najbolji u najgoremu.

Zašto kvragu buco još nije na ovom forumu, sad bi bilo zanimljivo vidjet njegove reakcije. :lol:
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
nelchee
Pa'u 10. razine
Posts: 375
Joined: 06 Apr 2007, 09:46
Location: Avalon
Contact:

Re: Proglašeni dobitnici nagrade SFERA za 2008. godinu

Unread post by nelchee »

Xaotix wrote:Zašto gnjaviti nelchee? Može to i žiri. Ionako će se usrati od muke... :lol:
A odmah smo dobili i transparentnu, lako mjerljivu kvantitativnu metodu ocjenjivanja.
Image

enivej, čestitam ovogodišnjim dobitnicima SFere :cheers:
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: Proglašeni dobitnici nagrade SFERA za 2008. godinu

Unread post by ratchet »

SAMSUILUNOV OTAC wrote: Zašto kvragu buco još nije na ovom forumu, sad bi bilo zanimljivo vidjet njegove reakcije. :lol:
A da mu dodijelimo aklamacijom prvu Sfekaliju, možda se pojavi na sferakonu. Za sabrana djela uključujući onaj roman od 600 kartica. :occasion9:

Sad se već pomalo stidim samog sebe koliko sam zloban. :(
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Proglašeni dobitnici nagrade SFERA za 2008. godinu

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Buco bi zauvijek bio zapamćen kao prvi dobitnik prestižne nagrade Sfekalija! Ne može se baš svatko time pohvalit. :D
Ovako polako ali sigurno tone u gov... ovaj, zaborav.
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
Post Reply