Sferakon

Jednogodišnji čušpajz

Moderator: niniane

User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

pošto se ipak radi o biltenskoj vijesti, a ne o vijesti sa oficijelne sferakonske stranice (barem za sada), moram pitat: jel ovo istina?
VAŽNA OBAVIJEST! Za razliku od prijašnjih godina, Sferakon ?e se ove godine održati na tre?em katu zgrade Društva književnika na Trgu bana Jela?i?a, pretposljednjeg vikenda mjeseca travnja, dakle od 16-18. IV.
Instant Geek. Just Add Coffee.
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Mhmmm... Shvati to kao friendly hoax.

Koliko znadem, prostor odrĹžavanja je na FER-u, no ukoliko je ZBILJA Sferakon premje[?]ten u DHK, barem ?e biti zabavno...
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

i ja sam shvatila da je hoax :!:

a piše "poslije Uskrsa 11 dana do Sferakona"
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

Mhmmm... Shvati to kao friendly hoax.
zato i pitam.. :roll: mada bi meni bolje pasao ovaj datum održavanja :?
zbunjujete protivnike, ha?
Instant Geek. Just Add Coffee.
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

BTW, a koji datum?

Slijedi informacija o na?inu odre?ivanja datuma Sferakona.

Datum Sferakona odre?uje visokosofisticirano trofejno ra?unalo Cray 3 [?]to ga je jo[?] na Ballconu '86. Sferi donirao Joe Haldeman, a programirali su ga Sam Lundvall, Krsto A. MaĹžurani? te jo[?] neki ljudi koji Ĺžele ostati anonimni. Ra?unalo uzima u obzir prosje?nu prolaznost na rokovima Sveu?ili[?]ta u Zagrebu, podatke Hidrometeorolo[?]kog zavoda u Zagrebu, Asimovljeve zakone robotike, a posebni link na Vatikan (preko Kaptola, naknadno postavljen) sluĹži izbjegavanju poklapanja Sferakona i Uskrsa pomo?u if-then petlje.

Eh sad, budu?i je Ra?unalo izvorno bilo namijenjeno prora?unu putanja prvih krstare?ih projektila AGM-109 Tomahawk ameri?ke ratne mornarice, kao vanjski interface rabi bu[?]ene kartice i radi u Fortranu 77, a Sferi je dodijeljeno kao rashod, ovim putem molim za razumijevanje glede rada spomenutog ra?unala.

Problem je u tome [?]to u udruzi Sfera Ra?unalo uĹživa neke vrsti kultno-religijski status, posebni magistar informati?kih znanosti ga opsluĹžuje kad nije zabavljen izradom ilustracija i pisanjem pri?a, dok prosti ?lanovi Sfere moraju [?]egrtovati po pet godina dok im ne bude dopu[?]teno pribliĹžiti se Ra?unalu.

Stoga su odluke Ra?unala neporecive, a posljednji incident se dogodio 1999. kad su ?lanovi predsjedni[?]tva Sfere dva popodneva skupljali bu[?]ene kartice koje su se rasule po prostorijama Sfere nepaĹžnjom pomo?nog programera III. vrste, koji je za svoj zlo?in kaĹžnjem trogodi[?]njim la[?]tenjem plaketa nagrade Sfera i kuhanjem kave ostalom ?lanstvu.

Za Ra?unalo je sve teĹže na?i rezervne dijelove jer se radi o tehnologiji [?]to je ameri?ka ratna mornarica otpisala po?etkom osamdesetih, dok dijelovi koji su samogradnja prema shemama iz nekada[?]njeg SSSR-a tako?er pokazuju znakove stara?ke demencije. Stoga ovim putem apeliram na hrvatski fandom da se skupe pare za kakvu 486-icu ili [?]togod naprednije, kako bi Ra?unalo moglo oti?i u zasluĹženu mirovinu, a datum Sferakona mogao biti odre?ivan primjenom fuzzy logike na empirijski utvr?ene stohasti?ke doga?aje, sve pisano u jeziku C++ ili ?emu modernijem.

Hvala na pozornosti!
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

ha?
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

iz biltena:
Svako kršenje zakona je zabranjeno zakonom.
:lol: :lol: :lol: :lol:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
esseker
Ewok
Posts: 4
Joined: 22 Apr 2004, 14:09
Location: Osijek

Unread post by esseker »

Dagi wrote:BTW, a koji datum?

Datum Sferakona odre?uje visokosofisticirano trofejno ra?unalo Cray 3 [?]to ga je jo[?] na Ballconu '86. Sferi donirao Joe Haldeman, a programirali su ga Sam Lundvall, Krsto A. MaĹžurani? te jo[?] neki ljudi koji Ĺžele ostati anonimni. Ra?unalo uzima u obzir prosje?nu prolaznost na rokovima Sveu?ili[?]ta u Zagrebu, podatke Hidrometeorolo[?]kog zavoda u Zagrebu, Asimovljeve zakone robotike, a posebni link na Vatikan (preko Kaptola, naknadno postavljen) sluĹži izbjegavanju poklapanja Sferakona i Uskrsa pomo?u if-then petlje.

Eh sad, budu?i je Ra?unalo izvorno bilo namijenjeno prora?unu putanja prvih krstare?ih projektila AGM-109 Tomahawk ameri?ke ratne mornarice, kao vanjski interface rabi bu[?]ene kartice i radi u Fortranu 77, a Sferi je dodijeljeno kao rashod, ovim putem molim za razumijevanje glede rada spomenutog ra?unala.

Problem je u tome [?]to u udruzi Sfera Ra?unalo uĹživa neke vrsti kultno-religijski status, posebni magistar informati?kih znanosti ga opsluĹžuje kad nije zabavljen izradom ilustracija i pisanjem pri?a, dok prosti ?lanovi Sfere moraju [?]egrtovati po pet godina dok im ne bude dopu[?]teno pribliĹžiti se Ra?unalu.

Stoga su odluke Ra?unala neporecive, a posljednji incident se dogodio 1999. kad su ?lanovi predsjedni[?]tva Sfere dva popodneva skupljali bu[?]ene kartice koje su se rasule po prostorijama Sfere nepaĹžnjom pomo?nog programera III. vrste, koji je za svoj zlo?in kaĹžnjem trogodi[?]njim la[?]tenjem plaketa nagrade Sfera i kuhanjem kave ostalom ?lanstvu.

Za Ra?unalo je sve teĹže na?i rezervne dijelove jer se radi o tehnologiji [?]to je ameri?ka ratna mornarica otpisala po?etkom osamdesetih, dok dijelovi koji su samogradnja prema shemama iz nekada[?]njeg SSSR-a tako?er pokazuju znakove stara?ke demencije. Stoga ovim putem apeliram na hrvatski fandom da se skupe pare za kakvu 486-icu ili [?]togod naprednije, kako bi Ra?unalo moglo oti?i u zasluĹženu mirovinu, a datum Sferakona mogao biti odre?ivan primjenom fuzzy logike na empirijski utvr?ene stohasti?ke doga?aje, sve pisano u jeziku C++ ili ?emu modernijem.
a jel mu Ĺžrtvujete djevice? :D
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Ra?unalu ili magistru?
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

evo, završijo sferakon.. ja sam bila u petak od negdi pet do kad nas nisu pomeli van.. u subotu sam zbog svadbe došla aman taman da me pometu van, a u nedjelju sam se svim silama trudila ostat što duže, me?utim zbog neispavanosti i mamurluka, nisam do?ekala metlu..

kako je bilo? e pa, još uvijek nisu uspjeli metnut bilte na net, pa ne možete pro?itat kak je bilo i do?arat si atmosferu.. neki su se pobunili da je bilo manje ljudi nego do sada, da je bilo dosadno i neinspirativno.. meni je bilo super (ergo: mamurluk), a zbog sveop?eg majmuniranja uspjela sam obavit: III. literarnu radionicu koju je vodila m. benini i GOH-ovo predavanje o na?inima putovanja kroz svemir na duge (prostorno i vremenski) staze.. i to sve u nedjelju.

Mr. i Mrs. GOH su izuzetno simpati?ni i pristupa?ni ljudi i šnjima sam porazgovarala o svemu - od izdanja kentaura (objašnjavala sam im pisanje imena po vuku) pa do kola?a u vinceku.. fakat su super ljudi, sad mi je žal što nisam imala love za knjigu..

šta još? pa, za sada pozdravi: (sve)mirku, medvjedi?u, draženki, adrijani i petri, hvala na nezaboravnoj vožnji autom :D pozdrav krisu kojem sam furala knjigu u nedjelju, a on se nije pojavio (to me sad kažnjavaš, jel da? ;) ), velki pozdrav aranel, nadam se da si isporu?ila povelju u sigurne banove ruke, te pozdrav svima ostalima s kojima sam mljela i polijevala vinom..

eh, da.. uspjela sam negdje na feru spušit dva ispucana foto filma.. na jednom piše sferakon, a na drugom svadba, sve lijepim rukopisom a zelenim flomi?em, te umotano u malu žutu vre?icu.. ako je ko to našo, bila bih prezahvalna da mi to nekak isporu?i.. ak je pak završilo u sme?u, ondak ?u se ubit.. :?

i da, hvala još jednom sponzorima na knjigama.. znate ko ste ;) :)
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
mcn
Forumaš mcn
Posts: 315
Joined: 02 Feb 2004, 13:03

Unread post by mcn »

Dvije spomenute role istovario sam na desk za izgubljeno nadjeno. Pitati Jagodu Matovinu (0915233993).

mcn
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

mcn wrote:Dvije spomenute role istovario sam na desk za izgubljeno nadjeno. Pitati Jagodu Matovinu (0915233993).

mcn
hvala! hvala! hvala! hvala! hvala! hvala! hvala! hvala!

ve? sam se po?ela mirit sa ?injenicom da je to izgubljen slu?aj..

i'm happy now..
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Kris
Jedi Master
Posts: 228
Joined: 19 Aug 2003, 13:37

Unread post by Kris »

Nisam se pojavio u nedjelju iako sam planirao :/ Sorry, Ire...riješit ćemo to s knjigom koji drugi dan ;)

Inače, meni je bilo super na Sferakonu u petak i subotu, ali uostalom meni je uvijek super na Sferakonu... :D
You think of me as rats. You think of a thing known as The Air Force Survival Handbook, where it explains that if you cut off one of my heads --which is where the poison is -- you must then slit open the ventral side and continue the cuts to extend the length of each leg. Subsequent to this, the skin can be peeled off, the belly opened and emptied, the backbone split and both halves roasted on sharpened sticks over a small fire.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

Sorry, Ire...riješit ?emo to s knjigom koji drugi dan
ma sve oke.. moja je greška što mi toliko treba da ti vratim knjigy.. :shock:
Instant Geek. Just Add Coffee.
Post Reply