SFeraKon 2008

Jednogodišnji čušpajz

Moderator: niniane

User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Re: SFeraKon 2008

Unread post by Nimrod »

niniane wrote:
Nazir wrote:Hvala!

Nadam se da je jednim djelom ekipa sa šanka zaslužna za tu sreću :zubo: :cheers:
Sa ŠANKOVA, misliš... :zubo: :dum:

Ja sam umrla. Točnije, ne ja već moje noge i kičma koja će mi sad raditi probleme sljedećih nekoliko dana.

Other than that, doživjela sam malo previše emocionalnih uspona i padova u samo tri dana.
It gets better. Meni je prošlogodišnji bio najstresniji. Emocije sam riješila ritualnim plakanjem od sat vremena u nedjelju navečer :D
Ove godine mi je bilo mrak. Minions RULE! Hvala quicksilver, hvala Crtica! (No ritual crying.)
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: SFeraKon 2008

Unread post by niniane »

Nimrod wrote:Emocije sam riješila ritualnim plakanjem od sat vremena u nedjelju navečer :D
Hm, znači da je moj "trenutak slabosti" u skrovitom ćošku u nedjeljno okopodne normalna reakcija...
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
talos1
Hani
Posts: 55
Joined: 22 Apr 2008, 16:15
Location: Križevci ˝hole˝
Contact:

Re: SFeraKon 2008

Unread post by talos1 »

evo mene doma konačno od petka bio u Zg :)...kako mi je ovo bio prvi SFeraKon i uopće prva konvencija meni je bilo dobro :D....samo drugi puta uzimam sa sobom dalekozor za projekcije :D.....bio na jednom predavanju i to Morgana u petak i uživao sam u tome, lik je super, a još sam jučer bio sa djelom organizatora s njim dok je pio Martininu kavu i bilo je super s njim razgovarati :)...Kolači su vam bili super, iako sam rekao da ću smanjiti sa slatkim, ponovo sam popustio :D...Za kraj, bilo je super i jedva čekam iduću godinu :cheers: :cheers: i da, od subote sam član Sfere :D....he he :)...
Fortune Smiles Upon Your Effort.
Under my leadership you will be safe.
The voice of the people is the voice of God.
For the greater glory of God.
For Infinity
User avatar
Bubba Zanetti
Pa'u 10. razine
Posts: 428
Joined: 09 Jul 2006, 12:42

Re: SFeraKon 2008

Unread post by Bubba Zanetti »

GoH je ove godine definitivno bio sjajan (onaj strani :D ). Nažalost i u subotu i u nedjelju sam morao klisnuti na pola predavanja. Hebiga. :x

:uzdravlje:
Perhaps it's the result of an anxiety.
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: SFeraKon 2008

Unread post by ratchet »

Bilo je zbilja dobro. Iako jedva čekam da se pošteno naspavam. Morgan mi se posebno svidio, jednostavan tip, pristupačan i zanimljiv. Odlična predavanja i okrugli stolovi, barem ona na koja sam stigao.
I s obzirom da me je Davors zamolio prije nego što je otišao evo iscrpnog izvještaja o novom hrvatskom SF časopisu čija je promocija održana u nedjelju.
Dakle: Radno ime časopisa je TIM. Zašto se hrvatski časopis nazvao engleskim skračenicama, ne znam. Možda zato što se u njemu mogu naći priče sa svih strana svijeta. T stoji za The a M za magazine. Ono I nije još definirano, možda engleska riječ za nevidljiv, nemoguć ili izmišljen. I ne samo da objavljuje vrhunske priče i članke ( jedna moja je također izašla u prvom broju ) nego i plaća svoje suradnike jako dobro novcem koji je ekvivalentan samom časopisu. Je da mi je teta u trafici, u kojoj sam htio potrošiti tu lovu, prigovorila za izgled novca i rekla da nisam baš sasvim svoj, ali što onda. Što je uopće realnost, kad znamo da ona nije onakva kakvu zamišljamo i da je svijet iluzija koju sami stvaramo. I što uopće znači nevidljiv. U svakom slučaju časopis je izuzetno jeftin zbog malih troškova tiskanja i distribucije, samo ispružite ruku, tu je odmah do vas. Zgrabite ga i uživajte u čitanju. I javite mi kako vam se sviđa moja priča. I o čemu je.
Pozdrav svima

:boink:
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
Nebelwerfer
Zmajić
Posts: 179
Joined: 18 May 2007, 16:16
Location: Na štandu
Contact:

Re: SFeraKon 2008

Unread post by Nebelwerfer »

e da... ja sam se zaboravio posebno zahvalit nekim ljudima...
izitpajn- na prijevozu "doma" po zaboravljene materijale za predavanje i na pomoći da ne strešam okrugli stol do kraja (bijah umoran)
ire i nimrod- savjeti oko organizacije
nazir- na izvrsno obavljenoj dužnosti šankera koji komunicira s mušterijama :lol:
Image
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: SFeraKon 2008

Unread post by Xaotix »

Izitpajn je postavio dobru dijagnozu za ovogodišnji SFeraKon. Držim palce da se i iduće godine zamiješa ovakav mix ljudi u organizaciji. :thumbup:
A i dovoljan broj istih nije na odmet!
Tko zna, možda iduće godine dignemo ljestvicu još više.

Žao mi je što nisam ulovio neka predavanja ili se zavalio na kafcu s Morganom (kad ju svi toliko hvale!), ali to je samo normalna post konovska depresija. Izliječit ću je čitajući vreću knjiga koje sam doteglio kući.

P.S.
Najbolje želje svim umornim organizatorskim tabančićima :lol:

P.P.S.
Imam pun auto opreme, monitora i ostalih sitnica koje još treba razvesti organizatorima uokolo.
Dakle, meni SFeraKon još uvijek traje! :headbang:
Randomness is strong with this one!
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: SFeraKon 2008

Unread post by Nazir »

Koji je to divan osjecaj bio kada sam u 7 ujutro nakon 3h spavanja iso na predavanje... No meni se osobno isplatila svaka eventualna muka jer sam sad u nekoj fazi nostalgije i fali mi sank :zubo: Ono, stvarno mi je sveukupno bilo odlicno. Bilo je puno zlatnih trenutaka i opcenito, ekipa je bila odlicno raspolozena. Mozda sam se malo izvuko sto se organizacijskog djela tice da nisam imao neke velike odgovornosti, ali svejedno, cudno se osjecam sada dok samo sjedim i na miru citam komentare. Samo cekam da mi se netko iza leda zadere da di je ta kava/piva i kad netko samo spomene Colu cu vjerojatno imat tik ala "obicna il zero?" :lol:

Doma imam ogromnu hrpetinu knjiga koje cu citat s gustom. Jedva cekam da pocnem s sferakonskom da vidim sto ima u njoj (a kad smo kod toga, ni istrakonsku jos nisam proso :dum: ).
Nebelwerfer wrote:nazir- na izvrsno obavljenoj dužnosti šankera koji komunicira s mušterijama :lol:
Hvala ti sto si bio divna musterija i podijelio svoj bitak samnom :D


P.S.- hvala ljudima (komada 1) koji su bili za akciju šanka na kraju svemira i izgubili nesto za zadnji dio pive :lol:
P.P.S. - iduce godine na istu akciju ocekujem veci brojcani odaziv :zubo:

Kad ce fotosi?
User avatar
jbt
Mrgud
Posts: 889
Joined: 13 Jul 2005, 11:16
Location: Zg, Ri, Vž
Contact:

Re: SFeraKon 2008

Unread post by jbt »

Prva indikacija da ce ovo biti fenomenalan sferakon je bila kompjuterska igraonica. Bila je tamo, u potpunosti funkcionalna, u 18h. Ali ljudi, kojih je vec bilo gro, nisu bili tamo. Niti u petak niti u subotu, a bogme ni u nedjelju. Da, uvijek se netko igrao, ali nije bilo 40 mulaca koji vise i urlicu, nego nesto ekipe koji se igraju. Mulci su igrali rpg-e i boardgame-e. Meni je to kewl beyond belief.

Drugo, R.M. je bio(i ostao) fenomenalan. Treba nam vise takvih, a manje sterlingastih pisaca.

Trece, magicni fizicar. Tip je...strava. Nedjelja, a lik ima relativno punu predavaonu i prica o kvantnoj kromodinamici i uzorcima ponasanja u ptica. Predavanje mu je bilo napravljeno od win i awesome.

ps - posve je moguce da RM nece vise nikad doci u Cro jer ima tamo ludi groupie koji ga je svuda slijedio i nosio je njegov laptop okolo. U svoju obranu imam za rec da je bolje da ne dolazi zbog jednog ludog fana, nego zbog ukradenog laptopa.

pps - ima li iko slike od barbika?

edit - a da za slijedecu godinu damo prevoditelja gostu tokom dodijela nagrada? morgan je vecinu vremena zujao.
Blood for the Blood God!!

engi
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: SFeraKon 2008

Unread post by Ire »

eh živko, kad se RM opraštao poručio je da ti se zahvaljuje što si mu teglio torbe unaokolo i za dobro društvo :cheers:

meni je bilo s-j-a-j-n-o!

best ever

doduše, već sam negdje pronašla komentar da je moglo biti i bolje .. :x

p.s. ima tko stopala za đorat?
Instant Geek. Just Add Coffee.
corwin
Ancient
Posts: 706
Joined: 18 May 2005, 22:24

Re: SFeraKon 2008

Unread post by corwin »

evo uspio sam uhvatit cak tri sata sna od jucer ujutro

i meni je auto jos uvijek pun stvari :kava:

toliko mi se spava da nemogu zaspati :zbunj:

RM je zaaaaakon :cheers:

zao mi je sto nisam proveo vise vremena s nekim ljudima (Zoran, Ed, Danijel...)

zao mi je sto je SFeraKon gotov

drago mi je da sam ga prezivio (premda sam jutros otkrio neke misteriozne masnice po rukama)

drago mi je sto su se neki ljudi prikljucili organizaciji

i osobito mi je drago sto imamo ovakvu predsjednicu :cheers: :occasion9: :santa:
sorry zbog gramatike
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: SFeraKon 2008

Unread post by niniane »

jbt wrote:pps - ima li iko slike od barbika?
Ima puno, stavit ću link kad ih uploadam
... characters, personalities, stories and larps...
Old Yoda
Ewok
Posts: 1
Joined: 28 Apr 2008, 19:45

Re: SFeraKon 2008

Unread post by Old Yoda »

Bok ljudi.

Neznam ni gdje da pitam ovo pa valjda ovdje moze?

Gdje ce se staviti slike sa ovog sferakona?
bilokakva informacija bi se cijenila :cheers: :happy1:
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: SFeraKon 2008

Unread post by niniane »

Čitaš li prethodne postove prije nego pišeš nove?... :zubo:
... characters, personalities, stories and larps...
Post Reply